Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet sevdalısı taliplilerin kursağında kalan zam!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık 3 senelik yoğun ve insan üstü çabalarımdan sonra eş,aile ve mali engelleri bir sporcu edasıyla aşmayı başarmışken,bir sabah operasyonu ile irkildim.Evet müthiş bir gecenin ardından kursağımda %22 lik ve%37 lik bir kazık kalmıştı.
    En iyisi ben size baştan anlatayım bu hikayeyi,anlatmak istiyorum çünkü motosiklet almak için kendini paralayan bir çok kişide benim yaşadığımı belkide daha kötüsünü yaşamıştır.Çok uzun ve zorlu bir uğraşıdan sonra ailemi gönülsüzde olsa motosiklet almam için ikna etmeyi başardım ve dedimki’’tamam oğlum bu iş bitti sende artık motorize sayılırsın,hem daha ne olabilirki aileyi atlattın’’ diyerek geceleri hayal kurmayı bırakıp günümün çoğunu bu hayallerle geçirmeye başladım.Hemen karar verdiğim modeli almak için bir arkadaşımı alarak bayinin yolunu tuttuk bayi ile anlaştık,kaporamızı bıraktık.Fabrikada motor olmadığı için bir süre beklememiz gerektiğini sölediler,bu arada bayi benim çok istekli ve sabırsız olduğumu görüp olabildiğince tarihi erkene almaya çalıştı o anki halimi görseydiniz sizde anlardınız eminim.
    Eh bizde ne yapalım geç olsun temiz olsun dedik ve başladık dört gözle beklemeye,o günden sonra öyle seviçliydimki allah sizi inandırsın her yere neşe saçar oldmuştum.Bir süre sonra bu ötv zammı denen düşmanın dedikoduları yayılmaya başladı,tabi bende tutşmaya başladım. İçimde büyük bir sıkıntı ile sakin sakin sonucu beklemeye başladım veee bir sabah düşmanla yüz yüze geldim.Zaten zar zor almaya çalıştığım motoruma tamı tamına %14 zam geldiğini öğrenince dünyalar başıma yıkıldı ve eş zamanlı olarak hem boğazımda hemde k.çımda bir düğümlenme olduğunu hissettim.o hissi yaşayanlar bilir yaşamayanlarda kendini şanslı saysın,aklıma tek gelen’’yahu bu zam şimdi nerden çıktı’’demekten ibaretti olayın şokunu atlatınca ağzıma geleni söyledim tabi ama ne fayda.
    Şimdi 385 ytl için 3 senelik çabamı,çektiğim uykusuz geceleri,kurduğum hayalleri,yapmak istediğim bir çok şeyi tepmelimiydim,yoksa bu tombaladan çıkan %14 lık zammı içime sindirmelimiydim.Benimkisi mutlu son ile bitti sayılır allahtan benim motosiklete talipli olduğum bayi insaflıydıda yardımcı oldu ve biraz o birazda ben cepten fedakarlık ederek motosikleti aldım SANIRIM.
    Dileğim bir gün bizim derdimizden anlayan akıllı mantıkli bir yönetime bağlı oluruz ve ben ve benim gibi yüzlerce hatta binlerce motor severin hevesi kursağında kalmaz.
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Hayırlı olsun diyeceğim ama öyle bir anlatmışsın ki içimden "geçmiş olsun" demek geldi.

Neyse, kazasız belasız ve güzel günlerde kullanmak nasip olsun.
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    pgo scooter + hyosung gv250
    dostum hepimize geçmiş olsun bende 1-2 gün kala vergisini yatıttırabildim ama alamayan arkadaşlarımız için çok üzgünüm bu adamları başımıza biz getirdik belki iyi olur diye ama herifler ilk bizi sıraya dizdi eğer biz sesimizi çıkarmaz bu ve bunun gibi olayları kabullenmeye devam edersek bu adamlarda bizi ........ye devam edicektir bence bütün motosiklet siteleri bir araya gelip toplu bir protesto sürüşü yapmalıyız ve sesimizi duyurmalıyız
    ***[FONT="Comic Sans MS"][SIZE="2"][/SIZE]DÜNYADA BİR MOTORDAN DAHA İYİ BİŞEY VARSA ODA İKİ MOTORDUR[/FONT]***

neptun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alın benden de bi o kadar. Ailemi ikna konusunda pes etmiştim ancak nişanlımın motorsiklet fikrime sıcak bakması ve tüm gerekli önlemleri almak koşulu ile onayı sonrası ekonomimi ayarlayıp para biriktirmeye ve güzel güzel hayalini kurmaya başlamıştım ki şimdi gerçekten hayal oldu.Demek koskoca ülkemin geleceği bu vergi artışına kalmış.Gelecek kurtulacaksa feda olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler