Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Yavaş gitmek daha çok zevk veriyor , normalmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrcbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Herkese iyi akşamlar ya yeni yeni motorcu diyoruz kendimize 2-3 ay oldu alalı geziyoruz falan ama şöyle bi durum var hız yapmak hiç istemiyo canım elimde olsa trafikte falan hep yavaş gitcem ,mesela mahalleye geldiğim zaman atıyorum 3. vitese 20-30km hızla tın tın hiç bagırtmadan ses yok seda yok öyle bi zevk veriyo ki gezerken etrafa bakınıyorum çok rahat oluyo yormuyo ama hız yaptıgımda ne biliyim acaba korkuyorumdamı böyle oluyo bilmiyorum ama pek sevmiyorum aynı zevki vermiyo güvende hissetmiyorum kendimi, bizim burlarda yok pek sahil falan ama diyorum keşke böle ege kıyılarında bi yerde olsa akşam serinliğinde çıksam sahile sürekli orda tın tın gezsem acaba beni eve sokabilirlermi :D şaka bi yana benim gibi yavaş gitmekten hoşlanan varmı aranızda veya korkuyo olabilirmiyim hızdan?
    oyunageldim, caferacer21 ve MotorKafa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    Normal. /

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Trafik kuralları belli aksatmadığın ve tehlike oluşturmadığın sürece istediğin gibi gidebilirsin. Yalnız Ege'de oldukça tehlikeli araç kullanılıyor haberin olsun. Özellikle kırsalda, İstanbul'a geldim rahat ettim
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    trafikte kuralları aksatmıyorum ama enseme yapışan kamyonetler otobüsler olunca hız yapmak gerekiyor yoksa trafikte normal seyir halindeyim

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    ben bazen yavaş giderim tın tın ayrı bi hava katıyor gibi oluyor bazen de normal yani kafama göre ama düşük devirde kullanmak zararlı diye biliyorum 2de 20-30la gitsen motora zarar vermez hem de

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    katiliyorum sana, yavas gitmekten bende zevk alirim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    benimde hoşuma gidiyor ama şu sıralar ne olduysa çok sert kullanmaya başladım motoru ruh halimle alakalı muhtemelen...

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    ben hiç yavaş gidemiyorum,duygusal bir patlama yaşamadığım sürece yavaş kullanamıyorum,kullanmaya çalıştığımda da çok sık dalıyorum eğer aşıksan veya birini aklından çıkaramıyorsan yavaş gitmen normal ama herşey yolunda olduğu halde yavaş gitmekten zevk alıyorsan bu da sana özel bir durumdur diye düşünüyorum artık ne deyim....ben ise çok sert kullanıyorum yine bu aralar,sık sık kaza videoları izliyorum,güvenli sürüş eğitimleri izliyorum,okuyorum ama motora binince sanki üzerinde ki ben değilmişim gibi oluyor,pist gibi bir yer var artık oraya gidip orda yakıyorum motoru...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Hızlı gitmeyi bende, şehir stresinde elde telefon ter su içinde koşuşturan adamlar olur ya, +40 derecede siyah ceket giyer falan (imajıda eksik etmedik ) aynen o stresli koşuşturan dayılara benzetiyorum

Ama yavaş gitmek öyle mi Kordon boyunda koluna sevgilini takıp, gün batımını izlemeye kayalıklara doğru yavaşşş yavaşş süzüle süzüle ilerler gibi Aysst beee

Yani cevabım, daha normal bişey olmaz

Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Ohh benim gibi yavas surmeyi sevenleri gordukce daha bi rahatladım :D bazen böle cuplı apaciler egzos bagırta bagırta geciyo yanımdan nasıl deliriyolar varya sanki dunya sampiyonası falan bitise 100 metre kala 1.yi gecmisler öyle basıyolar bende sadece gülerek etrafıma bakıyorum :D
    Chucky35 bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Yeri geliyo tın tın kafama esiyo yüksek devirler. Ruh halim nasılsa sürüşümü çok etkiliyor

Motosikleti
    Hornet 650
    Hani boyle kolay kolay bulunamayan ender bir cikolatalardan bulursun. Tadini cikara cikara, o anI tamamen yasamak icin yavas yavas yersin ya. Oyle birsey. Bazen tam gaz gitmek istersin bazende etrafta olan biteni izlemek, keyif almak
    emrcbk bunu beğendi.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hiç yavaş gidemiyorum,duygusal bir patlama yaşamadığım sürece yavaş kullanamıyorum,kullanmaya çalıştığımda da çok sık dalıyorum eğer aşıksan veya birini aklından çıkaramıyorsan yavaş gitmen normal ama herşey yolunda olduğu halde yavaş gitmekten zevk alıyorsan bu da sana özel bir durumdur diye düşünüyorum artık ne deyim....ben ise çok sert kullanıyorum yine bu aralar,sık sık kaza videoları izliyorum,güvenli sürüş eğitimleri izliyorum,okuyorum ama motora binince sanki üzerinde ki ben değilmişim gibi oluyor,pist gibi bir yer var artık oraya gidip orda yakıyorum motoru...

Hayalet sürücü... :D
    serdar1547 bunu beğendi.

ramazan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır bence motor içinde geçerli demekki

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Bende mümkün olduğunca yavaş sürüyorum.arkamda araç yoksa yol boşsa hele offf tadından yenmiyor :D

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10

Aynı şeyi ben de çokça deneyimliyorum.
    Araba ile de uzun yol yaparken çok yaşadığım bir şeydir, yavaş gidince insan yorulmuyor, daha az gergin oluyor herhalde...

Şöyle boş dağ bayır kır, motorla, vizörü az açıp sakin sakin tarla bahçe doğanın tadına varmak da ne zevkmiş ama (Bisikletten bile daha zevkliymiş :D)
    Ya da sahil, deniz kenarı, yumuşak yumuşak, sakin sakin ;) Şöyle kız arkadaşınla Mehmet Usta'nın orada durup balık ekmeğini afiyetle yiyip offf offfhh..

Bu haftasonu sabah erkenden sahilden bi Urla, Çeşmealtı yapayım iyisi mi :D
    emrcbk bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    İnsanın nasılda canını çektiriyosunuz :D valla anlatılmaz bişey benim için bide böle benim yaşadığım duyguları yaşanlarıda görünce dahada mutlu zevkli oluyorum , şimdi köpeğe mama vermeye indim motoruma birazcık sevdim gece olmasa çıkıp turlıcaktım ama bu saatte yalnız başımada pek çıkmak istemiyo canım :D
    caferacer21 bunu beğendi.

sodalimon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha S10
    Alıntı emrcbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanın nasılda canını çektiriyosunuz :D valla anlatılmaz bişey benim için bide böle benim yaşadığım duyguları yaşanlarıda görünce dahada mutlu zevkli oluyorum , şimdi köpeğe mama vermeye indim motoruma birazcık sevdim gece olmasa çıkıp turlıcaktım ama bu saatte yalnız başımada pek çıkmak istemiyo canım :D
    Ya, değil mi. Aynısı bana oldu şimdi sen söyleyince de...

Şimdi çık, brandası, kilidi, kilidi, kilidi, alarmı... Elbisesi, montu, zartı, kaskı...

Çıksam mı yine de acaba :D

(Aldık konuyu ehl-i keyf konusu yaptık)

Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    :D aynen öyle bide apartmanın girişi dar bizim çıkarmak ayrı bi dert oluyo gündüz olsa sorun değilde otomatik ışık söndüğü zaman sorun oluyo adı otomatik ama manuel :D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı emrcbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adı otomatik ama manuel :D
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)