Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyette galiba gözlüklü yazıcak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Arkadaşlar bu gözlügü takmasam geçiştirsem falan polis gördümü başım agrır mı tecrübelerinize dayanarak bu soruyu sordum şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Trafiği tehlikeye attığından olabilir.Herhangi bir bilgim yok ama bence olması gerekir.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Arakdaşım 0,50 bile olsa ehliyette kullandığı protez gözlük yazar ve polis dikkat eder, görmezse ceza yersin
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    veya lens falan derim çıkar dicek halleri yok polisler pek sıkmıyor diye biliyorum :/

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    bende gözlük gibi bir ibare olmadığı halde, her yeri net görebilmek için gözlük takıyorum. sizin ehliyette yazdığı halde takmamaktan bahsediyorsunuz, daha iyi görmeyimi istemiyorsunuz acaba?
    gözünüz bozuksa takınız, bozuk değilse zaten ehliyete o ibare gelmez.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    zaten yaşımı bekliyorum ameliyat olacagım evde falan takıyorum sadece gözlük onun dışında takmıyorum trafigi engelliycek kadar bozuk degil ki gözlerim abi , takmak beni rahatsız eder polisler uğraştırmaz umarım

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    BEnim gibi, gözlük-lens yazdırın sıkıntı olmaz.Sadece gözlük yazarsa lens takıyorum desende neden yazmıyor diye ceza yersin

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    lens kullandığını söyleseydin ben lens kullanıyorum gözlük veya lens diye yazıyor.
    çevirmede nerde gözlüğün diyor lens kullanıyorum memur bey diyorum peki devam et diyor : )

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    pazar günü eve giderken polis çevirmesine takıldım. polis yanıma geldi ehliyet ruhsatı ver dedi çıkardım verdim. gözlük neden takmıyorsun dedi abi kask takarken sıkıntı oluyor biraz dedim. kaç numara kullanıyorsun 1 numara dedim tamam hadi yolun açık olsun diyerek yolladı. ben bu işi daha önce kafaya takıp trafik şubeye kadar sormuştum şayet ehliyette gözlük yazar sende takmazsan bi kazaya karıştığında heleki ölümlü bi kazada ehliyetsiz muamelesine kadar gider demişlerdi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    sağolun anılarınız beni bi nebze olsun rahatlattı

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim ehliyette de gözlük yazıyor ama şimdiye kadar sorun olmadı çevirmelerde.Tabii gözlerin çok ileri derecedeyse takmadan kullanma.Benimkiler 0,75 miyop pek etkilemiyor.Ama gece-akşam şehirler arası gideceksem mutlaka takıyorum.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Benim sağ gözüm 3 sol gözüm 2.75 + astigmat var sağlık raporunu alırken doktor gözlük falan yazmadı ee illa yaz diyecek halimizde yok

ramazan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    bizde gözümüze rüzgar kaçmasın diye çapak gözülüğü takıyoz malum sanayide olunca :D

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bende kurnazlık yapcam sanırım :D trafigi başkalarını ve kendimi tehlikeye atmam istemem gerçekten ama görüşümü engellicek bişey yok ortada gözlüge gerek yok

valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    B sınıfı ehliyet alırken gözlük yazmışlardı; biri 0,50 bir 0,25 idi. Bugün A2 için rapor aldım gözlüğü yanımda götürdüm; doktor baktı gözlüğe fazla değilmiş dedi. Yinede muayene edeyim dedi. Sorduğu harflerin hepsini okudum gerek yokmuş gözlüğe dedi. Bu raporla ehliyetteki gözlük ibaresi kalkacak, 2 senedir çok nadir taktım gözlüğü hiçte polis çevirmedi gözlük zaten dikkatimi dağıtıyor.
    Kısacası gözlüksüz sıkıntı olmayacaksa takmazsın, çevirmeler nadir oluyor onlarda da lens olduğunu söylersin sıkıntı olacağını sanmıyorum.

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı dogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlerimi lazerle çizdirdim der geçersin en fazla
    geçemezsin polis de seni çizer

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

Alıntı Bekozade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    veya lens falan derim çıkar dicek halleri yok polisler pek sıkmıyor diye biliyorum :/
    çıkar demelerine gerek yok gözdeki lens ise çıkarmadan da beli olur
    CEM. bunu beğendi.
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçemezsin polis de seni çizer

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:12 ----------

çıkar demelerine gerek yok gözdeki lens ise çıkarmadan da beli olur
    :D belli mi şeffaf lens kullanıyorum hiçte belli değil ama ben takıyorum çünkü gözlükten daha rahat ettiriyor
    YaLnız kaLmaktan korkmuyorum da,motosikletsiz kalmaktan korkuyorum.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Demi abi kasmaya gerek yok takmazsam sorun olmaz okadar denetim yok :D çok sevindim bunu demenize vala

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gidiyorsun bir hastaneye "ehliyetteki gözlüğü sildirmem lazım" diyorsun sağ göz 10/10 sol göz 10/10 şeklinde heyet raporu alıyorsun, ücreti hastanenin insafına kalmış, sonra gidiyorsun trafiğe yeni ehliyet kartı için başvuru yapıyorsun, yeni sağlık raporunu da veriyorsun eski ehliyetini de veriyorsun, yoğunluğa göre birkaç saat içinde yeni ehliyetin protezsiz gözlüksüz olarak eline geçiyor, bir gün dinlen yarın koşarsın geçmiş olsun

bendede gözlüklü yaziyor gözlerimi cizdircem ehliyetten gözlüklü yazisini nasil silebilirim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)