Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletten Vazgeçtim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisiklet
    Arkadaşlar benim yaş 16. Malum ehliyet alamıyoruz bende okuduğum konular üzerine ve 49. Cumhuriyet Turunun da verdiği gazla bisiklet almaya karar verdim. Bisikletim var ama dandik sayılır. Onunla 3 yıl gezdim ama daha iyisine geçeceğim artık, 750, 800 TL civarlarında bir bisiklet alacağım bence Ehliyetsiz motor kullanan arkadaşlarda böyle yapmalı ikisi de iki teker. Önerilerinize açığım.
    initial-D, zenon ve swath bunu beğendiler.
    Eğer Rahat İsteseydim Araba Kullanırdım Lisanslı Bisiklet Sürücüsü...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Bisikleti çok severim. Vazgeçmek yerine ehliyeti alana kadar ertelemek, hele ki bu sürede bisiklete binmek çok yerinde bir karar olur
    AsyMeTRiQue ve yürekçe bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bisiklet
    Ehliyeti alınca da tamamen kopmayacağım lisans alıp yarışlara katılabilirim öyle bir hedefim var şu an ve yaz kış bisiklete binerim koşullar beni zorlamaz Çift amörtisörlüleri sevmem ön amörtisörlü olacak en fazla

AsyMeTRiQue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuyrukta PCX yazıyor, yanına da NS200 yanaştı...
    Aynen sen 16 yaşındasın ben 29 ama bende motor alana kadar bisiklete biniyorum Alacak bi kaç arkadaşım daha var motor almadan önce En azından motor alana kadar bisikletlerle sahillere falan iniyoruz. Yavaş yavaş muhabbet ede ede... Bence sende vazgeçme eğer hevesin varsa ama motora kadar bisikletle devam et derim...
    ismgokce bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    olgun düşünmüşsün...
    umarım kendini geliştirip çok daha güzel ve iyi şeylere sahip olabilirsin
    aksoyy bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisiklet
    Öyle yapacağım zaten hevesim var ama artık onu fuarlarda kısa turluk minik motorlarla sindireceğiz ve bisikleti de çok severim

Motosikleti
    Alıntı ertuğrul66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti alınca da tamamen kopmayacağım lisans alıp yarışlara katılabilirim öyle bir hedefim var şu an ve yaz kış bisiklete binerim koşullar beni zorlamaz Çift amörtisörlüleri sevmem ön amörtisörlü olacak en fazla
    Yol yaparım diyorsan zaten çift amörtisörü geçeceksin. bendeki çift ama ne güç emiyo bacaklardan o arka amörtisör biliyomusun... Diğerlerinin 500 edal çevirerek gittiği yere ben 550 - 600 pedal çeviriyorum
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı AsyMeTRiQue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol yaparım diyorsan zaten çift amörtisörü geçeceksin. bendeki çift ama ne güç emiyo bacaklardan o arka amörtisör biliyomusun... Diğerlerinin 500 edal çevirerek gittiği yere ben 550 - 600 pedal çeviriyorum
    doğru zaten bu yüzden istemiyorum çift amörtisör bi arkadaşınkine bindim vıcık vıcık öldüm bacaklarım koptu resmen hepi topu 500m hemde ben bu dandik bisikletimle bile 5 km rahat yapıyorum inişli çıkışlı ve amörtisörsüz, ön amörtisörüde zaten ön firene sert asılınca ağırlığı yüklensin diye

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Tebrik ederim kardeşim çok olgun düşünmüşsün ehliyetsizlere iyi bir örnek
    ertuğrul66 bunu beğendi.

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Bende aynı durumla başbaşa kaldım ve bende bisiklet almaya karar verdim şu an ehliyete yazıldım ama almak biraz uzun süreceğe benziyor bir süre daha pedallamaya devam.

MericM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Yaş 20 , ehliyette var ama motosiklet yok bisiklete devam yıllardır olduğu gibi hoşgeldin bu kervana Güzel bir yol seçmişsin

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    bisiklet ile motosiklet aynı sey degıl. motosiklet sevdası olmayan bırıysenız kı oylesınız, bu konuyu cok kolay acarsınız boyle bısıklet alıcam aldım rahat falan dıye. ama motosıklet sevdanız varsa tutkunuysanız bu yazıyı aglamaklı yazarsınız. bu yuzden yazılacak pek bırsey yok. gereksız bır konu. bisiklet ile motosiklet kesinlikle aynı sey degıldır. bısıklette denge ogrenılır bacak kası yapılır o kadar. motosiklete benzemez. motosiklette gazı verdıgınızdekı o haz, kalkıstakı o adrenalının yerını bısıkletı bırak bazen araba bıle o hazı vermıyor ınsana. ruzgarı hıssetmek apayrı bırsey
    barodi bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bisiklet iyidir ama biraz yoruyor hele yollar rampalıysa çok pis yoruyor,sen onu gönder bana,ben ona bir motor takayım tıkandığın yerde motoru devreye sokarsın...nasıl fikir ama bir taşla iki kuş...kendi bisikletimize taktık on numara oldu
    ertuğrul66 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet ile motosiklet aynı sey degıl. motosiklet sevdası olmayan bırıysenız kı oylesınız, bu konuyu cok kolay acarsınız boyle bısıklet alıcam aldım rahat falan dıye. ama motosıklet sevdanız varsa tutkunuysanız bu yazıyı aglamaklı yazarsınız. bu yuzden yazılacak pek bırsey yok. gereksız bır konu. bisiklet ile motosiklet kesinlikle aynı sey degıldır. bısıklette denge ogrenılır bacak kası yapılır o kadar. motosiklete benzemez. motosiklette gazı verdıgınızdekı o haz, kalkıstakı o adrenalının yerını bısıkletı bırak bazen araba bıle o hazı vermıyor ınsana. ruzgarı hıssetmek apayrı bırsey
    Kardeşim tutkunu olmak ayrı EHLİYETİ olmadan binmek ayrı şeyler, bisikleti motosikletten çok seviyorum neden çünkü sağlıklı bir alet ve benzin ne kadar zamlanırsa zamlansın umurunda olmuyor. Motosikletide çok severim rüyalarıma gir ama ehliyetim olmadığı için ve bu aralar maddi olarak sıkışık olduğumuz için motosiklet hayal. Hem neden gereksiz olsun ki ehliyetim yok 600 cc ile başlamak istiyorum gibi konular çok mu gerekli? Lütfen polemik yaratmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bisiklet iyidir ama biraz yoruyor hele yollar rampalıysa çok pis yoruyor,sen onu gönder bana,ben ona bir motor takayım tıkandığın yerde motoru devreye sokarsın...nasıl fikir ama bir taşla iki kuş...kendi bisikletimize taktık on numara oldu
    Kardeş o dediğini araştırdım Yozgat zaten rampalarıyla ünlü ama benim bacak kaslarımda çok güçlü ama tıkandığım yerlerde oluyor da bize ne kadara patlar kardeş bu olay? Yeni bisikleti alınca belki öncekine takarız
    ÖzLeMKaYrA bunu beğendi.

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    doğru zaten bu yüzden istemiyorum çift amörtisör bi arkadaşınkine bindim vıcık vıcık öldüm bacaklarım koptu resmen hepi topu 500m hemde ben bu dandik bisikletimle bile 5 km rahat yapıyorum inişli çıkışlı ve amörtisörsüz, ön amörtisörüde zaten ön firene sert asılınca ağırlığı yüklensin diye
    Almışsınız çin mali dandik çift amörtisörlü bisikletleri öter tabi. Ben size bi Specialized FSR getireyim, bakalım bu düşünce devam edecek mi ? Demo' da olur.
    undefined

Motosikleti
    Alıntı eren1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almışsınız çin mali dandik çift amörtisörlü bisikletleri öter tabi. Ben size bi Specialized FSR getireyim, bakalım bu düşünce devam edecek mi ? Demo' da olur.
    Valla hocam öten yaylar değil başka birşey sen anlamamışsın muhabbeti Arkada yay varsa kusura bakma da en kral bisiklette olsa pedala bastığında o esnemeyi alıyorsa gücü emiyor demektir. Esnemeyecekse arkadaki yay neden var derim Fizik bunu gerektiriyor. Çin fransız italyan amerikan konu o değil konu arkadaki yayın gücün bir kısmını emdiği!!
    Bütün Sosyal Medya Mecralarında DoganLokman işte... lokmandogan.com

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende Bianchi Thomisus DS var 2005 yılında almıştım o bile yaylandıkça yoruyo insanı.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Kardeşim tutkunu olmak ayrı EHLİYETİ olmadan binmek ayrı şeyler, bisikleti motosikletten çok seviyorum neden çünkü sağlıklı bir alet ve benzin ne kadar zamlanırsa zamlansın umurunda olmuyor. Motosikletide çok severim rüyalarıma gir ama ehliyetim olmadığı için ve bu aralar maddi olarak sıkışık olduğumuz için motosiklet hayal. Hem neden gereksiz olsun ki ehliyetim yok 600 cc ile başlamak istiyorum gibi konular çok mu gerekli? Lütfen polemik yaratmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Kardeş o dediğini araştırdım Yozgat zaten rampalarıyla ünlü ama benim bacak kaslarımda çok güçlü ama tıkandığım yerlerde oluyor da bize ne kadara patlar kardeş bu olay? Yeni bisikleti alınca belki öncekine takarız
    bu bisiklete motor takma olayı sana 475 e patlar eğer montajı kendin yaparsan,benim patronum istedi onun için takmıştım yoksa aklıma bile gelmezdi.49 cc motor takıyorsun istediğin zaman motora istediğin zaman bisiklete geçiyorsun ama bisikletin on kilo daha ağırlaşıyor.
    şu an bulunduğum yerde bisikletin resmi yok ama yarın yüklerim buraya resmini fakat müthiş bir vibrasyon oluyor bisikletde ve maksimum 50 km hız yapıyor rampalarda kesilmiyor egsozun susturucuyu çıkarırsan daha fena oluyor rampa dinlemiyor.ehliyeti olmayana felan birebir çünkü burda polisler ona birşey demiyor yalnız sizin oralarda derler mi bilemem.
    bisikletdeki vibrasyonu kesmek için çok uğraştım tüm bağlantı yerlerine conta şeklinde lastik koydum ama nafile vibrasyon kendini çok iyi hissettiriyor ben bunları bilgin olsun diye yazıyorum
    bisikletin bir fren kolu gibi kolu var o basılı durumda kalabiliyor bu şekilde sadece bisiklet,fren kolunu basılı halde tutan bir mekanizma var orda,o motoru pasif kale getiriyor sonra o fren koluna basıp bıraktığın anda motor hemen çalışıyor sonra bildiğin puf oluyor herkes şaşkın bir şekilde bakıyor,çok eğlenceli bir makina oluyor makina
    eksileri:
    bisiklet kalkış için illaki bir iki tur pedal çevirmen şart
    aşırı rampalarda %20 destek isteyebilir onada katlanman şart
    vibrasyon heryerini uyuşturur bunu da unutmamak lazım hatta buna vibrasyon demek anlamsız olur bildiğin masaj aleti
    mustafaferah bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu bisiklete motor takma olayı sana 475 e patlar eğer montajı kendin yaparsan,benim patronum istedi onun için takmıştım yoksa aklıma bile gelmezdi.49 cc motor takıyorsun istediğin zaman motora istediğin zaman bisiklete geçiyorsun ama bisikletin on kilo daha ağırlaşıyor.
    şu an bulunduğum yerde bisikletin resmi yok ama yarın yüklerim buraya resmini fakat müthiş bir vibrasyon oluyor bisikletde ve maksimum 50 km hız yapıyor rampalarda kesilmiyor egsozun susturucuyu çıkarırsan daha fena oluyor rampa dinlemiyor.ehliyeti olmayana felan birebir çünkü burda polisler ona birşey demiyor yalnız sizin oralarda derler mi bilemem.
    bisikletdeki vibrasyonu kesmek için çok uğraştım tüm bağlantı yerlerine conta şeklinde lastik koydum ama nafile vibrasyon kendini çok iyi hissettiriyor ben bunları bilgin olsun diye yazıyorum
    bisikletin bir fren kolu gibi kolu var o basılı durumda kalabiliyor bu şekilde sadece bisiklet,fren kolunu basılı halde tutan bir mekanizma var orda,o motoru pasif kale getiriyor sonra o fren koluna basıp bıraktığın anda motor hemen çalışıyor sonra bildiğin puf oluyor herkes şaşkın bir şekilde bakıyor,çok eğlenceli bir makina oluyor makina
    eksileri:
    bisiklet kalkış için illaki bir iki tur pedal çevirmen şart
    aşırı rampalarda %20 destek isteyebilir onada katlanman şart
    vibrasyon heryerini uyuşturur bunu da unutmamak lazım hatta buna vibrasyon demek anlamsız olur bildiğin masaj aleti
    O zaman kalsın kardeş zaten benim bisiklet en fazla oln kilo ve bide ben her gün onu 4 basamaklı kömürlükten girip çıkartıyorum 5 10 defa yani bana yaramaz bide bu vibrasyon en sevmediklerimden hele hele bisiklette...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Lokman kardeşin dediği gibi o yaylanma adamı bitiriyo...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bisiklet iyi hoş da şöyle bi yokuşa geldin mi sağ elciği çevirince seni çekip götürmüyo ya o çok fena işte
    ertuğrul66 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)