Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS RTR 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    arkadaşlar allah kısmet ederse bu motordan almayı düşünüyorum ama kafamda bazı sorular bar bu motorun 3 ayrı kasası var 2009 kasasında vibrasyon sorunu olduğu söyleniyor.. 2014 kasasında ise vibrasyon sorunu yok deniliyor.. ben bu 2 kasanın arasındaki 2012 model kasa almayı düşünüyorum.. bu kasada vibrasyon durumu nedir? artıları eksileri nelerdir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    tüm kasalarında duyduğum kadarıyla var ama tabi hiç kullanmadığım için kesin bilgi değildir, birde vibrasyon ne derece var oda önemli, deneme şansın varsa bence bi kullan belki rahatsız olmazsın

Motosikleti
    benim için çok öenemli değil aaslında günde max 20 km kullanacağım.. bel fıtığı yapar diye korktum açıkçası

Bence en iyi çözüm bir bayisine gidip sormak ve imkanın var motoru test etmek iyi olur.Bir de vibrasyon önemli konu ama sele konforuna da bak derim sonuçta taş gibi sele ile vibrasyon sonu baya kötü olur gibi

Motosikleti
    bu tarz imkanlarım olmadığı için kullnacıların fikrini almak istiyorum zaten

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    bayiye sordun mu yanılırsın adam satmak için pandispanya gibi der, ama şunu yapabilirsin, depoya ve seleye şeffaf cam bardakta tam doldurmadan su koy çalıştır ver gazı gör

soccer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    Bahsettiğin kasada artçı açısından bakacak olursak vibrasyon var. kullanıcıya çok fazla problem yaratmıyor. şöyle anlatayım, iş için günde 13 km gidip 13 km geliyorum, herhangi bir sıkıntı duymuyorum. ama artçı biraz titriyor velhasılkelam şehiriçi için veya ayda bir haftasonları 50-100 km'lik geziler için çok uygun bir motosiklet bana göre... yakıt avantajları ve sağlamlığına değinmiyorum bile, zaten TVS'de karar kalmışsın, konu hangi kasa olduğuymuş.

Motosikleti
    Alıntı soccer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğin kasada artçı açısından bakacak olursak vibrasyon var. kullanıcıya çok fazla problem yaratmıyor. şöyle anlatayım, iş için günde 13 km gidip 13 km geliyorum, herhangi bir sıkıntı duymuyorum. ama artçı biraz titriyor velhasılkelam şehiriçi için veya ayda bir haftasonları 50-100 km'lik geziler için çok uygun bir motosiklet bana göre... yakıt avantajları ve sağlamlığına değinmiyorum bile, zaten TVS'de karar kalmışsın, konu hangi kasa olduğuymuş.
    AYNEN ÖYLE FİYAT/KALİTE ORANINDA TVS DE KARAR KILDIM 2012 KASA ALACAĞIM.. TAMDA SENİN DEDİĞİN GİBİ KULLANILACAK GÜNDE MAX 20 KM + HAFTASONU 50 60 KM... PEKİ MOTORU ALIRKEN DİKKAT ETMEM GEREKEN BİŞEY VARMI?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-acil-okul-nedeniyle-satilik-180311191/detay/ BU MOTORU ARAYACAĞIM BUGÜN

soccer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    gerçi bakmışsındır mutlaka ama şu linkte yazılı:
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/15857-ikinci-el-motosiklet-alirken-nelere-dikkat-etmeliyiz.html

kısaca ustaya götür diyor

bu motora özel olarak dikkat etmen gerekenler bana göre,

lastikler orjinal mi kontrol et. orjinal ise mutlaka değişmesi gerekecek... yaklaşık 250 lira civarı.
    yanında TVS kullanan biri olursa daha rahat mukayese ederek karar verebilirsin.

Motosikleti
    YANIMDA KİMSE OLAYACAK MUHTEMELEN AMA Bİ MOTORCU ARKDAŞLA BİRLİKTE ARABAYLA GİDİP ALABİLİRİM.. BİRİMİZ ÖNCE BİRİMİZ ARKADA DEĞİŞMELİ DÖNERİZ GERİYE..

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Oncelikle buyuk yazma bu kurallara aykiri..
    tvs ile alakali 1600sayfalik kullanici topigi var ordan her turlu bilgiyi alabilirsin..
    Benim 2011 ve 2012 2 apachem oldu ve hala kullaniyorum.. vibrasyon konusu hyosungun krank kirmasina döndu resmen.. tek silindir bi cok motorda oldugu kadar var.. cbr 125ten az cbf ybrden cok.. rahatsiz edyormu etmiyor.. artcin varsa 200km sonra sknti cikarabilir artçiya.. ben bi gunde 1080km yaptim.. motor cok saglam ve gucludur.. cok uzun yollar gidersn kendine guvendkten snra..
    alirken yannda bilen biri olsn.. basina bi suru masraf cikarabilrsn.. hangis shirdesn ?
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    bandırmadayım.. motoru olan birkaç kişiye danıştım tvs nin sorun çıkarmaya başladığı zaman arkasının kesilmediğini söylüyorlar.. temiz bulursan bir sorun çıkmaz dediler..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  http://www.motosiklet.net/forum/search.php
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)