Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

LS2 candır...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

Arkadaşınızın başında ls2 mi vardı ?
    Evet ls2 nin 100 tl lik bir modeliydi.

KAskın diğer tarafı çok ciddi darbeli ve sürtünmeden dolayı erimişti. Yalnız şu resimde görünen darbe kasksız alınsaydı muhtemelen ölüm getirirdi.

Olayın ciddiyeti monttanda anlaşılıyor ve orada gördüğünü ufak parfün şişesi iç cebinde 3 tane kaburgasının kırılmasına neden olmuş.
    Montunuzun cebine sert cisimler koymayın hatta pantolon ceplerinizi bile boş tutun.

Dizlik kullanmasına rağmen bir dizi tüm bağları kopucak şekilde çıkmış Allahtan sinirler ve damarlar kopmamıştı aksi halde diz altından kesilmesinden başka çare yokmuş.
    Dizliğin birisini hiç görmedik .
    Omuz çıkıktı.
    Darbeye bağlı travmadan dolayı böbreklerde ve birkaç iç organda kanama vardı.
    Vs vs.

Yani arkadaşlar ekipmansız motosiklet kullanılmaz.
    İyi kötü alabildiğin herşeyi kullanmaya gayret etmek lazım.
    rahmi34, serkanbitez ve puser bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BYRACE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet Ama şimdilik :D
    arkadaşlar bende Ls FF396 kullanıyorum sharp'dan 4 yıldız almış .. Bu konuda sharp'a inanmıyacazda kime inanalım.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    FF351 canavar gibiymiş desenize, 2 yıldır kullandığım kaskın sağlam çıktığına sevindim.

Valla bende de ls2 hakkında ön yargı vardı bizim insanlarımızda bi olgu vardır oda piyasada bir üründen cok varsa hemen Kızılay dağıttı damgası yer.bunun yüzünden banada sıçramıştı ama suan bütün ön yargılarım gitti demek ki kullanmayandan yorum dinlememek gerekmiş

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Mt marka ispanya malı bir kaskla kaldırımdan bir parça kırdım iyisimi kaldırım kırıldı kask kırılmadı kafadada bi git gel göz kararması olmadı, bazen aldığın darbeye göre değişir tabiki.
    Ls2 candır garibanın dostudur kafaya gönül rahatlığıyla takılmasada takılabilir . O olmasa 300-400 den aşagı kask yok haliyle vatandaş wiwi takacak.Bugune bugun apaçi kardeşlerimiz ls2 sayesinde kaska merak saldı.O olmasa 400tl kask dedinmi ben 500e motor aldım der kavga çıkartır orada.
    Uway ve crxforever bunu beğendiler.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Wazaa.35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt marka ispanya malı bir kaskla kaldırımdan bir parça kırdım iyisimi kaldırım kırıldı kask kırılmadı kafadada bi git gel göz kararması olmadı, bazen aldığın darbeye göre değişir tabiki.
    Ls2 candır garibanın dostudur kafaya gönül rahatlığıyla takılmasada takılabilir . O olmasa 300-400 den aşagı kask yok haliyle vatandaş wiwi takacak.Bugune bugun apaçi kardeşlerimiz ls2 sayesinde kaska merak saldı.O olmasa 400tl kask dedinmi ben 500e motor aldım der kavga çıkartır orada.
    en uygun 5 yıldız kaskta marushinde o da 200€ yani 500 tl. 500-600 tl yok ise, en iyisi ls2 ff351

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Cokta abartmamak lazım parasına gore daha ıyısı yok memlekette ama ımkan varsa daha ıyısı yoksada daha kotusunu almamakta fayda var .
    Motorunda ıxıl eksoz kafasında ls2 ıle gezen gıbıde olmamak lazım. Eksoza verecegıne kaska ver .
    Adam konu acmıs bana eskı tarıhlı yag verdıler dıye . Yedıgının ıctıgının tarıhıne bakmayız ama motorda hıcbır seyden kacmayız . Aynı hassasıyetı ekıpmanada gostermek lazım .
    rahmi34 ve Wazaa.35 bunu beğendiler.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

ugurakrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    [IMG][/IMG] Aynen ls2 candır en düşük modeli bile olsa.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı BYRACE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende Ls FF396 kullanıyorum sharp'dan 4 yıldız almış .. Bu konuda sharp'a inanmıyacazda kime inanalım.
    396 dan memnunmusunuz ? 80-100 km hızlarda ses izolasyonu nasıl ? Dayanılmayacak seviyede mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan tay-100
    hey yavrm paraya bak 300 tl :S

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ls2 hiç yoktan iyidir. cok can aldı cokda can kurtardı.
    ama 300 lira verilecek bir kask değil.
    300 400 liraya cok iyi alternatifler var.
    marushini es geçmeyin indirim yakaladıgınızda alın derim.
    aynı şekilde agv nolan gibi kaskları da bulabilirsiniz..
    ls2 ye 80 liradan fazla vermem, versemde içim rahat etmez
    sharp testinde ls2 kaskının sag tarafı kahverengi not almış, sol tarafı sarı not almış.
    yani bir tarafı bir tarafını standart tutmayan bir kask..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Lifan tay-100
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ls2 hiç yoktan iyidir. cok can aldı cokda can kurtardı.
    ama 300 lira verilecek bir kask değil.
    300 400 liraya cok iyi alternatifler var.
    marushini es geçmeyin indirim yakaladıgınızda alın derim.
    aynı şekilde agv nolan gibi kaskları da bulabilirsiniz..
    ls2 ye 80 liradan fazla vermem, versemde içim rahat etmez
    sharp testinde ls2 kaskının sag tarafı kahverengi not almış, sol tarafı sarı not almış.
    yani bir tarafı bir tarafını standart tutmayan bir kask..
    80 milyona 3 tane kask alırım ben.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Hani derler ya nekadar ekmek okadar köfte diye. Bu LS2 köfteyi çok koyuyor. Ben bu markaya sepmati duyuyorum neden derseniz anadoluda küçük illerde zaten doğru dürüst kask takan yok gelirde düşük adama gidip hayatta 300-500 liraya kask aldıramazsın hemde alamaz. Gidip 100 liraya ls2 alıyor ben eminim çoğu insanın hayatı bu ls2 den dolayı kurtulmuştur. Wiwi mivi alacağına adam bari 50 daha koyayım bu iyi bişeye benziyor diye alıyodur hemde koruyor yani.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Bu pazar malesef bir kaza geçirdim. 100 metre kadar sürüklendim kaskın yere vuruşum ve sonraki sürtünme sesi hala kulaklarımda. Benimde kaskım ff351 modeliydi ve beklentimin üzerinde bir koruma sağladı. Forumda yazılan çizilene göre şuan çöp olan kaskımın en az 600 lira olması gerekirdi. Neyse ben aynı kasktan bir adet daha almayı düşünüyorum. Ayrıca çeneden açılır kasktan sonra bu baya konforlu geldi

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ekipman alamıyosan motora binme. Kendini düşün biraz bende 15 yaşındayken ne kask ne eldiven kısa kollu tişortla biniyordum scootere. Kazam olmadı ama bi sefer düştüm ondada atladım yere yapışmadım. Artık ekipmansız asla binmem.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Geçmiş olsun.. Bende LS2 kullanıyorum. Fiyat performans olarak piyasada en iyisi bence.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı efecan0303 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    foruma giremediğin sürede gidip kask alırsın 3 tane..
    böyle adamları harbiden neden komple banlamıyorlar kökleri zarar.
    manteliteye bak.
    git yogurt kabından kask yap o zaman 50 tane yaparsın 80 liraya
    # motosikletle.blogspot

Wazaa.35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnnova 125 (7.000km) 07
    Alıntı efecan0303 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anneannemin sular kesilir diye su doldurdugu kovalar boşta. Kafan kaç beden kask taktınmı hiç?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Ohhh banlanmış

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haaa şunuda söylemeyi unuttum ben bu kaskı temizleyip pakladıkdan sonra beni bir merak sardı acaba ikinci kazada harbiden kasklar koruma yapmıyormu diye. denemesi bedava dedim kaskı üstüne havlu koyup keserle sağlam bir vurdum kırılmadı sadece zıpladı.keseri birdaha vurdum gene aynı. keseri birdaha vurmak için kaldırdım arkamda bir ses sen napıyosun kafayı yedin iyice evdekilere yakalandım nasıl açıklayacağımıda şaşırdım manyak durumunda kaldım yani bu resimdeki, kaskın kazadan sonra iki tanede sağlam keser yemiş hali.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LS 2 ile hiç kazam olmadı ama genel olarak fiyatına göre kalitesinden son derece memnunum.Bu forumda ve etrafımızda hayat kurtardığı defalarca gördük.Unutmamalı ki hiç bir kask yokedilemez değil ve hiç bir kask mükemmel koruma sağlamaz.Nolan ile,Shoei ile,Arai ile ölüm kaza yapanlar da var.Kazaya göre çarpıma darbe alma açısı,kaskta oluşan basıncı vb. gibi bir sürü değişkene göre her kazanın kasklara etkisi farklı olabilir.Kaskınızı en iyi en pahalı kask olsa bile boynunuzu kırılma olasılığı her zaman yüksek.Bence 100-200 TL aralığında alınabilecek en kasklardan biri LS2 dir diğeri Nitro'nun bazı modelleri.Ama bütçenizi 300-400 TL aralığına çıkarırsanız Nolan N63 ü öneririm.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)