Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha R6 Çanta öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    akanmf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    Arkadaşlar herkese selam,
    Yakın bir zamanda istanbuldan çanakkaleye geziye gideceğim. O yüzden bi çanta alayım dedim. Deop üstü bi çantada aldım. Ama bi arkadaş aklıma kurt düşürdü. Keşke heybe şeklinde yan çantalardan alsaydın dedi. Aslında aklıma yatmadıda değil. race motorda depo üstü çanta ile yüksek hızlarda kapanamadığım için rahatsız olurum diye düşünüyorum. Ama heybede yüksek hızda uçup gider diye korkuyorum. Hala değiştirme imkanım var. Siz ne dersiniz? Ne önerirsiniz?

Aldığım çanta şu

http://www.feyizoglu.com/Kappa-TK-73...a_44846.html#0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzun yolda topspeed yapmayacaksan gerek yok ben uzun yola tek çıkıyorsam bi sırt çantası deponun üstüne bi sırt çantası artçı selesinin üstüne bağlıyorum enduro gibi bagaj hacmim oluyor 180-200de gidersin yatmadan sorun olmaz

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Soft yan çantalar yüksek hıza dayanıklı değil.

Mesela bu çantanın 120 km hıza kadar dayanıklı olduğunu okumuştum ama nerden okumuştum hatırlamıyorum
    http://www.motosikletim.com.tr/urun/...yan-canta.aspx

Ama soft olmayan yani bez olmayan yan çantalar hakkında fikrim yok

Motosikleti
    Yamaha R1
    Teşekkürler arkadaşlar. Valla son 10 dakikam mesai bitecek ya eve gidecem yada çantayı değiştirmeye

gazo doğru diyosun softların yüksek hıza dayanması çok zor. Ama soft olmayanlarda dünya kadar para.

Felon 180-200 le gidilir diyosun, e o zaman yeter gibi yaw. baktım yol iyi 180-200 kesmiyo yatmak lazım, dururum çantayı sırtlarım kapanır giderim naaapiim oda olmassa çantayı ekipteki race 'ci olmayan arkadaşlardan birine devrederiz

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Zaten senin çantanın yarısı çıkıp sırta takılabiliyor :D Bence yarısını sırta taktıktan sonra diğer kısım yatmanı olumsuz etkilemez
    Hatta yastık etkisi yapabilir :D

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Heybe tipli çanta yüzünden izmir antalya arası,denizlinin bir yol üstü köyüne gelmeden virajı alamayıp toprak yola girdim.Ölüyordum.Bağlantı yerleri çok zayıf paraşüt gibi.Yüksek hızda kopsa başıma ne gelirdi tahmin edilmez.En iyisi depo üstü ve kuyruğa(artçı selesine)bağlanabilecek tip bir çanta.Bir ara Türk sitelerinden birinde görmüştüm.Araştırıp linkini yine bulursam atayım...SS'la uzun yolculuk bu sebeplerden biraz sıkıntılı...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:43 ----------

Alıntı akanmf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar. Valla son 10 dakikam mesai bitecek ya eve gidecem yada çantayı değiştirmeye

gazo doğru diyosun softların yüksek hıza dayanması çok zor. Ama soft olmayanlarda dünya kadar para.

Felon 180-200 le gidilir diyosun, e o zaman yeter gibi yaw. baktım yol iyi 180-200 kesmiyo yatmak lazım, dururum çantayı sırtlarım kapanır giderim naaapiim oda olmassa çantayı ekipteki race 'ci olmayan arkadaşlardan birine devrederiz
    Sırtta o süratler tehlikeli yahu...Ters rüzgar filan denge kaybına yol açabilir...
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Motosikleti
    Yamaha R1
    ARkadaşlar ilginiz için hepinize çok teşekkürler.
    Akşam gittim çantayı aldığım dükkana. Ama adam çantayı kullanmama ikna etti. Flame seninde dediğin sbebi adamda söyledi. bu arada çok geçmiş olsun. Hala aramızda olman güzel Allah ayırmasın

Adam şunları dedi;

- herşeyden önce heybe çantalar yeni kasa racelere uymuyor çünkü artık kuyruklar çok ince çanta orada durmaz
    - Olsa bile soft çantalar yüksek hızlara dayanmaz sert çantalarda kuyruğa oturmazsa karenaja zarar verir. O yüzden motora özel ayarlanmış sert çanta lazım onuda race ler için bulamassın
    - Soft çantalar rüzgara dayansa bile tam oturmadığı için rüzgarda sallanır durur, hem rahatsız eder hemde o sallanmada bağcıklar kesilip kopabilir, dengeni bozar düşebilirsin bile...dedi

sonra bende dedim.. ama depo üstü çantayı biraz doldurunca gidonu tutamıyom çok uzak vs.
    Adamın cevap şöyle.
    - az doluysa çantayı deponun üstüne koy, azcık ileri kötele seni engellemez. (hakkaten koyduk gayet rahattı)
    - eğer çok eşya koyacaksan... bunu depo üstünde taşımak zorunda değilsin. Bak bu şekilde bunu arka kapağada oturtabilirsin dedi ve burada ikna ettiiii :D
    Kaskı çantaya koyduk, çantayı full doldurduk. Ve arka kapağa oturttuk, hem gayet sağlam oldu hemde içime sindi. Bakın bakalım olmuşmu

Buyrun resim

Çantanın içinde kask var eldivenler bağcıklar vs. ağzına kadar dolu hali bu.

Felon bunu beğendi.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Çantan çok güzelmiş hayırlı olsun keşke bende bundan alsaydım dedirtti :D
    Hatta kendiminkini satasım geldi :D

Motosikleti
    Yamaha R1
    eyv. kardeşim, maşallah de yolumuz uzun nazara gelmesin çantam

Motosikleti
    eyv. kardeşim, maşallah de yolumuz uzun nazara gelmesin çantam
    Teşekkür ederim Yinede dikkatli olun.Kuyruk ergonomi fizik kuralları filan yüksek hızda(bahsettiğim bizim için sıradan ama) 150 km üstü hızlarda yani ne olacağı belli olmaz.Ters bir rüzgar tüm dengeni kaçırır.O sebeple 180 200 filan tehlikeli...Amagörüntü klas olmuş
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

alonso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym fiddle
    bence en iyisi sırt çantası derim

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç olmamış dostum. yamahanın kendi sitesinde r6 için aksesuarlar bölümüne girseydin hard depo üstü çantası vardı. keşke onu alsaydın.. kuyruk iptal olmuş hem kimse oturamıcak hemde airodinamik yapısını bozmuşun

Motosikleti
    Yamaha R1
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç olmamış dostum. yamahanın kendi sitesinde r6 için aksesuarlar bölümüne girseydin hard depo üstü çantası vardı. keşke onu alsaydın.. kuyruk iptal olmuş hem kimse oturamıcak hemde airodinamik yapısını bozmuşun
    DKN baktım onada, birincisi o çanta çok pahalıdır ikincisi o çantayı gördüm çok küçük gibime geldi üçüncüsüde depo üstü çanta racinglerde biraz zorluyor. kapanamıyosun. Bu şekilde olunca artçı zaten olmayacağı için sorun yok, tabi airodinamiği nasıl etkiler onuda hafta sonu çanakkale gezisinden sonra izlenimleri paylaşırım

Motosikleti
    DKN baktım onada, birincisi o çanta çok pahalıdır ikincisi o çantayı gördüm çok küçük gibime geldi üçüncüsüde depo üstü çanta racinglerde biraz zorluyor. kapanamıyosun. Bu şekilde olunca artçı zaten olmayacağı için sorun yok, tabi airodinamiği nasıl etkiler onuda hafta sonu çanakkale gezisinden sonra izlenimleri paylaşırım

Airodinamiğin canını alır 160larda Bakın bu konuda tecrübeliyim Sizi tanımıyorum ama içime kurt düştü lütfen dikkat edin...

Motosikleti
    Yamaha R1
    Arkadaşlar geziden sonra çanta hakkında yorumları size bildirmeyi unutmuşum şimdi aklıma geldi yazayım dedim. Çanta canavar gibi. 220-230 larda bile varlığını hissettirmiyor. Sadece içim rahat etsin diye bir iple daha sabitledim çantayı okadar. Bütün bu güzel izlenimlerime rağmen 200 TL verip bu çantayı almaktansa güzel bi sırt çantası ve hırdavatçılardan alacağınız gerdirmeli kayışlar ile çantayı arka koltuğa sabitleyip rahatlıkla gazlayabilirsiniz (gezide bu şekilde yapanda vardı). Böylece 200 tl niz cebinizde kalır. ama madem bu işi yapıyoz şekli şemali yerinde olsun havamız bozulmasın derseniz 200 tl ye bu çanta işinizi gayet iyi görecektir.

Herkese hayırlı ramazanlar. İnsanların ramazanda dikkatleri dağılıyor, dalgınlaşabiliyorlar. Herzamankinden biraz daha fazla dikkat.

Motosikleti
    Arkadaşlar geziden sonra çanta hakkında yorumları size bildirmeyi unutmuşum şimdi aklıma geldi yazayım dedim. Çanta canavar gibi. 220-230 larda bile varlığını hissettirmiyor. Sadece içim rahat etsin diye bir iple daha sabitledim çantayı okadar. Bütün bu güzel izlenimlerime rağmen 200 TL verip bu çantayı almaktansa güzel bi sırt çantası ve hırdavatçılardan alacağınız gerdirmeli kayışlar ile çantayı arka koltuğa sabitleyip rahatlıkla gazlayabilirsiniz (gezide bu şekilde yapanda vardı). Böylece 200 tl niz cebinizde kalır. ama madem bu işi yapıyoz şekli şemali yerinde olsun havamız bozulmasın derseniz 200 tl ye bu çanta işinizi gayet iyi görecektir.

Herkese hayırlı ramazanlar. İnsanların ramazanda dikkatleri dağılıyor, dalgınlaşabiliyorlar. Herzamankinden biraz daha fazla dikkat.
    Aman şükür başınıza bir iş gelmemiş Benim en tırsak olduğum konudur çanta...Ölümden döndüm inanın.Aklıma geldikçe ürperiyorum...

R6Angels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    ARkadaşlar ilginiz için hepinize çok teşekkürler.
    Akşam gittim çantayı aldığım dükkana. Ama adam çantayı kullanmama ikna etti. Flame seninde dediğin sbebi adamda söyledi. bu arada çok geçmiş olsun. Hala aramızda olman güzel Allah ayırmasın

Adam şunları dedi;

- herşeyden önce heybe çantalar yeni kasa racelere uymuyor çünkü artık kuyruklar çok ince çanta orada durmaz
    - Olsa bile soft çantalar yüksek hızlara dayanmaz sert çantalarda kuyruğa oturmazsa karenaja zarar verir. O yüzden motora özel ayarlanmış sert çanta lazım onuda race ler için bulamassın
    - Soft çantalar rüzgara dayansa bile tam oturmadığı için rüzgarda sallanır durur, hem rahatsız eder hemde o sallanmada bağcıklar kesilip kopabilir, dengeni bozar düşebilirsin bile...dedi

sonra bende dedim.. ama depo üstü çantayı biraz doldurunca gidonu tutamıyom çok uzak vs.
    Adamın cevap şöyle.
    - az doluysa çantayı deponun üstüne koy, azcık ileri kötele seni engellemez. (hakkaten koyduk gayet rahattı)
    - eğer çok eşya koyacaksan... bunu depo üstünde taşımak zorunda değilsin. Bak bu şekilde bunu arka kapağada oturtabilirsin dedi ve burada ikna ettiiii :D
    Kaskı çantaya koyduk, çantayı full doldurduk. Ve arka kapağa oturttuk, hem gayet sağlam oldu hemde içime sindi. Bakın bakalım olmuşmu

Buyrun resim

Çantanın içinde kask var eldivenler bağcıklar vs. ağzına kadar dolu hali bu.
    http://imageshack.us/a/img40/4339/xbxi.jpg

http://imageshack.us/a/img818/5899/w8hw.jpg
    Bu çantanın kodu nedir bende sipariş etmek istiyorum?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı R6Angels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu çantanın kodu nedir bende sipariş etmek istiyorum?
    Kappa TK 733

R6Angels - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX-6R 636
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kappa TK 733
    Evet linkte TK 733 olduğunu gördüm ama buna pek benzetemedim.
    KAPPA TK 733 DEPO ÜSTÜ ÇANTA

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı R6Angels adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet linkte TK 733 olduğunu gördüm ama buna pek benzetemedim.
    KAPPA TK 733 DEPO ÜSTÜ ÇANTA
    Tam dolu olduğu için farklı görünüyor kanımca. Ama bence siz RA302 ye bir bakın derim. O da çok güzel bir çanta.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler