Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni başlayacağım... Destek ve yardımlarınızı bekliyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar ben Engin. 1996 doğumluyum yani motosiklet ehliyeti alabilecek yaşta olduğumu belirterek konuşmama başlamak istiyorum. 1 seneyi geçkindir süregelen bir motosiklet hevesim var. Daha önce birkaç defa sürdüm memleketimde fakat hep arkamda sürmeyi bilen kişiler oturdu yani tek başıma hiç binmedim. Lakin kendime güveniyorum, en kısa sürede trafiğe çıkabilecek duruma geleceğime inanıyorum. 1 seneyi aşkındır annemi ikna etmeye çalışıyorum ve neredeyse başarılı oldum diyebilirim, para biriktirmeye başladım. Sizce benim durumumda birisi için, kaliteli ve ucuz motor olarak hangi motoru önerirsiniz? 2. el mi almalıyım yoksa çoook daha büyük uğraş verip para biriktirip sıfır bir scootermı almalıyım? Bu arada unuttum belirtmeyi, istediğim motosiklet türü scooter. Tekrarlıyorum sorumu, kendimi zorlayıp sıfır mı yoksa 2. el mi almalıyım. Her iki koşulda da fiyat konusunda cebimi yakmayacak ve kaliteli olacak bir scooter önerisi bekliyorum, öğrenciyiz sonuçta Şimdiden teşekkürler...

Edit: Boy ne kadar sorun yaratır scooterda pek bilgim yok, 173 boyum var ona göre destek olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    öncelikle hayırlısı olsun bende 96 doğumluyum scooter ilk başlayan için en ideailidir kendine güveniyorsan hiç merak etme çabucak öğrenirsin kaskını ekipmanları ihmal etme derim...

henüz para biriktirme aşamasındayım dediğim gibi. istediğim özelliklerde önerebileceğin scooter var mı? teşekkür ederim bu arada

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    scooterda benimde pek bilgim yok şöyleki 2.el sağlam bir japon ucuz bir çinliden daha iyi dir ama şöyleki bunu eski çinmalı scooterlar için söylüyorum yeni çinmalı scooterların kalitesinden pek bilgim yok burda kullanan arkadaşlar yazarlarsa iyi olur ama yeni çıkanlar tasarımı estetiği baya iyi öyle eski tip değil şöyle söyleyim şuan çin malı motosiklet getiren markalar commuter kategorisinde çağ atladı örnek mondial drift mr vulture mcx kanuni gt 170 kuba xcg 150 strike 150 arora tiger 200 ar 180 asyamotor swift 150 yuki üstad filan gibisinden ama scooterda nasıl bilmiyorum...

1500 2000 tl uygun scooterler bulabilirsin activa bws filan scooterde boyun sorun olacağini sanmiyorum

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterda benimde pek bilgim yok şöyleki 2.el sağlam bir japon ucuz bir çinliden daha iyi dir ama şöyleki bunu eski çinmalı scooterlar için söylüyorum yeni çinmalı scooterların kalitesinden pek bilgim yok burda kullanan arkadaşlar yazarlarsa iyi olur ama yeni çıkanlar tasarımı estetiği baya iyi öyle eski tip değil şöyle söyleyim şuan çin malı motosiklet getiren markalar commuter kategorisinde çağ atladı örnek mondial drift mr vulture mcx kanuni gt 170 kuba xcg 150 strike 150 arora tiger 200 ar 180 asyamotor swift 150 yuki üstad filan gibisinden ama scooterda nasıl bilmiyorum...
    Akıl vermek olarak algılamayın ama yazınızı okurken zorlanıyorum . Noktalama işaretleri kullanırsanız çok daha basit ve güzel bir şekilde okunabilir yazılarınız .
    utkan35 ve tr_select bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akıl vermek olarak algılamayın ama yazınızı okurken zorlanıyorum . Noktalama işaretleri kullanırsanız çok daha basit ve güzel bir şekilde okunabilir yazılarınız .
    haklısınız kusura bakmayın

Alıntı furkanesen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 2000 tl uygun scooterler bulabilirsin activa bws filan scooterde boyun sorun olacağini sanmiyorum
    Bahsettiğiniz markanın sahibinden veya kendi sitesindeki linklerini atar mısınız zahmet olmaz ise? 1500 2000 tl verdiğiniz fiyat sfır mı 2. el mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Görmeyenler için güncel. :/ Birşey sormak istiyorum; 1000 lira veya daha az miktara 2. el iyi bir motor almak mümkün müdür?

kardeşim hangi şehirdeysen sahibindene gir ordan ikinci el, az km yapmış, en fazla 1-2 yaşında ucuz scooter bulursun.. kymco, sym, yamaha cygnus l falan bakıyom bende sen de bu markalar da araştırma yap ;)

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kisa yoldan vitesliye basliyabilirsiniz

Wolf , drift ben olsam bunlardan birini alırdım

ramazan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    kuba xcg150 ucuz , yada strke150 veya wolf güzel seçim olur

Motosikleti
    henüz yok
    Selamlar...

bende aynı durumdayım motor hevesim kendimi bildim bileli var valide hanımı hemen hemen ikna ettiyini söylemişsin bende ikna ettim sanıyordum kurs kayıt paramı biriktirdim temmuz'un on'unda kayıt olmaya giderken validenin içine cin kaçmış gibi bir anda fikri değişti. motor parasını biriktirmek için işe girdim aldığım paranın yarısını eve verdim kalanı ile kask alıcam yokuş yapma amaçlı o parayıda istediler verdim hiç sorun deyil.

yani uzun lafın kısası her şey bir anda değişir dikkat'li ol 2.000tl paran varsa 600tl sini ekipmana ayır ilk kazada büyük hasar almak istemiyorsan bakıcağın motorlar 125cc, 150cc, 200cc arası olsun sanırım öğrenci adamsın 200cc üstü hem çok yakar hem şeytana uyarsın gazı açarsın sorun çıkarır mondial drift modeline bakabilirsin

ama en önemlisi ailenin razı olması yoksa hayrını göremezsin

kal sağlıcakla...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)