Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

(Müzik Çalar) Küçük , USB-KARTLI Ses bombasını aküye bağlaya bilirmiyiz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tiRyakio6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250
    Herkesin isteye bileceği bişeydir tahminimce , Motorda giderken müzik dinlemek piknikte gezilerde , dinlenirken , park halindeyken
    Ama, Bağzı motorlarda fabrika çıkışlı müzik seti yok ..
    Olsa nasıl olur güzel olur (bana göre) .

Ve gelelim işin aslına , Müzik seti bağlamak için ne yapmalıyız ?
    Biraz Araştırdım ; USB-Hafıza Kartlı Teypler var , ama büyük yer kaplıyo görünüş bakımından zayıf kalıyor.
    Diğer türlüde, Küçük Ses Bombası dedikleri cihaz var , küçük yer kaplıyo ve , Genel itibari ile güzel ses veriyor , Velakin gelelimki .
    Güzel Ses Verdiği kadarı ilede şarjı gitmiyor.

Bu cihazları biraz daha araştırdım şarj halindeyken ses veriyor . Biz bu cihazı ; Motosikletimizin aküsüne bağlayamayızmı ? varmı öyle bi imkanımız ...

Yardımcı olursanız sevinirim abilerim kardeslerim ..
    Biterse umudum, Son bulur Tutkum .. ` Tiryaki Tuning

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    ses bombası deme hocam..
    tiRyakio6 ve motorcu48 bunu beğendiler.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Olur tabi olmazmı. Kaç volt ile çalışıyorsa 12 voltluk olan akünü direnç yardımı ile düşürebilirsin.
    tiRyakio6 ve maxi97 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mct 250
    hocam , peki sağlıklı olurmu ?
    Biterse umudum, Son bulur Tutkum .. ` Tiryaki Tuning

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    geçen gün serkanADH13 nicli abimden mp3lü alarm seti aldım yurt dışından alacaktım fakat abimden almayı tercih ettim.
    bugün aldım denedim çok süper bişe kumandadan ileri geri ses aç kapa alarm radyo mp3 microsd karttan 2 tane hoparlörden dinleyebiliyorsun.sesida baya yüksek çıkıyor.
    reklam olmasın http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...24689190/detay linkide koydum yol içinde aklıma fikir geldi.kaska 2 tane streo kulaklık aldım onunda linkibu http://www.aliexpress.com/snapshot/235735417.html önce kulaklıkları kaska monte edecem makinadan hoparlöre giden kablodan çıkış alıp bu kulaklıklara takacam yolda giderkende dinleyebileceğim ister mp3 ister radyo
    tiRyakio6 ve Kiraz'' bunu beğendiler.

jacks0n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax250-TM-'20
    Aküye DC~AC inverter bağlayarak 220V AC (Evlerde kullandığımız şebeke gerilimi) bile elde edebilirsin. Ama aküyü sünger gibi içer.

Motosikleti
    Mct 250
    Hocam verdiğin ilk link gayet sağlıklı bir ekipman gibi duruyor peki , sesi nasıl ? aküye bağlaya biliyormuyuz tam açıklarsan sevinirim

Motosikleti
    Alıntı tiRyakio6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam verdiğin ilk link gayet sağlıklı bir ekipman gibi duruyor peki , sesi nasıl ? aküye bağlaya biliyormuyuz tam açıklarsan sevinirim
    malesef motorum olmadığı için bağlayamadım :(
    12 v adaptör ile çalıştırdım.sesi yüksek çıkıyor kamp ortamı falan olsa çok şekil olur
    radyosu ise kaliteli radyo gibi tüm kanlları çekiyor
    usb ve micro card ile de müzik dinleyebiliyorsun.
    kumandası ile bütün konrolu yapabiliyorsun
    alarmı 125db odanın içinde bi bastım kendimi dışarı zor attım
    aldığım kulaklılarıda yolda telefondan müzük dinlerim diye almıştım ama bu üründe elime geçince aklımda birden ampul yandı bu kulaklığa bundan hat çeksem gerekli soketleri taksam nasıl olur diye yarın bi elektrikçiye gidip yapacağım :D

Motosikleti
    Mct 250
    Hocam verdiğin bilgi ve öneri çok yararlı teşekkür ederim peki bu müziği felan değiştirirken bu cihazı nereye koyarsak koyalım çekiyormu yoksa kumandayı Televizyon hesabı kumandayı onamı tutacagız ?

Motosikleti
    Alıntı tiRyakio6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam verdiğin bilgi ve öneri çok yararlı teşekkür ederim peki bu müziği felan değiştirirken bu cihazı nereye koyarsak koyalım çekiyormu yoksa kumandayı Televizyon hesabı kumandayı onamı tutacagız ?
    motorda deneme şansım olmadı fakat 1 karış kadar yumuşak kablodan anteni var onun sayesinde açık alanda çeker zannediyorum.
    araba alarm kumandası gibi evin içinde koridor ve odalardan 15 mt uzaktan çekti açık alan olsa 2 katı artar zannediyorum.yani ille makinayı görmesi gerekmiyor.

Motosikleti
    Mct 250
    Teşekkürler hocam bilgilerin için , alma gönüllüsüyüm çabalamaktansa güzel bir sistem almak daha mantıklı ;)

Motosikleti
    Mondial 150 Mr Vulture ''
    Son bir aydır benimde merak ettiğim bir konuydu bu çok iyi geldi

Bende bir tane almayı planlıyorum ama sonradan sesini beğenmezsem elimde kalır diye de korkmuyor değilim.Siz sesi gayet iyi diyorsunuz değil mi? Motorda,kafada kask varken?
    Portatif müzik kutusunu bağlamıştım bunlardan henüz haberim yok iken,sesi gayet güzeldi ama şarj sorunu yüzünden çok sıkıntı çekiyordum,dayanamadı bozuldu zaten 4 defa batarya masrafı da cabası..

Benim bulduklarımda bunlardı http://www.motoraf.com/search/mp3 baştaki tex go 500 verdiğiniz link ile aynı neredeyse model olarak.

Ses kalitesine onay veriyorsanız bende verdiğiniz linkteki ürünü almayı planlıyorum

Motosikleti
    burçak ben beğendim fakat dediğin gibi motorla giderken kask kafanda orjinal hoparlör ile bişe duyamzsın gibime geliyor.ben yukarıda linkini verdiğim 2 tane stereo kulaklık aldım.onları kaska monte edip ucunada makinaya göre uç yaptıracam müzik dinleyeceğim zamanda kaska jak la giriş yapıp ister radyo ister mp3 dinleyeceğim.
    böyle kamp ortamında veya yol kenarındada durduğun zman kendi hoparlörleri ile de çok müthiş ses veriyor.bağlantısıda kolay + - bağla devam et kesme biçme işlemi yok.
    link ile aynı kişimi bilmiyorum ama serkanADH13 nikli serkan abiden aldım mt den iletişime geçip.
    Kiraz'' bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Onlar normal Şarj aleti (cep telefonu vb) ile şarj oluyordu veya 5 V usb şarjlarla.
    Çakmaklık alabilirsin.
    Onun ucunada Oto USB li çakmaklık şarj aleti veya direk şarj aletini (12V u 5 Volt a düşüren standart oto şarj aleti)
    Bağlayabilirsin. Tabi + ucuna sigorta bağlamayı unutmayın.

Motosikleti
    Teşekkür ederim yeterince açıklayıcı Sistem çok hoş benim sinyallerim de mavi gece tam bir uyum olur diye düşünüyorum Almaya karar verdim ,elime geçerse bu konu altından resim/video paylaşımı yaparım

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Dostum o ufak hoparlörlerle ses alamassın. Sarjlı teypler oluyo onlar daha iyi kask + motor sesi duyulmaz ufacik hoparlörden

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/memb...cture10301.jpg

Dediğim gibi önceki denememde kullandığım bu ürün kask kafamdayken de güzel ses almamı sağlıyordu ama işte nokia batarya olayı insanı felç eder sinirden.

Motosikleti
    öyle hoparlörleri ön yüzü sana dönük yaparsan bundanda ses alacağını düşünüyorum ben öyle açığa koymayı düşünmediğim için bi yorum yapamamıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)