Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Sakın Ehliyetsiz Motora Binmeyin

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Alperen- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar 125
    Merbahalar
    ben bu hatayı yaptım. İnsan gerçekten bir heves uğruna herşeyini kaybedebiliyor.
    Hussar 125 motorum vardı. Fosforlu sarı mat siyaha boyamıştım. Eve gelmeme 200 mt falan kala yunus ekipler çevirdi önümü durdurdum. Ehliyet ruhsat istediler rusatı gösterdim ehliyet yok abi vermiyorlar dedim. Yalvardım yakardım hiç takmadılar

Toplam ceza maaliyeti 3000 TL kadar.
    Boyadan ceza yazdılar. Ehliyetsizlikten 1407 TL bana ruhsat sahibi babam. Aynı cezadanda babama yazdılar.
    Yarın motoru satıyorum. 2-3 ay çalışıp borcumuda kapatacağım.
    Siz siz olun ara sokaklardan sürseniz bile birgün paçayı ele verirsiniz. Sakın binmeyin ehliyet yoksa
    antilop_skul, ERROR88, FatihC ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Sinirli, Öfkeli ama dikkatli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    önceden uyarınca artis oluyoruz.. geçmiş olsun.
    cemolos, caferacer21, manners ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    İyi iyi kulağına küpe olmuş...

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    ibretlik bir durum duyrulur.demekki napıyorsun ehliyetsiz motora binince +-3000tl hazır bulunuyor.şükret allah korusun bir kazaya karışmamışsın

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçen gün çevirme vardı bana el kol hareketi yaptı gittim yanına ehliyet+ruhsat klasik soru verdim neyse kafada kask var adamın dediği çıkar kaskıda yüzünü görelim ceza yazmak için bir şey arıyorlar illa

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün çevirme vardı bana el kol hareketi yaptı gittim yanına ehliyet+ruhsat klasik soru verdim neyse kafada kask var adamın dediği çıkar kaskıda yüzünü görelim ceza yazmak için bir şey arıyorlar illa
    Yazdılar mı peki? Bana denk gelenlerde kaskı çıkartmadan alkol muanesi yaptılar, temiz çıkınca yolladılar :D

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    geçmiş olsun..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    son 1 ayda aynı durumdan konu acan 2. kişi
    3000 lira ceza akıllara sakat.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kanım dondu serefsizim

Bi motor parası yw

Ehliyetin olsa hic kacmana gerek kalmazdı

Rahar rahat binerdin motoruna

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Bence şükret haline bi anlık dalgınlıkla birine çarpardın şikayetçi olurdu ehliyetin olmadığı için anında nöbetçi mahkemeyle içeri alırlardı allah korusun ölmesinden bahsetmiyorum bile hayatın kararırdı..
    bu ödeyeceğin 3.000 tl'den daha çok üzerdi seni allah kimsenin başına vermesin.

Matasah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belki banada tepki göstericeksiniz ama benimde ehliyetim yok,yakalanmadımda daha doğrusu durdurmadılar sebebini bende bilmiyorum ama sanırım koruma ekipmanlarından dolayıdır.Geçmiş olsun..

Motosikleti
    SUZUKİ GSXR 600
    Bende yaklaşık 4 aydır ehliyetsiz gsxR 600 kullanıyorum.İstanbul'da ve Sakarya'da.Hiç durdurulmadım. Ve ekipmanlarım tam !

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    Alıntı Atractionn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yaklaşık 4 aydır ehliyetsiz gsxR 600 kullanıyorum.İstanbul'da ve Sakarya'da.Hiç durdurulmadım. Ve ekipmanlarım tam !
    orası hiç belli olmaz 4 ayı yok bu işin ansızın yakalanabilirsin eğer yakalanmak istemiyorsanız benden size tavsiye çevirmeyi gördüğünüzde yol değiştirin yada ehliyeti alın üşenmeyin (ben çevirmeyi görüpte tarlaya dalanı gördüm )
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    A noktasından B noktasına keyif için veya iş için sorunsuz gitmek istiyorsanız ;
    önce ehliyetiniz olacak. neden? ehliyetin yoksa özgür değilsin ,gideceğin yere arka sokaklardan, korkarak, uzun yoldan devam edeceksin, ummadığın yerde polisle karşılaştığında panikleyip belki kaçmaya çalışacaksın ,belki ters yöne girip kendi hayatını veya başkalarının hayatını teklikeye atacaksın veya ummadığın yerde biri gelip göz göre göre sana çarpacak sen haklıyken haksız olacaksın veya en kötüsü sen kaza yapacaksın ve ne kadarda 4/4 lük sürücü olsan, ehliyeti olmayan sürücü bir kişiyi hayatından etti diye haber olacaksın veya senin durumun gibi maddi sıkıntıya gireceksin vs vs
    evraklarınız tam olacak sigortanız, muayeneniz,verginiz, ve evraklarınız yanınızda olacak, ki ya memur bey evde kalmış gideyimde getireyim vs.. vs.. trafikte göğsünü gere gere dolaşabilmek, al kardeşim herşeyim tamam diyebilmen için
    kaskınız ,motor kıyafetleriniz vs vs ... olacak. neden? bir kaza anında sizi hayata bağlaması için ve yaş ilerlediğinde sağlık sorunlarından dolayı motorumu satıyorum diye satılık ilanı vermemeniz sağlıklı bir ömür geçirebilmeniz için
    motorunuz sağlam olacak,çok hızlı gitmese bile çok iyi durabilecek lastikleri iyi olacak periyodik bakımları yapıcak ki daha uzun yıllar sizi yarı yolda bırakmasın, usta yolda gidiyodum arka teker kilitledi kendimi yerde buldum ,meğer motor yağsızlıktan yatak sarmış ve bir sürü masraf yaptım dememek için
    bu işten zevk almak, tövbe etmemek, hayatta kalmak, başkalarının hayatına kastetmemek,maddi manevi yaptırımlarla karşılaşmamak için her şeyiniz tam olması gerekir,sadece ehliyetle olmuyor konu dahada genişletilebilir.iyi sürüşler
    Markopaşa ve farcob bunu beğendiler.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/116309-ehliyetsiz-veya-kasksiz-cevirmeye-yakalanan-oldumu.html#post3084698
    14 mayista konu acmisin. Bu zamana kadar alamadin mi ehliyeti. Kursa yaziisim demisin

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ibreti alem olsun

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Kursa yazıldık kaç aydır bekliyoruz e bu arada bütün sezon yatıracakmıyız motoru ?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kursa yazıldık kaç aydır bekliyoruz e bu arada bütün sezon yatıracakmıyız motoru ?
    Sivri zekalip yatirmasan 3000 tl cik cezayi odersin....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sivri zekalip yatirmasan 3000 tl cik cezayi odersin....
    Biraz tepki versek a2 de ki abuk subuk bekleme süreleri düşse ceza dan ötesi bir kazaya karışsak biri zarar görse bu konu var .

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı Atractionn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım yakalanırsın. Kusura bakma içimden geçen bu şuan ))
    Green Arrow, Yanagisawa, Garip ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)