Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Küçük cc'de performans egzos uygulaması.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    İyi akşamlar forum sakinleri. 150 cc civarı motorlara uygulanan performans egzoslar motoru nasıl etkiliyor? Motorum Apache 150 RTR'ye biraz görsellik ve tok ses katması amacıyla performans egzos taktırtmayı düşünüyorum. Bir kaç yerden fiyat aldım bir de size danışayım dedim. Kısacası yapacağım masrafa değer mi? İyi akşamlar tekrardan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    Performans anlaminda farkedemezsin, duygusal olarak tatmin olabilirsin
    Siz bir yere gitmek için aracınıza binersiniz. Biz ise "Motosikletimize binmek için" bir yerlere gideriz.

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Performans anlaminda farkedemezsin, duygusal olarak tatmin olabilirsin
    Duygusal olarak tatmin olmak derken?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motor daha çok ses çıkartınca daha hızlı gidiyomuş hissi yaratabilir.
    Re!S*33 ve M.balibey bunu beğendiler.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    tipi guzelleşir ama yakıt artar.farkedilmen trafikte artar bu yönü iyi sesi çok olursa kufur yersin bu kötü
    keyfin bilir istiyorsan değiştir.sonuçta zevk meselesi.ben olsam apachem olsa bende karbon gorunumlu bi egzoz taktırırdım.ama sesi çok abartılı olmayacak şekilde
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor daha çok ses çıkartınca daha hızlı gidiyomuş hissi yaratabilir.
    Motorun km/h göstergesi sese duyarlı olarak mı çalışıyordu? Hisle falan bağlantıyı kuramadım da Konuyu mu ciddiye almadınız yoksa bu cevapları cidden mi yazıyorsunuz?

Motosikleti
    Ciddi yazdım ama fiziksel anlamda bi performans artışı olmayacağından psikolojik yönlerine değinmiştim.

Motosikleti
    Alıntı sozerten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun km/h göstergesi sese duyarlı olarak mı çalışıyordu? Hisle falan bağlantıyı kuramadım da Konuyu mu ciddiye almadınız yoksa bu cevapları cidden mi yazıyorsunuz?
    bence gayet doğru demiş.hız artmaz ama ses yükselince daha hızlı gidiyormuş gibine gelir.dene ve gör
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tipi guzelleşir ama yakıt artar.farkedilmen trafikte artar bu yönü iyi sesi çok olursa kufur yersin bu kötü
    keyfin bilir istiyorsan değiştir.sonuçta zevk meselesi.ben olsam apachem olsa bende karbon gorunumlu bi egzoz taktırırdım.ama sesi çok abartılı olmayacak şekilde
    Alırsam slencer killer özellikli bi egzos almayı düşünüyordum zaten. Şehir içinde apaçiler gibi dikkat çekmeye lüzum yok Bi kaç usta titreşimi keser falan dedi. Onlarla fazla muhabbetim olmadığı için pek ciddiye almadım , sonuçta adam mal satacak. Titreşim kesebileceği konusunda bilgin var mı?

Motosikleti
    Alırsam slencer killer özellikli bi egzos almayı düşünüyordum zaten. Şehir içinde apaçiler gibi dikkat çekmeye lüzum yok Bi kaç usta titreşimi keser falan dedi. Onlarla fazla muhabbetim olmadığı için pek ciddiye almadım , sonuçta adam mal satacak. Titreşim kesebileceği konusunda bilgin var mı?
    titreşimi bilmiyorum ama cok azda olsa 1-2 beygir guc artabilir

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Mengunun demek istediğini yanlış anladın sanırım

Yani çok güzel bi şarkı dinlersin 10/2 seste duymazsın bile gürültü gibi rahatsız eder bi süre sonra, ama 10/10 kaliteli bi sistem ile dinlersen yerinde oturamayıp kalkar göbek atarsın Bunun gibi bi his

Ayrıca markalı ve montajı doğru uygulanmış, motosikletin için üretilmiş bi egzoz takarsan, montaj sonrası testler ile herşey yeni işleyişe göre düzenlenmiş olursa, çok az bi performans artışı olabilir,

bu rahatlama rolanti ve yüksek devirler harici daha rahat hareket edebilen motosikletinin yakıtını düşürür, sesi yüksek olsa da rahatsız etmez keyif verebilir (uzun yollda nekadar katlanılır bilemem )

125-150cc commuterlarda egzoz boyu saçma uzunlukta olması bile değiştirmek için yeterli bi sebep bence

Ne olursa olsun bu kriterlere uymayan bi egzozu en kral marka da yapsa hiçbişeye benzemez, performans allak bullak olur, ses zaten bişeye benzemez, yakıt hertürlü artar... ... iyice bi araştır derim ben
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    ne kadar çok ses çıkarıyorsa o kadar hızlı gidiyor hissi vermesi bana biraz saçma geldi , ben şahsen göstergeye göre ölçerim hızımı o yüzden yani.

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yani çok güzel bi şarkı dinlersin 10/2 seste duymazsın bile gürültü gibi rahatsız eder bi süre sonra, ama 10/10 kaliteli bi sistem ile dinlersen yerinde oturamayıp kalkar göbek atarsın Bunun gibi bi his

Ayrıca markalı ve montajı doğru uygulanmış, motosikletin için üretilmiş bi egzoz takarsan, montaj sonrası testler ile herşey yeni işleyişe göre düzenlenmiş olursa, çok az bi performans artışı olabilir,

bu rahatlama rolanti ve yüksek devirler harici daha rahat hareket edebilen motosikletinin yakıtını düşürür, sesi yüksek olsa da rahatsız etmez keyif verebilir (uzun yollda nekadar katlanılır bilemem )

125-150cc commuterlarda egzoz boyu saçma uzunlukta olması bile değiştirmek için yeterli bi sebep bence

Ne olursa olsun bu kriterlere uymayan bi egzozu en kral marka da yapsa hiçbişeye benzemez, performans allak bullak olur, ses zaten bişeye benzemez, yakıt hertürlü artar... ... iyice bi araştır derim ben
    Açıklaman için teşekkür ederim Apache için üretilmiş böyle bir egzos bulunuyor mu? Varsa nerden kaç liraya temin edebiliriz? Açıkçası motorumu sanayideki yamyamların eline bırakmak istemiyorum :D o yüzden bu kadar titriyorum bu konu üstüne. Aslında Apacheye veya aynı cclere bu egzoslardan uygulayanlar varsa , bi aydınlatsa kullanıcı olarak , çok hoş olur

Motosikleti
    ne kadar çok ses çıkarıyorsa o kadar hızlı gidiyor hissi vermesi bana biraz saçma geldi , ben şahsen göstergeye göre ölçerim hızımı o yüzden yani.

---------- Post added at 19:22 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

Açıklaman için teşekkür ederim Apache için üretilmiş böyle bir egzos bulunuyor mu? Varsa nerden kaç liraya temin edebiliriz? Açıkçası motorumu sanayideki yamyamların eline bırakmak istemiyorum :D o yüzden bu kadar titriyorum bu konu üstüne. Aslında Apacheye veya aynı cclere bu egzoslardan uygulayanlar varsa , bi aydınlatsa kullanıcı olarak , çok hoş olur
    tigerde direk uyumlu model var ama biraz pahalı
    450-800 bcivarı 800e full karbon
    250 yede modeli var ama aynı sanayi tipi gibi çirkin.
    googleye tiger egzoz yazıver
    sozerten bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Egzozun boyu uzadıkça performans artıyor bilmiyormusun

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    ben taktırdım. tip olarak orjinal egzozundan daha kibar ve güzel. ses olarak daha tok ses.
    yakıtta artma olmadı

Uploaded with ImageShack.us
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naptın abi sen soba borusunu geçiriverelim o zaman egzos çıkışına :D

---------- Post added at 19:34 ---------- Previous post was at 19:31 ----------

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben taktırdım. tip olarak orjinal egzozundan daha kibar ve güzel. ses olarak daha tok ses.
    yakıtta artma olmadı
    http://img62.imageshack.us/img62/568...0323125935.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    Çok hoş durmuş gerçekten. Bu sistem toplamda kaç TL tuttu?

Motosikleti

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Teşekkür ederim araştırman için Lakin bunlara ben de göz attım ancak Ferdinand arkadaşımızın dediği gibi benim motora uygun bir parça mıdır bu?

Motosikleti
    Teşekkür ederim araştırman için Lakin bunlara ben de göz attım ancak Ferdinand arkadaşımızın dediği gibi benim motora uygun bir parça mıdır bu?
    bunlar 250 cc ve aşşağı için uyumlu diye bahsediliyor.ama tam uyumluluk soz konusu değil
    tam uyumlu istersen ilk bahsettiğim gibi biraz pahalı

Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar 250 cc ve aşşağı için uyumlu diye bahsediliyor.ama tam uyumluluk soz konusu değil
    tam uyumlu istersen ilk bahsettiğim gibi biraz pahalı
    anladım arkadaşım çok teşekkürler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler