Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kanuni tiger 250 motor çekişten düştü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Filozofiks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni tiger 250
    arkadaşlar en son servise gidip subap ayarlarını yaptırdım. sonrasında motor çekişten o kadar çok düştü ki anlatamam.
    ve sonrasında tekrar servise gittim tekrar sökülüp subap ayarlarına bakıldı ama sorun olmadığı ayarlarının tam yerinde olduğu söylendi tabi bu arada şöyle bir sorun daha var motorla yüksek hız yaptıktan sonra (kırmızıda falan durduğumda) istop ediyor. bunuda ustalara söyledim bunun ardından karbüratör açıldı içindeki su boşaltıldı ve o içindeki lastik gevşemişti onu tutturma işlemini japonla karbüratör ağzına yapıştırarak hallettiler. ama şuan bariz bir şekilde motor gaz yemiyor. acaba ne yapmam gerek lütfen yardımcı olur musunuz ?
    Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez. Hz. Mevlana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    ustanı değiştirmekle başla?
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    kanuni tiger 250
    usta ilgili birisi ve şöyle bir artısı var gurbetteyim ve o benim memleketlim bana babalık yapıyor resmen öyle hain bir insan değil motoruma kendi motoru gibi söküp takıyor hatta bende yardım ediyorum banada iş öğretiyor. ama uzakta olduğu için okuldan dolayı gidip gelmek zor oluyor bide size danışayım dedim.(ustayada verdiğim para toplamda 20 lira) yani öyle aç paragöz bir insan da değil para almıyo bile yaptığı işlerde parça değiştiği için ben zorla verdim

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Filozofiks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta ilgili birisi ve şöyle bir artısı var gurbetteyim ve o benim memleketlim bana babalık yapıyor resmen öyle hain bir insan değil motoruma kendi motoru gibi söküp takıyor hatta bende yardım ediyorum banada iş öğretiyor. ama uzakta olduğu için okuldan dolayı gidip gelmek zor oluyor bide size danışayım dedim.(ustayada verdiğim para toplamda 20 lira) yani öyle aç paragöz bir insan da değil para almıyo bile yaptığı işlerde parça değiştiği için ben zorla verdim
    ustan iyi niyetli birisi olabilir.
    zamanın behlinde benim motorumda şarz etmeme problemi vardı çooook usta gezdim.
    her gittiğim usta bugün bırak bakalım dediler bıraktım sonuç yok. en son bi ustaya götürdüm bırak sen ben hallederim ama bana 1 hafta ver yoğunum dedi tam 10 gün hiç gitmedim bide gittimki motor canavar. yani demem o ki birinin yapamadığını öbürü yapabiliyor.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    kanuni tiger 250
    elbette öyledir, ama parasal sıkıntım var şu aralar ondan dolayı başka yere gitmek istemiyorum bi ton masraf çıkartırlar sonra ödeyemem diye.

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    motoru çalıştırın ve motor kısmına kulağınızı odaklayan tak tak tak diye egzaos sesinden farklı ve motorun hava tırnaklarının olduğu yerden ses geliyorsa rölanti daha rahat duyulur tak tak tak tak aynen bu şekilde ise subap ayarı hatalı yapılmıştır.Geçen arkadaşımın 250lik jinlun chopper ına yaptık ayarı tek silindirlilerdeki gibi değil farklı oluyor.Birde ayarı sentil çakısıylamı yoksa kafasına göre dinleyerekmi yaptı.
    Motorunuzun tam modelini yazarsanız Tiger/TigerS mi ve Modelini kanuniye mail atarak subap ayarının orijinal fabrika çıkış değerini öğrenebiliriz inşallah.

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    hacım jiklen takılı kalmış olabilir biliyosun gazla farklı yerden tahrikliyo bu durum motoru boğabilir bu yüzden çekiş düşer durunca stop eder . senin sıkıntını ben jikleyi kapamayı unutunca yaşıyorum motor ısınınca boğuluyo ve durunca stop ediyo bi kontrol ettir bence

Motosikleti
    kanuni tiger 250
    Alıntı fromghetto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım jiklen takılı kalmış olabilir biliyosun gazla farklı yerden tahrikliyo bu durum motoru boğabilir bu yüzden çekiş düşer durunca stop eder . senin sıkıntını ben jikleyi kapamayı unutunca yaşıyorum motor ısınınca boğuluyo ve durunca stop ediyo bi kontrol ettir bence
    eyvallah hocam teşekkür ederim sağ olasın bu dediğini uygulayacağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)