Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yarın Ruhsat & plaka çıkarmaya gidiyorum yardım!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    İyi akşamlar.10 gün önce aldığım motorun faturası bugün kesildi yarın 11 gibi elimde olur ama ne yapacağımı bilmiyorum.İlk gidip sigorta yaptırcam ondan sonrası puslu.bu işleri bilen varsa adım adım anlata bilir mi?İşlerim biraz yoğun 1 kerede bitsin herşey.emniyete gidip tekrar 1 belge almak için eve falan dönmeyeyim.Bu arada 1 günde bütün işlemler biter mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sadece fatura değil, aynı zamanda uygunluk belgesi falan lazım.
    Sigortayı yaptırdıktan sonra, şoförler odasına gideceksiniz. Size doldurmanız için form verecekler. Tabi para karşılığı.
    Parayı şimdi hatırlayamadım. 25 lira civarıydı sanırım. O formu doldurup, maliyeye haraç pardon harç yatıracaksınız.
    Maliye, trafik şubesinin içinde var. Sonra gidip plaka belirleyeceksiniz. Ruhsatınızı da hemen orada alacaksınız.
    Sonra plaka belirlendiğine dair olan kağıdı da plaka basım yerine teslim edip, ne zaman çıkacağı konusunda bilgi alacaksınız. En son da plakayı alıp, taktıracaksınız. Birkaç saatte hepsi tamamlanır. Sadece plaka biraz gecikebilir.
    Aralık ayında bana maliyeti, sigorta hariç, 190 lira civarıydı. Hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanmak nasip olsun.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motoru aldığın yer sana fatursını verecek motorun onla sigortacıya gidip sigortayı yaptır ordanda trafik tescile ruhsatı al ordanda plaka basım atölyesine en kolayı plaka idi 5 dakka sürmedi plakayı vermeleri

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Motorun vergisi bayi yatırmıstı bana sadece sigorta ile plaka cıkartmak kalmıstı

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Bayi faturasını sana teslim ederken ÖTV makbuzunuda teslim edecek (faturanın içinde uygunluk belgesi de olacak) fatura uygunluk belgesi ve ötv makbuzuyla beraber şöförler odasına sanıyorum 25 TL ödeyip ek-1 belgesi ve dosya alıp trafik sigortanı yaptırcaksın plakanın belli olması şart değil (ek-1 belgesini sigortanı yaptırdığın takipçi doldurur) sonra dosyaya koyduğun bu evrakların hepsini trafik tescile götürüp vereceksin onlarda senden 17 TL tahsil edip yeni plakanı verecekler plakanı alıp sigortanı yaptırdığın takipçiye tekrar uğrayıp yeni aldığın plakaya yaptırdığın poliçenin zeyilini yaptırcaksın yani sigorta poliçene plakan yazılmış olacak sonrada plakanı takıp ruhsatını cebine koyup kaskını takıp özgürlüğe yelken açacaksın

Hayırlı olsun
    ramizan83 bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Eyvallah teşekkürler abiler arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)