Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol için motor tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Uzun yola çıkmayı planlıyoruz yaklaşık 3000 4000 km 15günlüğüne iki kişi uzun yol için motor tavsiyeleriniz ne olabilir ?
    suziki burgmanlar var yamahalarda x maxlar veya başka markalar
    en fazla 10bin liralık bütçem var beni yormuyacak yolda bırakmayacak motor tavsiylerinizi sebepleri ile söylerseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Asfattan çıkmayacaksanız ve 90- 120 km aralığında bir hızda seyir edecekseniz Sym joyride sizin işinizi fazlasıyla görücektir. Şiddetli derecede rahat ve güvenlidir. Fiyatları ve yakıtıda daha makul. Bagaj alanı dillere destan . Koltuğun altı ve ayaklarınızı koyduğunuz yer her türlü malzemenizi almaya yeter. Motor hacmine aldanmayın birçok 250 ccden daha gütü atik ve çeviktir.

kymco xciting 250ri. yayla gibi geniş ve konforlu

lastikleri kayma fren sağlamlığı ve oturma rahatlığı vs nasıldır ?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bütçeyi biraz daha zorla bmw alırsan uzun yol gidersin

Bmw hangi modeli ? Ve honda pcx çok mu düşük kalır ?

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı 4tekerfazla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw hangi modeli ? Ve honda pcx çok mu düşük kalır ?
    Bu iki soru yanyana geldiyse çok ciddi sorunlar var demektir
    ver gazı... ver çoşkuyu

bütçeyi zorlayıp hd almanızı tavsiye ederim, 2.el fiyatları 15 binden 20 bine kadar bulunabiliyor. 600 km 2009 model 883 hd yi 18 binden görmüştüm öyle hatırlıyorum, yani uzun yol için bana kalırsa chopper tarzı motorsiklet alın. kendi fikrim bu..

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    marka model yazmayım biraz ağır olmalı çünkü yan rüzgarlardan ve yanınızdan geçen araçların türbülansından en az etkilensin süspansiyon biraz yumuşak olmalı sert süspansiyon bir müddet sonra yoruyor(xciting 500 mesela meşe odunu gibi sert) ön cam şart önden rüzgar bedeni geriye doğru itince eller kıpkırmızı oluyor gidona asılmaktan

Çok teşekkürler hepsini göz önünde bulunduracam 883lere bütçem yetmez ama regal raptorler olabilir ama kalitesi iş görür mü bilmiyorum

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Hayırlı olsun, güle güle gidin güle güle gelin.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    10000 tl ye git sıfır km yamaha x city veya sym gts250i evo almanı tavsiye ederim

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    kimse niye inazuma dememiş anlamadım suzuki kalitesi ve konforu farklı denedim biliyorum naked olması dışında uzun yollara sehir içine dağa taşa heryere uygun kaliteli.. yarım saat kadar denedim ama cc sinin ustunde bir kalite bence..

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Yanlış anlamayın ancak daha önce motor tecrübeniz var mı ? burgman,xmax giderken harley tavsiyeleri sonra iş inazumaya kadar gelmiş. Tam olarak aradığınız tarz yada önceki tecrübelerinizi yazsanız makul öneriler alabilirsiniz. Yoksa bu iş 1100gs e kadar gider

fearless06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 A
    Alıntı miedos26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçeyi zorlayıp hd almanızı tavsiye ederim, 2.el fiyatları 15 binden 20 bine kadar bulunabiliyor. 600 km 2009 model 883 hd yi 18 binden görmüştüm öyle hatırlıyorum, yani uzun yol için bana kalırsa chopper tarzı motorsiklet alın. kendi fikrim bu..
    adamlar scooterdan bahsediyor. yazan arkadaş iyi dalga geçmiş.

bayrambilgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er-5
    yav iki daha ekle bir er-6 al heryere sür keyfine bak

uzun yol için yazdığınız motosikletlet maxi scooter modelleri, rotanız nedir bilmiyorum ama suzuki, yamaha, honda, sym 14" lastiklere sahiptir. kymco ve peguot, pagio 15" lastiklere sahiptir. türkiye yollarının köstebek yuvası olduğunu düşünürseniz 1" güvenlik açısından benim açımdan büyük önem taşımaktadır. 500'lük kymco xcitingim var çok memnunum. uzun yol için tavsiye ederim oturumu, gidişi süper - olarak süspansiyonları biraz serttir kymcoların,

eğer 0 motosiklet alacaksanız kymco ve sym için konuşayım lastiklerini değiştirmenizi tavsiye ederim. maxis lastikler pek yol tutuşu için güvenilir değil. viraj ağırlıkllı rotalarda michelin power pure ve metzeler feelfree tavsiye ederim. michelin power pure kullanıyorum gayet memnunum ama ıslak zeminde michelin power pure sınıfta kalıyor kuru zeminde süper. + bir bilgi daha 2. el alacağınız motosikletin kayışının değişmiş olmasına özen gösteriniz. aksi takdirde bu tarz motosikletlerin kayış maliyeti yüksektir.

kymco xciting 500 sahibiyim memnunum sym gts 250 kullandım güzel motosiklet, 600'lük honda silver kullandım yere çok yakındı pek sevmedim.

işin özü uzun yol için 0 alacağınız motosikletin lastikleri suzuki, yamaha, pagio, peuget fuardaki modelleri standart michelin city grip lastiklere sahipti uzun yola korkusuz çıkabilirsiniz. kymco, sym maxiss değişmenizi şiddetle tavsiye ederim.

2. el motosiklette lastiklere ve en önemlisi kayış değişimine dikkat edin. aksi takdirde rotanızın en olmadık yerinde sağlam dedikleri kayışın kopma riski mevcuttur.

son olarak 2005 model 500'lük xciting almayı düşünürseniz motosikletim satılıktır iletişime geçebilirsiniz.

Motor tecrübem var yaklaşık 5 senedir biniyorum ama çevremde binen yok başka motor görüp sürüp test etme olanağım yol

X max 250ler nasıl kullanan arkadaşlar var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)