Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125 İle Son Hızınız? 160 KM Hıza çıktım!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rumelian guldurdun be guzel aciklama yspmissin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    yusufozugenc bunu beğendi.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf şu kavgalardan uzak durmak için altımda 600'lük motor olmasını isterdim.
    Ne istediğini bilmeyen adamın sevdası o küçücük motorları sürat yaparken görmek veya öyle olduğunu hissetmek.
    Bunların havası yolda yanından vızz diye geçen büyük motorlar olduğunda söner.
    Bir sonraki vakası da sokak aralarında scooter bağırtanlardır. Artık egzosu mu delmiş ne b.k yemişse öyle bir yırtınıyor ki motor, eleman uçtuğunu sanıyor ellaham.
    Bir de sürüşteki ince detayları, şekilleri göreceksin. Dümdüz ara sokakta slalom yapmalar, ani manevralar, birden frene asılmalar, sonra ani hızlanmalar filan. Suratında o ''uçuyorum'' ifadesi, öne eğilmiş vücut, yanlara açılmış dirsekler...
    Benim de hayalim, sokaktan tam bu eleman geçerken elimde beyzbol sopası ile gerilip gerilip tam geçerken altının çatına koyuvermek zopayı. Her gece bunu düşünüyorum uyumaya çalışırken.
    Hocam çok güldüm Allahda seni güldürsün... Bende 600cc hornet var hemen hemen sorulan ilk soru "Abi bu kaç basıyor?" ve emin ol verdiğin cevap ne olursa olsun hemen bi mukayese durumları işte falancada şu var şu kadar basıyo şunda bu var bu kadar basıyo vs vs.
    Yani 600cc yede binsen bizim milletin saçma muhabbetleri bitmez ki ben genelde fszla hızlı gitmediğimi çoğu zaman 120yi geçmediğimi söylüyorum. Trafiktede aynı durum. Şöyle kaskın camını açiim rüzgar vura vura 70le falan sağdan gidecek oluyorum inana scooterından 150cc sine bir sürü motorcu yarışa giriyo etrafımda sanki Beni geçince.bişey olacak ne rahatsız bi.milletiz anlamadım gitti.
    atreyu, cece89 ve reverse bunu beğendiler.

VlknDnmz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 250l>cbr250r>Tvs apache150>Wind hunter150
    yalnız çoğu kişi okumamış

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    evet aynen öyle şuana kadar üç farklı arkadaşımın ybr sine bindim düzde iki kişi 90 meyilde 100 (meyilli yolda dik rampa aşşagıya degil)

bindigim motorlar kesinlikle orjinal dişli vs ile oynanmış degil ama ben bunu ne zaman ybr cilere öylesem hönkür hönkür hönkürüyorlar

sanıyorlarki yamaha bu diger 125 cc ler gibi gitse çok utanç verici olur

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Millet başlığı okuyor direk yazıyo. Millet adam açıklamıs süper bi şekilde neyin kafasını yaşıyorsunuz.Okusanıza yazıyı Biladerim seni tebrık ederim.
    zozturk bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Forum terk

Yazılan cevapların geneline bakılırsa Boş adam sayısı toplam adam sayısından fazla buda bu konuda açıklığa kavuşmuş oldu.
    efedemir ve zozturk bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Gün gelecek ülkemiz muhasır medeniyetler seviyesine gelecek , insanımız "übermench" ( https://eksisozluk.com/ubermensch--112446 ) olacak ve böyle konular açılmayacak.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    yeni motor yapmadan biraz önce o hızı yapmıştır, rampa aşaağı. Sıkıştırma yoksa hız vardır .. sıkıştırma yoksa motor bitmiş demektir. yokuş aşağı 200 yapan şahin vardı bende rampaları da 70 ile çıkıyordu otobanda. zaten son gidişleri oldu komple motor yaptık silindir gömlek felan folloş olmuş
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu bildiğimiz 125 cc, tek silindir şehir içi kullanılan, az yakan motosiklet ile kaç km hız yaptıklarını yazıyor ya, ben de yazayım dedim. Evet, 160 KM yaptım. -yersen?

Arkadaş foruma geliyor, diyor ki ybr 110' u geçmiyor. O hıza bile taş çatlasa çıkar zaten. Frenlemesi de o hızda ne kadar iyi bilinmez. Yahu motosikletin eti belli, budu belli, ne bekliyorsun ki?

Dişliyi, silindiri değiştirip hâlâ bir şeyler yapmaya çalışanlar var. Yapmayın arkadaşlar, 100 km yapıyor bu araç. Kaldı ki bu motosikletle yapılabilecek ideal sürat 80 km o da otobanda vs.

Amacı belli bu aracın, alt sınıf için ekonomik bir ürün işte. Şehir içi az yakan, sorunsuz bir motosiklet. Şahsen kullanıyorum ve memnunum.

Vallahi bıktım, sürekli birilerine rastlıyorum "Kardeş ben şu kadar hız yaptım, seninki kaç basıyor?"

Yok motosiklet sağır kalır, şu olur, bu olur gibi boş laflara kulak asmayın. Rodajı kitaba uyarak yaptım, 2.000 km oldu şu an bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Gayet seri, tatminkar şu an.
    O 3-5 km hesabını yapanları gördüğümden ne forumdan ne dışardan 2. el motosiklet alamadım. Oysa ki herkes senin gibi düşünse gönül rahatlığıyla alınabilir 2. el piyasası olacaktı. Arz talebe göre de bugün 4,5 / 5 lira denilen motosikletler 3 hadi bilemedin 3.5 Lira olacaktı.

125cc commuterin en ideal, nispeten halen güven veren maksimum süratleri bencede 80-90km/h.

Sonrasına hem HİÇ gerek yok, hem rüzgara direnmeler, hafiflikten savrulmalar, önüne biri kırsa nasıl durum düşünceleri, kahve fincanı silindirin can çekişme çığlıkları, sürekli aşırı diken üstü yolculuğun kafa yorgunluğu... ...

gibi bir sürü olumsuzluğa katlanıyorsun, ne için? 1 saat boyunca yardırsan bile 5-10km fark atarsın bana. Sen 1 sigara içemeden bende orada olurum zaten, değdi mi

Dediğin gibi üretilme amacı belli, senin beklentilerin belli. Bu durumda Ybr' nin yeterli ve doğru tercih olduğunu düşünüyorsan zaten = Keyfin dibi

Hadi son "sağır kalır" deyen mühendis kör olmuş, hiçkimsenin mi gözleri görmüyorda atıp tutuluyor
    zozturk bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    125cc bazı motorlarla 180-190 km arası hız yapabilirsiniz. Mesela derbi gpr125 yada gilera cx125 tabi çift zamanlı benzin canavarı bunlar.

Osman___ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E
    Eğer 125 cc alıyosan hızla mızla uğraşmıcan 100 ü geçiyosa öp başına koy ama 100 de fazla görme çünkü gerek yok makinayı yormaya.. Ben ilk aldığında biraz basıyodun ama 80den sonra kendini kaybetmeye başlıyor bu motorlarda güvenli hız 70 80 dir... (:.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    onlar muhtemelen vites boşta iken bi ferrariye felan halat ile bağlanıp ferrarinin hızını söyleyenler :D

Motosikleti
    X Treme Max 200
    cup 120 :O
    70 80 ini öpsünde başına koysun cup la

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen gün 125 cc motora sahip bir kişi motorunun 170 km hız yaptığını iddia etti,dedim gel yarışalım,hem de anahtarına...üstelik benim motor en son 128 yapıyor dedim,o da şimdiye kadar ulaştığım en son hız dedim...adam aniden geri vites yaptı yok yarış tehlikeli yok şöyle yok böyle. söylenmeye başladı...bende son söz olarak o motor 170 yapsın şurda eşşek gibi anırmazsam adam değilim dedim...
    o değil de birde bunlara inananlar var şimdi adam bana soruyor bu en son ne basıyor diyor,diyorum 120.... cevap hazır bizim cup da 120 basıyor,böyle devam ederse zaten motoru satıp cup motor alacağım artık yoksa bu vicdan azabı beni öldürecek

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan tay-100
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf şu kavgalardan uzak durmak için altımda 600'lük motor olmasını isterdim.
    Ne istediğini bilmeyen adamın sevdası o küçücük motorları sürat yaparken görmek veya öyle olduğunu hissetmek.
    Bunların havası yolda yanından vızz diye geçen büyük motorlar olduğunda söner.
    Bir sonraki vakası da sokak aralarında scooter bağırtanlardır. Artık egzosu mu delmiş ne b.k yemişse öyle bir yırtınıyor ki motor, eleman uçtuğunu sanıyor ellaham.
    Bir de sürüşteki ince detayları, şekilleri göreceksin. Dümdüz ara sokakta slalom yapmalar, ani manevralar, birden frene asılmalar, sonra ani hızlanmalar filan. Suratında o ''uçuyorum'' ifadesi, öne eğilmiş vücut, yanlara açılmış dirsekler...
    Benim de hayalim, sokaktan tam bu eleman geçerken elimde beyzbol sopası ile gerilip gerilip tam geçerken altının çatına koyuvermek zopayı. Her gece bunu düşünüyorum uyumaya çalışırken.
    :D :D :D :D :D :D valla ya bazen banada oluyodu egsoz açıkken uçuyom sanıyodum :D varya tam tamına anlatmışsınız. diyecek başka laf yok

23 Bin km oldu motosiklet hâlâ masraf çıkarmadı. Sadece yağ, hava filtresi gibi periyodik gerekli/zorunlu bakımları yaptım. Kulak asmayın bu laflara.

Kardeşim senin müşür bozuktur kendini kandırma.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Eski kasa ybr ibaresini tersten sıfıra dayamıştım 2005 titan es le. Ne kadar hız bilmiyorum.130 -140 arası yapmış olabilirim ama ibreye göre tahminen 200 falandı :-(

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Alıntı Wing-go adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cup 120 :O
    70 80 ini öpsünde başına koysun cup la
    İnnova125 fena kaçıyor

Alıntı gkhantaskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim senin müşür bozuktur kendini kandırma.

Bir ara basmama rağmen yanmıyordu ama frenle oynadım düzeldi sonrasında. Valla İnşallah sıkıntı çıkarmaz.. Servis yağ değişimine sadece işçilik olarak 20 TL aldığından beri gitmiyorum yağı kendim almıştım hadi onlar versin yağı bari 10 lira işçilik alın.. 20 lira işçilik neresinde bunun?

Garantiden çıkardım motosikleti o zamandan beri hiç servise gitmedim ama tavsiye etmiyorum. Fabrika hatası bir problem olursa hak talep edemezsiniz. Zinciri, dişliyi falan kendim değiştirdim hep. Bakımsız kaldığı için D.I.D Oringli zincir şemsiye gibi girdi. Yapacak bir şey yok. Benim ihmalkarlığım. Zincir sökme aleti yerine taşlama ile kestim zinciri yenisi de D.I.D ama oringsiz + takarken pim itmiyorsunuz

http://cdn2.media.cyclingnews.futurecdn.net/products/bikes/mountain/1243591290916-avdm506uviqi_600.jpg

Fotoğrafta gördüğünüz zincir özelliği (Power link deniyordu sanırım) Normalde bisikletlerde var ve çok pratik ama aldığım D.I.D zincirde de var bu özellik. Aslında motosiklet ileri geri yüklendiğinden dolayı sakat. Bunu Ybr kullanan bir arkadaşım daha söyledi.. Ama şu an için bir problem yaşamadım. İnşallah yaşamam zincir o bağlantıdan çıkarsa çok iyi olacağını düşünmüyorum.

Bu arada haklısın yalancı olmayalım şimdi. Far ampulü 1 kere ve gösterge ampulleri komple 2'şer kez değişti. Bunun dışında bir şey olmadı daha. Hava filtresini de 22 binde değiştirdim normalde kitapçıkta 12 bin diyor hadi memleket toz duman İstanbul 10 binde değiştir.. Hata bende o konuda. Buji vesaire 5 bin olmadan değiştiriyorum. Hepsinden taviz veriyorum fakat yağdan hiç taviz vermedim. 3 kere falan Motul 5100 10/50 yağ kullandım yazın geri kalan sürede mevsime göre Castrol 10/50 ve 10/40 yağ kullandım. Maksimum 2.000 km sonra yağı değiştirdim arada kontrol ettim zaten çubuktan yağın durumunu vesaire.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)