Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoksiklet motorlarının dayanma suresi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xt660x
    normal şartlarda gerekli bakımları yapılmak şartı ile 4 zamanlı bir motosiklet kaç bin kilometre yol yapabilir arabalarla aynımıdır yani 150-200 bin kilometre gidermi motorları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    motora bağlı kaliteli ise gider
    bende honda vardı 80 bin de
    halada eminim çalışıyor yollarda şuan

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Gider. Yalnız motorun tipine göre bu değişir. Örn: Max 5000rpm devir çeviren su soğutmalı bir motor bakımları normal yapılsın en az 200bin yapar. Arabalar 300bin yapıyor şu an. Race motorlar yüksek devirli oldukları için ve agresif kullanımda çok kısa sürede motor bitirebiliyor. Özellikle baskı balata falan race'de en çabuk biten parça. Hava soğutmalı su soğutmalıya göre daha dengesiz sıcaklıklarda çalıştığı için motor ömrü su soğtumalıya göre kısadır.

Ayrıca ben daha önce böyle bir başlık var diye hatırlıyorum ama araştırmalarımda motor ömrü olarak değil genele motosiklet ömrü olarak sorulmuş.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150 000 km de açılıp hiç bir deişikliğe gerek olmadan toplanan motorlar var ...(transalp)
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Makine bu kadar kibar olma
    Varsa aynı başlık kitle bunu yada diğeri ile birleştir
    Ama bence güzel bi başlık olmuş bilgilendirici, ama başlığı değiştirelim "motosiklet mororlarının" olmamış

Bu arada arabalar 300 binden de fazla yapar.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    999.999 deviren araba var hadi bakalım var mık arttıran

geyik buldum ya hiç kaçırmıyom

sahiden bu race motorlar nekadar sürede bitiyo. bi yerde mümkünse ikinciel race motor alırken 25000 den fazla olmamasına dikkat edin diye okumuştum. bi de race motor bittiğinde aşağı yukarı rektefe etmek için ne kadar masraf ister
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Motosikleti
    xt660x
    ben aradım bun abenzer bi başlık bulamadım veya varsa bile gözümden kaçtı

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Bana göre race motorlarına binmek önce çoook yürek ister gibi geliyor
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    motosiklet motorunun dayanma süresi motosikletin markasına göre değişir,Bir Bmw ile jinlun sanırım aynı km yi yapmaz hatta sanırım bir Bmw motosiklet piyasadaki bir çok arabadan bile fazla km yapar....Aynı şekilde yüksek devirli olması sebebiyle race motorların ömrü daha kısadır....
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Peki çin malı motorlar nekadar km yapabilir.(herhalde bunlarıda scooterlar ve diğerleri diye ikiye ayırabiliriz)

50.000 yapabilirlemi sizce?

benimki yaparsa 50.001. kilometresinde hurdacıya teslim etmeye razıyım
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    xxxxx arkadaşım var 3 ay önce otobüse bindim istanbul a gelmek için km sine baktım 975000 küsürdü yani yapar...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı kawa65 adlı üyeden alıntı
    Şu an 88.000 km.de 200 zealsun gy-a İstanbul caddelerinde kurye bir arkadaş
    tarafından halen kullanılmakta ve sadece 70.000 km.de üst kapak contası
    değişmiştir.Yani motoru sağlamdır.
    Güle güle kullan,yollar ve doğa seni bekliyor.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    93.000 km olmuş bizim arkadaşın Kymco people motoru. Sadece buji, hava filtresi ve yağ değiştirmiş. CVT kayışı ise 50 binde değiştirmişlerdi.

bu insanlar bu kadar km'yi kaç yılda yapmışlar.benim bir scooter'im var 2003 model daha 7000 km'de.bu motorun 100.000 km yaptığını ancak torunlarım görecek bu hızla gidersek.

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    2005 8. ayın 19 unda aldım motorumu. şuan 14,000 km yaptım, bende doğrusu merak ediyorum... zat kaç km de motor rektifiye isticek die düşünüyorum bazen.. inş uzun kmler dayanır... ...... ...

PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2004 model 2. el olarak aldığım suzuki gs500'üm var,ben 10.000de aldım şu anda 19500 km de,6 ayda 9000km yapmışım,yaz sonu 25-28.000km olur sanırım,saat gibi ,ama gerçekten iyi bakıyorum sanırım bakımları düzenli yapılırsa ve benim kullandığım gibi özenli kullanılırsa en az 80-100.000 km hiç sorunsuz gider,örnekleri çok var

benim duyduğum kadarıyla özellikle honda'nın vfr motorları 400-450.000 km yol yapıyormuş açılmadan,40.000 km de olanını kullandım saat gibi çalışıyordu

ayrıca bir kuryede 96.000 km de ybr125 gördüm,onunda motoru orjinaldi

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    benim mondial 10 bin de dökülür
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    o zaman napıyoruz ya bmw yada honda vfr alıyoruz 500,000 km arkamıza bakmadan dünyayı dolaşıyoruz.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    ağır vasıta motorları(otobüs,kamyon gibi)1,000,000km den aşşağı ömürlerinin bitmesi anormal karşılanıyo.ben bi otobüs tamircisi ustamdan 2 milyon giden olduğunu duydum.bu motorlar yüksek devirlere çıkamadıkları ve dizel motor parçalarının çok kaliteli ve hassas üretildikleri için bukadar uzun km yapabiliyolar.
    benzinli motorlardada markadan markaya deişen bişey.mercedes motoru 300 km den aşşağı yapmaması beklenir.ben nissan servisinde çalışıyorum ve bitane 400,000 km de primera sı olan müşterimiz var.hala kapak açılmış bile deil.geçenlerde geldi triger zincirini deiştik okadar.ve araç anlamadığımız şekilde yeni araçlara taş çıkarırcasına sessiz çalışıyodu gene nissan ın ürettiği teraano dizel motorlu araçlarda ise 100,000 km gören müşterilere şanslı olarak bakıyoruz.50,000 den sonra motorları bitirmeye başlıyolar ve motorun ömrünü müşterinin bakımları aksatmaması ve yakıtı kaliteli olarak almasına bağlı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler