Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Ehliyet Randevu Alma Çilesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Randevular sabah 9da açılıyor ama gün içinde boş yer çıkabiliyor. Ben dün akşam 5te kontrol ettim tamamen doluydu, 7 gibi ümraniye şile beykoz behçelievlerde 5 10 15 gibi kontenjanlar açıldı ama almadım. Bu sabah 20 dklık bir çileden sonra yarın kadıköy emniyetine aldım. Sabah 9da başında olun alırsınız, sayfalar zor açılıyor ama sonunda alınıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Beşiktaştaki emniyet kadar ilgili ve işini titizlikle yapan daha görmedim gittiğim yerlerde. Adamın kendi dükkanı olsa öyle bakar müşteriye yani. Alabiliyorsanız beşiktaştan alın derim randevuyu.
    Darkin ve A.Volkan bunu beğendiler.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Mecidiyeköy ve Beşiktaş'tan aldım ben de A2 ve B'yi, ikisi de iyi işliyor.
    A.Volkan bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Benim sertifikada tc kimlik numaram yanlış yazılmış kursa dün sertifikayı götürdüm bakalım pazartesiye yetişecek mi?Çünkü işyerinden izin aldım.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    gebzeden aldım. 1 hafta kadar sürdü. server saati ileri oldugundan, randevuyu gece yarısından sonra 15 dakika falan beklemek gerekti. gittim oho bir tek biz randevu almışız gibi. parmak izi ile tekrar sıra aldım. geldim memura. başka birisi dosyasının üzerine benim sıra numaramı yazmış. sıra almamış. internet randevusu yok. aldı ehliyetini gitti vatandaş. ben tabi isyan edip emniyeti karıştırınca, akşam 5 te gel dediler. bi daha gittim aldım . sonuç sürücü kursları v.s. ile ehliyete bakan polisler arasındaki klasik ilişki olduğundan şüphe ettim. bimere yazdım hatta bakiim, baya yazışmışlar sanırım valiliğe ve il emniyete ulaşmış şikayet. umarım gereğini yaparlar.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Pazartesi randevuları ne zaman açılır acaba?Pazar günü olmadı gece nöbet tutarım

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    artık ehliyetleri nüfus müdürlükleri verecekmiş diye bir yazı okudum bilgisi olan varmı acaba ?

SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Emin olmamakla beraber hergün sırada ki 3 günlük iş günü için randevu açıyorlar. Yani pazartesi için perşembe veya cumadan alabilirsiniz ben salı günü randevusunu cuma günü almıştım.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı SCelen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emin olmamakla beraber hergün sırada ki 3 günlük iş günü için randevu açıyorlar. Yani pazartesi için perşembe veya cumadan alabilirsiniz ben salı günü randevusunu cuma günü almıştım.
    Mantıklı üstat!

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar aylardır (6-7 ay hatta 1 senedir) randevu alamıyorum diyor!
    Şöyle bir google'da arama yaptığınızda insanların nasıl feryad-ı figan ettiğini siz de görebilirsiniz
    2005 de B sınıfı ehliyet alırken böyle uğraşmamıştım şimdi A2 sınıfı ekletmek için çile çekiyorum...
    Bir arkadas da 30 - 40 TL verince emniyet karşısındaki evrak dolduran bürolar (rüşvet ile) emniyette randevu sistemini açan kişiden 1-2 gün içinde randeu alıyorlar diyor
    Zaten 45 Krş olan dosyayı 20 TL ile (yasadışı bir ücret) karşılığı dolduruyorlar
    çağdışı bir mantıkla elle kolayca dolduracağımız bu formları daktilo ile doldurulması emir vaki olduğu için (emniyet elle doldurulan evrakları kabul etmiyor)
    Evrak dolduran yerler de vatandaşı soyuyor Ek-1 Ek-18 gibi dosyaların adedini 10-20 TL arası ücretler karşılığı dolduruyorlar
    Bu sistemi kurmaktaki mantık nedir?
    Sistem sadece insanları mağdur ediyor ayrıca mağduriyetten rant sağlamaya çalışan fırsat taciri çakallar da vatandaşı soyup soğana çeviriyor
    Her yıl ruhsat plaka ehliyet muayene vs. işlemleri için milyonlarca vatandaş aynı mağduriyeti yaşıyor ve devlet bu yasadışı işlemlere NEDEN göz yumuyor!?
    oradaki anahtar cümle "emniyetin karşısı"
    deneyin bakalım o lokasyonda o işi yapacak dükkan açabilecek misiniz.

ehliyet alırken uğraşmışsınız, diğer bürokratik işlemlerle de uğraşmaya başlayınca bu ülkede tüm bunları sorgulamanın ne kadar anlamsız olduğunu, avrupa birliği medeniyet seviyesine bu insan stoğu ile hiç bir zaman gelemeyeceğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Pazartesi işyerinden izin aldım.Ama hala emniyetten randevu alamadım

Evet arkadaşlar sorun devam ediyor, randevu sistemi!!!
    kadıköyde sürücü kursuna kaydoldum, B ye A2 ekletmek için. 20 aralıktaki sınavı geçtim belgelerimi aldım. 4 gündür uğraşıyordum randevu alamıyordum, işyerindeki bilgisayar ağır olduğu için tam saat 09:00 da donuyordu, giremiyordu, sonra yer yok. Telefondan denedim, adresi vs girinceye kadar, yer yok. Evden bir akşam saat 10 civarı bir iki boş randevu gördüm gördüm, girdim, bilgilerimi doldurdum, ilerle'ye tıkladım, yer yok. Bu sabah saat 09:00da yine F5'liyorum, ilk önce kadıköyde 2 yer boş göründü seçip bilgilerimi girdim, ilerle dedim, yer yok. geri dönüp umutsuzca tekrar kimlik no girdim, baktım beykozda 1 kişilik boşluk var. bilgilerimi daha önce girdiğim için firefox otomatik tamamlama ile hallettim, yani çift tıkla adı adresi seç. Randevum var artık bu arada 2 ocak resmi tatil olduğu için aynı saatte 5 ocakta gidecekmişiz.
    He bi de kadıköy emniyetinin etrafındaki muamelecileri de denemiştim. Adam ilk önce 30 aralık saat 14'te gel dedi, sonra yok artık olmuyor, sen kendin sistemden alacaksın dedi.
    Aşağıdaki resmi gazete linkinde herhangibir trafik tescil kuruluşuna müracaat edilebilir yazılmış, yani istediğimiz emniyet müdürlüğüne müracaat edebiliyoruz, bazı internet siteleri güncel olmadığı için sadece sürücü kursunun bağlı bulunduğu emniyet müdürlüğünden alınabilir yazıyor.
    "a) Motorlu taşıt sürücü sertifikasının karşılığı olan sürücü belgesine dönüştürülebilmesi için herhangi bir trafik tescil kuruluşuna müracaat edilir."
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20131220-3.htm

yaw bi de şöyle bir link var: http://www.aa.com.tr/tr/tag/380110--...klara-kolaylik

Arkadaş gün geçmiyor ki yeni bir düzenleme gelmesin, oynaşma türkiye bi rahat dur , ben şimdi harclarımı belge ücretimi nereye yatıracağım.

Konuyu hortlatıyorum ama forum güncel kalsın demi ;)
    bugün beykoz emniyetinde 11:15 te randevum olmasına rağmen saat 9 da gittim, 10:30 gibi işlemlerim tamamlandı. işbankasına 126.74 tl vergi, ehliyet kart bedeli olarak da emniyet müdürlüğüne 119tl verdim. Emniyette işlemleri yapan memur arkadaş sağolsun çok iyiydi. önceden B sınıfı ehliyetim olduğu için A2 kaydını yaptığını, hemen motor kullanabileceğimi söyledi, ehliyet kartı da çarşamba günü çıkacakmış ve aileden herhangi biri eski ehliyeti getirip yenisini götürebilecekmiş.

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selamlar;

Konuyu bende hortlatayım güncel olması adına.

Geçen akşam (dosyamın kursa geldiği haberini alınca) sabah randevu bakarım dedim. Sabah 9-10 arası önümüzdeki haftaya her yerin dolu olduğunu gördüm. Sadece Silivri ilçe emniyette 5 kişi vardı. Silivri'ye gidebilir miyim, gitsem mi diye kendi kendime sorarken o 5 kişilik kontenjan da dolmuş ve istanbul içinde önümüzdeki haftaya hiç boş yer kalmadı.

Akşam saat 10-10 buçuk suları eve dönerken bir bakayım belki bir iki kişi iptal etmiştir diye açtım tekrar ve bir sonraki haftanın randevularının açıldığını gördüm. Bende bana uygun bir gün saatte rahat rahat randevumu aldım. Sadece bir hafta gecikmeli olarak ehliyet dosyamı karta dönüştürücem.

Bu arada ben de B ehliyete A2 ekletiyorum.

Randevuların dolması nedeniyle yeni randevu günü açıyor olabilirler. Randevu alacak kişiler aceleye getirmeyin derim.

Saygılar

Motosikleti
    Pulsar200ns
    randevu sisteminin bir düzeni yok kafalarına göre açıyorlar ve kapatıyorlar. geçen hafta perşembe günü bir tanıdık bularak halledeyim dedim aynen bunu söyledi. genellikle sabah ve gece saatlerinde bakmama rağmen hep dolu gördüm ve daha sonra gün içerisinde girmek aklıma gelmedi, böyle olduğunu duyduktan sonra perşembe akşam saat 17:30 da hemen ertesi güne randevumu aldım. randevu alamayanlar saat 16:00 , 17:00 , 18:00 aralıklarını denerlerse bence yer bulabilirler.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    3 ay önce, 3 ay sonrasına zorla randevu almıştım. 2 gün sonra randevum var, ama ben harç paralarını dün bi güzel yedim. Şimdi randevuyu iptal ettirsem mi diye düşünüyorum. Bu arada motorum yok. Konu 4 sene olmuş açılalı, çile halen devam ediyor.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    abi 3 ay sonrasına randevu aldım, şaka gibi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Geçen hafta tanıdık vasıtasıyla randevu almadan işlem yaptırabildim. Gittiğim emniyet İstanbul'un en yoğun ilçelerinden biri olmasın rağman saat 9 da bomboştu. Her bir işlem 5 dakika sürüyor. Hani hiç randevu almadan gidilse bile aradaki boşluklarda işlem yaptırılabilir diye düşünüyorum. Çünkü memurlar boş kalınca "sizin ne işleminiz vardı" diye sorabiliyor bekleyenlere. Haftaiçi boş vaktiniz varsa gidip şansınızı deneyin bence.

Yarım saat bir saat süreyle ara ara yenileyin sistemi. Bulunduğunuz ilde kesinlikle 1 hafta sonraya bulunuyor hatta 1 gün sonraya bile randevu tarihi bulunuyor. 3 kişiye aldım bu şekilde.

Motosikleti
    pulsar 200ns
    Alıntı mehmet tufan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 3 ay sonrasına randevu aldım, şaka gibi.
    Dosyalarımı aldıgım gibi emniyete gittim görevli polise dedim eandevusuz alabilirmiyim bana alamazsın dedi işte dedim uzaktan geliyorum randevuda bulamadım 6 7ay sonrasına gösteriyor ıkı gündür takip ediyorum oda dedi tamam yardımxı olucam birinin ismini söledi ona git x isimli kişiyle konuştum de dedi haleder aynende öle oldu ıyi polısler var denk gelirse tabi

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)