Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR125 Kısa Aynalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Arkadaşlar CBR125'in aynaları yandan çok çıkıyordu. Trafikte çok zorlanıyordum, araçların aynalarına sürtüyordum bazen. Kısa aynaları önerdi bir yer. Aldım taktırdım fakat yolda çok kötü. Arkamdaki trafiği göremiyorum.
    Bağlantısında mı hata var yoksa kısa aynalar bu şekilde mi oluyor?

Ben sadece şerit değiştirirken ayna kullanmıyorum. Arabadan gelen bir alışkanlık bu. Önümdeki ve arkadamdaki tüm trafiğin akışını sürekli izlemem lazım. Aksi takdirde kendimi çok güvensiz hissediyorum.

Şerit değiştireceğim zamanlarda kafamı da çevirerek tekrar kontrol ediyorum tabii ki ama düz yolda giderken bile arkamdaki trafiği izlemeden olmuyor.

Dün yeni aynaları taktırdım ve adamın birinin makasını fark edemedim. Aynada adamı gördüğümde tepki vermek için zamanım kalmamıştı. Trafiği seyredebiliyor olsaydım kesinlikle o adamı 300 metre geriden fark ederdim ve ona göre önlemimi alırdım.

Eski aynalarımı tekrar mı takayım yoksa bunun bir ayarı var mı?
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Uzun ayna candır varsın oraya buraya sürtsün nihayetinde en temel güvenlik ve sürüş ekipmanlarından bir tanesi. Arkanızı göstermiyorsa temel işlevini yerine getirmiyor demektir. Benim motosikletim omuzlarımdan arkayı çok az gösteriyor omzumu yana çekip ancak doğru düzgün görebiliyorum ve orijinali nasıl daha da uzatırım diye düşünüyorum bence hemen orijinal aynalarınızı takın. Güvenlik her şeyden önce gelir.
    amaninmb bunu beğendi.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Kısa aynalar bütün motosikletlere uyacak diye bir kaide yok ki...Cbr 125 ufacık motosiklet zaten.Siz en iyisi eskilerini geriye takın.Boynuz gibiler çok çirkinler biliyorum.Sevmiyorsunuz ama geriye dönüp bakmaktansa varsınlar öyle olsunlar.İleride eliniz alışınca cc büyütünce rahatlarsınız.Aman önce can güvenliği.Zaten ne kadar bilinçliymişsiniz.Gerek yok takın eskilerini.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Daha güzel görünsün diye taktırmadım aslında. Daha rahat olur diye taktırdım ama düşündüğüm gibi olmadı.

Kesinlikle önce güvenlik. Hemen eski aynalarımı tekrar taktırıyorum.

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    valla ben şunu anladım. motorun (marka fark etmeksizin) her zaman orjınal parcasını kullanmak gerekir. cidden çok fark ettiriyor. bence orjinalleri geri tak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)