Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 Direksiyon sınavı yeni uygulama

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Alperen- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar 125
    işte ben o dar demir yüzünden kaldım arkadaşlar. Heryerde farklı. Keşke başka yerden alsaydım bu demir olayına çok fena dellendim geçirmediler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki a2 ehliyeti olan b için yazılı sınava girecekmi ?
    Girmiyorsun A2 im vardı B ye yazıldım 30 haziran yazılı sınavından muaf gectim,3 Agustosta direksiyon sınavım var direk.

jack black - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 300
    Arkadaşlar yazılanları okuduğum kadarı ile henüz kesin yeni sisteme geçildi gibi bir durum söz konusu değil,bölgeye göre farklılık gösteriyor gibi uygulama..Bildiğiniz üzere bu hafta sonu A2 direksiyon sınavı var..Ve yine hiç bir şey belli değil..

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Ben eski sistemle girdim slolom slolomlarda sinyal falan sonra düz gelme 2 kere tekrarladım 98 vermişler o da 100 vermiyolar diye işte

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    sınavı anladık da kurslar bir eğitim veriyormu? yine eskisi gibi bilgi vermeden mi para alıyorlar
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    kurslar aynı değişen yok... sıfır eğitim...

alper_sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    bende b den a2 yaptım sınavada girdim lakin girmeyenlerde vardı a2 de ben kendi motorumla gelirim dedim kursa ok dediler problem değil daha iyi olur. sabah 8 de orda ol dediler uyanamadım saat 12.30 gibi ordaydım a2 bitmişti sadece 3 kişi bekliyordu a2 için b ler dewam ediyordu bana bekle a2 hocan camide gelicek dedi sohpete başladık sonra tanıdık biri geldi dedi bana bi sigara al gel bende atladım motora yola çıktım marketi buldum aldım geldim o aradada yolda giderken a2 hocası görmüş beni neyse geldim sınav yerine sigarasını verdim adamın beklemeye başladım 15dk sonra bi kalabalık oldu kurstan biri geldi hali hazırda scooter motorla test srürüşü yapan arkadaşa hadi sen hazırsın çık dedi öğretmende dur dur dedi beni işaret etti bu delikanlı bekliyor motoruyla o geçsin beklemesin dedi benden kimliğimi istedi neyse verdim şurdan dön dedi konilerin arasından geçmedim düz gittim gel kimliğini al dedi gittim yanıma geldi motordan indirmedi hadi geçmiş olsun dedi sağolun dedim gittim. ertesi gün kursu aradım 95 aldınız geçmiş olsun dediler iş abi adam kesmiş beni camiden Allah tan kaskım montumla görmüş apache gibi gitseymişim halim harapmış :D

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Bugun hocami aradim sagolsun anlatti : 8 li slalom, 12 metrede sekiz cizme, onemli degisiklik kismi ise 20metre uzunlugundan 5cm yuksekliginde ve 20cm genisligindeki platform ustunden surus... Bence motosiklet ehliyeti alma adayi olan kisiler bi sanssizlik olmazsa yapabilir herkese basarilar, tekeriniz duz bassin

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun hocami aradim sagolsun anlatti : 8 li slalom, 12 metrede sekiz cizme, onemli degisiklik kismi ise 20metre uzunlugundan 5cm yuksekliginde ve 20cm genisligindeki platform ustunden surus... Bence motosiklet ehliyeti alma adayi olan kisiler bi sanssizlik olmazsa yapabilir herkese basarilar, tekeriniz duz bassin
    Bugra dedigin dogru da, kurs bizi ybr ile alistirip altimiza 100luk Mondial verdi son anda. Ybr'ler bekliyordu kuzu gibi.. Motora alismak yerlesmek gibi sansin yok direk sinavdasin. Eski tip sinav sistemiydi 2 kere slalom yaptirdilar.
    Boyle olursa o tip parkurlar gecilmez. Surdugun motorun gazina debriyajina alismak onemli.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugra dedigin dogru da, kurs bizi ybr ile alistirip altimiza 100luk Mondial verdi son anda. Ybr'ler bekliyordu kuzu gibi.. Motora alismak yerlesmek gibi sansin yok direk sinavdasin. Eski tip sinav sistemiydi 2 kere slalom yaptirdilar.
    Boyle olursa o tip parkurlar gecilmez. Surdugun motorun gazina debriyajina alismak onemli.
    Dediklerinize kesinlikle katiliyorum, bir hafta kadar once herkes eski sistem olucak diye biliyordu hocalar da buna dahil, hicbirsey hazir olmadan boyle bir sisteme gecmek resmen sacmalik. Benimburada ki yorumum eger bir sanssizlik olmaz ise yapilabilir (yeni gelen levha plato)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

Bu arada benim gittigim kursta 3 saatlik egitim alma sansimiz vardi... Kursa kayit olmadan arastirmak gerekli ! (3 haftasonu 30dakika) saygilar

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Ağustosun 24ünde yazılı sınava gireceğim arkadaşlar.Sınav ücret, 50 tl yatırdım bu sınava girmem gerekiyor de mi normalde b ehliyetim var?

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni sürüş parkuru nasıl beyler bilen var mı paint işi şöyle bir çizim yapsa

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 300
    Arkadaşlar sınava kendi motorumuzla gitsek olmaz mı? O karmaşada hangi kursun motoru hangisi bilemezler diye düşünüyorum

---------- Post added at 14:02 ---------- Previous post was at 13:57 ----------

Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağustosun 24ünde yazılı sınava gireceğim arkadaşlar.Sınav ücret, 50 tl yatırdım bu sınava girmem gerekiyor de mi normalde b ehliyetim var?
    Dostum bende senin durumundayım.14 senelik B sınıfı ehliyetim var.Direk direksiyon sınavına giriyorsun.Yazılı sınavdan muaf durumdayız.
    I am The Captain of My Soul...

ilovetrance - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125r
    Arkadaşlar merhaba,

Ben Temmuz ayının ilk haftası bütün evraklarımı kursa teslim ettim B sınıfı ehliyetim var.Yazılı sınava girmeden sadece direksiyona girecektim,fakat 27 temmuzdaki sınava giremedim,yarın ki direksiyon sınavına da giremeyecekmişim, MEB'den ismim kursa gönderilmemiş.

Benim durumumda olup direksiyon sınavına giren veya girecek olan var mı? Beni mi kekliyorlar

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    En doğrusu bu ben ehliyet almaya gittiğimde orada daha sabah motosiklet sürmeyi öğrenenler var dı ve düştüler ama onlar bile ehliyet aldı.

dogrusukru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250cc +toyota yaris
    Alıntı jack black adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sınava kendi motorumuzla gitsek olmaz mı? O karmaşada hangi kursun motoru hangisi bilemezler diye düşünüyorum

---------- Post added at 14:02 ---------- Previous post was at 13:57 ----------

Dostum bende senin durumundayım.14 senelik B sınıfı ehliyetim var.Direk direksiyon sınavına giriyorsun.Yazılı sınavdan muaf durumdayız.
    Yatırdığımız para boşa mı gitti yani geri alma şansımız var mı acep?

Bu arada ben aynı zamanda direksiyon sınavlarında görev alıyorum. Sınav giriş belgende hangi plaka yazıyorsa o plakalı motorla girmen gekiyor. Ama biz pek buna bakmıyoruz. yani girebilirsin de giremeyebilirsin de görevlinin insiyatifinde. Ben kendi motorumla gireceğim inşallah Bence sen de git girersin muhtemelen ;)

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    400 lira alıyorlarsa çok ben yazılı+direksiyon sınavı+kurs 320 liraya bitti

jacks0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax250-TM-'20
    Arkadaşlar yarınki A2 sınavı nerde yapılıyor acaba bilen var mı? Kurstan Tekstilkent dediler ama tam adresi bilen var mı?
    Sınava girecez nerde gireceğimizi bilmiyoruz ya

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    Bugün bizim girdiğimiz A2 sınavının tam planı bu şekildeydi. Her adayın 30 dakika sürmesi gerek dendi ama doğal olarak kurala uyulmadı en az 3 tur atıldı en çok ise 12 olmuştur herhalde (total süreyi tutturmak için). Açıkçası hareket halindeyken ayağını değdiren motoru stop ettirenler dahi geçti. Platform değişse de kafa aynı kafa anlayacağınız herkes geçti sınavı
    saglammk bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 300
    Alıntı ilovetrance adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Ben Temmuz ayının ilk haftası bütün evraklarımı kursa teslim ettim B sınıfı ehliyetim var.Yazılı sınava girmeden sadece direksiyona girecektim,fakat 27 temmuzdaki sınava giremedim,yarın ki direksiyon sınavına da giremeyecekmişim, MEB'den ismim kursa gönderilmemiş.

Benim durumumda olup direksiyon sınavına giren veya girecek olan var mı? Beni mi kekliyorlar

Dostum,aynı durum benimde başıma geldi. Bende senin gibi,Temmuz'un ilk haftası yazıldım.27 Temmuzda gireceğim söylendi.Daha sonra MEB in listesinde adım olmadığı söylenerek 3 Ağustos dendi..Daha sonra,yine bir telefon geldi kurstan...Ve 24 Ağustos'ta gireceğim söylendi..Anlayacağın yalnız değilsin

---------- Post added at 02:31 ---------- Previous post was at 02:24 ----------

Alıntı dogrusukru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yatırdığımız para boşa mı gitti yani geri alma şansımız var mı acep?

Bu arada ben aynı zamanda direksiyon sınavlarında görev alıyorum. Sınav giriş belgende hangi plaka yazıyorsa o plakalı motorla girmen gekiyor. Ama biz pek buna bakmıyoruz. yani girebilirsin de giremeyebilirsin de görevlinin insiyatifinde. Ben kendi motorumla gireceğim inşallah Bence sen de git girersin muhtemelen ;)
    Dostum söylediğin gibi olursa gerçekten süper olur..Ben Scooter kullanıyorum..Şehir içinde kullanımının zor olduğunu düşünerek,sanırım motorculuk hayatım boyunca vitesli motor kullanmayacağım. Bu konu hakkında tam olarak kiminle konuşmam lazım?
    I am The Captain of My Soul...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)