Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

A2 Direksiyon sınavı yeni uygulama

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki a2 ehliyeti olan b için yazılı sınava girecekmi ?
    one yahu. öyle alan varmıki
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı erkansy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sınavı aşırı derece zorlaştırılmış,vitesiz motor ile girmek yasak,kursun motoruylada girmek yasak,mılli egıtımın motoruyla girdik,uygun görülmeyen kişiler kaldı,25-30 dakıka motor kullandırıyorlar,dubaların arasından geçiliyor, 7-8- metre kadar uzunlugunda demırın ustunden geliş gidişli 10 defa kadar geçiyorsun,kalanlar oldu,yada bir kaç kişi dedıkı ben hazır degılım viteslıye giremem dedıler,gittiler onlar,bizde sınava girdik kazandık,
    vitesli olsun tamam işime gelir parkur zor olsun iyi olan alsın ama milli eğitimin motoru olayı saçma bunun kabiliyetle düzgün motor sürmekle alakası yok kursta alıştığın motorun frenleme sınırlarını debriyajın kavramasını vites geçişlerini huyunu suyunu biliyorsun ama sen kalkıp acemi adama hiç bilmediği tanımadığı motoru verirsen al sür dersen bu eğitim değildir işi yokuşa sürmektir

motor neydi bu arada ?

Motosikleti
    CBR 250
    150 lik mondial motor resmen dagılıyor,direksiyonu tutamıyorsun,çalışmaya çalışmıyor,gaz vermeden çalışmıyor,mılletın kalması için elınden gelenı yapmışlar devletın paraya ihtiyacı cok var ama vatandaşı düşünen hiç yok, hayat güzel olana parası,

ramazan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 apache 150 rtr
    ben bu hafta gircektim sınava , eylülün ilk haftası dediler kaç günde belli oluyor dreksiyon sınavı ? kaç günde sertifika çıkıyor ? (B ehliyet var emniyete kaç para vericez bilen biri varmı?

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı ramazan06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu hafta gircektim sınava , eylülün ilk haftası dediler kaç günde belli oluyor dreksiyon sınavı ? kaç günde sertifika çıkıyor ? (B ehliyet var emniyete kaç para vericez bilen biri varmı?
    Bildiğim kadarıyla ilk hafta sınav yok direksiyon sınavı 14 eylülde diye biliyorum.

gt250-bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 Comet + Suzuki sv650s
    yazılı sınav sonucu 1 hafta içinde direksyon aynı günün akşamı kurstan öğrenilebiliyor sertifikada 1 hafta sürmeden çıkıyor... yanlız sertifikaya güvenerek motor kullanmayın ceza kaçınılmaz...

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konuyu sürücü kursunla konuşucaksın devlet geliyor motorları bozuyor ne kadar saçmala meraklısısın sürücü kursun üç kağıtçı demekki
    Alıntı erkansy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 lik mondial motor resmen dagılıyor,direksiyonu tutamıyorsun,çalışmaya çalışmıyor,gaz vermeden çalışmıyor,mılletın kalması için elınden gelenı yapmışlar devletın paraya ihtiyacı cok var ama vatandaşı düşünen hiç yok, hayat güzel olana parası,

Motosikleti
    henüz yok :(
    arkadaşlar ben 5 ekimde direksiyon sınavına girecem nasıl olacağını bilen var mı? dubalar arası kaç metre?

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Selam,

Bende bayram öncesi başvurdum, ötelene ötelene en son bu gün demişlerdi fakat hafta içi başka bir sınavla çakıştığından dolayı 5 Ekim e son kez ötelediler. Bugün kursdan bir msj geldi ve yarın yane pazar günü salı pazarında saat 13.00 ile 15.00 arasında sınav provsı yapacaklarını söylediler. Katılmayı planlıyorum, her ne kadar motor kullansamda tırsıyorum, uyuzun birine denk geliriz, denge demirinden motoru bi şekilde kaydırırız da bırakırlar falan diye. Öğrenebildiğimi akşam sizlere aktarırım.

Aynen ki zaten birde izleniyor olmanin getirdigi sinav heyecanida var.Umarim kasilmadan girer geceriz.Birkez platformdan dustu diye birakacaklarini sanmiyorum.Slalom dubalarinin arasi genis bu arada.Tek sikıntı son donusten sonra plakayi ortalamak icin mesafe kisa kalabiliyor.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ARKADAŞLAR bugün B den girdim ama maalesef kaldım. yeni sistem inanın çok zor. Eminim yanımdaki hoca bile geçemez

A2 daha önce kayıt olmuştum.

Motosikleti
    Rks/Titanic200
    Direksiyon sınavına 15 eylülde girdim, kardeşimle ardarda girdik sınava, 6-7 dubanın arasından slalom yapıp sonra 8 çizdik ve düz metal tırtıklı platformdan geçtik, ki platformun kalınlığı tekerin kalınlığı kadar ancaydı. Süreyi tamamlamak için bikaç kere slalom yapıp platformdan geçtik.Metal platformdan bikaç kere düzgünce geçtim bi kaçında düz gidemedim platformdan çıktım ama sakinliğimi korudum.Hatta nasıl becerdiysem sürerken bikaç kere yanlışlıkla vitesi 2 ye ya da 1 e alıyorum derken boşa almışım gaz veriyorum gitmiyo, çaktırmadım tabi uzaktan izledikleri için çakmadılar, o kadar heyecanlıydım ki, durduğum yerde vites 1 deyken debriyajı bırakıp stop ettiriyodum nerdeyse normalde hiç yapmadığım hataları sınavdayken yaptım.Sonra arabaya komisyon üyeleri ve 2 kurs hocası bindi, arkasında "sürücü adayı" yazan bi ceket giydirip trafiğe çıkardılar.Arabayı takip ettim trafik yoğundu biraz ama arabayı takip ettiğim için rahattım.Bi 5 dakika anca sürmüşümdür trafikte, geldiğimizde kaldın dediler, kaskın vizörünü indirmemişim açık kalmış çok gergin görünüyomuşum. Meğer şakaymış, geçmişim, şu an sertifikanın çıkmasını bekliyorum hala 2 hafta oldu. Bence büyük hatalar yapmazsanız geçersiniz, tabi sınav komisyonuna da bağlı.

Alıntı roadtodeath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direksiyon sınavına 15 eylülde girdim, kardeşimle ardarda girdik sınava, 6-7 dubanın arasından slalom yapıp sonra 8 çizdik ve düz metal tırtıklı platformdan geçtik, ki platformun kalınlığı tekerin kalınlığı kadar ancaydı. Süreyi tamamlamak için bikaç kere slalom yapıp platformdan geçtik.Metal platformdan bikaç kere düzgünce geçtim bi kaçında düz gidemedim platformdan çıktım ama sakinliğimi korudum.Hatta nasıl becerdiysem sürerken bikaç kere yanlışlıkla vitesi 2 ye ya da 1 e alıyorum derken boşa almışım gaz veriyorum gitmiyo, çaktırmadım tabi uzaktan izledikleri için çakmadılar, o kadar heyecanlıydım ki, durduğum yerde vites 1 deyken debriyajı bırakıp stop ettiriyodum nerdeyse normalde hiç yapmadığım hataları sınavdayken yaptım.Sonra arabaya komisyon üyeleri ve 2 kurs hocası bindi, arkasında "sürücü adayı" yazan bi ceket giydirip trafiğe çıkardılar.Arabayı takip ettim trafik yoğundu biraz ama arabayı takip ettiğim için rahattım.Bi 5 dakika anca sürmüşümdür trafikte, geldiğimizde kaldın dediler, kaskın vizörünü indirmemişim açık kalmış çok gergin görünüyomuşum. Meğer şakaymış, geçmişim, şu an sertifikanın çıkmasını bekliyorum hala 2 hafta oldu. Bence büyük hatalar yapmazsanız geçersiniz, tabi sınav komisyonuna da bağlı.

tahmini 2 duba arası kaç m bide 8 çizerken bi sorun oldumu

İş heyecanda sakinlikte bitiyor.Sakin olmak lazım.
    edim1234xxx bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    2,5 metre aralıklı 5 duba arasından slalom ve yaklaşık 20 cm genişliğinde üzeri lastik bi örtü ile kaplı 5 mt uzunluğunda 2cm kalınlığında bir tahta üzerinde düz gidiş (tabi ben bu düz gidişi iki defa denememe rağmen yapamadım.. sakinliğimi bozmadım.. zaten acemi olduğumu bu şekilde trafiğe çıkma niyetinde olmadığımı belirttim... Trafikte atılan ortalama 3 km lik, trafik yoğunluğa bağlı 10 dk lık bir sürüş sonrası ehliyeti almaya hak kazandım.. karskımı taktım.. sürücü adayı yeleğimi giydim.. aynaları kontrol ettim.. sinyal ve korna kullanmayı ihmal etmedim..ben sınav olurken kaza olmuştu ani yavaşlarken dörtlüyü bile yaktım.. 50 km hızla kullanmama ragmen komisyon üyesi hızlanmam konusunda ısrar etti.. ne alakaysa.... sonuçta ehliyeti 1-2 haftaya alırım...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    sınavdan geçip ehliyeti kazandın mı ?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)