Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100luk motosikletler ve 3hp fark nasıl olur? Ustalar el atın...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kuba'nın 100 cc'lik modelleri genelde 6,4 bg yazıyor sitesinde. Mondial'de ise 9 beygirden fazla(Prince-superboy). Hiç mondial ve kuba kullanan ve bu konuda yanı beygir gucu ustunlugu konusunda karşılaştırma yapabilecek tecrube sahibi arkadaslar var mı? Bu kadar beygir farkı gerçekten var mıdır? Ustaların yardımlarını bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    bence fark yoktur motor blokları filan herşeyi aynı ya kuba motor az yazdı yada mondial abarttı kanunide bu 2 rakamın ortasında bir değer vermiş bence mondialin prince modeli filan super boy filan gibisi daha tipli onu tercih et derim yinede kullanan arkadaşlar yazarsa fark warmı diye iyi olur

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Kuba cg 100 ile karşılaştırma şansım olmadı. Ama Ybr ve 125 cg kullanırken, Prince'e göre çok daha güçlü geldiler bana.
    Halbuki benim 100 ukh'yi kullanırken, hiçte Prince daha güçlü gelmedi. Sanırım Mondial biraz abartmış.
    Hem o güce o kadar yüksek devirde ulaşıyor ki, gücü hissetmek isterseniz, motorun ömrü pek uzun olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dynoya mı soksak napsak 50 lira verip. Otomobillerin yapıldıgı yerde dyno yapılabilir mi bunlar

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Parana yazık etme hepsi sallıyor satsınlar diye, Ybr lerde ruhsatta 7.4 Hp yazıyor.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parana yazık etme hepsi sallıyor satsınlar diye, Ybr lerde ruhsatta 7.4 Hp yazıyor.
    7.4 kw tır tatlı o. Hp ye çevirirsen 10 hp gibi bir değere ulaşırsın. Mesela benim eski titan 8.1 kw tı. 11 hp yani. Bi arkadaşımda kaymco ck 125 vardı. 8.4 kw yazıyodu ruhsatta. 11.5 hp ye yakın bişeyler çıkıyodu. Ruhsatta hp bölümüne geçirirken rakamları kw cinsinden yazıyolardı. Bazısının önüne kw yazarlar, bazısına yazmazlar. Benim sattığım r1 de 111 kw yazıyodu. 153 hp gibi bişey.

Motosikleti
    KANUNİ BRETON S100 SİYAH 2013
    kubanın 100lük düşünüyorsan çita 100 ü tercih edebilirsin bence kredi kartını bosa cıkarsalardı bende ondan alacaktım ama bende kanuni s100 alacam suan çetele gibi bir sistemle ama sizin bileceginiz iş çünkü motor gücü aynı hp farkı aşırı fark etmez böyle motorlarda...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçen kanuniden bahsetmişlerdi 15 hp yazmıslar sonra 12 hp diye değiştirmişler. Sitelerde yazılan teknik verilere hiç güven olmaz sanırım bu durumda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)