Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyetim var ama motosiklet kullanmayı bilmiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI
    ILDiablo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar forum insanları ,

2 yıl önce a2 ehliyet aldım , kurstakiler derse gelme zaten tek a2 sensin boş boş araba motoru inceleme dediler bende gitmedim. sınava 2 saat kala çıkmış sorulara baktım ordanda yırttık. direksiyon testinde de bi tane scooter getirdiler bisiklet gibi bi şey zaten bi 10 metre gittim geldim ehliyet verdiler.

Şimdi peder bey kiralık büromuzu satmaya karar verdi yani sıcak para akıcak haneye haliyle bana da bi hyosung gv250 gelicek.

vites değiştirmeyi filan bilmiyorum daha parçaların adını bile bilmem napsam bilen bi eleman bulup ders mi alsam düşe kalka öğrensem mi ?
    Omnes Vulnerant Ultima Necat - Hepsi yaralar sonuncusu öldürür.

https://www.youtube.com/watch?v=6Xh0mGEN8C0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Öncelikle başlangıç motoru almalısın.

deniz ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bide hyosung 250 diyorsun kardeşim bence sen direk bi 1000 rr al kısa yol bu hiç ugrasma derim yada önce güvenli sürüş eğitimi ikinci el bir scooter ve o paranın en az 1000 tl si ile güzel bir takım taklavat ya sen cok biliyorsun da konuşuyorsun dersen arkadaş ilk seçenek sana uygun derim 1000 rr

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Hiç tecrübe yoksa 2.el 100lük bir çinli al düşe kalka öğren ondan sonra hyosung alırsın, malüm hyosung parçaları biraz pahalı

deniz ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    motorsiklet tırafikte nerde durmalı önce bu zihniyet önemli önce egitimm.

Motosikleti
    Hornet 650
    Saga sola atirdiginda icin gitmiyecekse, masraf cikinca icin ciz demiyecekse al. Bos arazide takilirsin biraz ogrenirsin.

Valla bilmiyorum moruk alıcam korumasını cartını curtunu zaten , bizim bi eleman domınosta calısıyo olmadı onun scooterı kacırırm gezerım bıraz , böyle kolay verdıklerıne gore pek bı zorlugu yoktur heralde

Otomobil kullanıyomusun?
    Debriyaj-Kavrama noktası nedir ? bi bilgin varsa yada hiç olmadı Honda veya başka bi kurum veya kişiden eğitim alırsan neden olmasın....
    Eğitim şart...

Alıntı 4everstrong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil kullanıyomusun?
    Debriyaj-Kavrama noktası nedir ? bi bilgin varsa yada hiç olmadı Honda veya başka bi kurum veya kişiden eğitim alırsan neden olmasın....
    Eğitim şart...
    Yok valla hocam hiç merakım olmadı arabaya arada bi pederın otomatık vitesli sorentosunu kacırırdımda oyle 2-3 defalık bı sey.
    Omnes Vulnerant Ultima Necat - Hepsi yaralar sonuncusu öldürür.

https://www.youtube.com/watch?v=6Xh0mGEN8C0

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Müdür sana burada ogreneceklirinin kisa ozetini yaziyim sen gir google a honda eğitim yaz kendi ilinde varsa kesin katil yoksa bi bilenden rica et adam akilli ogren hemen yarin gv 250 alma en az 1 ay arastir eğitim al korumalari saglam al 1500 2000 liraya kask ceket bot pantolon eldiven ve dizlikler al araba sürmesini bilsen bile sana faydasi olurdu 1 ay sonra ikinci el bi gv 250 al zaten 1 ay icinde motosiklet ehliyeti almanin ciddiyetsizligiyle motosikletin ciddiyeti arasinda daglar kadar farki anlarsin inşallah. kaza videolari izle o kadar basit degil bu is 250lik dedigin alet 170-180 yapiyo arabada belki korkutmaz seni ama motorda kaporta sensin bise olmaz deme sakın. Eğitim kesin al ardindan bilrn biriyle arastir ve o kisiyle "ikinci el" al cunku el mecbur dusecen dusunce biyer kirilir veya cizilir seninde icin acir ikinci el olursa fazla acimaz bzilari ybr cbf onerirler onlar daha mantıklı ama gv 250 almak istiyorum diyorsun bunlari yapincada fotolarla birlikte buraya yaz macerani tekerin duz badsin hadi eyvallah

@panter38 eyvallah hafız korumalar filan aklımda zaten canım tatlı benim

Bizim aile parayı çabuk erittiğinden , önce ufak bi şey alıyım 1-2 aydan 250liğe geçerim diyemiyorum bizimkiler 3 haftada hiç ederler parayı

Kayseri'de yaşıyorum sanmam burada öyle eğitimin olacağını öğrenicezs bi iki elemandan artık.

Motosikleti
    Alıntı ILDiablo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @panter38 eyvallah hafız korumalar filan aklımda zaten canım tatlı benim

Bizim aile parayı çabuk erittiğinden , önce ufak bi şey alıyım 1-2 aydan 250liğe geçerim diyemiyorum bizimkiler 3 haftada hiç ederler parayı

Kayseri'de yaşıyorum sanmam burada öyle eğitimin olacağını öğrenicezs bi iki elemandan artık.
    Bende Kayseri de yaşıyorum maalesef eğitim yok Kayseri de yas kac isim ne belki tanisiyoruzdur acaba tahmin ettiğim kisi misin

19 hafız bakalım motor elime geçerse ulaşıma geçerim seninle bi süre daha anonim yaşamak istiyorum

Motosikleti
    Alıntı ILDiablo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    19 hafız bakalım motor elime geçerse ulaşıma geçerim seninle bi süre daha anonim yaşamak istiyorum
    Bende 18 tamam anonim kal bi sure ama her zaman her istediğini sorabilirsin burdayım
    ILDiablo bunu beğendi.
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Direk iyi bir yerden egitim alip sana uygun olan motorla baslamani oneririm , egitim sart
    ILDiablo bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)