Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

köprü geçiş parası vermemek için..

Motovento
    REKLAM ALANI
    myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    dün akşam, ailece yemekten dönüyoruz. saat 23:30 gibi boğaziçi köprüsü gişelerine geldik. birkaç araçlık bir kuyruk var kgs'de.

yanımızda 35 plakalı bir kawasaki vulcan belirdi. bu adam ne yapmaya çalışıyor, üç arabayı beklemeyip önlerine geçmek için mi uğraşıyor anlamaya çalışırken kartını okutan bir arabanın sağına girdi. adamcağız kartı okutur okutmaz da fırlayıp gişeden geçti.

kapanan bariyer, arabanın geçmesini engelledi. arabayı kullanan, yaşlıca bir bey. ilerlemiş bulundu ve arkasındaki arabalar da elbette ilerlemişti. geri gidemiyor, arabadan inecek olsa kapısı açılmıyor.

böyle yaratıklar yüzünden motosiklet kullananlar serseri görülüyor. yollarda arabaların bizleri sıkıştırmasının sebebi işte bu serseriler. o anda öyle sinirlendim ki, yetişmem mümkün olsa o motosikletine çarpıp o .ti yere düşürür, sonra da Allah yarattı demez tekmeyle girişirdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Böyle asalaklar çok var malesef ,bende kaç kez şahit oldum plakasını kapatıp geçen motorcu, ama kask kamerası aldım artık çekip ilgili birime göndereceğim,aradım konuştum görüntü olması halinde işlem yapabileceklerini belirttiler.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı kim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle asalaklar çok var malesef ,bende kaç kez şahit oldum plakasını kapatıp geçen motorcu, ama kask kamerası aldım artık çekip ilgili birime göndereceğim,aradım konuştum görüntü olması halinde işlem yapabileceklerini belirttiler.
    arkadaşım ben ogs den sağ elimle plakamı kapatıp geçiyorum kimseye zararım yok ve bence bu yapmaya çalıştığın hareket yanlış olur. Şuanda o köprüden para alınması yanlış birşey çünki o köprü kendi parasını 2 kere kadar çıkardı bile. özellikle köprüden geçerken para veren motorcuların yanlış birşey yaptıklarını düşünüyorum çünki sadece 2 tekerimiz var ver çoğu zaman şerit bile kaplamıyoruz. Buda benim düşüncem tabiki
    sedat_57, cemolos, ERROR88 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

kim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ben ogs den sağ elimle plakamı kapatıp geçiyorum kimseye zararım yok ve bence bu yapmaya çalıştığın hareket yanlış olur. Şuanda o köprüden para alınması yanlış birşey çünki o köprü kendi parasını 2 kere kadar çıkardı bile. özellikle köprüden geçerken para veren motorcuların yanlış birşey yaptıklarını düşünüyorum çünki sadece 2 tekerimiz var ver çoğu zaman şerit bile kaplamıyoruz. Buda benim düşüncem tabiki
    Ben nasıl veriyorsam sende vereceksin kardeşim ,hiçde yanlış olmaz esas yanlışı yapan sensin,bende çok memnunmuyum hayır ama böyle bir durum varsa herkes uymalı,itirazını bana veya buraya değil yetkili yerlere yapman gerekli
    blackarca ve JUSTice4all bunu beğendiler.
    7 Tepe Motosiklet Kulübü

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    bende ogs kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç kaçak geçiş yapmadım ama araba ile aynı parayı vermek içime sinmiyor. motosikletlere ayrı tarife uygulanmalı
    blackarca bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikletler için bence köprü geçiş parası alınmamalı

ya da alınıyorsa da cüzi bir miktar olmalı

çok gereksiz abi motoru yavaşlatan bir sistem

vitesi boşa al kart okutma yerine yaklaş yok olmadı biraz daha ileri geri yap 200 kiloluk aleti oraya çek buraya sür

çok uğraştırıyor

tamamen kalmalı ücretlendişrme direk geçmemiz lazım çok oyalıyor abi

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ogs kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç kaçak geçiş yapmadım ama araba ile aynı parayı vermek içime sinmiyor. motosikletlere ayrı tarife uygulanmalı
    aynen katılıyorum.
    ama bu bahsi geçen adam izmir plakasını haketmiyor.izmirlileri bilinçli motorcular olarak görmek isteriz böyle değil.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    gt250R Siyah
    oooo abi ona ben 2 tekerim para vermem buna para vermem sonra trafikte adam yerine sayılmıyoruz diyoruz ee şimdi bu durumda kendini nimetten saymıyorsun bişey olunca ben kurufasulyemiyim diyorsun beni adamdan sayan yok diyorsun yapmayın böyle
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Kural yanlış olsada kuraldır kalkana kadar uyarsın. Kural hoşuna gitmiyor ise muhalefet etmenin yolu hırsızlık değildir. Yaptığın şey hırsızlıktır iki teker üzerine yakışmıyorsun .
    blackarca bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum.
    ama bu bahsi geçen adam izmir plakasını haketmiyor.izmirlileri bilinçli motorcular olarak görmek isteriz böyle değil.
    kaçak geçişe bende karşıyım ama en azından, barı ..k yiyorsun ogs kısmından kapalı plakayla gec kötünün iyisi olarak. O insanı zor durumda bırakmaya ne hakkın var. bu apaçilikte değil , düpedüz şerefsizlik, ahlaksızlık. bir işe yarar mı bilmem ama inşallah plakasını alıp şikayetçi olmuştur.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x

Umarım senin gibi düşünen ve konu başındaki gibi kullanan motosiklet sürücüleri azalır ,eksik olur da , diğer araç sürücülerinin,yöneticilerin motosikletlere bakış açısı biraz daha olsa yumuşar.

Köprünün parasını çıkardığına şahsen karar vermişsin ve kendince güzel bir uygulamaya geçmişsin tebrikler, o zaman sana tavsiyem benzinden alınan fahiş vergilerden ötürü BENZİN de ALMA olur mu ??

Kırmızı ışıkta araba yok nasıl olsa geçmeye devam et, ogs den geç sen devam et nasıl olsa bir gün yiyeceksin cezayı.
    luciphere bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    aynısı benim başımada gelmişti
    plakayı kapatıp geçmek hadi biyere kadar ama başkasının sırasını alıp geçmek bildiğin hırsızlıktır, gasptır, tecavüzdür.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Er 5
    ben ödüyorsam sen ödüyorsan herkes ödeyecek sonuçta
    motorlar için kgs ayrı 6. sınıf araç olarak geçiyor

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen katılıyorum.
    arkadaşım merak etme istanbulda ankarada veya başka şehirlerde nasıl bilinçsiz motorcular varsa izmirdede var sadece izmirle genelleme yapmak bence yanlış

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşam, ailece yemekten dönüyoruz. saat 23:30 gibi boğaziçi köprüsü gişelerine geldik. birkaç araçlık bir kuyruk var kgs'de.

yanımızda 35 plakalı bir kawasaki vulcan belirdi. bu adam ne yapmaya çalışıyor, üç arabayı beklemeyip önlerine geçmek için mi uğraşıyor anlamaya çalışırken kartını okutan bir arabanın sağına girdi. adamcağız kartı okutur okutmaz da fırlayıp gişeden geçti.

kapanan bariyer, arabanın geçmesini engelledi. arabayı kullanan, yaşlıca bir bey. ilerlemiş bulundu ve arkasındaki arabalar da elbette ilerlemişti. geri gidemiyor, arabadan inecek olsa kapısı açılmıyor.

böyle yaratıklar yüzünden motosiklet kullananlar serseri görülüyor. yollarda arabaların bizleri sıkıştırmasının sebebi işte bu serseriler. o anda öyle sinirlendim ki, yetişmem mümkün olsa o motosikletine çarpıp o .ti yere düşürür, sonra da Allah yarattı demez tekmeyle girişirdim.
    adamım yaptıgı hıc dogru bır sey degıl ama sende yanlısa yanlısla cvp verıyorsun . hayatı bıraz yavas yasa. once carpıp sonra dovecek kadar hızlı gıtmemelısın bence !!! ( bu yorumu yaparkende o vulcandakını ben sanma ankarada kgs yok )

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım senin gibi düşünen ve konu başındaki gibi kullanan motosiklet sürücüleri azalır ,eksik olur da , diğer araç sürücülerinin,yöneticilerin motosikletlere bakış açısı biraz daha olsa yumuşar.

Köprünün parasını çıkardığına şahsen karar vermişsin ve kendince güzel bir uygulamaya geçmişsin tebrikler, o zaman sana tavsiyem benzinden alınan fahiş vergilerden ötürü BENZİN de ALMA olur mu ??

Kırmızı ışıkta araba yok nasıl olsa geçmeye devam et, ogs den geç sen devam et nasıl olsa bir gün yiyeceksin cezayı.
    Köprünün parasını çıkardığı konusunu ben kendi yanlış yerlerimden uydurmadım sakin olablirsin bu zaten bilinen bişey istersende sana özelden bu konu hakkında onlarca link atabilirim sadece motorun verdiği paranın arabayla aynı olması yüzünden verdiğim bi tepki bu zaten benzin ile ilgili eylem olduğunda yada herhangi motorcuyla ilgili bir sıkıntı olduğunda buna karşı tepkimi net bi şekilde gösteriyorum en azından milletin geçiş için verdiği parayı çalmıyorum hoş olmadığının farkındayım ama. apaçi motorcu gibi davrandığınız için saolun sanırım nedeni nickimin altında çin malı motor yazması olabilir Bu arada bende izmirliyim ama o kadar şerefsizlik yapanda izmirli değil izmirden motoru alıp gelmiş birisi olabilir kendisi motorcu değil motor sahibi olmayı becermiştir anca
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    cbr 125r - Hysoung 250R
    myagdi adlı arkadaşımız güzel bir konuya değinmiş bu olay bir kaç defa benimde başıma geldi. Plakasını gizleyerek geçenler veya bir başkası kartı bastığında aradan kaçıp geçenler. Plakayı kapatarak ogs'den kaçak geçmek bir nebze yapılabilir sonuçta insanlık hali para kalmamış olabilir vs fakat bir başkasının sırasını almak veya aradan kaçak geçmek gerçekten şerefsizlikten başka bir şey değil. Ayrıca köprü ve otobanlarda otomobiller ile aynı parayı ödediğimizide kim neresinden uyduruyor anlamış değilim keşke biraz daha bilinçli ve okumuş bir toplum olabilseydik.

Köprü ve otobanlara 6.sınıf kgs kartı ile %20 indirimli girebilirsiniz.
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ollar/KGS.aspx

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BiZO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    myagdi adlı arkadaşımız güzel bir konuya değinmiş bu olay bir kaç defa benimde başıma geldi. Plakasını gizleyerek geçenler veya bir başkası kartı bastığında aradan kaçıp geçenler. Plakayı kapatarak ogs'den kaçak geçmek bir nebze yapılabilir sonuçta insanlık hali para kalmamış olabilir vs fakat bir başkasının sırasını almak veya aradan kaçak geçmek gerçekten şerefsizlikten başka bir şey değil. Ayrıca köprü ve otobanlarda otomobiller ile aynı parayı ödediğimizide kim neresinden uyduruyor anlamış değilim keşke biraz daha bilinçli ve okumuş bir toplum olabilseydik.

Köprü ve otobanlara 6.sınıf kgs kartı ile %20 indirimli girebilirsiniz.
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ollar/KGS.aspx
    bildiğim kadarıyla ogs kullanımında öyle bir seçenek yok ama?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Evet OGS kullanımında böyle bir seçenek yok.
    Sadece KGS'de 6.sınıf araçlar (motosiklet) %20 indirimli.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet OGS kullanımında böyle bir seçenek yok.
    Sadece KGS'de 6.sınıf araçlar (motosiklet) %20 indirimli.
    OGS zaten KGS'ye göre %20 indirimli.Yani motor için KGS ile normal OGS aynı fiyat.

Ama kullanmak tehlikeli o kadar hızda giderken sol eli bırakıp cebinden makineyi çıkartıp yukarı doğru tutmak.Belki montun cebinden de okuyabilir ama...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    OGS'de tüm araçlara %20 indirim uygulanıyor. Yani otomobille de geçseniz geçiş ücreti 3 TL. Motosiklet için de aynı. Yani standart indirimden hariç OGS'de motosiklet indirimi yok.
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OGS zaten KGS'ye göre %20 indirimli.Yani motor için KGS ile normal OGS aynı fiyat.

Ama kullanmak tehlikeli o kadar hızda giderken sol eli bırakıp cebinden makineyi çıkartıp yukarı doğru tutmak.Belki montun cebinden de okuyabilir ama...
    Montun cebinden rahatlıkla okur. Zaten çıkartmak gerekseydi OGS'nin anlamı olmazdı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)