Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikleti dışarıda bırakmak zorunda kaldım bkarmısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Öncelikle iyi günler hemen konuyu özetliyorum. ben 3 aydır motosikleti apartmana koyuyordum, bilirsinizki ev sahipleri cinslik yaparlar kendisi almanyada oturuyor yazın buraya geliyor dün bana motosikleti apartmana koyma dedi bende parasını ver koymayayım dedim birşey demedi oda gitmiş dedeme demiş bende dedem mahcup olmasın diye dışarı koyacağım nasıl önlemler almalıyım hemen evimin önündeki elektirik lambasına bağlayacağım bir tane alarmlı disk kilidim var başka nasıl önlemler alabilirim. evimiz caddenin önünde ama gece 12 den sonra ölüyor arada arabalar falan geçiyor ve 2 tane motosiklette dışarda duruyor biri kanuni breton biride kanuni cup. Önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler
    Hayat boş gazla çoş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Apartmanda ayak altı bi yerde değilse hiç elleme gelene geçene zararı varsa o zaman al dışarı oralı olma sana gir............ çıkanımı var de
    MrMaydec bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    apartman biraz dar ve apartman girişinde beton rampa vardı onu kırdırıp mermer basamaklar koydurmuş motosiklet çok zor çıkıyor bende koyucam ulen diyip zarzor soktum ve mermer pert koymasına koyarım genede dedemi mahcup ediyor yaşlı adamı üzüyor bana gelip hiç birşey diyemiyor nedense

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    kesinlikle branda kullan
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    brandanın nasıl bir faydası olabilir ?

ben seneye mayısda cbr 250r almayı düşünüyordum parayı denkleştiriyordum

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brandanın nasıl bir faydası olabilir ?

ben seneye mayısda cbr 250r almayı düşünüyordum parayı denkleştiriyordum
    branda olduğunda farketmiyorlar motoru algıda seçicilik yani
    MrMaydec bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Branda olduğunda altında disk kilidi veya başka ne tür tesisat olduğundan dahası motorun markasının bile ne olduğundan brandayı kaldırmadan haberleri olmadığı için en temel güvenlik unsuru brandadır. Ha bazı hırsızlar çalacakları motosikleti takip ediyor ama sanırım bunu daha değerli motosiklet için yapyorlar 125cc 150cc segmentide hırsızlık genelde spontane gelişiyor

Yere değmeyen ve mümkünse şaşiden bağlı en az iki adet kalın halat kilit ve bir adet alarmlı disk kilidi ve branda öneririm. Halat kilitler yerde olursa yerden güç alarak çok rahat kesiyorlar ancak havada askıda duran kilitlerde biraz daha zor bu olay
    MrMaydec ve forzaBJK bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    brandayı sipariş edeyim ozaman diğerleri zaten var bende. peki her motosiklet için branda farklımı oluyor seneye cbr250r alabilirimde o yüzden sordum.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrMaydec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    brandayı sipariş edeyim ozaman diğerleri zaten var bende. peki her motosiklet için branda farklımı oluyor seneye cbr250r alabilirimde o yüzden sordum.
    brandanin ayri faydasida "kediler ve seleler" adli filmi izlememis olursun.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    bi motosiklet almaya heves ettim.. olay hiç dışardan göründüğü gibi değilmiş arkadaş... ehliyet alayım, kendim için koruma alayım.. motoru nerde saklıycam birde motor için koruma alayım derken, motor almaya cücük kadar para kalıcak...
    MotorKafa ve ekaragz82 bunu beğendiler.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    yer müsaitse tahta taraba bir garaj yapın kıytırıktan bile olsa...

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    mototsiklet apartmanın içine koyulmaz. nedeni ise motorlu araçlar durduğu yerde benzin, yağ, balata vb. gibi kokular salgılar bu kokular kapalı mekanda pek solunmaya müsait değildir. apartman sakinleri veya sakini motoru al diyorsa, kavga etmene gerek yok güzellikle al. motor için kesinlikle alarm al ve 2 metre zincir sağlam bir kilitle iş tamamdır.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 tane kalın kilit al birini direğe diğerini motosiklete bağla çalmak isterlerse direkle birlikte götürsün
    vedat arslan bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben dışarıda bıraktığım zamanlar 12 mm çelik zincir kullanırdım gemi çapaları için olanlardan 10 metre almıştım adamla ben en büyük boy demir makasıyla kesememiştik sonra adam sinirlenip canavarla kesmişti sağlamından paslanmaz çelik yalenin kilitdiyle beraber kullanıyordum bu zinciri

balkon altına motor giriyorsa(bizim twister giriyor),piyasada kare örgülü kalın hatır için satılan metal çubuklar var.bir tane açılır kapanır sistem yaptır.sağlam bir kilitle işini görür.yada arkadaşlarının dediği gibi kalın bir zincir le sabitlenecek yer varsa ordan kilitle.ben iki tane çaldırdım daire dışından çok can sıkıcı ve üzücü bir durum.motora gizli elektrik verip çalmaya kalkanı çarpsın diye ama.emniyetden arkadaşlarım bunu çok tehlikekli olduğunu bir basit hırsızlık vakasını ölümlemi cezalandıracaksın dediler.gidenlerde geri gelmedi o ayrı mesele.işin özü baskısı ve bağlı olmayan halıyı ya sel götürür yada el derler eskiler.allah lşeytana uydurmasın .kild kısa vaded operasyonlar için caydırıcı bir sistem

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    o zincirler filan hırsızlar için 2 dk iş tabiki güvenlik açısından bağlamak lazım ama yakınklarda taksi durağı varsa oraya bağlamak daha iyidir yada karakola yaın bir yerde olur.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dışarıda bıraktığım zamanlar 12 mm çelik zincir kullanırdım gemi çapaları için olanlardan 10 metre almıştım adamla ben en büyük boy demir makasıyla kesememiştik sonra adam sinirlenip canavarla kesmişti sağlamından paslanmaz çelik yalenin kilitdiyle beraber kullanıyordum bu zinciri
    Arkadaşın dediği gibi çapa zincirleri aşırı derecede sağlam oluyor. Şöyle söyliyim; Kaç ton olduğunu bilmediğim biçer döver çamura saplandı edirnenin bir ilçesinde. Yine arkadaşın adını bilmediğim kocaman devasal traktörü bu biçer döveri çapa zinciri ile çekti.... Daha öncesinde denenen kalın halat-zincir vs hepsi koptu ama çapa zinciri hepsinin.....
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Eren Amca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 200 ABS
    Sağlam zincir bir şekilde bulunuyor da o zincir için sağlam güvenilebilecek bir kilit önerisi olan var mı? Mümkünse youtube da 2 dk da açılma videosu olmayan

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çapa zincirini motor tekerini çökeltmesin ağırdır o

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    branda kullan, direksiyon kilidini unutma.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)