Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin Göstergesi ( Şamandıra ) Sorunu Nasıl Çözülür ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Direk soruna geçiyorum arkadaşlar...

Geçen gün benzim aldım ibre kırmızıya dayandı yani bitmek üzereyi gösteriyordu
    daha sonra yola çıktım full göstermeye başladı ama biliyorumki ne full ne de bitmek üzere ortalarda biyerde
    Kendi kendine oynuyor büyük ihtimal tahminimce şamandırada sorun var sizinde görüşleriniz düşüncelerinizi yorumlarını almak isterim sorunu nasıl halledebilirim ? çözümü nedir ? Sizlerin yardımlarını bekliyorum arkadaşlar...
    Herkese iyi günler dilerim. Tekeriniz düz bassın her daim
    Kaza Anında Seni Korur !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Ybr içinmi ?

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Evet dostum ybr için kusura bakmayın söylemeyi unutmusum ybr 2006 model için

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet dostum ybr için kusura bakmayın söylemeyi unutmusum ybr 2006 model için
    Şamandıra tamiri pek mümkün değil en mentıklısı yenisi ile değiştirmen. Zaten 10-15 tl civarı. Eli anahtar tutan biri isen kendinde değiştirebilirsin fakat baya bir sökmen gereken parçalar olacak öncelikle yan grenajları sonra koltuğu ve depo alt rüzgarlıklarını sökmen gerek. Bu arada deponun musluğunu kapatıp hortumla bağlantısınıda kesmelisin ve depo ile koltuğun birleştiği yerde depoyu tutan tek bir vida var bu vidayıda sökükten sonra depoyu söktüğün vida tarafından hafif yukarı kaldırıp şamandıraya giden soketi birbirinden ayırarak depo ile motosiklet bağlantısını tamamen kesmiş olursun evet depo kucağında ve depo içerisindeki benzinide unutmamak gerek bunu musluktan bir pet şişeye aktaranilirsin. Deponun alt orta kısmında şamandırayı tutan dört tane vida vardır bunları da dikkatli bir şekilde söktüğünde arızalı şamndırayı çıkartıp yenisi ile değiştirebilirsin. Sonrası malum tam tersi şekilde toparlamak. Bu tür bir tamir yapman için kaliteli ve uygun anahtar takımı şart. Şayet uygun malzemen yoksa hiç bulaşma şunuda belirteyim şamndıran değilde benzin göstergeside arızalı olabilir bunuda göz önünde bulunurmak gerek ve sadece benzin göstergesi tek satılıyor..

[IMG][/IMG]
    http://www.orjinalmotoryedekparca.co...i-ORJINAL.aspx

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Çok teşekkür ederim üstad ellerine sağlık. İşin gerçek bir yanı var ki elimde alet edevat yok ve pek güvenemiyorum açıkcası kendime anlaşılan o ki tamire yol gözükür bize

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)