Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MOTORSIKLET TAMİR VE BAKIMI İÇİN VERİLEN PARALAR SİZCE DE ABARTILIMI ??

Motovento
    REKLAM ALANI
    sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fikrim işini düzgün ve dalaveresiz yapanın fiyatının kabul edilmesi gerektiği.Belkide aile yapısıyla alakalı benim babam doktor ve hasta başına ortalama 200-250 lira civarında bir muayene bedeli alıyor,kişinin ödediği tahliller ve filmlerde cabası ama işin ilginci gördügüm kadarıyla onu ödeyenler iyileştiklerinde bile sürekli peder beyi ararlar hal hatır sorarlar veya bir hediye getirirler.Ancak iş esnaf ve emekçi takımına indiğinde bazen insanlar çirkinleşiyor ve haketmediği düşünülüyor.Hepimiz gidip biryerde çay kahve içtiğimizde onun 1 kilo parasını ödüyoruz ama kimsenin sesi çıkmıyor birazda olaya geniş açıdan bakmak lazım.
    benim düşüncem mondıallere kanunılere bınen arkadaslarımızın bende dahıl gıttıgımızde parcası ucuz alıyoruz tamır paralarına bakıyorum cok yukarıda ben istiyorumkı adam para kazansın ama en kucuk sey bellı bujı degısımı 15 tl fıyat burada sorunu burada basıt olanlarda bır profesyonellıge gerek yokken abartmaları ıkı dakıka surmuyor ınanın örnektır sadece bu bujı degısım fıyat coktur degıldır meselesı degıl ben genelde cok abartılı fıyat ısteyenlere sıtemım
    CÜNKU cogu motorsıklete bınen dar gelırlı suruculer alıskanlık kazanamıyor sınyalı calısmayan frenı tutmayan takozları bılyaları bozuk zıncırı gergın olmayan motorlara bınıyyorlar bır hurdalıktan cıkmısa dönuyor motorlar cunku trafıkte de tehlıkesı var o konuda önemlı
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    birkaç satırda ben karalamak istiyorum...

eşimin doğum yapacağı zamanlarda son güne kadar normal olan herşey nedense son anda yan yatıp çamura batıyor...yok efendim kordon dolanıyor,su boşalıyor v.s v.s..
    Eeee nolacak hemen sezeryana almalıyız..parası 5-10 katı..adım gibi eminimki para kazanmak adına yapılıyor bunlar..tabi özel hastanelerde...
    neden??
    çünkü ben ne kordonu bilirim nede plasentayı..anlamam..eşimin ve çocuğumun sağlığı için doktor denilen şahsın her dediğine inanmak durumundayım...aksine yorum yapamam...doktor ne derse o...

amaa....
    araba yada motosiklet...

misalen (atmasyon)..ustam bu araç rolentide durmuyor,stop ediyor,bi bakıversene şuna??

ohoo senin egzoz bilyası dağılmış,krankına kertenkele girmiş,ayrıca jant akordunda bozuk olduğu için bu şekilde işte..

hhmmmmm kaça patlar ustam??

...para.....

tamam yapalım ozaman derseniz adam motoru bırak git yarın alırsın der,sadece rolenti vidasını sıkar sonrada kasnaklar...

amaa..
    iiitirr git lem..ne alakası var olm..diyebiliyorsanız,biraz bilgi biriminiz varsa size bunları yapamaz...

uzun lafın kısası eğer kendiniz yapabiliyorsanız yapmalısınız,daha itinalı özenli yaparsınız,biraz daha uzun sürer belki ama kasaklanmaktan iyidir..
    eğer alet edevat yok,işi bilipte yapamayacak durumda iseniz ustanın beynini yemelisiniz..şurası neden böyle,şimdi sırada şu var değilmi?? egzozu şu emme yi şuna ayarlamak lazım gibi girerseniz ve de elinizde alet olmadığından kendinizin yapmadığınızı anlatabilirseniz o usta size daha farklı davranmak zorundadır...
    bilmiyorum anlata şeyettirebildimmi...
    fabrisio ve piyanist_irf bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha-ybr-motorsiklet-yedek-parca/303_teker-grubu/9456__arka-fren-cubugu-komple-ybr-125cc/

adam bu parçayı takıp benden geçen yıl 50 tl aldı
    gerçi benim memleketimde olsa o işi parça +10 tl işçilikle yaptırırdım da bodrum da adam beni kıstırmış hiç acımadı yani
    allah bildiği gibi yapsın dedim çıktım
    keşke debriaj balata değişimi kadar iş yapsaydı hiç gözüm olmaz
    piyanist_irf bunu beğendi.

parayı veriyoruz fakat birde tamir edebilseler. ben bu zamana kadar gittiğim tamircilerde bir tane bile usta diyebileceğim adama rastlamadım.
    İmportant bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birkaç satırda ben karalamak istiyorum...

eşimin doğum yapacağı zamanlarda son güne kadar normal olan herşey nedense son anda yan yatıp çamura batıyor...yok efendim kordon dolanıyor,su boşalıyor v.s v.s..
    Eeee nolacak hemen sezeryana almalıyız..parası 5-10 katı..adım gibi eminimki para kazanmak adına yapılıyor bunlar..tabi özel hastanelerde...
    neden??
    çünkü ben ne kordonu bilirim nede plasentayı..anlamam..eşimin ve çocuğumun sağlığı için doktor denilen şahsın her dediğine inanmak durumundayım...aksine yorum yapamam...doktor ne derse o...

amaa....
    araba yada motosiklet...

misalen (atmasyon)..ustam bu araç rolentide durmuyor,stop ediyor,bi bakıversene şuna??

ohoo senin egzoz bilyası dağılmış,krankına kertenkele girmiş,ayrıca jant akordunda bozuk olduğu için bu şekilde işte..

hhmmmmm kaça patlar ustam??

...para.....

tamam yapalım ozaman derseniz adam motoru bırak git yarın alırsın der,sadece rolenti vidasını sıkar sonrada kasnaklar...

amaa..
    iiitirr git lem..ne alakası var olm..diyebiliyorsanız,biraz bilgi biriminiz varsa size bunları yapamaz...

uzun lafın kısası eğer kendiniz yapabiliyorsanız yapmalısınız,daha itinalı özenli yaparsınız,biraz daha uzun sürer belki ama kasaklanmaktan iyidir..
    eğer alet edevat yok,işi bilipte yapamayacak durumda iseniz ustanın beynini yemelisiniz..şurası neden böyle,şimdi sırada şu var değilmi?? egzozu şu emme yi şuna ayarlamak lazım gibi girerseniz ve de elinizde alet olmadığından kendinizin yapmadığınızı anlatabilirseniz o usta size daha farklı davranmak zorundadır...
    bilmiyorum anlata şeyettirebildimmi...

valla kankam 2 dakkada olayı motor mekaniğinden beybiye ,plesentaya nası bağladın onu düşünüyorum aklına başka örnekmi gelmedi ulemm koptum gülmekten bayram üstü bayram üstü hay allah iyiliğini versin emi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha-ybr-motorsiklet-yedek-parca/303_teker-grubu/9456__arka-fren-cubugu-komple-ybr-125cc/

adam bu parçayı takıp benden geçen yıl 50 tl aldı
    gerçi benim memleketimde olsa o işi parça +10 tl işçilikle yaptırırdım da bodrum da adam beni kıstırmış hiç acımadı yani
    allah bildiği gibi yapsın dedim çıktım
    keşke debriaj balata değişimi kadar iş yapsaydı hiç gözüm olmaz

boşver fatihim derdetme ! aldın motorun hasını bundan sonra nasılsa tamirciyle işin olmayacak , o kara günler yamahayla geride kaldı beybi için rahat olsun
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    30 a iyi değiştirmişssin balataları ben burda 50tlye değiştirttim
    her türlü bakımını kendim yaparım fakat motorun içiyle alakalı olduğu zaman ustaya mecbur götürmek zorundayız.çünkü şurasını düzelteyim derken öteki tarafı bozulur yada bende böyle olur
    aldıkları para gerçekten çok fazla heleki yetkili servislerin.gerçek doğru dürüst usta görmedim ben hep bisikletçiden bozma tamirciler...servisler ise kapıdan içeri girmeye korkuyorum içeri girdin parası alacaklar diye

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef böyle adama usta diyemeyeceğim dedimya vicdan sahibi olmak lazım , bunlara olsa olsa şerefsizdir başka bir nane değil , akşam akşam öyle ustalar için duamı ettim rahat ol ,

öte yandan gonca rampasındaki kaybettiğimiz kardeşimizden bahsediyorsun sanırım , artçı olarak kız arkadaşıda varmış motorda ! vefat haberini duydum, kız arkadaşı komadaymış durumu hakkında bilgin varmı?

olay taksici arkadaşımın hemen önünde seyir halindeyken olmuş , virajı alamayarak orta bariyerlere vurduktan uzunca bir mesafe motor yolda savrulmuş , ve vurduğu anda sanırım boynu kırılarak hayatını kaybetmiş , çok üzüldüm ..... allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ....

arkadaşlar lütfen dikkat !!!!!!!! aşırı hız her zaman felakettir bu gün olmazssa yarın !
    Yok abi can acemiliginden öldü ama o da birilerinin kurbani oldu :( gecen mart ayinda kandira yolunda 1000rr ile carpisip 2 kisiyi öldüren 2000 model zx6 yi ölen vatandasin ailesinden bir KiŞi vasitasi ile satin almisti.. canin benim bildigim arizasi silindirlerden biri ateslemiyodu.. zx9 ile vefat eden arkadasin adi gökçe idi.

Sdemirpau arkadasim gokce makas atarkenkaza yapti arizadan degil ama sonucta o motoru sifir makins diye aldi, o ustanin ona obur tarafta hesap verecegi kesin cunku hak gecti..

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Motora binen her kişi kendi motorunun dilinden anlaması lazım diye düşünüyorum ama bu konu hakkında şöyle bir yazı buldum paylaşayım dedim.
    Ustalık Bedeli-Çekiçle Vurma

Bir fabrikada imalat hattındaki çok önemli olan ana makinelerden biri arızalanınca fabrikadaki tüm üretim de durdu. Mevcut teknisyenler makineyi çalıştırmak için çok uğraştılar, ancak ne yaptılarsa nafile, bir türlü başaramadılar.

Sonunda dışarıdan uzman çağırdılar. Uzman gelip makineyi inceledi. Durumuna baktı. Sonra çantasından bir çekiç çıkardı. Elinde çekiçle makineye yaklaştı. Makinenin belli bir noktasına elindeki çekiçle dikkatlice sert bir vuruş yaptı.

Makine hemen çalışmaya başladı ve hiçbir arıza olmamış gibi devam etti. Fabrika tekrar harekete geçti. Uzman fabrikadan ayrıldıktan iki gün sonra faturasını gönderdi:

“Hizmet bedeli karşılığı 1.000 USD (bin dolar)”

Fabrika müdürü bu faturaya çok kızdı. Tepesi attı ve bir çekiç darbesi için bin doları çok buldu. Uzmandan ayrıntılı fatura göndermesini istedi. Uzmandan bir gün sonra aşağıdaki ayrıntılı fatura geldi:

“Makineye çekiçle vurma bedeli………….. ….1 $

Nereye vuracağını bilme bedeli…………… 999 $

Toplam…………………………………….1000 $ “
    cx571 bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora binen her kişi kendi motorunun dilinden anlaması lazım diye düşünüyorum ama bu konu hakkında şöyle bir yazı buldum paylaşayım dedim.
    Ustalık Bedeli-Çekiçle Vurma

Bir fabrikada imalat hattındaki çok önemli olan ana makinelerden biri arızalanınca fabrikadaki tüm üretim de durdu. Mevcut teknisyenler makineyi çalıştırmak için çok uğraştılar, ancak ne yaptılarsa nafile, bir türlü başaramadılar.

Sonunda dışarıdan uzman çağırdılar. Uzman gelip makineyi inceledi. Durumuna baktı. Sonra çantasından bir çekiç çıkardı. Elinde çekiçle makineye yaklaştı. Makinenin belli bir noktasına elindeki çekiçle dikkatlice sert bir vuruş yaptı.

Makine hemen çalışmaya başladı ve hiçbir arıza olmamış gibi devam etti. Fabrika tekrar harekete geçti. Uzman fabrikadan ayrıldıktan iki gün sonra faturasını gönderdi:

“Hizmet bedeli karşılığı 1.000 USD (bin dolar)”

Fabrika müdürü bu faturaya çok kızdı. Tepesi attı ve bir çekiç darbesi için bin doları çok buldu. Uzmandan ayrıntılı fatura göndermesini istedi. Uzmandan bir gün sonra aşağıdaki ayrıntılı fatura geldi:

“Makineye çekiçle vurma bedeli………….. ….1 $

Nereye vuracağını bilme bedeli…………… 999 $

Toplam…………………………………….1000 $ “
    Bunu çok eskiden okumuştum dostum süper olmuş.

HONDA CBR 250 R motosikletim için 1000 Bakımına 100 tl aldılar. Kudurdum. Millet 50-60 tlye yaptırmıs. Her neyse ilk bakım olduğu içinde saat bası bakım ücreti 50 TL + KDV dahil değildi.

1,5 Lİtre İpone Yağ = 60 tl
    Yağ Filitresi: 17 tl
    yağ contası : 3 tl
    Temizleme Sprey: 15 tl

Temizleme sprey nedir arkadas 2 fıs fıs 15 tl . Ayrıca 220+220 kmde git gel yol yaptım en yakın servis bana bu diye. 80 tlde benzin yaktım. Ettimi sana 180 TL

İşi biliyom mu ? Biliyorum. Yağ filitresinide değiştirebilirim Yağ Çontasınıda değiştiririm.

Yağ:30+15:45 TL
    Yağ Filitre: 12 Tl
    Conta: 1 Tl

58 TL toplam maliyeti. 180 tl nerede 58 tl nerede...
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu çok eskiden okumuştum dostum süper olmuş.

HONDA CBR 250 R motosikletim için 1000 Bakımına 100 tl aldılar. Kudurdum. Millet 50-60 tlye yaptırmıs. Her neyse ilk bakım olduğu içinde saat bası bakım ücreti 50 TL + KDV dahil değildi.

1,5 Lİtre İpone Yağ = 60 tl
    Yağ Filitresi: 17 tl
    yağ contası : 3 tl
    Temizleme Sprey: 15 tl

Temizleme sprey nedir arkadas 2 fıs fıs 15 tl . Ayrıca 220+220 kmde git gel yol yaptım en yakın servis bana bu diye. 80 tlde benzin yaktım. Ettimi sana 180 TL

İşi biliyom mu ? Biliyorum. Yağ filitresinide değiştirebilirim Yağ Çontasınıda değiştiririm.

Yağ:30+15:45 TL
    Yağ Filitre: 12 Tl
    Conta: 1 Tl

58 TL toplam maliyeti. 180 tl nerede 58 tl nerede...
    Haklısınız hocam ancak benim çok yakın bir aile dostum artık motosiklet ve araba galericiliğinden öyle efsane kazançlar çıkmıyor dedi,biz ondan mitsubishi araç almıştık gözüyle gösterdi geliş faturasını satışda 750 lira kaz gözüküyor global fiyat listesiyle,adam parayı servisten ve parçadan çıkarıyor kısacası.Cidden bu ülkede vergiler bu muazzam yönetim biçimi ticaret yapanların belini bükmüş durumda,adam ülke bükerse bende alanı bükerim modunda olunca kısacası herkes birbirini ve tuttugunu modeli ortaya çıktı.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)