Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

700 km de sağa çekme problemi .

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Merhabalar.

Motorum cbr 250r. şuan 700 km de. Ben 0 aldım .

Öncelikle belirteyim çok sinirliyim . Sözde 0 japon alıyoruz değil mi ?

Sorunum şu, ilk günlerde farkedemedim yada yoktu bilmiyorum. Yeni farkettim belki yardımcı olabilirsiniz bana diye sormak istedim.

30 km ve üzeri hızlarda motor resmen sağa çekiyor . Gidon sağa bakıyor hafif kontrol dışı. Ellerimi bırakınca sağa kayıyor motor tabi gidon sağa doğru baktığı için. Bu nasıl oluyor ? Dümdüz yolda gidon niye sağa baksın ? sağa virajları iyi alıyorum fakat sola virajları alamıyorum .

Bu nasıl oluyor ya 0 motorda ? üstelik HONDA . Canım çok sıkıldı . Yarın video çekmeyi düşünüyorum . Eğer çekebilirsem eklerim .

Açıkçası yolda tam düz gidemiyorum zaten . Dengemi sola vermem gerekiyorki düz gideyim , oda gidon hala sağa bakmasına rağmen öyle gidiyoruz.

Anlayamadığım niçin dümdüz yolda düz gitmek var gidon hep sağa bakıyor ve bu yüzden beni hep sana çekiyor ?

Birde eskiden olmayan yeni olan belki ilgisi olabilecek bir sorun daha var. motor kapalıyken hafif ileri ittirip ön freni sıkınca tak diye ses geliyor .

Eski scooterimle kaza yaptığım için şasesi yamulmuştu sağa çekiyordu .Ona eywallah ama bunedir ya? zaten satma sebebimin biride sağa çekmesiydi scooterimin , soğutmuştu beni.
    Teşekkür ederim.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    Allah sabır versin garantiye girer sanırım honda alıpta böyle bi sorun çok morel bozucu olsa gerek
    beko12345 bunu beğendi.

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    Aynen honda alıp böyle bi sorun.. En kısa zamanda honda servisine götür.
    beko12345 bunu beğendi.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Zinciri gerdiniz mi? Ya da arka lastiği (patlak vs nedeniyle) söküp taktınız mı?
    Eğer öyle ise sağ ve sol gergiyi dengesiz sıkmış olabilirsiniz. Arka lastik, arka mafsalın tam ortasında mı kontrol eder misiniz?

Motosikleti
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri gerdiniz mi? Ya da arka lastiği (patlak vs nedeniyle) söküp taktınız mı?
    Eğer öyle ise sağ ve sol gergiyi dengesiz sıkmış olabilirsiniz. Arka lastik, arka mafsalın tam ortasında mı kontrol eder misiniz?
    Yok hayır ,yarın sabah ilk işim bakacağım . Hakikaten canım sıkıldı çok ya.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    fabrikasyon bir hata olabilir, garantiden hallolur sıkıntınız. kul yapısı yapıcak birşey yok. binde bir denk gelir ama, olur böyle şeyler

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    Herzaman diyorum almayın honda falan japon malı sonuçta al bi çin keyfine bak yıllarca sorunsuz bin diyorum ama dinleyen kiiim :D

Şaka bi yana sıkmayın canınızı deymez rahmininde dediği gibi kul yapısı yapıcak birşey yok fabrikasyon olduğu için ve honda sonuçta gerekirse sıfırlar o hatayı çözer canınızı sıkmaya deymez bundada bir hayır vardır diyip geçin Keyifli sürüşler kardeşim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Sıkma canını, servise götür derdini anlat. Test sürüşü yaparlar, sorununu çözerler. Çözmezlerse dükkanı kafalarına geçir.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    hocam bi servise götür el atsınlar.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Bir servise baktırın .

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    herkes servise götürün demiş. Bende başka bi açıdan yazayım. Hocaya götür, okut, üflet geçer
    servise götürecek tabi. Başka nereye götürecek?

Motosikleti
    Servis biraz uzak diyorumki bir 200 km daha idare edip gerekirse yavaş kullanarak , 1000 bakıma girsin hemde şu sorunu halletsinler. İlk motorumu satmamdaki asıl sebeplerden biri sağa çekmesiydi . Soğumustum motordan , 0 km motor aldım yine aynı olay Allah kahretsin . Adam akıllı motor süremedim .

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Bin bakımını erken yaptırın sorun olmaz.Ben geçen 8 bin bakımına 7400 lerde girdim. Sorun varsa bir an önce çözülsün. MazaAllah bu durum kazaya bile sebep olabilir ...

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Kaldırıma çıktınız mı hiç ? Tak sesi geliyorsa direksiyon göbek rulmanında boşluk var demek sağa veya sola çekmesi çok doğal.Zaten tüm motosikletler 2000kmden önce %100 sorunsuz olmaz...Zamanla herşey yerine oturacaktır.
    egelim 43 bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırıma çıktınız mı hiç ? Tak sesi geliyorsa direksiyon göbek rulmanında boşluk var demek sağa veya sola çekmesi çok doğal.Zaten tüm motosikletler 2000kmden önce %100 sorunsuz olmaz...Zamanla herşey yerine oturacaktır.
    Kaldırım değilde evin garajına hafif yükselti var ve çıkarken hafif vurarak çıkılıyor . Resim atarım yarın .Tak sesi geliyor ama motor kapalıyken ayağımla ileri geri hızlıca yaparken ön frene basınca geliyor . Ozaman daha erken gideyim bakıma . Eğer bu tak sesiyle ilgiliyse basit bir işlemmidir ?

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Bilmem farkındamısınız ama 2013 cbr 250lerden bu aralar sıkıntı yaşayanlar hat safada

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırım değilde evin garajına hafif yükselti var ve çıkarken hafif vurarak çıkılıyor . Resim atarım yarın .Tak sesi geliyor ama motor kapalıyken ayağımla ileri geri hızlıca yaparken ön frene basınca geliyor . Ozaman daha erken gideyim bakıma . Eğer bu tak sesiyle ilgiliyse basit bir işlemmidir ?
    Normal çünkü seyir halindeyken o sesi duyamazsınız.Anca sert ön frenlemede duyarsınız.Çok önemli bir şey değil.Gevşemiştir en olmadı dağılmıştır.Normalde değişimi fazla para tutmaz ama serviste ne yaparlar bilemem...

Tabi acilen yaptırmanız gerekli bunuda belirteyim...Bunun harici başka sorunda olabilir ama bana direksiyon göbek rulmanı gibi geliyor.Kaldırıma çıkışlarda hafif gevşeklik varsa dahada gevşer veya dağılır direk.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal çünkü seyir halindeyken o sesi duyamazsınız.Anca sert ön frenlemede duyarsınız.Çok önemli bir şey değil.Gevşemiştir en olmadı dağılmıştır.Normalde değişimi fazla para tutmaz ama serviste ne yaparlar bilemem...

Tabi acilen yaptırmanız gerekli bunuda belirteyim...Bunun harici başka sorunda olabilir ama bana direksiyon göbek rulmanı gibi geliyor.Kaldırıma çıkışlarda hafif gevşeklik varsa dahada gevşer veya dağılır direk.
    Gün geçtikçe artıyor sanki ... Hergün orayı in çık . Doğru olabilir teşekkürler

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Sağa çekmesi avantaj bile olabilir,iyi değerlendirin

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Gidon yamuk duruyor da olabilir.
    Ön takımdaki boşluğu da öne geçip amortisörleri tutup ileri geri sallayın varsa boşluk hissedersiniz zaten.
    Fazla canınızı sıkmayın, genelde bizim hüsnü kuruntumuz veya küçük bir şey çıkıyor, küçük bir işlemle hallolur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)