Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun yol rodaj için tavsiyeler

Motovento
    REKLAM ALANI
    apithin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250
    Bugun konya honda bayisinden beyaz cbr 250 mi ayirttirdim ve yarin almaya gidiyorum.Ben manavgattayim yakasik olarak konya buraya 230 km bu yolda hangi hizda ve hangi devir araliklarinda motoru kullanmam lazim tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Alıntı apithin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun konya honda bayisinden beyaz cbr 250 mi ayirttirdim ve yarin almaya gidiyorum.Ben manavgattayim yakasik olarak konya buraya 230 km bu yolda hangi hizda ve hangi devir araliklarinda motoru kullanmam lazim tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum.
    Rodaj ile ilgili kısmı bilmiyorum ama

fiyat konusunu merak ettim doğrusu.

Peşin taksitli vs ne kadara anlaştınız?
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Motosikleti
    Cbr 250
    Nakit 10.500 tl

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Kullanim klavuzunu oku. Birde satin aldigin bayiye sor.

Motosikleti
    Cbr 250
    Bayi ile konustum bayii uzun yolda rodaj daha guzel olur diyor ama rodaj konusunda hala anlayamadigim konular var kimisi uzun yol kimisi sehir ici diyor kimisi allah ne verdiyse yuklen kimisi incitme diyor sadece uzun yolda ki muhtemelen surekli ayni devirde nasil olacaginin merakindayim ben

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Cok zorlama 5-6 bin devirde sur normal olarak arada 10 bine vur ama,vites dusur vites yukselt. 80-90 km hizla sabitle.yavasca gazi ac yaklasik hizlan motor freniyle yavasla oyle yani. Ben kendi motorlarima oyle yaptim aslan gibi hepsin
    cenkito bunu beğendi.

COA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Syn Gts250 evo
    Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanırsın inşallah. Full ekipman çıkmayı unutma Rodaj süresi boyunca yaklaşık 1000 km motoru çok yüksek devirde ve hızda kullanmaman lazım diye biliyorum en azından ben öyle yaptım. Uzun yolda bencede iyi olur sabit bir hızda örneğin 90 100km aralığında motoru bağırtmadan gerektiği yerlerde sollama ve acil kaçış gibi durumlarda biraz zorlayarak 1000 km yapabilirsin ben ilk yağı 500 km de değiştim servisine bunuda sor bana göre ilk yağ değişimi önemli.

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Hocam peşin 10500 lira anahtar teslim fiyatı mı ? Sitesinde görünen fiyat o zaten, hiç indirim yapmadılar mı o yüzden sordum.Bende alma aşamasındayım da ...

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Kullanim klavuzunu oku kulaktan dolma bilgiler yanıltmasın. Bende uzun yolda daha iyi olacağını düşünüyorum. Mutlaka trafik ışıkları olur, tarafik sıkışabilir, mola verebilirsin ve dur kalk yapmış olursun zaten çokta kafaya takacak bir durum değil. Sen sadece 5-6 bini geçmemeye çalış. Gereken herşey yazıyordur zaten rodaj kısmını okumalısın. Rodaj dolunca ufak ufak limitleri zorlamaya başlarsın

Motosikleti
    Cbr 250
    Ancak 50 tl indirim yaparim dedi ama bilmiyorum yaptirabilirmiyim ben kask ve disk kilidi almaya ugrasacagim uzerine

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    apithin rodaj döneminde yüksek devirlere çıkmamaya bak bunun dışında imzan çok tuhafıma gitti...

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Kardeş ben de crf250l aldım. Benzer bir rodaj dönemi geçiriyoruz. Öncelikli tavsiyem 10500'e olmaz. Zatem liste fiyatı o. Taksitle o fiyata veriyorsa başka.
    Ben İskenderun'dan aldım onlar 10000'e bırakıyorlardı nakitte demedi deme. Rodaja gelince kullanım kılavuzunda yazan özellikle ilk 500 km'de ani kalkış
    ve duruşlardan kaçının diyor. Benim tavsiyem de rodajdamalum parçalar birbirine alışması gerektiğinden mümkün olduğunca yumuşak vites geçişleri yapabileceğin
    parkurlar dene. Uzun yola mecbur kalırsan da aralar da kontrollü yavaşla ve bol vites geçişi yap. Şimdiden hayırlı olsun Allah kazasız sürüşler nasip etsin

Motosikleti
    Cbr 250
    Tum arkadaslara tesekkurler.Omer Faruk hocam adamlarda biliyor motorun su an bayilerde az oldugunu telefonda fazla konusmadim ama yarin gene gittigimde belirtecegim dedigim gibi bi kask ve disk kilidi alsam yeterli diye dusunuyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)