Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

17 yaşındayım motor tavsiyesi istiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    üstat bende küçük yaşta 150lik çin malı bi scooterla başlamıştım 2 sene kullandım daha sonra tvs apache 150ye geçtim 5 yıl kullandım 1 yıldırda cbr 250 kullanıyorum 2 sene daha binicem sonra kısmet olursa askere gidip gelince
    bi xt 660 tenere yada 600lük bi naked bike alırım aceleye gerek yok ayrıca senin bütçen iyimiş arkadaşın dediği gibi duke 125'lede başlayabilirsin..
    Birde hız delisi değilim demişşin lakin şöyle bişe var inan motosikleti kullanırken ne kadar sakin mülayim bi karakterin olursa olsun alet seni provake ediyor küçücük bi scootere binsen bile neyse şimdiden hayırlı olsun...
    caferacer21 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

96 li misin

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı İmportant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @flame

Ülkemizdeki insanların eğitim seviyesi belli. 25-30 yaşlarında insanlar altındaki motora bakmadan saçma sapan hızlar ve hareketler yaparak kendini ve başkalarını tehlikeye atıyorlar. 30 sene öncede böyleydi şimdide değişen bir şey yok. Akıl/olgunluk yaşta değil baştadır ancak bu durum mevcut gerçekleri değiştirmiyor. İnsanlarımızın zihniyeti değişmedikçe alınan eğitiminde ne kadar yararlı olacağı tartışılır. 17 yaşındaki biri trafikte ne kadar olgun davranabilir ? 17 yaşında Zx-10r kullanıyor olsaydınız idrak etme yeteneğiniz/farkındalığınız şimdikiyle aynı mı olacaktı ?

Ülkemizde motor sporlarının gelişmemesinin en önemli nedeni insanlarımızın zihniyeti ve eğitimsizlik nedeniyle genç yaşta hayatını kaybeden/sakat kalan motorcular. Gerekli şartlar sağlandığında Murat Denizhan-Yunus Erçelik gibi motorcuların yetişmemesi için hiç bir neden yoktur ancak birşeyleri değiştirmek için önce kafaların değişmesi gerekir.
    Bu yinede insanlara ön yargıyla yaklaşmak için mantıklı açıklama değil ki.Herkes aynı değildir...O zaman motorcular serseri hepimiz serseriyiz...Ben 17 yaşımda olgundum.Evet haklısınız çabuk gaza gelirdim ama ufak cc ile gaza gelseniz ne olur ki...

10000tl bütçe ile cbr250 yada ne bileyim inazuma sym wolf filan alınabilir.Zaten gaza gelinsede başa çok dert açmaz...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Arkadaşlar konuyu hala daha takip eden varsa teşekkür ederim bir arkadaşım Suzuki instruder 250 cc önerdi bir kaç video izledim yeni başlayanların altına eğitim motoru olarakta veriliyor yani sizin düşüncülerinizi de almak isterim

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TheBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar konuyu hala daha takip eden varsa teşekkür ederim bir arkadaşım Suzuki instruder 250 cc önerdi bir kaç video izledim yeni başlayanların altına eğitim motoru olarakta veriliyor yani sizin düşüncülerinizi de almak isterim
    Aman diyim, hata edersin.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Osman___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E
    Şimdi kardeşim eğer bir vitesli motorla 5 6 bin yol yapmadıysan bu motorlar sana büyük gelir.. Ama ben sabrederim adam akıllı köyümde öğrenene kadar piyasaya çıkmam diyorsan al. Ben 125 lik aldığıma çok şükrediyorum eğer 250 lik olsaydı çok kaza yapardım durduramazdım asla. Yeni başlıyorsan paran cebinde kalsın al bi yüzlük küba kusana kadar sür 2 3 ay sonra büyük motor alırsın .. (..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Acele etmeden cbr 125 almanı tavsiye ederim

Motorumu alalı 3.000 bin km felan oldu ben daha motora tam hakimim motor sürmesini biliyorum diyemedim

Cbr 125 al bir sezon boyunca bin sonra bi sezon da 250 cc ye bin

Sonra 600 cc bile alabilirsin

caferacer21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan toprak wrc 125
    17 yaş en fazla 150 cc o da en fazla...tavsiyem 100,125'lik HAFİF!! bir giriş motoruyla tecrübe kazanıp bu yola başlaman... kalanıyla ekipman alırsın

BAŞLANGIÇ MOTORU:
    http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0
    izlemeni tavsiye ediyorum.

ehliyet olayı çevirme dışında önemli değil. en azından ben öyle inanıyorum. activa ile 2 tur atmak motosiklet öğretmiyor kimseye sadece devletin gözünde yeterli oluyor motosiklet kullanabilmek için. ben de 17 yaşındayım cbr 125 alıcam inşallah. mont olarak revit'İn 350 üstü 600 altı birşey al ben öyle yapacağım, pantalon tec 90 aklıma yatıyor. kask agv, caberg ya da bell e bak bunların 5 yıldızlı modelleri gayet güzel. ayakkabı ,eldiven bende kararsızım.
    ayrıca ss motordan korkan gitsin scotter kullansın, gelip burada başkalarını korkutmasın.

caferacer21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisan toprak wrc 125
    ehliyetsiz yola çıkmak yarın bir gün bir kazaya karıştığında %100 haklı da olsan seni savunmasız bırakan birşey.ayrıca yeni başlıyorsan biraz kork kardeşim emin ol faydarını görürsün.tekerlerin kaymasından kork,dik yokuşta aniden frenleyip yana yatıp kaldıramamandan kork,aniden karşına çıkabilecek derin çukurlardan,kasislerden insandan hayvandan,araçlardan kork,motordan kaynaklanabilecek kaza yapmana sebebiyet verebilecek ani arızalardan kork.önde takip ettiğin araca hata payını ver.3-5 bin sakin yollarda kullanmak iyidir ama trafik tecrübesi ve dilini öğrenmek daha fazla yararına olacaktır.

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    CC görüntüsü için Yamaha yzf 125 var ama ben cc ile başlamandan taraftar değilim.
    Yamaha ybr 125 Honda cbf 150 ile başla
    Yada 3000 tlye motorlar var mesela:
    Lifan emisol 150-2
    Mondial Drift
    Ama bunları ikinci elde satmak honda yamaha kadar çabuk olmaz.
    Şimdi neden cc ile başlamaman gerektiğini açıklayım.
    CC tarzı motorların parçaları pahalıdır ve yan yattığında kolayca grenajlar hasar alabilir masraf olur.
    Tecrüben olmadığı için sürmekte zorlanırsın.

chopper alacaksan cc nin öneminin olmadığını düşünüyorum (1200 cc değil tabii, 883-600-250-125 vs ). bir çok arkadaşım ve ben 883 ile başladık motor hayatımıza. önemli olanın motor gücü ve silindir olduğunu düşünüyorum. eğer supersport alacaksan düşük cc de başlamanı tavsiye ediyorum

İkinci el communter al vitese alış öbür sezonada cbr 250 alırsın uzun süre binersin direk 250 alırsan sıkıntı yaşarsın

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    scooter ile başla. Ne kadar iyi bildiğini sansansa... iyi motoru ehliyeti aldıktan sonra al.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)