Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SİZCE DOĞRU BAŞLANGIÇ YAPTIM MI?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CB 125E
    Öncelikle Hayırlı Akşamlar,
    Abiler şimdi ben Kasım ayında 18 yaşımı dolduruyorum.Bugün gittim ve Honda Bayisinden Beyaz renkte Sıfır Honda CB 125E Aldım.Daha önce 2 yıl scooter kullandım fakat henüz hiç manuel vitesli motor tecrübem yok.İstanbulda yaşıyorum ve cuma günü motoru teslim almaya gideceğim.Henüz ehliyet almadım.Motor ile polis çevirse ne kadar ceza yerim.Daha önce ehliyetsiz yakalanan oldu mu?Ve sizce Motorda doğru başlangıç yapmışmıyım?Saygılar ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KIDI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Yanlış başlangıç ilk ehliyet.
    (Bura az sonra dolar yerimi alıyım)
    'Saygı göster, saygı gör.'

Motosikleti
    R25
    Aferim çok iyi yoldasın tam benim kafadan gidiyorsun aynı şeyi bende yaptım Zamanında hem aracta hem motosiklette ikisindede kaza yaptım ikisindede %100 karşı taraf hatalı tabi o bana göre işin içine trafik girdi hatalı ben oldum neden ? Çünkü ehliyetim yok polis amcalar kitlediler cezaları üst üste bide diğer aracların masraflarınıda sigortam karşıladı zaten zamlı sigorta ücretlerinin üzerine sigorta dahada fazla çıktı, üstüne motosikletin ve aracın masraflarıda bana girdi sonra nemi oldu gittim tıpış tıpış ehliyetimi aldım kafam rahat geziyorum şimdi ehliyetten sonra kaza yaptımmı yapmadım çünkü tüm aksilikler bişeyler eksik olunca olur, sana tavsiyem direk git ehliyete yazıl ...
    haldun989 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda cb500f
    bin lira ustuydu gecen bir arkadas yedim demisti

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    cezası 1698 lira, motor zaten senin üstüne. eğer motorda başkasına ait olsaydı sahibine de aynı cezayı kitliyorlar

Motosikleti
    2016 mondial 150 mash
    aynı durum bende de var ehliyet olmadan 0 motor aldım dün biraz turladım ama korka korka bugün gidip ehliyete yazılacağım, polisin çevirmesi durumunda ehliyetin iki katı ceza sonra işin yoksa uğraş dur.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Başlangıç için motor seçimin iyi ama motoru almaya başkasını gönder. Aksilikler böyle zamanlarda olur, riske girme sakın.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyet almadan motor almak nedir ya? ehliyet almadığına göre ekipmanın da yok henüz? aferin evlat.
    haldun989 bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Helvaaaaaaaaaaaaaaaaa
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehliyet almadan motor almak nedir ya? ehliyet almadığına göre ekipmanın da yok henüz? aferin evlat.
    Malesef bu durum oluyor. Benim başıma gelen 15 ekimde sınava gireceğim söylendi fakat şimdiye kadar 1 dk bile motor eğitimi vermedi yazıldığım kurs.Saat olarak kayıtta "size göre plan yapılıyor" denildi ama 8-5 çalışan birisi olarak hafta sonları veya 5 ten sonra yaparız diye konuşup anlaştık ama ne bir arayan ne bir soran vardı :D Ben kursu aradım dedim beni unuttunuz herhalde bir ay geçti haber yok bari ben arayayım xD . Bu salı telefon ettiler ve cumartesileri gösterelim dediler. Sınava kadar 2 tane cumartesi var ama =? Şimdi durum böyle olunca çıldırmamak elde değil. Gidip 0 motoru alıp kendi başıma evin oralarda çalışayım diye düşünmüyor değilim.. Yani demem o ki bu arkadaşa benim durumumdaysa hak veriyorum.
    AhmetTayyip bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Ben kısa bir olay anlatayım. Şirkete ait Ford Transit marka küçük kamyonetle seyir halindeyken durduk yere arkadan birinin çarpmasıyla kaza geçirmiştim. Polis geldi ve benim hiçbir kabahatim yokken 800 TL ceza kesti bana. Bil bakalım neden?
    -Ehliyetten dolayı mı?
    -Hayır, ehliyetim tutuyordu. SRC belgem olmadığı için 800 TL ceza yedim. Bir de ehliyetsizken ne olur sen düşün. Hiç kurtarma şansın yok.

Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef bu durum oluyor. Benim başıma gelen 15 ekimde sınava gireceğim söylendi fakat şimdiye kadar 1 dk bile motor eğitimi vermedi yazıldığım kurs.Saat olarak kayıtta "size göre plan yapılıyor" denildi ama 8-5 çalışan birisi olarak hafta sonları veya 5 ten sonra yaparız diye konuşup anlaştık ama ne bir arayan ne bir soran vardı :D Ben kursu aradım dedim beni unuttunuz herhalde bir ay geçti haber yok bari ben arayayım xD . Bu salı telefon ettiler ve cumartesileri gösterelim dediler. Sınava kadar 2 tane cumartesi var ama =? Şimdi durum böyle olunca çıldırmamak elde değil. Gidip 0 motoru alıp kendi başıma evin oralarda çalışayım diye düşünmüyor değilim.. Yani demem o ki bu arkadaşa benim durumumdaysa hak veriyorum.
    Ayni durum bende var adamlar aldı parayi alana kadar hergun mesaj attilar ödeme bitti cıt yok, kursa gidiyorum hocaniz program yapip sizi arayacak diyor, ne bitmez programmış arkadaş

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    arkadaş "b.k yoluna gitmeye niyetim var, başlangıcı doğru yapmışım mı?" demek istemiş.

Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Ya güzel kardeşim ehliyetin yok belli bir heyecanla gidip motoru almışsın... Şimdi kafanda neler var kim bilir... Motorunu almadan ehliyetini al bu bir zorunluluk değil gereklilik her şeyden önce... Sonra "Motosiklet Sürüş Sanatı" kitabını bir oku, güzelce sindir. Sürüş sırasında alacağın risklerin hayatında neleri kaybettirebileceğini içeren videoları izle...
    Her şeyden önce ehliyetini al, sonra ekipmanlarını... Kasksız seleye dahi oturmaman naçizane tavsiyem...

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Polis çevirirse isimden kurtarırsın bence..

Motor başlangıç için iyi, ehliyet ve ekipmansizlik kötü.
    Motorunu trafiğe çıkarma, bu sırada ekipmanlarını ve ehliyetini tamamla bence. Sonra zaten bir ömür motora binersin inşallah. Sabrın sonu selamettir unutma

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende aynı durumdayım.Eğitim almak istiyorum ama eğitim almak için bile biraz bilginiz biraz pratiğiniz olsunki başlangıç eğitimide olsa daha faydalı olur diyorlar.Ehliyet almak için başvuru yapacağım orda da arkadaşın dediği gibi bişey öğretmiyorlar.Yakınımda tanıdığım biride yok motorunu verecek.Biri olsada ben alırmıyım oda ayrı mevzu düşürecez falan adama ayıp olacak.Bende Morotu alayım trafiğe kapalı bir alanda dur kalk vites alıştırması yaparak motor tecrübesi kazanayım.Sonra ehliyet ve eğitime gideyim diye düşünüyorum.Tabi motoru başkasına aldırıp eğitim yerine motoru ehliyetli biri tarafından götürüp orada çalışma yapacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler