Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

EĞİTİM ile 600cc'lik bir ss kullanılır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Bastada soyledigim gibi benim görüntü ile ilgim yok baslangis icin uygunsa elektrikli bisiklet bile alirim canimi pazarda bulmadim hosuma giden bi hobim olsun aksam arabayla gittigim yerlere motorumla gidiyim ogrendikce kendimi gelistirdikce zaten cc kendiliginden yukselecektir araba kullandigim ilk gun ile bugunun bir olmadigi gibi anlasilan ben bir 125lik veya 250lik arkadasla yollarimi birlestiriyim egitimle bu risk goze alinmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı sagibo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bastada soyledigim gibi benim görüntü ile ilgim yok baslangis icin uygunsa elektrikli bisiklet bile alirim canimi pazarda bulmadim hosuma giden bi hobim olsun aksam arabayla gittigim yerlere motorumla gidiyim ogrendikce kendimi gelistirdikce zaten cc kendiliginden yukselecektir araba kullandigim ilk gun ile bugunun bir olmadigi gibi anlasilan ben bir 125lik veya 250lik arkadasla yollarimi birlestiriyim egitimle bu risk goze alinmaz
    600clerin hiç şakası olmaz aktivite hobiyi kabusa dönüştürebilir riskli yani
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

600le başladığında illa kaza yapacaksın diye birşey yok. Bu tamamen kişiye ve teorik bilgisine bağlı. Ne kadar düşük cc motorla başlarsan, motorun hataları tolere etme ihtmali o kadar artar buna bağlı olarak kaza riski azalır. Asla olmaz diyenlere bakma ama tavsiye etmemelerinin arkasında sadece seni düşündüklerinide unutma.

Alıntı visamlord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600le başladığında illa kaza yapacaksın diye birşey yok. Bu tamamen kişiye ve teorik bilgisine bağlı. Ne kadar düşük cc motorla başlarsan, motorun hataları tolere etme ihtmali o kadar artar buna bağlı olarak kaza riski azalır. Asla olmaz diyenlere bakma ama tavsiye etmemelerinin arkasında sadece seni düşündüklerinide unutma.
    Beni dusunduklerinden kesinlikle suphem yok bu kadar insan bisey soyluyorsa vardir tabi ki bi bildikleri 250cc uzerine cikmadan arastirip sizin fikirlerinizi alarak bir motor secimi yapacagim ilginiz icin tesekkur ederim

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak emir kipi ile konuşuyorum dediklerimi aynen yap .

1) Hyosun g GT 250 R ile motora başla ( honda cbr falan hikaye oturuş pozisyonuyla piyasadaki tek gerçek racing pozisyonu hyosungtur)
    2) O tanıştığın ustayla irtibatı kes. ( imkanın varsa git seni çakal bilmeyene sözde eğitimle paraları indragandi de iki tokatla. eğitimle 600 lüğe başlatacakmış . ona şu soruları sor avrupada bu yasak abi sen nasıl bi eğitim verecen de kanunun üstüne çıkacan avrupalılar senden aptal mı ? . ikarus sendromu nedir? - kontra tekniği nedir ? - lastik basıncı düşük leastikli motor ne yapar ? - motosiklette en yüksek tork aralığı ile devir aralığı neden farklıdır ? en yüksek tork ne zaman kullanılır en yüksek devir ne zaman ? acil fren durumunda ön arka kombinasyonu nasıl yapılır- hatta honda CBR 600 RR ın ön arka lastik basınç değerlerini sor sadece onu bile bilemeyecektir. ) bıunları sor kaçını bildi gel yaz burda.

ustaymış eğitim verecekmiş alayı apaçi s...min ustaları
    sagibo, KeaSH-07, ihakanvardal ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Imkanim var kesinlikle yapacam hatta unuturum bazilarini avucuma yazacam
    Anlasilan tek derdi egitim diye para alip birde elinde kalmis 600luk bi makinayi bana kakalamak olacakti
    Kayseri burasi cok dikkatli olmak lazim

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın abinin söyledikleri yanlış değil ancak ben motor sürmeye diavelle başladım koca bir yazı onunla geçirdim,hiçbirşey olmadı iş tamamen kişinin bilinc ve olayı kontrol edebilme durumuyla alakalı başka faktör gelirse 125lede ölür insan.Çocuklaşmaya gerek yok bence kask ömründe bitmeyen tartışma gibi kanıtıda olmadıgı gibi kimsenin 600lük veya 1000likle başlayıp başlayamayacagının kanıtıda olmaz.Araştırın bakın motor ölümlerinin ve agır yaralanmaların çogu ucuz motorlarla oluyor.Kişi gider profesyonel birinden eğitim alır kafasında ve bedeninde de yatkınlık vardır az bi eğitimle pistte yarışıcak düzeye gelir büyük şehirlerde yaşıyanlar zaten trafigin düzeyini saçmalıgını biliyor,motoruda anlarsa ne farkeder ccsi.
    Bilimadamları zaten depreminde ölümcül olup olmayacağını, yada ne zaman olup ne büyüklükte olacağını tahmin edemiyorlar dimi.ama bunun bir istatistiği var.Şu şiddette olursa şu kadar can alabilir diye.Buda onun gibi kimse kimseye sen kesin öleceksin demiyor,böyle yaparsan ölebilme ihtimalin daha yükselir diyor.ama tabiki bu demek değilki diğer türlü olursada ölümsüzlük iksiri veriyorlar,hayır.Ha bu arada konuyla alakası yok ama saçma ergen dizisi ''Green Arrow'' rumuzlu ve avatarlı birisinin bana çocuklaşmayalım demeside çok ironik oldu
    O dediğin 125likle ölenlerde o 125liği bilinçsiz olarak kullandıkları için ölüyorlar.Çünkü eğitimin cc si yok.Her cc ve güç için bir bilinçlenme şart.ama yüksek cc ve güç için gereken bilinçlenme arasında ne kadar fark var onu düşün
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilimadamları zaten depreminde ölümcül olup olmayacağını, yada ne zaman olup ne büyüklükte olacağını tahmin edemiyorlar dimi.ama bunun bir istatistiği var.Şu şiddette olursa şu kadar can alabilir diye.Buda onun gibi kimse kimseye sen kesin öleceksin demiyor,böyle yaparsan ölebilme ihtimalin daha yükselir diyor.ama tabiki bu demek değilki diğer türlü olursada ölümsüzlük iksiri veriyorlar,hayır.Ha bu arada konuyla alakası yok ama saçma ergen dizisi ''Green Arrow'' rumuzlu ve avatarlı birisinin bana çocuklaşmayalım demeside çok ironik oldu
    O dediğin 125likle ölenlerde o 125liği bilinçsiz olarak kullandıkları için ölüyorlar.Çünkü eğitimin cc si yok.Her cc ve güç için bir bilinçlenme şart.ama yüksek cc ve güç için gereken bilinçlenme arasında ne kadar fark var onu düşün
    Sen onu dizi olarak bildiğin için öle sanırsın o karakter belki senin yaşından büyük,ben 10 senedir o alemi takip ediyorum hala çocuk gözüyle görüyorsan dünyada anime ve hentai diye kavramlar var ve ne kadar yogun takip edildigini incelersen anlarsın,söz dinlemeyen ve soruyu düzgünce sormayan o adama o lafları ve ignelemeleri yapabilirsin ancak çocuk düzgünce sormuş ve gereken cevabı veriyoruz.Düzgün sormayana iletilerime bakarsan ne laflar soktugumu görürsün.Herneyse fazla konuşmayacagım ömrümün çogunu Türkiye dışında geçirdim motora 600 ccyle başladım Amerikada avrupada başlangıç motoru genelde 500 600 cc olarak öneriliyor fiyatları uygun oldugu için çok nadir tavsiye gelir 250liklerle alakalı çevremde kullananlarda öyle başlamışlardı.Türk insanının da motorun dolu dolu yaşandıgı yerlerden fazla bilgisi olduguna inanmıyorum o yüzden eğitim alıcagını söyleyen birine ve bilinci olana ben çok verimli olmayan 600 700 cc motorları öneririm çünkü bende öyle kullandım.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen onu dizi olarak bildiğin için öle sanırsın o karakter belki senin yaşından büyük,ben 10 senedir o alemi takip ediyorum hala çocuk gözüyle görüyorsan dünyada anime ve hentai diye kavramlar var ve ne kadar yogun takip edildigini incelersen anlarsın,söz dinlemeyen ve soruyu düzgünce sormayan o adama o lafları ve ignelemeleri yapabilirsin ancak çocuk düzgünce sormuş ve gereken cevabı veriyoruz.Düzgün sormayana iletilerime bakarsan ne laflar soktugumu görürsün.Herneyse fazla konuşmayacagım ömrümün çogunu Türkiye dışında geçirdim motora 600 ccyle başladım Amerikada avrupada başlangıç motoru genelde 500 600 cc olarak öneriliyor fiyatları uygun oldugu için çok nadir tavsiye gelir 250liklerle alakalı çevremde kullananlarda öyle başlamışlardı.Türk insanının da motorun dolu dolu yaşandıgı yerlerden fazla bilgisi olduguna inanmıyorum o yüzden eğitim alıcagını söyleyen birine ve bilinci olana ben çok verimli olmayan 600 700 cc motorları öneririm çünkü bende öyle kullandım.
    Hangi Amerika hangi Avrupada 600cc öneriliyor yahu ona bir açıklık getirelim.Şimdi bu amerikanlar Avrupalılar 250cc motorlara keyif olsun diyemi beginner bike diyorlar,600le başlıyorlarsa ;)
    600CC ile başlanılan ülkelerdeki motorlar özel kitle 40hp ye düşürülüyor bu güçte bir ninja 250ile eş değer sayılır..Avrupada yaşamak büyümek marifet değil bilgili olmak çok araştırmak olay
    selamlar
    dyavol-77 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    en son böyle bir konuya yorum yaptığımda 3 gün banladım
    artık girmeyecem böyle konulara

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Büyük motor ile başlama hevesini anlıyorum. Ancak bu işler böyle olmuyor. Bence kuryeden çıkma en ucuzundan cbf 150 veya ybr 125 al. 5000 km kullan. Yan yatırma , kırma , parçalama, yedek parça parası korkusu olmadan motorun tadını çıkart. Viraj almayı, fren yapmayı, motorun sağını solunu vidalamayı, ufak tamirleri kendin yapmayı öğren. En önemlisi tarzına karar ver. Şimdi ss istiyorsun ama 5000 km lik tecrübeden sonra kararın değişicek...
    Sonra 3-5 kuruş zarar ile sat, istersen 2000 lik motor al.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Eğitime vericeğin para ile alıcağın 250lik makinaya adam akıllı bir lastik al, eğitimden çok daha faydalı olur. Hepsi üzerinde çin malı lastiklerle geliyo markası ne olursa olsun. Güzel bi pirelli sport demon en azından senin hatalrını biraz kapatarak daha ayakta durmanı sağlar.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak

TutkuluAcemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanılmaz. Tamam belki eğitimli olursun kullanmayı iyi bilirsin ama tecrübe tarafı var bir de. Yani gelişen olaylar karşısında vereceğin tepki çok önemli.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Kimileri eğitim al yok yaparsın, edersin, binersin vs yazmış....

Tecrübe olmadıkdan sonra? Uzaya çıkman muhtemeldir diyorum bende. Git al... Önündeki araç ani bir frenleme yapınca ne yapacağını buraya konu açar sorarsın. Veya Yolunda giderken birisi seni sıkıştırdığında. Veya Motor freni ile motoru nasıl yavaşlatacağını? Duramayıp çarptığında hastanedeyken buraya konu açar danışırsın... Olmadı helvanı yeriz

Genelde bizim halkımız 125CC bir motor alır. Herşeyi kendi öğrenir... Motor freninden tut viraja nasıl girildiği. Deneme yanılma yaparlar. Düşerler, kaza yaparlar... PİŞERLER iyicene. Sonra gider +cc motor alırlar. Direk olmaz o işler.

lord2132 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600FA
    Kardeşim tecrüben bisiklet ise eğitim alıp CBR 250 ile başlayabilirsin. En az 5.000 km yol tecrübesi yaptıktan sonra 600'lük bir makine düşün derim. Altında 100 beygirlik bir güç olduğunu bilip ona hakim olabilmek önemli. 1. viteste 120-130 gören makineler bunlar şakaya gelmez tecrübe ister. İkinci el temiz bir CBR250 ile bu işe başlayabilirsin hem benzini az yakar hem de motora birşey olsa yedek parçaları daha uygun fiyatlı olur.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    İlla görüntü olsun diyorsan Megelli 250 R alıp tecrübe kazanabilirsin. 600 cc başlarsanda dedeme selam söyle

Motosikleti
    TVS Apache [ Temmuzda ]
    600 CC'yi boşver.
    1000 CC al.
    Varacağın yere daha çabuk yetişirsin

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Bu sorudan önce siteyi biraz inceleseniz hoş olurdu tabi.Lakin bilmeden klavyeşörlük yapmak yerine sormak çok güzel bir davranış.Kutlarım..Laf sokmakta hoş olmamış o ayrı.

600 cc scooterla bile başlanmaz bırakın supersport'u...Kilograma neredeyse 1hp veren makinalardan söz ediyoruz.Bunun eğitimi filan olmaz.Komedi olur sadece.Deneme amaçlı 1. 2. viteste ne olur acaba diye bir gaz açarsınız ya önü kalkar üzerinize yıkılır,ya eliniz gidondan kayar siz bir yere motor biryere,yada öyle bir spin atarki yıldızları saymaya bile fırsat kalmaz.Yani basit bir mantık yürütün minimum 250 km yapan bir motosiklet ve 6 adet vitesi var.1. vitesi bile hızlı

İleride fikrim değişmez supersport kullacağım diyosanız hiç olmazsa tepkileri benzer ağırlığı fazla olmayan başınızı derde sokmayacak serilikte cbr 250 ninja 250 filan alın...Ben honda c90(super cup bile değil direk c90 91 model) ile başladım.Ardından fzr600 aldım,hani bu yanında kocaman genesis yazanlar...Ailem kızdı karşı çıktı ama "kendi paramla alıyorum size ne ulan" diye atarlanarak.Sonuç ? Her iki omzumda birer adet delik.Sol bacağımın 3 yerinde çatlak...Şanslı biriyim tüm sülalem motosikletci her çeşitini bilerek büyüdüm ona rağmen "ölüyordum".

Çok konuştum yine ama kısacası eğitim hikaye.Tek gerek olan tecrübe.Sağdan sağdan zorlamadan biraz sabırla 1 şerit sola.Az daha alışınca 1 şerit daha sola.Orası boş olur basmaya çok vaktiniz olur.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bahsettiğin hoca denilen adama şunu sormanı istiyorum..
    hocam eğitimimin sonunda ilk litrelik motorumda artçım olursun değilmi????

yada bir abim var..litrelik motor almışş...bir artçı olup hataları varsa uyarırmısın deyip beni hedef gösterebilirsinde...ama indiğinde bırak hocalığı motorculuk hayatından vazgeçerse karışmam ona göre...
    cevabına göre karar verirsin artık...

kapılma böyle adamlara..merdivenler birer birer çıkılır..yürümek için önce emeklemek gerekir..ben sana bi öğreteyim basamakları geç direk merdivenin sonuna basarsın diyen adama ne kadar inanlılabilirki???

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)