Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce eve getıre bılırmıyım motoru :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gok2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SWİFT 150
    0 motosiklet aldım yarın yada cuma gunu teslım alıcam fakat daha once vitesli kullanmadım , scoooter ve cup deneyımım oldu motoru almaya gıdebılecegım kımsede yok gıdınce motoru kullanmada zorluk cıkarmı ya , kullanabılırmıyım sızce arkadaslar
    Dört Teker Bedeni , İki teker ruhu taşır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    Bence kullanirsin bende kendim getirdim vitesli tecrubem yokken sakin sakin getir.

Motosikleti
    SWİFT 150
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kullanirsin bende kendim getirdim vitesli tecrubem yokken sakin sakin getir.
    HOCAM KALDIRDIKDAN SONRA , VITES DEGISIRKEN DEBRİYAJA NE KADAR BASMAM GEREKIYOR , DURURKEN DEBRIYAJ MI KULLANAYIM SADECE FRENMI BUNLARI SOYLERMISIN

Motosikleti
    CRF250L
    Bence git motoru al , alacağın yerde güvenli bir yere bırak. Sabah 5-6 gibi trafik yokken git getir. Bende nilüferde oturuyorum. 2 ay önce ilk motorumu aldım. Hiç vitesli tecrübesi yokken , trafiğin yoğun olduğu saatte binip getirmen riskli olabilir.. Birde motor ney? 600lük falan birşeyse kesin getirme bence

Motosikleti
    SWİFT 150
    Alıntı trr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence git motoru al , alacağın yerde güvenli bir yere bırak. Sabah 5-6 gibi trafik yokken git getir. Bende nilüferde oturuyorum. 2 ay önce ilk motorumu aldım. Hiç vitesli tecrübesi yokken , trafiğin yoğun olduğu saatte binip getirmen riskli olabilir.. Birde motor ney? 600lük falan birşeyse kesin getirme bence
    Yok kardesım ya 150 lik çinli

deniz ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    sadece viteslinin arsızlığına kendini kaptırma kardeşim korkma getirirsin bence..
    Gok2 bunu beğendi.

Phoenixs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S1000RR
    1 e tak yavaş yavaş gel :D sonra 2 ye tak usul usul gel getirirsin korkma :D
    Gok2 bunu beğendi.

Motosikleti
    SWİFT 150
    Ya arkadaslar su vites degısırken debriyaja ne kadar basıcaz onu bı soyleyın size zahmet ve dururken debriyaj mı kullanıyım , ayak frenı ve ön frenmı arkadaslar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O motorun vitesleri cup motor gibi sanırım. Tek yapman gereken fazladan debriyaja basmak olacak. Aldığın yerde biraz çalış alışırsın. Hayırlı olsun.

Motosikleti
    SWİFT 150
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O motorun vitesleri cup motor gibi sanırım. Tek yapman gereken fazladan debriyaja basmak olacak. Aldığın yerde biraz çalış alışırsın. Hayırlı olsun.
    1 N 2 3 4 5 hocam cup gıbı degıl ya normal vitesli iste , teşekkur ederım

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vites değiştirirken debriyajı sonuna kadar çekiceksin sonra vitesi geçirdikten sonra da yavaş yavaş gaz verip debriyajı bırakıcaksın

misal 1. vitesde gidiyorsun

debriyaja sonuna kadar bas>> vitesi 2 ye tak>> hafifce gaz ver >> debriyaj manetini yavaşça bırak

ilk kalkışta da

debriyaj manetini sonuna kadar sık>> motoru çalıştır >> vitesi 1 e al >> yavaşça gaz ver >> debriyajı yavaşça bırak

vites sıralaması da şöyle

5
    4
    3
    2
    N
    1

şeklinde. muhtemelen aldığın motosiklette boş ışığı vardır. o ışığa göre vites pedalını aşağı iterek yada yukarı çekerek doğru vitesi bulabilirsin.

heyecan yapacak bir şey yok. sadece artık sol manette arka fren değil debriyaj olduğunu ve sağ ayağında arka frende olduğunu unutma yeter

Motosikleti
    250 mct
    kardeşim mesela motoru çalıştıracaksın ilk marşta vites boşta olur hazırlığını yap kaskını tak motoruna bin debriyaja sonuna kadar bas ve vitesi 1 at yolunu kontrol et ve hafifgaz ver motora debriyajı yavaş yavaş bırak fazla zorlama motoru malumçinli arkadas fazla hızlanmanı tavsiye etmiyorum ne kadar kaç kilometre yol gideceginide ama sana tavsiyem enfazla 70-80 de dewam unutma kardeşim vitesli motor arsızdır.... ummadığın birsey olursa ilk yardımcın ayak fireni debriyaja basıp motoru boşa almak iyi bişey değil senin için suan kırmızı ışıklarda aklın karışa bilir durduğun anda aklına ilk gelmesi gereken sey vites pedalının en sonu 1 dir ve yerine göre fazla gaz ister motor kalkışlarda inşallah yapacağın yolda yoculukta yokuşta kalmazsın kardeşim sen o motoru kaldıramazsın durduğun an stop eder durur kayar arkaya aman hee dikkat kardeşim aramızda görmeye dewam etmek isterizseni

Motosikleti
    SWİFT 150
    Alıntı safakk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites değiştirirken debriyajı sonuna kadar çekiceksin sonra vitesi geçirdikten sonra da yavaş yavaş gaz verip debriyajı bırakıcaksın

misal 1. vitesde gidiyorsun

debriyaja sonuna kadar bas>> vitesi 2 ye tak>> hafifce gaz ver >> debriyaj manetini yavaşça bırak

ilk kalkışta da

debriyaj manetini sonuna kadar sık>> motoru çalıştır >> vitesi 1 e al >> yavaşça gaz ver >> debriyajı yavaşça bırak

vites sıralaması da şöyle

5
    4
    3
    2
    N
    1

şeklinde. muhtemelen aldığın motosiklette boş ışığı vardır. o ışığa göre vites pedalını aşağı iterek yada yukarı çekerek doğru vitesi bulabilirsin.

heyecan yapacak bir şey yok. sadece artık sol manette arka fren değil debriyaj olduğunu ve sağ ayağında arka frende olduğunu unutma yeter
    hocam allah razı olsun ya ellerıne saglık valla , inşallah kazasız belasız gelırım yolum 9km civarı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı deniz ci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim mesela motoru çalıştıracaksın ilk marşta vites boşta olur hazırlığını yap kaskını tak motoruna bin debriyaja sonuna kadar bas ve vitesi 1 at yolunu kontrol et ve hafifgaz ver motora debriyajı yavaş yavaş bırak fazla zorlama motoru malumçinli arkadas fazla hızlanmanı tavsiye etmiyorum ne kadar kaç kilometre yol gideceginide ama sana tavsiyem enfazla 70-80 de dewam unutma kardeşim vitesli motor arsızdır.... ummadığın birsey olursa ilk yardımcın ayak fireni debriyaja basıp motoru boşa almak iyi bişey değil senin için suan kırmızı ışıklarda aklın karışa bilir durduğun anda aklına ilk gelmesi gereken sey vites pedalının en sonu 1 dir ve yerine göre fazla gaz ister motor kalkışlarda inşallah yapacağın yolda yoculukta yokuşta kalmazsın kardeşim sen o motoru kaldıramazsın durduğun an stop eder durur kayar arkaya aman hee dikkat kardeşim aramızda görmeye dewam etmek isterizseni

Hocam izmir yolundan giderim , tertemiz düz yol 9 km civarı yolum kardesım , bakalım eger bırsey olursa hakkını helal et ... Foruma konumu sen ac oyle bırsey olursa

emrcbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    getirirsin kardeşim ya bende yeniyim bir kaç ay oldu benimde aynı sen gibi önceden cup deneyimim vardı , peder bey almış kamyonete yükletmiş getirmiş bıraktı sonra gitti, bindim bana böle yap şöle yap diyende yoktu birkaç kez stop ettirdim kaldırırken zaten en zoru kaldırırken yaşarsın işte kaldırdım mahallede bi tur attım sonra durdum tekrar kaldırdım derken alıştım fazla heycan yapma rahat rahat gelirsin işte 9km yol nedir 10 dkkaya getirirsin eve ben ilk kullanmaya başladıgımda yola çocuk falan fırladığında heycandan kornaya bascagıma hoopp! laynn! falan diye bagırdım bikaç kez görsen rezillik :D sen sadece rahat ol gerisi kolay

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı Gok2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam allah razı olsun ya ellerıne saglık valla , inşallah kazasız belasız gelırım yolum 9km civarı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Hocam izmir yolundan giderim , tertemiz düz yol 9 km civarı yolum kardesım , bakalım eger bırsey olursa hakkını helal et ... Foruma konumu sen ac oyle bırsey olursa
    aman kardeşim allah korusun o nedemk öyle bide polise dikkat ehliyet yoksa
    biyere gtmek için degill !!! motora binmek için bi yere giderim..

Motosikleti
    SWİFT 150
    Alıntı deniz ci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman kardeşim allah korusun o nedemk öyle bide polise dikkat ehliyet yoksa
    Aman hocam naptın ehliyetsiz motormu surulur Var tabi ki hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Alıntı emrcbk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    getirirsin kardeşim ya bende yeniyim bir kaç ay oldu benimde aynı sen gibi önceden cup deneyimim vardı , peder bey almış kamyonete yükletmiş getirmiş bıraktı sonra gitti, bindim bana böle yap şöle yap diyende yoktu birkaç kez stop ettirdim kaldırırken zaten en zoru kaldırırken yaşarsın işte kaldırdım mahallede bi tur attım sonra durdum tekrar kaldırdım derken alıştım fazla heycan yapma rahat rahat gelirsin işte 9km yol nedir 10 dkkaya getirirsin eve ben ilk kullanmaya başladıgımda yola çocuk falan fırladığında heycandan kornaya bascagıma hoopp! laynn! falan diye bagırdım bikaç kez görsen rezillik :D sen sadece rahat ol gerisi kolay
    Vala hocam Honda duran kardeslerın ustundekı moto sun dan alcam , beşevlere getırcem en fazla 12 km dir , sag saglım geleyımde yavas yavas 1 saatdede gelsem olur

emrcbk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    birkaç sene önce bende altınşehir taraflarda oturuyodum eski hipodrom varya onun yakınlarında ama pederin işi yüzünden taşındık bilmiyorum şimdi yollar falan nasıl oralar ama dikkat et sağdan sağdan yavas yavas git merak etme frenlerede çok sert birden basma heycandan oluyo hep bunlar kayar asfalta meraba dersin :D neyse hayırlı olsun hadi iyi geceler..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Vites göstergesi var zaten

N ışıgından sonra vites pedalına bas aşağıya önce çok hafif gaz ver sonra debriyajı yavaşçana bırak diğer vitesler yukarıya doğru 1 den 2 ye gecerken yavas basarsan boşa geçer sert bas

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    ağır ağır getirisin bişey olmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)