Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Taksici Terörü, İlk Motor, İlk Kaza, Acı ve Dibe Vuruş :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Çok geçmiş olsun. Belli ki o taksici adi o..spu çocuğunun tekiymiş.

Bence sadece 2 kelime söylemek için uğraşmayın. Şikayetçi olun tutanak tutturun hatta gerekirse avukat tutun. Bildiğim kadarıyla sadece kaza yerini terketmenin 1500 lira cezası var. Bir de motosikletten sakın soğumayın. Belki kazanın etkisiyle tekrar sürmeniz psikolojik olarak zor olabilir ama inadına sürün ki şerefsizin teki yüzünden bu zevkten mahrum kalmayın. Kazanın ne zaman kimi bulacağı belli olmuyor siz yeni başlamışsınız ama yılların motorcularının da başına aynı olay gelebilir şans biraz da.
    fz6_fazer, İmportant ve mete_han bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    gecmis olsun kardesim..

tekrar güvenini kazanmak ve pekistirmek icin mutlaka ama mutlaka egitim almani tavsiye ederim, kaza geliyorum demez fakat zamanla kaza geliyorum diyebiliyor, örnegin trafikte hic kimsenin dogru davranmasini beklememk gibi.. ona göre kacma kurtulma payi birakmak gerekir.. mutlaka motosiklet egtimi al.

nasil duylar icin de oldugunu an cok anlaabiliyorum - cok sükür cok az hasarli kaza da ben gecirdim, olusum sekli beni oldukca etkiledi ve aklima geldikce sinirlerim bozuluyor, bir hafta gecmesine ramen.. sokak aralarinda önmdeki aracin durum birden geri geri gelip bana carpip beni düsürmesi gibi.. halen inanamiyorum..

tekrar gecmis olsun ve hevesini tekrar bulmak icin bir egitime katil derim.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun. taksiciyi bulursanız bile sonuç alamazsınız. buradan çıkaracağınız dersler önemli
    birincisi şehir içinde 30 bile düşebilecek bir hız oluyor demekki. tahminim tecrübesiz olmanızdan düştünüz. 30 la gidiyorsanız çok rahat durabiliyor olmalıydınız. varsayalım ki duramadınız bazen gazı açmak da kurtarır altınızdaki motoru bilmiyorum. benim altımda 250 cc mondial var. gazı açıp sol tarafa geçebilirdiniz soldaki taksinin sizin ivmelenmenize yetişemezdi. ben böyle iki kere araça çarpmaktan kurtuldum.
    ders 2 yolun sağında duran her araç aniden önünüze atlayabilir. buna hazırlıklı olmalısınız. araç içiğnde şöför varsa muhakkak korna ile uyarın. çünkü siz görünmezsiniz. şu an yatarken bile egsersiz yapmalısınız. ne yapmalıyım nasıl önlem almalıyım diye. bunun için birçok kaza videosu izeyin. kazalarda motosiklet sürücüsü ne yapsa kurtulurdu diye mantık çalıştırın. bu size panik yapmanızı engelliyecek ve gerekli hamleleri yapmanızı sağlıyacak.
    ders 3 tam koruma binmiş olsaydınız ceketiniz mahvolacak motorunuz zarar görecek ama size bir şey olamayacaktı. motomaxdan bot alırken satıcı bir bot tavsiye etti. abi bu bot altı kaymaz. sağlam basarsın yere diye. iki defa motoru düşürdüm. ama ben ayaktaydım yol yokuş olmasına rağmen.
    ders 4 motora bindiğinizde kendinizi ve tüm trafikteki her şeyi acemi olarak düşünmelisiniz. bakınız trafik kazaları. herşeyin önlemini almalısınız misal ışıklı kavşa geliyorsunuz size yeşil yanıyor. hızınızı düşürmeden devam edebileceksiniz. bu durumda bile aniden durabilecek kadar hızınızı düşürün. kavşağa bir ambulans bir itfaiye araçı direk girebilir. eğer yolda sizdfen başka araç yoksa dolmuş otobüs taksi ve ya kırmızının anlamını bilmeyen bir şöför yola atlayabilir. siz ne kadar haklı da olsanız yanan canınızın değeri yoktur.
    bana arkadaşlarım sorduğunda sadece şunu söylüyorum motor sürerken pskomanyak olacaksın. trafikte en kötüsünü tahmin edip önlemini alacaksın ki daha uzun yıllar yaşabilesin.
    malesef bunlar Türkiye gerçekleri. trafikte her şöförü trafik teröristi olarak görmen gerek önlemini alman gerek. sinirlenmemeyi öğrenmen gerek.
    Slayerrr ve nietzsche bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Motordan soğuma hocam böyle şeyler yüzünden.
    Er yada geç başına gelecekti.
    İstediğin kadar eğitim al istediğin kadar dikkatli ol, yavşağın biri veya yarım saniyelik bi dalgınlık düşmene neden olacaktır.
    Boşuna sıkma canını
    Sadece o adamı bulabiliyosan elinden gelen tüm yasal işlemleri yap derim...

Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım 30 kilometre hızla giderken nasıl yolda sürüklenip bu kadar darbe aldığınız ?
    Valla hocam 30la giderken yaptığım bi kazadan sonraki fotoğrafları atarım, dudağın uçuklar
    Motosikletli Kaplumbağa...

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Belli ki o taksici adi o..spu çocuğunun tekiymiş.

Bence sadece 2 kelime söylemek için uğraşmayın. Şikayetçi olun tutanak tutturun hatta gerekirse avukat tutun. Bildiğim kadarıyla sadece kaza yerini terketmenin 1500 lira cezası var. Bir de motosikletten sakın soğumayın. Belki kazanın etkisiyle tekrar sürmeniz psikolojik olarak zor olabilir ama inadına sürün ki şerefsizin teki yüzünden bu zevkten mahrum kalmayın. Kazanın ne zaman kimi bulacağı belli olmuyor siz yeni başlamışsınız ama yılların motorcularının da başına aynı olay gelebilir şans biraz da.
    Geçmiş olsun,albaywolf'a sonuna kadar katılıyorum işim peşini bırakma,motosikletten soğuma, böyle kendini bilmezlerden çok var, bunlar 2 çift lafı hak edecek karekterde yaratıklar değil, onların anladığı dilde konuşacan ki: noktayı koyduğunda cümlenin bittiğini bilecek
    YAMAHA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geçmiş olsun, acemiliğinden kaynaklanan bir kaza. Eğer her şey müdahale edemeyeceğin kadar hızlı gelişmiş olsaydı sürüklenerek de olsa taksiye çarpmış olurdun. Tamamen hatalı ön fren kullanımından kaynaklanmış senin kazan. Güvenli sürüş eğitimi almış olsan muhtemelen taksiciye küfür edip geçecektin. Tekrarını yaşamadan eğitim almanı tavsiye ederim.
    poweranimal bunu beğendi.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Geçmiş olsun.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kaldirima park etmis taksici ne kadar kurallara uygunsa,
    sinyal vermeyen taksici o kadar kurallara uygundur.
    yani bir kuraldisi duruma uyanamayip, baska bir kuraldisiliga sasirmak enteresan bir durumdur.
    Bir taksinin kaldirima park etmis olmasina sasirmayip,
    sinyal vermeden yola firlamasina neden sasiriyorsunuz?
    önleminizi alacaksiniz.
    Yoksa 3. sayfa haberi olmaktan öteye geçmezsiniz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    okumadım ama geçmiş olsun başkan.bende geçen 750 km'mde kaza yaptım 2 gün sonra unuttum.her kazada mutlaka bizlerde suçluyuz.

poweranimal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Bu kazanın size tecrübe kattığına eminim, çok geçmiş olsun.
    I am the Lizard King, i can do anything

jacks0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax250-TM-'20
    Geçmiş olsun birader... Bu işin peşini bırakmayın.. ibret olsun böyle şoförlere. Sonuçlarını da bildirin lütfen. Prosedür nedir bizde bilelim yarın öbür gün başımza gelirse ne yapacağımızı bilelim en azından...

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Dostum birşeyi çok isteyince o olmaz derler ya. Aynı senin başına o gelmiş.
    Ne duygularla o motora bindiğini hissedebiliyorum şu an ne hissettiğini de tahmin edebiliyorum.
    Şüphesiz her işte bir hayır vardır.
    Belki o ahmak taksici önüne çıkmasaydı ilerde seni daha büyük bir kaza bekliyordu bilemezsin.
    İyi yönünden bakmayı dene. Ben de ilk başladıığm zamanlar bir adama çarpmıştım.

Normalde bi bok olmayan adam sen kaza yapınca ben demiştim usta motor tehlike demiyor mu? Kaza yaptığıma sadece o zaman pişman oluyorum. O adamı konuşturduğuma pişman oluyorum. Madem o kadar iyi biliyorsun kendi hayatına yön ver öyle değil mi?

Etraftakiler de bırak olum şu motoru diyorlar. Benden sana tavsiye hiç bişey deme he de geçiştir. Onlarla muhabbete girersen başarılı olamazsın söyleyeyim.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Geçmiş olsun.Anladığım kadarı ile polise bildirmemişsiniz durumu.Yazınızda yeni başladığınızı belirttiğiniz üzere ehliyetiniz olmadığını varsayıyorum,arada yazdı iseniz özür.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    Geçmiş olsun.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    @hissizadam
    öncelikle geçmiş olsun gerçekten hoş bir durum değil bende buna benzer ciddi bir kaza atlatmıştım çarpışma şeklinde insan diyemediğim genç biri sol şeritte ilerler iken bir anda sağdaki sokağa girmek için arabayı üstüme kırmıştı vs vs vs ve hayatımda ilk defa korumalı montum üzerimde değildi sonuç omzumda bir ömür boyu kalacak bir iz veya kendi canımı sıkmamak için apolet dediğim yara...

ehliyetinin olduğunu varsayıyorum ve korumalı kıyafetlerin ne kadar önemli olduğunu anlamışşındır umarım 2 sokak gidecek olsam bile giyiyorum normalde ve hayatımda yaptığım ilk yanlışın bana dönüş şekli böyle oldu

Alıntı miedos26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar. İlk olarak geçmiş olsun diyorum konu sahibine.

hisvarlar hocam bence yanlış düşünüyorsunuz her 600 lükle başlayan insan öğrenemeyecek,kaza yapacak diye bir kaide yok.misal ben hd 883 le başlayacağım, arkadaşlarımın çoğu iron 883 tarzı yüksek cc li motorlar ile başladı. ve gayet iyi sürüyorlar. fakat ehliyet almadan scooter tarzı motorsiklet sürdüler ehliyet aldıkları gün altında hepsinin iron vardı. yaklaşık 1-2 ay site içersinde trafiğe kapalı mekanda sürdüler ve 2 ay sonra trafiğe çıktılar. chopper tarzı motorlara uyum sağlamak biraz kolay diye düşünüyorum. fakat super sportlarda ben korkarım, süremem. ss alacaksam maksimum 125 olurdu..
    konu aslında 600 veya 1000cc motorla başlama mevzusu değil
    hepimiz insanız ve kendimizi mutlu eden mutlu kılan egolarımız var
    önemli olan egolarımıza ne kadar sahip olabildiğimiz ne derece kontrol altında tutabildiğimiz
    forumda 600cc ile başlayan ve hiç kaza yapmamış 1 bilemediniz 2 kişi bir ihtimal bulabilirsiniz
    peki ya diğerleri ? ve hiç tanıyamayacağımız diğerleri ? motorculuk hayatı başlamadan bitenler ve bir daha asla tanışamayacağımız diğer güzel insanlar ?
    motora her bindiğimde kendime şunu temkin ederim

ben bu motora her şeyi yapabilir ve yaptırabilirim!!!
    peki motosikletim bana neler yapabilir ???

olaya bu yönüyle bakmak gerek... her ne kadar 3 senedir istisnasız kullandığım motorum olsada her gün bunu söylüyorum her gün kendime bunu hatırlatıyorum.
    istanbul gibi bir yerde kimse mükemmel sürücü olamaz çünkü kimse bir şekilde tam adabı ile kurallara uymuyor kendi kendine gelişen bir kurallar zinciri olsa bile olan şey bu
    ticari araçların bizleri bir sinek gibi görmesi de cabası....

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Şöyle bir düşündüm de, 10-15 metre mesafe bana 30km ile gidiyorken durmak için yeterli bir mesafe gibi geldi.
    Anlattıklarınızdan tam bir sonuç da çıkaramadım. Yani siz taksiye vurarak mı düştünüz, yoksa taksinin fırladığını görüp panikle frenlere asılarak veyahut başka ters bir şey yaparak mı?

Ne olursa olsun, mücadele etmekten vazgeçmeyin ve sonucunu burada paylaşın.
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldirima park etmis taksici ne kadar kurallara uygunsa,
    sinyal vermeyen taksici o kadar kurallara uygundur.
    yani bir kuraldisi duruma uyanamayip, baska bir kuraldisiliga sasirmak enteresan bir durumdur.
    Bir taksinin kaldirima park etmis olmasina sasirmayip,
    sinyal vermeden yola firlamasina neden sasiriyorsunuz?
    önleminizi alacaksiniz.
    Yoksa 3. sayfa haberi olmaktan öteye geçmezsiniz.
    ilkay abinin umarım ne demek istediğini anlamışsınızdır

son olarak tekrar geçmiş olsun umarım en kısa zamanda yaraların ve motorun iyileşir tabii içindeki acıda nasıl birşey olduğunu az çok hepimiz yaşamışızdır sanırım
    quattromeb bunu beğendi.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Geçmiş olsun , Allah beterinden saklasın...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    @HİSSİZADAM: Geçmiş olsun kardeş Allah acil şifalar versin
    Alıntı ea1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun motosiklet kullanırken 3 gruptan mümkün olduğunca uzak durulmalı taksi, dolmuş ve tofaş sürücüleri üçünün ortak özellikleri ne yapıcaklarının belli olmaması.
    Tehlikeyi markayla sınırlandırmamak lazım bence yani şimdi Tofaş sürücüleri trafikte tehlikeli oluyor da Opel,Ford,Mercedes, Renault........... v.s sürücüleri tehlikesizmi oluyor önemli olan araçların markası değil sürücü koltuğunda oturanlardır bence
    ea1925 bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Panik fren sakat ağa ister 30 km hızın olsun ister 90 km hızın olsun

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    öncelikle .ok geçmiş olsun . bende benzer bir olay yaşadım .
    arkamdan gelen 2 şeritli yoldan giderken ilerde yol ayrılıyor . hızım yavaş olduğundan sağda gidiyorum . şöför yolun solundan hızlı gelitor tabelayı şaşırmış olacak birden arkama kırdı ama fren yapamdı . ve beklenen buluşma. aractan inip ilgilendiği için şikayetci olmadım ama polisin tuttuğu kaza tutanaklarını kendine göre yaptırmış . kazada ben tam kusurlu gözüküyordum . bu 59 -69 muydu hatırlamıyoruım yaşından utanmadan yalan söyleyebiliyor. böle durumlarda artık ne yapacağımı yapacağımı iyi biliyorum .

ve ne zaman kaza olacağnıbilemessin bence ekipmanlarını daha faydalı kullanmalısın . full koruma sayesinde ciddi yara almadım .

tekrar geçmiş olsun .

Levent E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gv 650
    Dostum gecmis olsun,o kadar içten yazmışsın ki o hisleri ben de yasadım acemi biri olarak..malesef yasal bir yaptırım elde edemezsin cunku çarpışma olmadıgından yasalarımız bu tarz olayları kaza saymıyor.yalniz boyle bir durumdan dolayı da motordan soğuma,her gun bir sürü insan yaşıyor bu durumu..ben de ilk kazamı acemi olmamdan dolayı bir taksicinin üzerime kirmasiyla yasadım ve düşmedim ama bildigin çarptı bana..simdilerde biraz frenleme ogrendim,biraz motora adapte oldum derken uzun yollara bile çıkıyoruz ara sıra.saglicakla kal..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)