Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TC İstanbul Valiliğinden duyurulur!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    1 Mayıs 2013 Çarşamba günü “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlamaları” sebebiyle kontrollü olarak etkinlik hitamına kadar saat:06.00’dan itibaren trafiğe kapatılacak yollar, alternatif güzergahlar ve iptal edilen ulaşım seferleri aşağıda belirtilmiştir.

1 - TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR VE ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

Yolcuzade İskender Caddesinden gelen akım Şişhane Meydan’ dan Okçumusa Caddesi/ Bankalar Caddesi istikametine yönlendirilecek,

Abide-i Hürriyet Caddesine akım verilmeyecek, bu istikamete gelen akım Hürriyettepe Işıklardan Cevahir Otel istikametine yönlendirilecek.

Darülacizeden Hürriyettepe Işıklar istikametine gelen akım ve Bomonti Dereden gelen akım Cevahir Otel önünden tekrar Darülaceze Caddesine veya Bomonti yönüne yönlendirilecek,

Mecidiyeköy’den Halaskargazi Caddesine akım verilmeyecek, bu istikamete gelen akım Esentepe istikametine yönlendirilecek,

Şişli yönüne giden akım, Ergenekon Caddesi, Kurtuluş Caddesi ve Dolapdereye yönlendirilecek,

Dolmabahçe’den Gümüşsuyu’na ve Küçükçiftlik’e akım verilmeyecek, bu istikamete gelen akım sahil yönünden Karaköy’e verilecek,

Adilbaba (Maçka taksi) yönünden gelen akım Teşvikiye Caddesine yönlendirilecek, Teşvikiye Caddesinden Mete Caddesine çıkan tünel kapalı tutulacak,

Perşembe Pazarından ve Unkapanı’ndan gelen akım Şişhane’den kesilip Kasımpaşa yönüne yönlendirilecek, Tarlabaşı Bulvarına akım verilmeyecek,

Kasımpaşa’dan gelen akım Unkapanı ve Perşembe pazarına mecburi olarak yönlendirilecek,

Dolapdere’den Yedikuyular-Divan istikametine akım verilmeyecek, Dolapdere kavşağından (U) dönüşü yaptırılacak,

Dolapdere Caddesinden Ömer Hayyam Caddesine akım verilmeyecek, Teşvikiye Caddesinden gelen akım Nişantaşı Kavşağından Rumeli Caddesine verilmeyip, Valikonağı alt başa yönlendirilecek,

Süleyman Seba Caddesinden gelen akım Bayıldım Caddesine verilmeyip sağa Teşvikiye Caddesine yönlendirilecek,

Boğazkesen Caddesi trafiğe kapatılacak, gelen akım Karaköy istikametine mecburi yön yapılacak,

Mebusan Yokuşu trafiğe kapatılacak, Karaköy istikametine doğru mecburi yön yapılacak,

Sıraselviler Caddesinden gelen akım, Cihangir Firuzağa Meydan’dan kesilerek Boğazkesen istikametine yönlendirilecektir,

Ayrıca Atatürk Bulvarı Ragıp Gümüşpala ayrımı-Ragıp Gümüşpala Caddesi Unkupanı ayrımı-Kadıköy İskelesi Önü Galata ayrımı- Ragıp Gümüşpala Caddesi Galata Köprüsü ayrımı ihtiyaç halinde kapatılacaktır,

E-5 Kuzey ve Güneyden Mecidiyeköy giriş katılımları ihtiyaç halinde kapatılacaktır,

Trafiğe kapalı olan caddeler; Mecidiyeköy Ortaklardan itibaren Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Yedikuyular Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Sıraselviler Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Taşkışla Caddesi, Taşkışla Tünel, Rumeli Caddesi, Abdulhak Hamit Caddesidir.

2 – İPTAL EDİLEN ULAŞIM SEFERLERİ

01.05.2013 Çarşamba günü saat:06.00’dan itibaren Kabataş-Taksim füniküler sistemi, Şişhane-Taksim ve Taksim Hacıosman arası çalışan metronun Şişhane-Taksim ve Levent-Taksim istasyonları arası seferleri,
    Şehir Hatları Genel Müdürlüğü, İDO A.Ş. ve tüm özel motor şirketlerince Anadolu Yakasından Avrupa Yakasına yolcu seferleri, (Avrupa Yakasından Anadolu Yakasına yolcu seferleri hariç)
    Aynı gün 05.00’ten itibaren tüm metrobüs seferleri iptal edilmiştir.

Not: Meydana yakın olan Taksim İlkyardım ve Alman Hastanelerine gelen ambulans ve hastalar Karaköy Firuzağa yönünü kullanacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

http://www.istanbul.gov.tr/Default.a...1336&hbid=5281

Not: Sıkıyönetim kanununa muhalefet edenler en ağır biçimde cezalandırılacaklardır.
    RuzgarSA, iptaluyelik02 ve Shrieker bunu beğendiler.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Nerelere biber gazı pompalayacaklar onları da yazsalardı. Bizzat maruz kalma şerefine erişemedim ama 2008'de 1 mayısta akşamüzeri osmanbey'e gitmiştim olaylar üzerinden 5-6 saat geçmesine rağmen boğazım yanmıştı hafifçe. 2008'de sanırım dünya rekoru kırılmıştır birim alan başına en fazla biber gazı atma konusunda. Bide oraya attıkları gazların üzerinde toplumsal olaylarda kullanmayın yazıyordu.
    M.balibey, Aykut009, Shrieker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    1. ordu ve istanbul sıkıyönetim komutanlığı'nın 48 numaralı bildirisi:

1- yürürlükteki sokağa çıkma yasağı istanbul'da 13 eylül 1980 cumartesi saat 08:00'den itibaren hergün saat 24:00 ile ertesi sabah 05:00 arasındaki sürede uygulanmak üzere yeni bir düzenlemeye tabi tutulmuştur.
    yasak saatleri içinde izin verilenler hariç:

a)- hiçbir kimse kesinlikle sokakta bulunmayacak,
    b)- hiçbir nakil aracı çalıştırılmayacak veya kullanılmayacak,
    c)- gazino, lokanta, kahvehane, birahane, meyhane, tiyatro, sinema, pavyon, bar ve emsali eğlence yerleri ile klüp, lokal vesair oyun yerleri (otel ve motellerin bunlara benzer bölümleri hariç) yasak başlangıcından yeter zaman evvel müşterilerini boşaltmış ve mesleki faaliyetlerini durdurmuş olacak,
    d)- kamuya açık veya özel yerlerde yapılan resmi veya özel müsaadeli toplantılar, davet ve resmi kabuller, düğün, nişan ve benzeri merasimler yasak başlangıcından yeter zaman evvel bitirilmiş bulunacak,
    e)- kamu hizmetlerini duraksamadan 24 saat devam ettirmesi gerekenler hariç, resmi ve özel kurum ve kuruluşlar yasak başlangıcından yeter zaman evvel çalışmalarını bitirecek,
    f)- saat 24.00'den sonra hiçbir kimse çevreyi rahatsız edecek gürültü vesaireye yer vermeyecektir.

2- 15 eylül 1980 pazartesi sabahı 05.00'den itibaren gerek kamu, gerekse özel kesimde normal hizmet ve faaliyetlere başlanacaktır. buna göre, kamu kuruluşları, özel kuruluşlar, şehiriçi kitle taşımacılığı yapan tüm teşeküller günlük hizmet ve faaliyetlerini süratle ve herhangi bir aksaklığa meydan vermeyecek şekilde yasak saatlerine göre, yeniden düzenleyeceklerdir.

3- diğer illerden istanbul'a gelecek ve istanbul'dan hareket edecek otobüs ve özel araçların hareket ve varış saatleri sokağa çıkma yasağı başlangıç ve bitim saatleri dikkate alınarak ilgililerce düzenlenecektir.
    turlar ve bilimum yük kamyonları hariç bu bildiriye uymayarak yasak saatleri içinde istanbul'a gelecek kara taşıtları trakya'da silivri, çatalca, kocaeli'nde tuzla, samandıra kontrol noktalarında yasağın bitim saatine kadar bekletilerek istanbul'a sokulmayacaklardır.

4- özelliği gereği yasak süresi içinde faal tutulması gereken kamu hizmet kurumları, fabrika, imalathane ve benzeri tesislerdeki vardiya değişim zamanları, yasak saatlerinin başlangıç ve bitimi ile çelişmeyecek şekilde ayarlanacaktır.

5- yasak saatleri içinde, aşağıdaki kişilerin ve araçların görev kartına haiz olmaları şartıyla, sokağa çıkmalarına izin verilecektir.

a)- su, elektrik, havagazı, otobüs, demir-deniz yolu ulaştırması gibi, şehir faaliyetlerini ve halkın günlük yaşantısını destekleyen, kamu hizmeti veren ve kuruluşların yasak saatleri içinde görev ifa etmesi gereken personeli ve bunların bu saatler içinde kullanacakları araçlar,
    b)- yasak saatleri içinde hizmetli olması gereken türk ve yabancı havayolları personeli araçları,
    c)- hastane, kamu ve özel kuruluşlara
    ait ambulanslar,
    d)- ebeler ve sağlık memurları,
    e)- gece hastaya gitme durumunda olan doktorlar,
    f)- nöbetçi eczaneler,
    g)- ptt hizmetlerinin gerektirdiği personel ve bunların araçları,
    h)- gazete, matbaa ve idarehanelerinde çalışan personeli ile günlük gazeteleri bayilere dağıtanlar ve bunların araçları,
    i)- trt kurumu ve haber ajansları personeli ve bunlara ait araçlara yeni düzenlemeye göre yeniden görev kartı verilecektir.

yukarıdaki kurum ve kuruluşlar ve kişiler, ihtiyaçları olan görev kartını alabilmek üzere, kartın kullanılacağı görev yerlerini ve nakil araçlarının cins ve plaka numaralarını belirten kurumlar veya kişiler tarafından tasdikli bir liste ile 13 eylül 1980 saat 13.00'den itibaren, vilayet'teki sıkıyönetim irtibat bürosu'na başvuracaklardır.

12 eylül 1980 günü dağıtılmış olan görev kartları, 15 eylül 1980 pazartesi akşamından itibaren geçersiz olup yenileri alınırken iade edilecektir.

6- yasak saatleri içinde, hastalık, kaza, yangın vesair acil ihtiyaçlar zuhurunda, vatandaşlar telefonla veya bizzat en yakın güvenlik kuvvetlerine başvurarak yardım isteyeceklerdir.

7- belirlenen yasak saatleri içinde, yurtdışından gelebilecek uçakların yolcuları, ya havayolları araçları ile şehre tahliye olunacaklar veya yeşilköy havalimanı'nda yasağın bitiş saatine kadar bekleyeceklerdir.

8- sokağa çıkma yasağının başladığı saatten sonra, istanbul'dan hareket edecek araçlarla yutdışına çıkacak yolcular, yasağın başladığı saatten önce, aracın kalkacağı istasyon, hava meydanı, liman veya terminale gitmiş olacaklardır.

9- yukarıda açıklanan sokağa çıkma yasağı esaslarına mutlak surette uyulacak, görev kartına sahip olmayan hiçbir kimse ve nakil aracı, yasak saatleri içinde sokakta bulunmayacaktır.

bilhassa, yasak saatleri içinde, güvenlik kuvvetlerinin her türlü ikaz ve dur ihtarına kesinlikle uyulması, bu kuvvetlerin haiz oldukları silah kullanma yetkileri muvacehesinde, kişisel can güvenliği bakımından büyük önem taşımaktadır.
    kamuoyuna duyurulur.

Necdet ÜRUĞ
    Orgeneral
    1. ordu ve İstanbul sıkıyönetim komutanı
    RuzgarSA, zerzura, iptaluyelik02 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    İnadına Reddediyorum ve motorumla Kadıköyde olacağım !
    iptaluyelik02 ve antilop_skul bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bu yolları kapayanların neyin kafasında olduğunu anlamak için 500 promil alkol yetmez heralde.
    cenkito ve Shrieker bunu beğendiler.

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Yorum yapmaya gerek varmı?
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yolları kapayanların neyin kafasında olduğunu anlamak için 500 promil alkol yetmez heralde.
    alkol değil, ayran yapmış bu kafayı
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Coq, virabismillah, taygır gelmeden yorum yapmıyacam....
    Protestan ediyorum....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Çivi çiviyi söker deyip dayıyacaz gözümüze yarım limonu..
    Tencerenin altında ateşi açıyorlar habire ama tahliye deliği de tıkalı birader. Patlasın diye mi uğraşıyorlar?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    biber gazı yanıcı mı?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Genelde yorumları istanbul dışında yaşayan arkadaşlar yapmış.

Güzergaha dikkat ederseniz bütün yollar taksim çevresinde.

Taksimdeki alan gösteri yapmaya müsait değil. Ama gösteri konusunda ısrar edenler var.

Yarın orda bir kaza olsa ölen öldüğüyle kalacak. Ben taksimde ısrar edenlerde art niyet oldugu dusuncesındeyım.
    DEISIS bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Adı gaz ama kendi spreydir.. İtici gaz olarak yanıcı olmayan maddeler konulması gerekiyor. Polislerin sırtta büyük tüplerle taşıdıkları basınçlı...
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adı gaz ama kendi spreydir.. İtici gaz olarak yanıcı olmayan maddeler konulması gerekiyor. Polislerin sırtta büyük tüplerle taşıdıkları basınçlı...
    yani yakıcı ama yanıcı değil...

taksim civarında olması ise büyük dezavantaj sunacak oradaki şantiyeye.
    yine provakatörler çıkacak, oradan bolca taş, moloz vs bulup sallıyacak polise.

bir de şu meydanlara parke taşı döşeme hastalığı var belediyelerin.
    sanki provakasyonlarda söküp atsınlar diye yapılıyor.

beşikteki bebe bile anlıyor bunu artık.
    bir yerde ısrar varsa bu erkleşme değil, erke isyan olsun da ne olursa olsundur.

İnşaallah yarın ülkemiz zarar görmez, esnafın dükkanı yağmalanmaz.
    [Turan] bunu beğendi.

volkanocak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nerelere biber gazı pompalayacaklar onları da yazsalardı. Bizzat maruz kalma şerefine erişemedim ama 2008'de 1 mayısta akşamüzeri osmanbey'e gitmiştim olaylar üzerinden 5-6 saat geçmesine rağmen boğazım yanmıştı hafifçe. 2008'de sanırım dünya rekoru kırılmıştır birim alan başına en fazla biber gazı atma konusunda. Bide oraya attıkları gazların üzerinde toplumsal olaylarda kullanmayın yazıyordu.
    aynı günün sabahı iş yerinde birine kızıp gül gibi işimi bırakım çıkmıştım.arkadaşım fulyadan şişliye kadar bırakmıştı motorla. yollar kapalı,yürürken gaz atmış polis, birde işsizlik stres gözlerim yaşardı, zaten ağlamalıktım,bende sıkmadım kendimi ağladım açıldım.

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani yakıcı ama yanıcı değil...

taksim civarında olması ise büyük dezavantaj sunacak oradaki şantiyeye.
    yine provakatörler çıkacak, oradan bolca taş, moloz vs bulup sallıyacak polise.

bir de şu meydanlara parke taşı döşeme hastalığı var belediyelerin.
    sanki provakasyonlarda söküp atsınlar diye yapılıyor.

beşikteki bebe bile anlıyor bunu artık.
    bir yerde ısrar varsa bu erkleşme değil, erke isyan olsun da ne olursa olsundur.

İnşaallah yarın ülkemiz zarar görmez, esnafın dükkanı yağmalanmaz.
    boş konuşma.
    RuzgarSA bunu beğendi.
    fuck martha stewart !

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bugün işciler de patronlar da çalışıyor ve 1 Mayıs gerçek işçinin hiç de umurunda değil.

Taksime çıkmakta ısrar eden ve ortalığı karıştıracak olan tipler ise işsiz güçsüz arkadaşlarımız maalesef.

Bir kaç yıldır zaten devlet Taksim'e izin veriyor, bu sene inşaat alanı oralar. Normal mesai bile zor işliyorken bölgede, büyük bir kalabalık ile kutlama yapmak istemek bana göre art niyettir, yönetimle zıtlaşalım da ortalık karışsından başka bir düşünce değildir.

Televizyonlar ise melmeketin bir çok şehrinde davullu zurnalı kutlama yapan gerçek işçileri değil, maksadı ortalığı karıştırıp kargaşa çıkarmak olan insanları gösterecek dönderip dönderip.

Bu yazıma muhalefet edecek olan arkadaşlara ise şimdiden sorayım, madem öyle neden şu an klavye karşısındasınız? Çıkıp destek verip savunduğunuz şeyin yanında olun lütfen.
    siyahatmaca, DEISIS, [Turan] ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    kktc deki işçi bayramını da kısaca açıklayayım...
    herkes mangallıklarını alır ve piknik alanlarına hücum eder...
    akşama kadar mangallar yanar, yenir, içilir...
    ben alkolleri dünden hazırladım
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    taksimde kutlama ısrarı tamamen gereksiz bir saçmalık ama bu yasaklarda ayıp ayıp. Resmen millet kutlamalara gidemesin diye toplu taşımayı bloke ettiler. Aynı yılbaşların da gece seferlerini kaldırdıkları gibi. Tıpkı muhalefet partilerinin mitinglerine giden şehirlerarası otobüsleri engelledikleri gibi... Örnek çok.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    sokağa çıkma yasağı ilan edildi resmen. dün metro, metrobüs, deniz otobüsü, füniküler lerin çalışmayacağı yazıyordu ama eminönü-üsküdar vapuru bile çalışmıyor. bu ne hastalıktır, bu ne manyaklıktır.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    Alıntı soyuldu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boş konuşma.
    sana mı soracağım ne konuşacağımı!!!
    aklınız fikriniz devlete isyandaysa delikanlı gibi çıkın meydana söyleyin.
    ama bunu polisin olduğu yerde değil, amerkan uşakları ardında da değil
    delikanlı gibi elinde Türkiye bayrağını taşıyanların karşısında yapacaksınız.

Klavye erkeği...
    Mengu16 ve [Turan] bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)