Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

E Devlette A ehliyet sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar. Merak ettiğim bir olay var. E Devlette A2 nin yanında (2016 sonrası) ibaresi var ama A nın yanında (üç tek. moto.) diye ibare var. Merak ettiğim bu A 500CC üstü A değil mi?

Yeni ehliyeti olupta E Devlet bakıp söyleyebilecek var mı bana onda ne yazdığını? Resmi ekliyorum buraya E Devlette bende yazanları;

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu da benim liste.

A nın yanında yazan sığmadığı için öyle yazılmış. Orjinal liste aşağıda;

127 bunu beğendi.

Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz 500CC üstü kullanabiliyorsunuz dimi?
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    ehlıyetim eski aynı sekılde yazıyor. Onemlı olan yukarıda aday surucu mu kısmı sanırsam.

Evet. Eski A2 şimdi A oldu. O yüzden A2 yanında 2016 sonrası ibaresi var. Kafa karışıklığınız normal. Ben sene başında ehliyet alırken neredeyse A yerine A2 ehliyete kayıt yapıyorlardı. Daha da kötüsü bir arkadaşım A almak isterken A2 aldı.

Şu anda büyük cc motosiklet kullanıyorum defalarca da kontrol için polis durdurdu bir sorun yok sanırım.

Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehlıyetim eski aynı sekılde yazıyor. Onemlı olan yukarıda aday surucu mu kısmı sanırsam.
    Evet. Eski A2 şimdi A oldu. O yüzden A2 yanında 2016 sonrası ibaresi var. Kafa karışıklığınız normal. Ben sene başında ehliyet alırken neredeyse A yerine A2 ehliyete kayıt yapıyorlardı. Daha da kötüsü bir arkadaşım A almak isterken A2 aldı.

Şu anda büyük cc motosiklet kullanıyorum defalarca da kontrol için polis durdurdu bir sorun yok sanırım.
    Aday sürücü kısmı hayır yazıyor ve ehliyetim de A görünüyor. Desenize 500CC üstü sürebiliyorum stajyer e tam takılmamışım o zaman ben Demek ki ilk kayıt olduğun zaman önemliymiş. İyi denk geldi bu motor yükseltmeyi düşünüyordum şimdi daha da yükseğe geçebilirim.
    Duke 200 ABS

Anladığım kadarıyla siz de ehliyet sınavına 2015 Aralık ayında girmişsiniz. Ehliyeti almaya 2015 sonunda hak kazandığınız için de eski sistemden çıkmış ehliyetiniz.
    127 bunu beğendi.

Anladığım kadarıyla siz de ehliyet sınavına 2015 Aralık ayında girmişsiniz. Ehliyeti almaya 2015 sonunda hak kazandığınız için de eski sistemden çıkmış ehliyetiniz.
    Evet öyle oldu ama ilk gelen ehliyette A yoktu şimdikinde var. Şaşırdım açıkçası. Gene hafta içi emniyete gidip sorucam da sanırım A var bende. Teşekkürler dostum ilgilendiğin için.
    Metilen bunu beğendi.
    Duke 200 ABS

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    arkadaşlar benim e-devlette sadece B ehliyetim görünüyor bunu başka bir yerden sorgulama şansım varmı?

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Bende a2 gözüküyor 2012 diyor aday gözükmüyorum.

Motosikleti
    Cb 250 R
    bende de böyle görünüyor.
    https://hizliresim.com/rJPODm

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de böyle görünüyor.
    https://hizliresim.com/rJPODm
    Eski ehliyet mi var sende? Sanırım eski olduğı için. Değiştirince onlar da değişecek sende.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Cb 250 R
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski ehliyet mi var sende? Sanırım eski olduğı için. Değiştirince onlar da değişecek sende.
    değiştirince A2 yazıyor ya bende sanırım direk A olacak ? her motoru kullanabileceğim değil mi ?

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    değiştirince A2 yazıyor ya bende sanırım direk A olacak ? her motoru kullanabileceğim değil mi ?
    Evet her motoru kullanabileceğiz. Tabii alışıncaya kadar dikkat etmek lazım.

Motosikleti
    bende 2004 yılında aldım eski arkadaşlar hatırlar iki dosya birden verebiliyorduk ben iki dosyamı da verdim B yazmışlar karta itiraz ettim

bir hafta daha bekle dediler itiraz edince de üzerini daksille silip B+A2 yazdılar

şimdi sistemde sadece B? görünüyor aslını nereden öğrenirim nereye başvurmalıyım

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2004 yılında aldım eski arkadaşlar hatırlar iki dosya birden verebiliyorduk ben iki dosyamı da verdim B yazmışlar karta itiraz ettim

bir hafta daha bekle dediler itiraz edince de üzerini daksille silip B+A2 yazdılar

şimdi sistemde sadece B? görünüyor aslını nereden öğrenirim nereye başvurmalıyım
    Emniyete gidip dilekçe vereceksin.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyete gidip dilekçe vereceksin.
    teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)