Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletinizi nasıl yıkıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yağmur yağsın diye bekliyorum genelde. Bir de her yaz başı Castrol motor şampuanıyla iyice köpürtütüm, süngerle araları dereleri mıncırırım, üzerine hortumla normal basınçsız şebeke suyunu basarım. Çok çamura girerse belki normal suyla yıkarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Motorum parlasın istiyorum, nasıl yıkamam gerekir ? Bir çok kişi nasıl yıkadığını yazmış ama kimisi sünger fırça olmaz çizer demiş kimisi basınçlı olmaz demiş.Evimin hemen altındaki benzinlikte 1Tl ile çalışan köpük ve yıkama makinesi var, uzaktan tutarak onunla yıkasam zararı olur mu ?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum parlasın istiyorum, nasıl yıkamam gerekir ? Bir çok kişi nasıl yıkadığını yazmış ama kimisi sünger fırça olmaz çizer demiş kimisi basınçlı olmaz demiş.Evimin hemen altındaki benzinlikte 1Tl ile çalışan köpük ve yıkama makinesi var, uzaktan tutarak onunla yıkasam zararı olur mu ?
    Uzaktan tutarak yikarsan sorun olmaz.maksat boyaya zarar vermesin.
    Ama kopugun icinde kostik denen kimyasal varsa boyaya zarar verebilir diye duymustum.

Ben de demin oksadim kara simsegimi.severek oksayarak yikiyorum hep
    Bozüyüksporl bunu beğendi.

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzaktan tutarak yikarsan sorun olmaz.maksat boyaya zarar vermesin.
    Ama kopugun icinde kostik denen kimyasal varsa boyaya zarar verebilir diye duymustum.

Ben de demin oksadim kara simsegimi.severek oksayarak yikiyorum hep
    Tam olarak nasıl temizliyosunuz siz bezle mi ?

SUKRU-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125E
    Ben fırça ve tazyikli su ile asla yıkamam.Mikro fiber bezim var 2 adet.Silikonlu temizleme şampuanım var var önce onunla siliyorum yüzeyi hortumla su tutup,kuruduktan sonra farklı bir marka silikon koruyuculu parlatıcı var onunla bir kat siliyorum motor 1 ay toz leke vs tutmuyor.çamurlu su bile gelse kayıp gidiyor üstünden.

sebzelicorba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250r / Yamaha R-25
    Ben de bugün cila aldım. Birazdan yıkayacağım. Önce su ile çamurları söküp, sonrasında köpük, en son da cila çekeceğim Fakat plastik aksamlara cila sürmeyin diye bir yazı okudum. Karenaja cila sürmeyecek miyiz yani?

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    1damacana su 1adet sünger şampuan yikiyorum mikro fiber bez ile kurulama wd40 motul cilalama mazot ile zincir temizliği ve yağlama bu kadar; )
    Zeronix bunu beğendi.

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı SUKRU-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fırça ve tazyikli su ile asla yıkamam.Mikro fiber bezim var 2 adet.Silikonlu temizleme şampuanım var var önce onunla siliyorum yüzeyi hortumla su tutup,kuruduktan sonra farklı bir marka silikon koruyuculu parlatıcı var onunla bir kat siliyorum motor 1 ay toz leke vs tutmuyor.çamurlu su bile gelse kayıp gidiyor üstünden.
    http://www.hizliresimyukle.com/image...906_080228.jpg
    Kullandığınız ürünleri nerde bulabilirim ve ücreti ne kadar ? Bende mikrofiberler iyi diye duymuştum detaylı ürün ismi ve fiyat yazarsanız sevinirim. Bide tazyikliyle yıkayacak olursam su tutma dediğiniz yer var mı ?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    45 litre su turtle wax oto şampuanı ile yıkıyorum sonuç mükemmel

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1damacana su 1adet sünger şampuan yikiyorum mikro fiber bez ile kurulama wd40 motul cilalama mazot ile zincir temizliği ve yağlama bu kadar; )
    Motorum mr vulture, zincir temizliği gerekli mi benimde yapmam gerekir mi ? Çok soru soruyorum ama en iyi şekilde bakmak istiyorum motoruma :D
    Karalı bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Yağışsız havalarda grenaj için günlük bu fırçayı kullanıyorum. Temizlik malzemesi satanlarda pazarcıların kullandığı basit bir şey. Fırçanın kendisi de toz tutmuyor. Yağışsız ve kuru havalarda günlük bu bezi kullanırsan grenajı sık sık yıkamaya bile gerek kalmıyor.

Yağıştan kirlendiği zamanlar ise motor soğuduktan sonra temiz su dolu vileda kovasının içine bolca bulaşık deterjanı döküp büyük süngerle motorun her tarafının kir kabasını alıyorum. Daha sonra eski atletlerimden yaptığım temizlik bezleri ile grenaj kuruluyor ve genellikle hohlayarak parlatıyorum.

Grenaj dışında kalan yerlere ise bez sürmüyorum. Vileda kovasını döküp duruluyorum. Tekrar temiz su dolduruyorum ve başka bir sünger ile tekrar elden geçiriyorum. İkinci süngerim küçük. Bu nedenle her yere giriyor ve hiç kirli bir yer kalmadan tüm pisliği akıtıyor. Bu da yetmezse eski bezlerimle gözüme takılan yerleri temizliyorum.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Atilla hocam dediğiniz o tüylü fırça işi mantıklı.Ama ben motosikletimi nasıl yıkayacağımı hala karar veremedim, önce yıkayalım ki sonra sizin fırçayla işi idare edelim :D
    Bu arada jj ve iddia kuponları bi ara benimde vazgeçilmezlerimdi, neyse ki yolun başında bıraktık :D
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum mr vulture, zincir temizliği gerekli mi benimde yapmam gerekir mi ? Çok soru soruyorum ama en iyi şekilde bakmak istiyorum motoruma :D
    Valla senin motorun markasını ilk defa görüyorum zinciri varsa temizle kurula yağla temizlik imandan gelir;)

motorlara check up yapılıyor mu ?

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Yağmurda bırakıyorum. Pırıl pırıl oluyor.

Zincir germe, zincir yağ bakımı vs. için de arada bir servise uğruyorum... Çırağa bir 5 lira işi gördürüyor.. Koltuğunun altına zinciri alıp ittire kaktıra servise gitme ihtimali yerine bazen işi bilene bırakmak gerekiyor

Zevkle motorunu dağıtıp kendi toplayabilenlere ayrıca saygılar ...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)