Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ipone 5w40 scooter yağ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    spacy110 için bu yağ, bu mevsimde uygunmudur arkadaşlar? Fiyatı 28 tl.
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Minimum castrol power 10-40 koyuyorum ben.. O çok ince olmazmı hocam ?

Motosikleti
    Honda pcx125
    bende ondan alıyorum hemde 12 liraya. Fakat kalkışlar iyi değil. Cb ye de koymuştum motoru arkadan çekiyorlar sanki. Castrolle işim olmaz daha. Fakat uzun süre gidiyor ve eksilmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

10 30 honda marka yağ koydum iyi gidiyordu. Motor açılmış gibi oluyordu.

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Bu yağı 7000 km kullandım çok hafifi eksilme olmuş yakma değil hava filtresine dolmuş. Yağın rengi pekmez gibiydi hala giderim der gibiydi.
    ölümün seni nerde beklediğini bilemezsin..

ben kullanıyorum tam sentetik yağ. problem yok performans güzel.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    o yağ scooteriniz için uygun değildir. 10w-40 tercih ediniz.

yaz da kış da olmaz.

motul 10w40 ester olanı koy mükemmel bir yağdır.

scooter için üretilmiş bir yağ ve uygun değil diyorsunuz.

http://iponeturkiye.com/index.php?option=com_content&view=article&id=108:i pone-scoot-4-5w40-4t-100-sent

Motosikleti
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter için üretilmiş bir yağ ve uygun değil diyorsunuz.

http://iponeturkiye.com/index.php?option=com_content&view=article&id=108:i pone-scoot-4-5w40-4t-100-sent
    yağın scooter için üretilmediğini mi söyledim?

o motora olmaz kullanma kılavuzunda 5w-40 yazıyorsa koysun

önceki motorum bu yağı tavsiye ediyordu bizde motul power scooter 5w-40 injection koyuyorduk

şimdiki motorum 10w-40 öneriyor marka aynı ama motor farklı demek bir bildikleri var.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bizim D&B Honda bunu kullanıyor artık aga...servislerde şaşırdı valla...bir zamanlar Mobilden şaşmazlardı aman ıpone vs traş markaları kullanmayın derlerdi..ben 5 yıl önce Kızıltopraktan aldığım Iponeu boklamışlardı..şimdi bir kaç yıldır Ipona geçilmiş..vay anasını ... kar marjı hangisinde iyiyse en iyi yağ o der servis...
    cool113 ve satoyama bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda pcx125
    ester bazlı olan motul. Kılavuzda yarış yağları kullanmayın diyor.
    Peki ben motosiklet yağı yerine otomobil yağı koysam ne olur? Bazı gün 200 km. Yapıyorum. En az 100 km günlük ve sürekli pizza işi yani.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    mikuni kardeş
    spacy ile ilgili yorum yazarmısın. forumda bilgi alamadım kimseden ?
    kronik arızası ? banketlerde altı vuruyor mu ?
    yakıt ? varyatör bakımları ? yağ bakımları ?
    maliyet ?
    lastikler ne marka ve tubeless mi ?
    115kg ben ve 30kg yük taşımaya gelir mi ? (yani 150kg taşır mı ?)

Motosikleti
    Honda pcx125
    ne için kullanacaksın?
    Yakıtı dün ölçtüm 100 yapıp 9.5 liraya fulledim. 2 lt. Yakıyor en fazla.
    Kronik marş motoru sorunu var. Yenisi komple 140 lira fakat düzenli bakım yaptırırsan garantiden değişir.
    Akü 1 yılda bitmışti. Günde 30 marş yapıyordum. 10 binde marş motoru aptallaşmıştı. Fakat bu motoru sıfır aldım 11 bin oldu sorun yok. Şansıma.
    Bazen kayış koparma sorunu oluyor, sikayetvar.com da okumuştum. Ben bu motoru toplam 50 bin kullandım hiç kayış sorunu olmadı.
    Lastikler çok adi çin malı ve tubeless. Orjinal arka 7000 de patladı. Michelin taktım süper.
    Düm motora tüplü monitor koyup taşıdim. Daha önce 90 Kiloluk artçı da taşımıştım, çanta demiri sağlamsa taşır fakat rampada zorlanıyor. Boşken dik rampada en fazla 40 yapıyor.
    Varyatör bakımı yok. Subap ayarı yapılmıyor. Buji 15 bin kayış 20 bin km ye kadar dayanıyor. Fakat orjinal fren bitince altın kaplama balata bile olsa randıman vermiyor.
    Şu an ben 11 bin km de sadece hava filtresi ve yağ değistim. Hiçbir şikayetim yok.

Motosikleti
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne için kullanacaksın?
    Yakıtı dün ölçtüm 100 yapıp 9.5 liraya fulledim. 2 lt. Yakıyor en fazla.
    Kronik marş motoru sorunu var. Yenisi komple 140 lira fakat düzenli bakım yaptırırsan garantiden değişir.
    Akü 1 yılda bitmışti. Günde 30 marş yapıyordum. 10 binde marş motoru aptallaşmıştı. Fakat bu motoru sıfır aldım 11 bin oldu sorun yok. Şansıma.
    Bazen kayış koparma sorunu oluyor, sikayetvar.com da okumuştum. Ben bu motoru toplam 50 bin kullandım hiç kayış sorunu olmadı.
    Lastikler çok adi çin malı ve tubeless. Orjinal arka 7000 de patladı. Michelin taktım süper.
    Düm motora tüplü monitor koyup taşıdim. Daha önce 90 Kiloluk artçı da taşımıştım, çanta demiri sağlamsa taşır fakat rampada zorlanıyor. Boşken dik rampada en fazla 40 yapıyor.
    Varyatör bakımı yok. Subap ayarı yapılmıyor. Buji 15 bin kayış 20 bin km ye kadar dayanıyor. Fakat orjinal fren bitince altın kaplama balata bile olsa randıman vermiyor.
    Şu an ben 11 bin km de sadece hava filtresi ve yağ değistim. Hiçbir şikayetim yok.
    demir yükü taşıyacağım.30 kg kadar. bende 115kg yim. şu anki motorumda taşıyorum. sorun yok. ama vitesli motor şehiriçi yoruyor.
    günde 30-50kez marş basıyorum. çoğunlukla durkalk. max 65km basıyorum. malum radarlar yüzünden
    marş kaçırma sorununu okumuştum. çokda sorun değil.
    gidecek yol bulamayınca kaldırıma çok çıkıyorum. ama spacy sanki altı vurur gibi geldi bana. ben benim motorla 30cm lik kaldırımlara bile hafif sürterek çıkıyorum. sende durum nasıl ?
    bide tekrar orjinal ön balata taktığında verim alamadın mı ?
    aydınlatma çok iyi diye okudum. doğrumu ?
    farın devamlı açık olması aküyü erken öldürmüş olabilir mi ?
    birde sabahları ve gündüz ilk çalıştırdığında ısıtma falan gerekiyor mu ? yani çalıştırıp direk gazlayabiliyor musun ? yoksa ısıtman gerekiyor mu ?
    sattın cb yi. forumu unuttun. bukadar mı sorunsuz bu spacy
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Honda pcx125
    motor yere çok yakın değil ama altı vursada orta ayağa vuruyor. Bu motorda en korkutucu arıza, kışın yola dökülen tuz ve kar suyu ön çamurluktan girip kontak kablolarını çürütüp kesiyor ve motor olduğu yerde kalıyor. Geçen kış başka bir motorda dış bobin kablosu çürümüş kopmuş.
    Akü biterse ayak marşı yok ama 10 dk. Bekleyince toparlıyor. 35 bin km de iken yağ eksiltmeye başlamıştı. 200 gram yağ ile gidiyordum haberim yok, motor stop etti, çalışmayınca ustayı aradım ve yağsızlıktan çalışmıyordur dediğinde inanamadım. Her türlü arızası tecrübe edilmişartık. Bişey olduğunda servisi arayıp soruyorsun, adam daha motoru görmeden teşhisi koyuyor. Zaten toplasan 4 çeşit arıza verir. Yüzde 90 memnunum. Hem cb125 in 70 i geçmediği aynı rampayı bu motor 80 le çıkıyor. Titreşim ise gidonda yok fakat gövde genelinde biraz var, çok değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

aydınlatma h4 ampul ve iyi tabi. Fakat cb125 kadar mükemmel değil. Enjeksiyonlu ve otomatik jikleli. Rolantiye geçmesi 30 falan. En soğuk günde bile tek marşta alıyor. Şu an bugün mesela otomatik jikle yapmıyor galiba havanın da sıcaklığına duyarlı. Aldım alalı servise bir kere götürdüm bakıma. Baktım arıza da vermiyor, boşuna 40 lira niye veriyim.
    Kaldırıma çıkmıyor ama iniyor, yükseklik olayını ölçmedim.

Motosikleti
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yere çok yakın değil ama altı vursada orta ayağa vuruyor. Bu motorda en korkutucu arıza, kışın yola dökülen tuz ve kar suyu ön çamurluktan girip kontak kablolarını çürütüp kesiyor ve motor olduğu yerde kalıyor. Geçen kış başka bir motorda dış bobin kablosu çürümüş kopmuş.
    Akü biterse ayak marşı yok ama 10 dk. Bekleyince toparlıyor. 35 bin km de iken yağ eksiltmeye başlamıştı. 200 gram yağ ile gidiyordum haberim yok, motor stop etti, çalışmayınca ustayı aradım ve yağsızlıktan çalışmıyordur dediğinde inanamadım. Her türlü arızası tecrübe edilmişartık. Bişey olduğunda servisi arayıp soruyorsun, adam daha motoru görmeden teşhisi koyuyor. Zaten toplasan 4 çeşit arıza verir. Yüzde 90 memnunum. Hem cb125 in 70 i geçmediği aynı rampayı bu motor 80 le çıkıyor. Titreşim ise gidonda yok fakat gövde genelinde biraz var, çok değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

aydınlatma h4 ampul ve iyi tabi. Fakat cb125 kadar mükemmel değil. Enjeksiyonlu ve otomatik jikleli. Rolantiye geçmesi 30 falan. En soğuk günde bile tek marşta alıyor. Şu an bugün mesela otomatik jikle yapmıyor galiba havanın da sıcaklığına duyarlı. Aldım alalı servise bir kere götürdüm bakıma. Baktım arıza da vermiyor, boşuna 40 lira niye veriyim.
    Kaldırıma çıkmıyor ama iniyor, yükseklik olayını ölçmedim.
    3lt yakan scooter hangisi ya şaka gibi innovadan az yakıyormuş.

senin spacy 35bin de mi?
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda pcx125
    3 lt değil. 100 km de 9.5 lira benzin aldım, hemde paket işi yapıyorum. Yani 2 lt yakıyor. Şu an 11 bin km. Fakat bu motorda her 4000 de mutlaka hava filtresinin değişmesi lazım. Yoksa çok yakıyor.

Motosikleti
    sağolasın kardeşim. tekerin düz bassın.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)