Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Sakın Ehliyetsiz Motora Binmeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    15 gun icinde ödersen 3te 1 ini ödemıyosun dıye bılıyorum 1000 tl ye de ehliyet alırsın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gun icinde ödersen 3te 1 ini ödemıyosun dıye bılıyorum 1000 tl ye de ehliyet alırsın
    Bende 3 te 1 indirim yapılıyor diye biliyorum .

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sorgulama formuna yazıyor ruhsat sahibi plaka sorguladıklarına dair herhangi bir ceza yok
    Alıntı fatboyyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdılar mı peki? Bana denk gelenlerde kaskı çıkartmadan alkol muanesi yaptılar, temiz çıkınca yolladılar :D

-Alperen- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar 125
    abi yanlış anlamayın önceki topicimde ehliyeti nasıl alamadığımı anlattım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/120559-direksiyon-sinavindan-yine-kaldim-herkesten-yardim-bekliyorum.html

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 3 te 1 indirim yapılıyor diye biliyorum .
    Bende ikinizde aynı şeyden bahsediyorsunuz diyorum
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Valla sana gram üzülmedim,akılsız başın cezasını ayaklar çeker sözü insanı süründürür anlamında ama sen kendin yetmemiş bide babanı bunun altına sokmuşsun yazık gerçekten yazık.

Chucky35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İlerleyen aylarda :))
    Alıntı rambomert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orası hiç belli olmaz 4 ayı yok bu işin ansızın yakalanabilirsin eğer yakalanmak istemiyorsanız benden size tavsiye çevirmeyi gördüğünüzde yol değiştirin yada ehliyeti alın üşenmeyin (ben çevirmeyi görüpte tarlaya dalanı gördüm )
    Ben otobanda ters şeritte gidenide gördüm :D
    rambomert bunu beğendi.

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 1 ayda aynı durumdan konu acan 2. kişi
    3000 lira ceza akıllara sakat.
    valla aynen öyle... zaten ehliyetsiz büyük risk biran önüne çocuk çıksa yada sen çarpmadında aylak bir bisikletli yada yaya önüne atladı bittin...
    sen bilirsin burdakiler dahada sakat tanıdık vs de dinlemiyorlar hergün muhabbet ettiğim adam tiger egzozdan beni aldı
    hyosung gt-250 comet + suzuki sv650s
    makinan ne olursa olsun yeterki v-twin olsun...

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keske cezasi 10.000 tl olsa

HuSRaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mg sport 125
    ben 2 ay önce yakalandım motorun sigortasi da yoktu hem ama benımki biraz farklı oldu :d motor bozukdu zaten calişmiyordu elimle itikliyordum arkadan bi korna sesi baktım polis neyse evrak istedi verdım a2 yoktu b sınıfı vardı neyse polis dedi a2 yok dedım motoru sürerken gördün mü zaten calişmiyor dedım bana dedi aracın arkasına gel neyse gittim bana dedi ruhsata sıkıştır ver hiç birşey vermem dedım ozaman ceza kescem dedi kes dedim ihtiraz etcem filan dedim neyse sigorta dan 75 tl kesti uzun lafın kısası a2 girdik kazandık yarında dosyamı alcam alt tarafı bir hafta daha kaldı korkuma binmiyorum bile motora 3000 tl az mı ya

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün çevirme vardı bana el kol hareketi yaptı gittim yanına ehliyet+ruhsat klasik soru verdim neyse kafada kask var adamın dediği çıkar kaskıda yüzünü görelim ceza yazmak için bir şey arıyorlar illa
    Ehliyetteki fotoğrafın senin olduğundan emin olmak istemiştir.
    Birkannn bunu beğendi.
    112ciyiz

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Ehliyet,diploma vs gibi belgeler bir şeyi yapabilir cümlesinin kısaca tanımlamasıdır bu konu bir çok kere açıldı ve bu konuda başlık açanlar hep kendini haklı çıkarmaya çalıştı " motor boşamı yatsın,ehliyetimi bekliym,ara sokaklarda gezsem bişey olmazki,ekipmanım tam vs vs vs ..."
    Ama anlamadıkları bizlerin onlara akıl vermelerini kendilerince ukalalık veya başka bir tanımla tanımlayıp hep kendilerini haklı gördüler !! bu yenilen ceza işin minimumu bunu hiç anlamadılar anlamakta istemediler,hele bir kazaya veya insan hayatı ile ilgili bir durumda madur olduklarında yaşayabileceklerinin ne olucağını düşünmediler bile !!! kısaca Kaza yapsa Ehliyeti oldumu trafik kazası, Ehliyetsiz oldumu adam öldürme konusuna işin geldiğini hiç anlamadılar !!! ama binin ehliyetsiz motorada binin arabayada binin binin binin... inanın size akıl verenlere birşeyler anlatmaya çalışanlara hiç bişey olmaz açılan konunuza sadece mesaj atıp hayatlarına devam ederler ama inanın sizin maddi manevi çok canınız yanar ve yanıcaktırda !!!

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Normalde yunuslar insiyatif gösterir ...
    ceza yazması zordur ki trafik ekibi çağırdılar senin için..
    bence şikayet edilmiş olabilme ihtimalin var ...

Yoksa onlar bu durumları pas geçer uyarırlar bence şikayet edilmiş olabilirsin..
    trafiğe yakalansan tamam ama yunuslar ilginç

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    karacabey de eczaneye ılac almak ıcın arkadasımla gıttım.ıkımızdede kask var.arkadas ındı eczaneye gıttı.orada bulunan polıs ıle bı an ıcın goz goze geldık.bakıstı kumrular gıbı basladı yurumeye yanıma dogru.o an moralım okadar bozukkı bıanlık gafletle galız bı kufur ettım.adam muhtemelen dydu.burda bekleme yapma dedı.arkadası gostererek eczaneden ılac almaya geldık dedım.sen bunu kullanıyosun ama evrakların tam mı dedı.ruhsatı verdım.ehlıyet ıcınde a2 de var.2012 ekım ayı ıdı motor u 1 hazıranda almıstım sıgorta fren muayenesı tam kas ve koruma var artcımdada bendede.evrakları ınceledı dedıkı sınyaller yanıyomu.sag sınyal sol sınyal ya sabır cekıyorum ıcımden ama ettıgım kufuru duydugunu varsaydıgımdan seste etmıyorum.fren lambasını kontrol ettıgı sırada artık kayış koptu tam bana dogru adım atacagı esnada memur bey bı bakın bakalımk gerı vıtes lambası yanıyomu dedım.adam bı sendeledı sonra gozumun ıcıne bakarak ruhsatı verdı.....artık tanısıyoruz.karacabeyde gorevlı oldugu saatlerde altımdakı aracın onemı yok gordugu anda durdurp evrak ıster oldu....mumkun mertebe eksık evrak barındırmıyorum.kazar eksık evrakla yakalansam atın ıntıkamı olacak bu kesın.......
    Acil112 ve kopan çocuk bunu beğendiler.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Alıntı Birkannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde yunuslar insiyatif gösterir ...
    ceza yazması zordur ki trafik ekibi çağırdılar senin için..
    bence şikayet edilmiş olabilme ihtimalin var ...

Yoksa onlar bu durumları pas geçer uyarırlar bence şikayet edilmiş olabilirsin..
    trafiğe yakalansan tamam ama yunuslar ilginç

büyük şehirlerde bende görmedim hatta izmir in içinde trafikde hiç durdurulmadım şimdiye kadar ancak küçük ilçelerde yunuslar tam bi kabus gibi benim ikamet ettigim ilçeye 20 km mesafede izmir'in tire ilçesi var bırak vatandaşı normal polisler bile kasksız dolaşmıyor hani bilmedigim bi yer olsa helal olsun bu ilçede ne kadar bilinçli motor sürücüsü var dersin şuan sırada bizim ilçe var 2 tane suziki inazuma geldi yazıları falan yapıştırıldı kullanıcak personelinin gelmesini bekliyorlar benim ehliyet sig. vize herşey tam ama yinede zırt pırt karşına çıktımı geriyo insanı

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Ehliyetsiz kişinin trafikteki sıkıntısı hepimizin malumu, kazaya karışması polisten kaçması vs..vs..

Sorun kişinin ehliyetsiz oluşu değil bence (tabiki ehliyeti olması lazım). Kimse ehliyeti olmadan dolaşmadı mı sanki? Bu, siz de olabilirdiniz? Her neyse...

Devlet 1400 TL kesmekle ne yapmaya çalışıyor önce bir buna bakalım. Hatırlarsınız bu ceza 1-2 ay önce 700 TL civarındaydı. Şimdi iki katı.

Akla ilk gelen cevap; ehliyetsiz kimse kalmasın. Peki kabul, bunun yasal bir haraç olabileceği konusu üzerinde durmayacağım.

Ehliyetsiz kimse kalmasın, kişi eğitim alıp sürücü belgesi olsun.

Peki sürücü kursları ne yapıyor? Motosiklet kullanmayı öğretmiyor (profesyonel olarak). Sürücü kurslarının hatası aşikar (istisnalar kaideyi bozmaz), peki sorunun kaynağı nerede?

Bugün en kallavi motosiklet eğitimi (scooter'dan 600-700'lük hatta 1000'lik makineler dahil) ne kadar ki? ve bu kesilen cezalar nereye gidiyor? Huuop devletin kasasına...

Eğer buradaki amaç insan hayatı ve eğitimi ise; keseceksen motosiklet eğitimi cezası kes, sertifika ver, denetle. Devlet olarak adamı hem hayata bağla, hem de her şeyini elinden koparıp alırcasına zulmetme.

Kimse kusura bakmasın, söz konusu şeyin temeli insan hayatı olmuş olsaydı daha katı kurallar ve cezalar koyarak, motosiklet kullanımını herkese öğretmek olurdu.

Saygılar.

Alıntı -Alperen- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merbahalar
    ben bu hatayı yaptım. İnsan gerçekten bir heves uğruna herşeyini kaybedebiliyor.
    Hussar 125 motorum vardı. Fosforlu sarı mat siyaha boyamıştım. Eve gelmeme 200 mt falan kala yunus ekipler çevirdi önümü durdurdum. Ehliyet ruhsat istediler rusatı gösterdim ehliyet yok abi vermiyorlar dedim. Yalvardım yakardım hiç takmadılar

Toplam ceza maaliyeti 3000 TL kadar.
    Boyadan ceza yazdılar. Ehliyetsizlikten 1407 TL bana ruhsat sahibi babam. Aynı cezadanda babama yazdılar.
    Yarın motoru satıyorum. 2-3 ay çalışıp borcumuda kapatacağım.
    Siz siz olun ara sokaklardan sürseniz bile birgün paçayı ele verirsiniz. Sakın binmeyin ehliyet yoksa
    mahkemeyede çıkacaksın ehliyetsiz araç kullanmaktan. yakında duruşmaya çağırırlar. oradada ceza yazacaklar. yani bu kadarla kalmayacak. bir musibet bin nasihatten iyidir.

rozetli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mr 150
    300+212=512 tl den kaçıp 3000 tl ödemek sadececsivri zekalılık olur benim yaşım kırk gittim 22 yıllık sürücü belgem varken (c) sınıfı birde a2 sürücü belgesi aldım sırf bu korkuları yaşamamak trafikte haklı iken haksız konuma düşmemek için yani benim gibi düşünenler ve yapanlar enayi ozaman ALPEREN arkadaşımıza ve onun gibi hareket eden arkadaşlara açıkcası acımıyorum

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    bir müsübet bin nasihata bedeldir derler atalarımız ama bu sözü her seferinde tatbik ederek doğrulamak ayrı bir saçmalık doğrusu...

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik cezaları peşin ödemede %25 indirimli oluyor.

Ayrıcı 10 gün içinde size tebliğ edilmeyen trafik cezası iptal oluyor. Tebliğ tarihine dikkat edin...
    thb
    bizi eskiler tanır, yeniler örnek alır, görenler anlatır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)