Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kafam karışık aklımdan tuhaf tuhaf fantaziler geçiyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    hastası olduğum bi motor var hyosung gv-650 çok havalı fiyatı makul
    ama kullanabilirmiyim bilmiyorum kilosu epey ağır
    ben 174 cm 65 kgyim yaş 26
    bundan önceki motor tecrübelerim

-5 sene mobileytte bionik yaklaşık 30.000 km

-5 sene yamaha bws 100 20.000 km

-2 ay yamaha ybr a2 ehliyeti almak için vitesli motoru öğrenmek için bi arkadaşımdan geçici almıştım 3000 km bile yapmadım

-4 ay kymco venox 250 tipini çok seviyordum ama biraz ağır geliyordu bana aldığımdan daha fazla para veren olunca sattım yaklaşık 2000 km kullandım sadece

-3 ay honda cbr 250r bu motoruda pek iyi kullanabildiğim tam hakim olduğum söylenemez arka frende çok sıkıntı yaşadım arka lastiğin yanıma kadar geldiğini çok gördüm 1500 km falan kullandım

-sonra anladım ki illa fren elde olcak aldım sym joyride 200i bagaj var rahatlık var.kontrolum süper.sanki benim için yaratılmış gibi motor şuan 3000 kmye geldim.almayı düşünen herkese şiddetle öneririm ;)

ne kadar vitesli motorun arka freninden dolayı hakkını vererek süremesemde şeytan diyor bi fantazi yap gi gv 650 al diyor.kafamı karıştırıyor.vitesli motorda sanki fren yok gibi korka korka fazla temkinli sürüyorum

böyle bişey yapsam ve pek süremesem symyi sat sonra gv 650 al süreme zararına sat derken 3000 tl zararım olur
    ne dersiniz becerebilirmiyim gv650yi

gv 250 demeyin hiç begenmiyorum.gv 250 alcağıma gider kelepir bulabilirsem megelli 250 r alırım.max 5.000 e sym joyride 200iyide satmam.arada çıkarır binerim megelliyi

sen daha türünü seçmemişssin diyenler olabilir.benim türüm gerçekten maxi scooter ama yakışıklı makineleri severim
    arabalardada 2007 yılından beri ilk gördüğüm günden beri tutuklu kaldığım Hyundai fx coupe 2.0 var.tip çok önemli
    mete_han bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Gv 650 türünde bi motor kullanmışsın zaten venox 250 Gv 650 ninde çok farklı olacağını bekleme sadece daha ağır ve daha güçlü ve bir müddet alışana kadar sana daha zaptedilmez gelecektir Venox 250 ağır geliyorsa GV ye hiç bulaşma derim
    KeaSH-07 bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    GV 650 şasi uzunluğu nedeniyle şehir içi manevraları çok iyi olmayan bir motordur.
    650'lik cruiser klasmanında çok çok güçlü bir motordur.
    Hatta 650'lik diğer tarzlara bile rahatlıkla kafa tutabilecek güçtedir.
    Ama kendini bilen birine benziyorsun, bu nedenle motorun gücü fazla etkilemez seni.
    Ağırlığına zamanla alışırsın. Benim boyum 1,78 kilom 64 ama, koca shadowu çocuk oyuncağı gibi kullanır oldum 1 ayda.
    Fakat yine de GV650 alma derim.
    Çok sorunlu bir motor. Başını ağrıtır...
    KeaSH-07 bunu beğendi.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Fren işini çok takma kafana. Benim lastikler, özellikle arka lastik kabak olduğu halde ani frende bile kaymadan durabiliyorum. Bu tamamen pratikle ilgili bir şey. Çalışarak üstesinden gelebilirsin yani ;)

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    bence maceraya gerek yok... venox ta bile zorlandığına göre.. daha büyük ve ağır bir motor, tipi güzel olsa da senin için sıkıntı yaratacaktır...

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bende çok düşündüm hayallerimin motoruydu fakat illaki sorunsuzları vardır ama baya bir sorunlu motormuş.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence maceraya gerek yok... venox ta bile zorlandığına göre.. daha büyük ve ağır bir motor, tipi güzel olsa da senin için sıkıntı yaratacaktır...
    Bence yanlış düşünüyorsun. Tabii ki insan kendini zorlamamalı ama büyük motosikletleri kullanan elemanlar öyle doğmadı sonuçta.

Motosikleti sırtlayıp götürmeyeceğine göre de ağırlığı kafaya takmaktan çok dengelemeyi öğrenmesi daha faydalı olur.

Arkadaşın istediği motosikleti sorunlu olduğu için önermeyen arkadaşlar var. Sorunlu motosikleti alıp yolda kalırsan tabii ki ağırlık çok çok önemli bir konu olur.

Motosiklet yürüdüğü sürece ağırlık sorun olmamalı bence ;)
    tr100a ve KeaSH-07 bunu beğendiler.
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    harbiden fantazi arıyosun aga :D gv 250 almam yerine megelli alırum diyosun. ama cruser motor istiyorsun :D

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence yanlış düşünüyorsun. Tabii ki insan kendini zorlamamalı ama büyük motosikletleri kullanan elemanlar öyle doğmadı sonuçta.

Motosikleti sırtlayıp götürmeyeceğine göre de ağırlığı kafaya takmaktan çok dengelemeyi öğrenmesi daha faydalı olur.

Arkadaşın istediği motosikleti sorunlu olduğu için önermeyen arkadaşlar var. Sorunlu motosikleti alıp yolda kalırsan tabii ki ağırlık çok çok önemli bir konu olur.

Motosiklet yürüdüğü sürece ağırlık sorun olmamalı bence ;)
    bencede ama arkadaş hafif motorları çok sevmiş ve iyi kullanıyor.. ayak freni ve motor ağırlığı problemleri yaşamış... bu motoroda da yaşayacağı kesin gibi.. imkanım ve yeterli tecrübem olsa ben hemen alırım gv650 yi ama.. onun açısında olaya bakmak lazım diyedir yazdıklarım..tabi bide choppere gönül vermek gerek...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    bajaj boxer 150
    ben 1 aydır gv 650 kullanıyorum. boyum 170 ağırlığı hiç sorun değil müthiş seri bir motor tavsiye ederim.
    KeaSH-07 bunu beğendi.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Cruiser motorlarda arka fren en az ön fren kadar etkili tutar. Sizinde arka frenle ve ağırlıkla sorununuz olduğu ortada. Sizin yerinizde olsam abs ve kombine fren sistemi olmayan vitesli motora bulaşmam. En güzeli scooter ile devam ediniz
    KeaSH-07 bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    benim cok merak ettiğim motorlar 600 650 cc v motorlar .
    kime sorsam kullanması cok zevkli hisli motor diyorlar.
    param olsa sahibinden.comda cok güzel motorlar denk geliyor alırdım.
    gençlik bir kere yaşanıyor malesef o yüzden dene derim
    KeaSH-07 ve motorcrus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden fantazi arıyosun aga :D gv 250 almam yerine megelli alırum diyosun. ama cruser motor istiyorsun :D
    aga tip önemli benim için gv 250 sağlam lafım yok iyi motor ama ne onun tipi allah aşkına
    250lik cruser soranada gv 250 öneririm ama güzelim sym joyridemi gv 250 tipsizi içinde satmam

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:25 ----------

Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren işini çok takma kafana. Benim lastikler, özellikle arka lastik kabak olduğu halde ani frende bile kaymadan durabiliyorum. Bu tamamen pratikle ilgili bir şey. Çalışarak üstesinden gelebilirsin yani ;)
    ybrde falan hiç sorun yoktu ybrye tam hakim olunca hatta vitesli motor hastası olmuştum.ama son vitesli motorum cbr 250rda çok sıkıntı yaşadım
    ama o motordada bi cenabetlik vardi
    kawazaki zzr 600 luk usta sayılan bi şöföre satmıştım o adam 1 kere yatırmış motoru.iş yeri önünde 2 defa yattı karenajları gitti yan tarafta
    en son sym joyridemi bakıma götürünce bi taraf grenajları yok olarak görmüştüm
    acaba diyorum cidden o motordamı vardı bi cenabetlik.zaten ninja 250 alcaktım bi anda bi ark kafama girdi bak çok temiz kacırma dedi cbr için bi anda almıştım
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede ama arkadaş hafif motorları çok sevmiş ve iyi kullanıyor.. ayak freni ve motor ağırlığı problemleri yaşamış... bu motoroda da yaşayacağı kesin gibi.. imkanım ve yeterli tecrübem olsa ben hemen alırım gv650 yi ama.. onun açısında olaya bakmak lazım diyedir yazdıklarım..tabi bide choppere gönül vermek gerek...
    ağırlık dediğim olay şehir içinde aralara girerken ve park ederken merdiven altına yerleştirirken çok problem çıkarıyor.dayımın shadow 750 sini kullandım 2-3 gün aralıklı zamanlarla seriliğinde ve kontrollerinde bana bi sıkıntı yaşatmamıştı.tabi bende acemisi ve emanet olduğu için yavaş takıldım

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Tecrübem var diyorsunuz.Trafiği okuyorsunuzdur.Motosikletin tepkilerini biliyorsunuz.E temkinliymişsinizde.Atıp tutmuyorsunuz iyiyim ben yaparım diye...

Ruhunuza ne uygunsa,neyin üzerinde evindeymişsiniz gibi hissediyorsanız o sizin olsun.1 dakika bile düşünmeyin...
    KeaSH-07 bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübem var diyorsunuz.Trafiği okuyorsunuzdur.Motosikletin tepkilerini biliyorsunuz.E temkinliymişsinizde.Atıp tutmuyorsunuz iyiyim ben yaparım diye...

Ruhunuza ne uygunsa,neyin üzerinde evindeymişsiniz gibi hissediyorsanız o sizin olsun.1 dakika bile düşünmeyin...
    km tecrübem uzun yol tecrubem çok fazla Antalya-Manisa arasi gibi
    Antalya-Konya gibi ama hep scooterle

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    km tecrübem uzun yol tecrubem çok fazla Antalya-Manisa arasi gibi
    Antalya-Konya gibi ama hep scooterle
    evimde gibi hissettiğim motora ulaştım Sym joyride 200i sanki bi parçam gibi
    eğer Allah kismet edersen yarın ufak caplı bi uzun yola daha çıkacağım
    Manavgat-Seydişehir 170 km gidiş 170 km dönüş
    anananemin bayramını kutlamak için
    Permatiq59 bunu beğendi.

Motosikleti
    KapÇık
    bu aralar maxi arayışındayım.. daha cok piaggo x9 250 'lere falan bakıyorum. hiç bakmadım şimdi merakımdan bakıcam şu joyride 200i'lere top speed i nedir? 100km de ne yakar ? uzun yolda 2kişi 110dan düşmeden 100km kontak kapatmasak terler yorulurmu ?

Motosikleti
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aralar maxi arayışındayım.. daha cok piaggo x9 250 'lere falan bakıyorum. hiç bakmadım şimdi merakımdan bakıcam şu joyride 200i'lere top speed i nedir? 100km de ne yakar ? uzun yolda 2kişi 110dan düşmeden 100km kontak kapatmasak terler yorulurmu ?
    şiddetle öneririm 2. el temiz 6.500e alırsın.6500 e bundan iyi maxi scooter yok
    110 stabil gidebilir.top speed 130
    100 kmde 2-3 lt arasi yaka.ha uzun yola gelirsek su soğutma var şişmez ben 150 km çivarı hiç kontak kapatmadan gidiyorum.daha sonrasında ben yoruluyorum sigara molası falan veriyorum
    ben bu motorun koltuk rahatlığını 10.000lik yamaha x-maxta bulamadım
    artcı koltuguda inanılmaz rahat.vereceğin bu az miktara göre şiddetle öneririm

Motosikleti
    KapÇık
    bakalım bizim koca oğlanı bi verelimde hayırlısıyla.. inceliycem bilgiler için tesekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

aklında bulunsun.. birlikte sürdüğüm arkadaşlar maxi'ci maxilerin arasında çirkin ördek yavrusu gibi dışlanıyoruz performans olarak tozumu yutuyorlar ama nafile.. aklımıza girdi bi kere maxi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-keyfe-keder-maxiscooter-takasli-full-ve-temiz-gv250-133239779/detay/
    KeaSH-07 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Önce fren yapmayı ve ağırlığı motora taşıtmasını öğren ondan sonra al, macera arama bence.
    KeaSH-07 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)