Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

rialliden diz örtüsü alan var mı ? başka marka kullananlar yorumlayabilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    malum havalar buz gibi.
    dün pazardı. hava kapalı ve soğuk olmasına rağmen 120 km kadar e5 te uzun yol yaptım. hızım 75-80 civarıydı.
    yoldan gelip motordan indiğimde dizlerim buz kesmişti.
    belden üstüm üşümedi. önde kafama kadar gelen dev bir ön camım var.
    ama yün içlik ve üstüne kot giymeme rağmen bacaklarım buz kesti.
    bende diz örtüsü almayı düşündüm.
    riallide gördüğüm bu ürün sizce nasıldır ?

boy 1.90 kilo 115

http://www.rialli.com/urunler/9928__...orsiklet-icin/
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    her yerde ki diz örtüsüyle aynı resim, soğuk havalarda şart. gerçekten çok faydası var, ama görüntü olarak kurye görünümü kazanırsınız bonus olarak yanına ek olarak gidona takılan rüzgar korumasıda şart; http://www.rialli.com/urunler/motors...orsiklet-icin/

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben xciting 500 de tucano urbano marka kullanıyorum hiç rüzgar almıyor ve yandan araçların sıçrattığı su üstüme gelmiyor çok memnunum fakat şehiriçi dur kalk yaparken dikkatli olman lazım (ayağını örtünün altından çıkarıp yere koy - yerden tekrar örtünün altına sok) ama bence problem yok

Motosikleti
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yerde ki diz örtüsüyle aynı resim, soğuk havalarda şart. gerçekten çok faydası var, ama görüntü olarak kurye görünümü kazanırsınız bonus olarak yanına ek olarak gidona takılan rüzgar korumasıda şart; http://www.rialli.com/urunler/motors...orsiklet-icin/
    unutmuşum el kılıfıda var.aynı ilandakinden. eskiden el kılıfsız eldiven takardım. ama el kılıfı gibi olmuyor. dün eldiven takmamama rağmen el kılıfı sayesinde yolculuktan sonra ellerim sıcacıktı.
    ama kasıklarımdan ayağıma kadar buz kesmişti. doğrusu bacaklarımı motora yapıştırınca bacaklarım yolda donmaktan kurtuldu.
    gene çok şükür öksürük dahi olmadım. ama bacaklara önlem şart. buda diz örtüsü.
    rahmi34 bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    ben çift motor pantolonu kullanıyorum yine de soğuğu hissediyorum ama çok az....önce termal don giyiyorum sonra günlük hayatta kullanılan pantolon üzerine motor pantolonu duhan marka,onun üzerinede %100 su geçirmez motor pantolonu sonuç...: 1 saati geçen yolculuklarda soğuğu yine hafiften hissediyorum
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    bende çok baktım termal pantolon. ama benim boy ve kiloya 2-3xl oluyor. standart dışı olduğumdan bulamadım.
    ön cam gibi etkili ve pratik bişey olması lazım bacaklarada.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bizim burda ilaç depocularının kuryeleri var onlar bacaklara gelen kısmın rüzgar almaması için o bölgeyi komple kapatıyor sert plastikle.görüntü olarak hoş olmuyor ama rüzgarı net olarak kesiyor...aslında su soğutmalı bir motosikletin olacak eskiden çorum kalorifer olurdu onlardan taktıracaksın bir tane,üç tane de hava kanalı ayarlayacaksın,iki tanesi dizlere üfürecek bir tanesi de direk göğüse üfürecek tabi üfürmesi için iyi bir küçük motor ve o motora bağlı bir pervane olacak ama bu kadar aleti nereye sığdıracağız onu daha düşünmedim ama yapılmayacak birşey değil
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    ısıtma şansı yok
    soğutmayarak ilk ısısını korusam bacaklarımın ben razıyım.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ısıtma şansı yok
    soğutmayarak ilk ısısını korusam bacaklarımın ben razıyım.
    bu kısa mesafelerde olabilir ama uzun mesafelerde etkisiz kalıyor.bende çok araştırdım belli bir zamandan sonra sürekli soğuk havanın çarpmasıyla vücut bir süreden sonra ısısını yitiriyormuş istediğiniz kadar rüzgar almayın,vücut hareketsiz kalacağı için ve soğuğun vücuda temas etmesinden dolayı(rüzgar almıyor ama giydiğiniz şey soğuyor,o soğukta alta ne giyerseniz giyin zamanla onu soğutuyor ve en son vücut soğuyor)ben daha öncede yazdım iki kat motor pantolonu giymeme rağmen hatta altta da termal içlik olmasına rağmen 50/60 km den sonra 3(üç) derece sıcaklıkta üşüdüğü hissediyorum akşam eve gidincede ateşim çıkmaya başlıyor.ben artık motor üstünde üşüdüğümü hissettiğimde hareket ediyorum dizlerimi sallıyorum hatta ayağa kalkıp tekrar oturuyorum hızlı hızlı...yoksa ısınamıyorum
    sedat_57 bunu beğendi.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    eğer alırsan buraya nasıl oldugunu yazarsan sevinirim.resim çok detaysız
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    sağolasın serdar bilgiler için. dediğin gibi kısa mesafelerde iş görür.

alacağım illaki serkan. buraya eklerim resim ve görüşlerimi yazarım.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ben belki bu konuda yardımcı olabilirim.Boy 1,87, kilo 105 Ben feyizoğlundan aldım.Aldığımda yanına 4 Tl ye 2 metre çırt çırt aldım.Döşemecide diz arkasının çok az altında karşılıklı diktirdim.Daha pratik oldu.(daha güzel yöntemler var)

Ben yağmurluk aldım yinede botun bağcıklarından geçirdi(vites atarken veya frende bilekten ayağı oynatınca suyu alıyor)(Caterpiller aldık bide gerek bile yokmuş yani).Veya yağmurluk nem yaptı soğuktan içinde yine içten ıslandık.

Dizine direk değmediğinden uzun yolda dahi üşümezsin,apış arası7 cm kadar ayrı, yani altına sokup gelecekteki çocuklarını rahatça koruyorsun(asıl alış amacım)

Şiddetle tavsiye ediyorum.

!!!Yanlız şunu belirtmek isterim bunu giyip yürümeye kalkınca diz tarafı yine 45 derece açı ile kaldığından çok komik ve de garip oluyor.

Kullanma şeklim.Motosikleti orta sehpaya alıyorum üstüne çıkıp örtüyü üzerime koyuyorum 10 saniyede çırtçırtlar ok.Apış arasını güzelce yerleştiriyorum.Botun sadece burnu çıktığından su geçirmiyor,soğuk havayı zaten düşündürmüyor.İnince elimle çırt çırta vurunca 2 saniyede çıkartıyorum.Uzun yolda harika olacağından eminim.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Aynısından bende aldım.Yağmurda ayak bileklerin çamur oluyor çünkü o kısım açıkta kalıyor bunların bir kaç modelli olanları var kimisi uzun kimisi daha da kısa acele etme alırken

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben belki bu konuda yardımcı olabilirim.Boy 1,87, kilo 105 Ben feyizoğlundan aldım.Aldığımda yanına 4 Tl ye 2 metre çırt çırt aldım.Döşemecide diz arkasının çok az altında karşılıklı diktirdim.Daha pratik oldu.(daha güzel yöntemler var)

Ben yağmurluk aldım yinede botun bağcıklarından geçirdi(vites atarken veya frende bilekten ayağı oynatınca suyu alıyor)(Caterpiller aldık bide gerek bile yokmuş yani).Veya yağmurluk nem yaptı soğuktan içinde yine içten ıslandık.

Dizine direk değmediğinden uzun yolda dahi üşümezsin,apış arası7 cm kadar ayrı, yani altına sokup gelecekteki çocuklarını rahatça koruyorsun(asıl alış amacım)

Şiddetle tavsiye ediyorum.

!!!Yanlız şunu belirtmek isterim bunu giyip yürümeye kalkınca diz tarafı yine 45 derece açı ile kaldığından çok komik ve de garip oluyor.

Kullanma şeklim.Motosikleti orta sehpaya alıyorum üstüne çıkıp örtüyü üzerime koyuyorum 10 saniyede çırtçırtlar ok.Apış arasını güzelce yerleştiriyorum.Botun sadece burnu çıktığından su geçirmiyor,soğuk havayı zaten düşündürmüyor.İnince elimle çırt çırta vurunca 2 saniyede çıkartıyorum.Uzun yolda harika olacağından eminim.
    bende CB125E için kullanmayı düşünüyorum.bu Cb yoldaki bütün suyu super emici filler ile emip ayak ve bacaklarıma atıyor =) yağmur yağmasa bile yoldaki nemi alıp atıyor =)

şimdi bu örtüyü alırsak yinede su atıyor mu ayaklara? cırt cırt yaptırmasak olmuyor mu? bide motosiklete bağlantı yeri var mı? kuryereler bunları hep motosikletin üzerinde bırakıp gidiyor.
    Karadeniz - Giresun.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ofisteyim, yoksa fotoğraf çekip koyabilirdim.Ama eğer yağmurluk veya bot alıcaksanız motosiklet için bence önce böyle birşey alın.Bazı arkadaşlar görüntüsünden ve çıkarıp takmasından rahatsızlık duydukları için kullanmazlar ama o abilerimiz şimdi kemik sızlaması çekiyor.Ben dersimi baştan çıkarttım.Görüntü 2. plana atın kışın(tavsiyedir.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende CB125E için kullanmayı düşünüyorum.bu Cb yoldaki bütün suyu super emici filler ile emip ayak ve bacaklarıma atıyor =) yağmur yağmasa bile yoldaki nemi alıp atıyor =)

şimdi bu örtüyü alırsak yinede su atıyor mu ayaklara? cırt cırt yaptırmasak olmuyor mu? bide motosiklete bağlantı yeri var mı? kuryereler bunları hep motosikletin üzerinde bırakıp gidiyor.
    Güzel kardeşim Cbf den inip Cb'ye bineceksen bence önce test et derim.Motosiklet çok sağlam hiçbir mekanik problemi yok fakat toton tabiri caiz ise taş hatunlardan daha taş olur o derece master degree diplomanı verir eline

Bana geldiğinde önünde bir küçük bez halka dikiş vardı.Sanırım motosiklete bağlamak için ama düşündüğümde eğer koruma demirine bağlarsam ilerde kalacak.O zaman yine yandan veya depo altından soğuk gelmez mi?Bunu denemek lazım.Su atma konusunda sonuşta ön teker suyu yarınca su iki tarafa dağılır ve içinden geçeriz, bu tüm motosiklerlede bu şekildedir.Ama yağmur yağmadığında ben takıyorum yoldaki sıçrayan su örtüde kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Tahsin kardeşim bekle sen ben yarın fotoğraf çekip koymaya çalışayım.Daha güzel derdimi anlatırım.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    aynen acele edilecek bişey değil bu konu. o yüzden bu başlıkta iyice irdeleyelim bu konuyu

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    diz örtüsünü cbftede kullandım cbde de bence kışın diz örtüsü olmadan kesinlikle gezilmez 1.si soğuktan kesinlikle koruyor sert rüzgarı almadığınız için üstünüzdeki eşyalar sizi sıcak tutmaya yetiyor...2.si o arabalardan gelen çamur su vs vs üzerizde full yağmurluk olsa bile çamura bulanıyorsunuz ama bu şekilde bütün yağmur çamur diz örtüsü ve elcik kılıfında...

hele ellerdeki üşüme ve ısınma problemi için birebir kalın polarlı eldiven giyiyorum alttan hergün 20 km git gel üşümüyorum sağnak yağmur gece farketmiyor...

şuan tek sıkıntım motora binmek için 10 dakka giyin hazırlan vs bazen üşeniyorum

birde bunların tek kat deri olanları var onlar yolda çarşaf gibi sallanıyor ruzgar alması ne derece bilemem ama benim aldığım diz örtüsü ve elcikler 100 tl ama baya bi kalın ruzgarda bile kalıp gibi duruyor sürüşte zorluk çıkarmıyor vites pedalı vs rahat kullanıyosun...bide deri arad köpük sonra yine deri kesinlikle soğuk almıyor

serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diz örtüsünü cbftede kullandım cbde de bence kışın diz örtüsü olmadan kesinlikle gezilmez 1.si soğuktan kesinlikle koruyor sert rüzgarı almadığınız için üstünüzdeki eşyalar sizi sıcak tutmaya yetiyor...2.si o arabalardan gelen çamur su vs vs üzerizde full yağmurluk olsa bile çamura bulanıyorsunuz ama bu şekilde bütün yağmur çamur diz örtüsü ve elcik kılıfında...

hele ellerdeki üşüme ve ısınma problemi için birebir kalın polarlı eldiven giyiyorum alttan hergün 20 km git gel üşümüyorum sağnak yağmur gece farketmiyor...

şuan tek sıkıntım motora binmek için 10 dakka giyin hazırlan vs bazen üşeniyorum

birde bunların tek kat deri olanları var onlar yolda çarşaf gibi sallanıyor ruzgar alması ne derece bilemem ama benim aldığım diz örtüsü ve elcikler 100 tl ama baya bi kalın ruzgarda bile kalıp gibi duruyor sürüşte zorluk çıkarmıyor vites pedalı vs rahat kullanıyosun...bide deri arad köpük sonra yine deri kesinlikle soğuk almıyor

http://img87.imageshack.us/img87/3268/sdc10953a.jpg

http://img802.imageshack.us/img802/2915/sdc11229y.jpg
    bu diz örtüsü motosiklet üzerine sabitleniyor mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:12 ----------

aslında şu motosiklet üreten fabrikalar üzeri kapanan/açılan motosikletleri piyasaya bir sürseler öne bir bilgeç,ısıtma sistemi felanda yapsalar çok iyi olur...o zaman arabayı da satarım vallaha

Motosikleti
    valla bende arabayı satma niyetiyle aldım ama motor işi bu havalarda çok önlem almak istiyor.
    uğraşacağım bakalım.
    üstü büyük ön camla hallettik. altıda halledersek bu iş tamamdır.

aha benim cengolar

feliçita - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PİAGGİO BEVERLY 500**2006**
    sıcak su torbası işe yarar..çakmaklık varsa ısıtma minderi alabilirsin..
    EthanHunt bunu beğendi.
    apachi'ler ve kendini apachi hissedenler beni yasaklı listesine ekleyin...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)