Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte ilerlerken önümdeki araçtan birisi sigara izmaritini attı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Önceki haftalarda da benzer durumda bir izmarit yeni aldığım pantolonumu delmiş, bir başkasıysa kaskıma çarpmıştı. Allahtan vizör kapalıydı.
    Bu sabah hemen önümde Trafik polisi vardı. İzmarit atan araç çoktan uçtu gitti ama yine de polise gidip iki çift laf edeyim bir de "araç kameralarında bunu tespit etsem delil olur mu?" diye sorayım dedim.
    Polisin cevabı "Uğraşma kardeşim başına iş alır, dayak yersin" oldu.
    Yanayım mı, dayak mı yiyeyim bilemedim yoluma devam ettim.
    Kimi kime şikayet edeceğiz?
    Kim aldığı maaşın hakkını verecek?
    Kim gerçek müslüman gibi davranacak?
    Kim gerçek Atatürkçü gibi davranacak?
    Kim sözle söylediği değerleri gerçekte yaşayacak?
    mete_han, Alfist, Salih_T ve 11 diğerleri bunu beğendiler..
    Ramzey QM250 (2011 - 2012)
    Mondial Jetmax 250 (2013)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Geçmiş olsun

Rusyada Tüm araçlara motorlar dahil kamera koyma zorunluluğu getirdiler.Küçük kameralar bildiğim kadarıyla çok pahalı değil Kaska monte edilebiliyor bende düşünüyorum.Ancak bu şekilde şikayetçi olabiliriz.Yada mobesa olduğuna %100 eminseniz karakola gidip gerekirse karakol amiri ile konuşmanız doğrultusunda mobesalardan inceleme başlatabiliyorlar ama onlardada biliyorsunuz sıkıntılar olabiliyor mobesa sizin şansınıza o saatte çalışmamış v.s. oda sürücünün tanıdığına göre değişebiliyor
    7g24s bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    kamera takın...
    Altı üstü 40-50 TL lik kameralar bile işe yarıyor.
    http://www.aliexpress.com/item/Aliexpress-Clearance-Sale-H198-Car-DVR-Video-Registrar-with-115-Degree-View-Angle-2-5-LCD/702915655.html
    ben bunu kullanıyorum. ciddi ciddi çekiyor ve gösteriyorum polise.
    Sinyalsiz vs vs gidenleri çok canımı sıkarsa görüntüleri karakola veriyorum cd halinde.
    7g24s ve darpgen bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Balık baştan kokuyor. Ben burada en son ama en son vatandaşı suçluyorum.

Yurtdışına gittiğimizde özellikle trafikle ilgili "vay arkadaş medeniyete bak, herkes ne kadar saygılı, ayağımı yola attım herkes duruyor" muhabetlerini hatırlarsınız. Sizce Avrupa'lı bu insanlar bizden çok iyi insanlar oldukları için mi, yoksa kurallara uymadıklarında başlarına geleceklerden korktukları için mi böyle davranıyorlar. Çok basit bir yaya geçidi ihlalinin bile cezası 100'lerce euro örneğin Belçika'da, cezanın büyüklüğünü bırak zart diye evine ceza geliyor, acımaları yok.

Ufak bir örnek vereyim, istanbul'da her gün sarıyer-çayırbaşı ve dolmabahçe tünellerini kullanıyorum. Hız sınırı 70... O en bıçkın taksiciler bile pıtır pıtır gidiyorlar 70'le. Çünkü sistem öyle bir yapılmış ki tünelden çıkınca neredeyse cezayı evinde buluyorsun. Ben şu ana kadar abartmıyorum 100 defa gittiysem 70'in üzerinde giden taşıt bir tane gördüm. O da motosikletti. Demek ki cezalar caydırıcı...

Derdim şu; hukuk hızlı işlese, cezalar yerinde verilebilse bu ülke insanları en Belçikalısından daha Avrupa'lı olur. Şehir yaşamı hızlı ve maalesef herkes pirana gibi bir parça kopartmak için kuralları esnetiyor. Senin polisin daha hala rüşvet alırken, daha emniyet şeridi ihlaline bile doğru dürüst ceza kesemezken ben vatandaşa bir şey diyemiyorum.

Nisan ayında, bakın büyük yazıyorum NİSAN ayında başvurduğum, günü gününe işlemlerimi yapmış olmama rağmen ehliyet ile ilgili belgelerimi daha dün teslim edebildim. 5 ay dilekolay. Ve bu 5 aylık süreçteki en ama en önemli olan kısım ehliyet sınıvaydı. 30 saniye sürdü. U dönüşü yapmaktan aciz, kaldırıma çıkan kadın da 85'le geçti, ben de 85'le geçtim. Ehliyetimi de aldıkları gibi elime bir fotokopi verdiler üzerinde boktan bir imza olan. durdururlarsa bunu ver diyor adam. Şaka gibi...

Dolmuşum yahu... neyse.. Anladınız siz onu.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balık baştan kokuyor. Ben burada en son ama en son vatandaşı suçluyorum.

Yurtdışına gittiğimizde özellikle trafikle ilgili "vay arkadaş medeniyete bak, herkes ne kadar saygılı, ayağımı yola attım herkes duruyor" muhabetlerini hatırlarsınız. Sizce Avrupa'lı bu insanlar bizden çok iyi insanlar oldukları için mi, yoksa kurallara uymadıklarında başlarına geleceklerden korktukları için mi böyle davranıyorlar. Çok basit bir yaya geçidi ihlalinin bile cezası 100'lerce euro örneğin Belçika'da, cezanın büyüklüğünü bırak zart diye evine ceza geliyor, acımaları yok.

Ufak bir örnek vereyim, istanbul'da her gün sarıyer-çayırbaşı ve dolmabahçe tünellerini kullanıyorum. Hız sınırı 70... O en bıçkın taksiciler bile pıtır pıtır gidiyorlar 70'le. Çünkü sistem öyle bir yapılmış ki tünelden çıkınca neredeyse cezayı evinde buluyorsun. Ben şu ana kadar abartmıyorum 100 defa gittiysem 70'in üzerinde giden taşıt bir tane gördüm. O da motosikletti. Demek ki cezalar caydırıcı...

Derdim şu; hukuk hızlı işlese, cezalar yerinde verilebilse bu ülke insanları en Belçikalısından daha Avrupa'lı olur. Şehir yaşamı hızlı ve maalesef herkes pirana gibi bir parça kopartmak için kuralları esnetiyor. Senin polisin daha hala rüşvet alırken, daha emniyet şeridi ihlaline bile doğru dürüst ceza kesemezken ben vatandaşa bir şey diyemiyorum.

Nisan ayında, bakın büyük yazıyorum NİSAN ayında başvurduğum, günü gününe işlemlerimi yapmış olmama rağmen ehliyet ile ilgili belgelerimi daha dün teslim edebildim. 5 ay dilekolay. Ve bu 5 aylık süreçteki en ama en önemli olan kısım ehliyet sınıvaydı. 30 saniye sürdü. U dönüşü yapmaktan aciz, kaldırıma çıkan kadın da 85'le geçti, ben de 85'le geçtim. Ehliyetimi de aldıkları gibi elime bir fotokopi verdiler üzerinde boktan bir imza olan. durdururlarsa bunu ver diyor adam. Şaka gibi...

Dolmuşum yahu... neyse.. Anladınız siz onu.
    hay ağzına sağlık
    ingilterede öyle bakın acum ılıcalı hız yaptı diye adamı katıksız bir ay içerde yatırdılar
    para cezası hariç
    bizde herif yaya yolunda giderken yayaya çarpıp kaçıyor ceza yaya yolunu kullanmaktan 62 tl
    ya ölen kardeş o da başka yerde yürüseymiş taktiri ilahi
    bu sistemin tek bir çözümü var o da trafik polisine kestiği ceza başına prim vermek
    hangi polis jkestiyse cezayı cezanın sadece %0.1 i polise verilsin bak bir tane kural ihlali yapan var mı
    gerçi o zaman polis keyfi milleti canından bezdirir mi sorusu oluyor adamın aklında
    ramizan83, 7g24s ve efedemir bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    polisin cevap acayipmiş
    Uğraşma kardeşim başına iş alır, dayak yersin --> sen ne işyapıyosun?
    7g24s bunu beğendi.

Dentist76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200ie
    İzmarit te tehlikeli tabi ama herif Burdur yolunda öndeki arabadan armut attı ya.. Resmen armut. Neyseki arabayla gidiyorduk ta ön cama geldi. Ya motorla gidiyor olsaydım? Taş gibi adamın kafasını yarar be, bayıltıverir oracıkta.
    7g24s bunu beğendi.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    adam ayı olunca
    y.akan ve 7g24s bunu beğendiler.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Bu tarz durumların etkilerini en aza indirebilmek için vizörünüzü devamlı kapalı tutun. Hareket halindeyken vizör 1 cm bile açık olsa zaten gereken havayı alırsınız.
    7g24s bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Alıntı dockerengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tarz durumların etkilerini en aza indirebilmek için vizörünüzü devamlı kapalı tutun. Hareket halindeyken vizör 1 cm bile açık olsa zaten gereken havayı alırsınız.
    Dün benim vizöre tak dedi kocaman bir böcek çarptı. Nasıl bir iz çıktı vizörde anlatamam. eve gelince temizleyinceye kadar canım çıktı. Hayır açık kaskla seyahat eden ya da kasksız dolaşanlarla ilgili en merak ettiğim bu. Kardeş ağzınıza gözünüze böcek nasıl çarpmıyor. Hele gece ya da akşam saatlerinde...
    dockerengin ve 7g24s bunu beğendiler.

-TAN- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    inazuma
    Alacan çeri çöpü cebine , sigara izmariti atanın önünden bırakıcan
    7g24s bunu beğendi.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük balık küçük balığı yer misali Türkiye kimin gücü kime yeterse.

Geçmiş olsun.
    7g24s ve TutkuluAcemi bunu beğendiler.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Çok sık karşılaşılan bir durum.
    Ben o şahıslara aracında kültablası olduğunu hatırlatıyorum.
    Genelde utanıp kusura bakma diyorlar, demeyen olursa da onun öküzlüğü.
    En azından bir dahaki sefere atmadan önce hatırlar düşünür yapmaz diyerek kendimi bu gibi durumlarda sorumlu tutuyorum.
    Aman boşver dersen olaylara, o zaman şikayetçi de olmayacaksın.
    7g24s bunu beğendi.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    İzmarit ve kül kötü oluyor gerçekten, arabanın kültablası var ama kirlenmesin diye maymunluk peşinde insanlar.Ne yapıyorsun diyorsun özür diliyor en başından atmasa ya.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan tay-100
    Alıntı ayhan.s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün benim vizöre tak dedi kocaman bir böcek çarptı. Nasıl bir iz çıktı vizörde anlatamam. eve gelince temizleyinceye kadar canım çıktı. Hayır açık kaskla seyahat eden ya da kasksız dolaşanlarla ilgili en merak ettiğim bu. Kardeş ağzınıza gözünüze böcek nasıl çarpmıyor. Hele gece ya da akşam saatlerinde...
    birinde galiba sinek çarptı kör oldum sandım. ama fazla çarpmıyo ya uzun mesafede bana genelde 2 veya 3 tane sinek çarpıyo.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki haftalarda da benzer durumda bir izmarit yeni aldığım pantolonumu delmiş, bir başkasıysa kaskıma çarpmıştı. Allahtan vizör kapalıydı.
    Bu sabah hemen önümde Trafik polisi vardı. İzmarit atan araç çoktan uçtu gitti ama yine de polise gidip iki çift laf edeyim bir de "araç kameralarında bunu tespit etsem delil olur mu?" diye sorayım dedim.
    Polisin cevabı "Uğraşma kardeşim başına iş alır, dayak yersin" oldu.
    Yanayım mı, dayak mı yiyeyim bilemedim yoluma devam ettim.
    Kimi kime şikayet edeceğiz?
    Kim aldığı maaşın hakkını verecek?
    Kim gerçek müslüman gibi davranacak?
    Kim gerçek Atatürkçü gibi davranacak?
    Kim sözle söylediği değerleri gerçekte yaşayacak?
    Motoru çalınan arkadaşlar lütfen okuyun çok acil başlıklı paylaşımdada yazdığımı yineleyeyim bari

Özetleyecek olursak;

mecbur olmadıkça polise gitmeyin.

mecbur kalırsanız zaten, Hiç gitmeyin!...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    polislerin çoğu (hepsinin hakkını yememek lazım) salla kafanı al maaşını

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ama attıklarını çok iyi vuruyorlar. kimse eğitimsiz olduklarını söyleyemez.

bu bir yana sigara izmaritinden çok şu malların silecek suları çıldırtıyor beni.

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kamera takın...
    Altı üstü 40-50 TL lik kameralar bile işe yarıyor.
    http://www.aliexpress.com/item/Aliexpress-Clearance-Sale-H198-Car-DVR-Video-Registrar-with-115-Degree-View-Angle-2-5-LCD/702915655.html
    ben bunu kullanıyorum. ciddi ciddi çekiyor ve gösteriyorum polise.
    Sinyalsiz vs vs gidenleri çok canımı sıkarsa görüntüleri karakola veriyorum cd halinde.
    Bunu motora nasıl monte ediyosunuz ? yada nereye monte ediyosunuz ? :D

bu arada izmarit banada denk geldi . 2 avuç çekirdek çöpü atanda gördüm :D

y.akan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EnesBeyter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam ayı olunca
    :D bu olaydaki adamda ayı. Aslında action cam alıcan. Plaka falan gözükecek şekilde video çekicen . Facebook'a koyucan videoyu. belki eşi dostu görürde azcık utanır hayvan.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)