Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

250cc Motorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    fastturkish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc Naked tarzında bence İnazuma tek geçilir bu yıl.. Kullanmadım, hatta yakından bile görmedim ama okuduğum yorumlar, izlediğim videolardan çıkardığım sonuç budur. Kimse kötü demiyor motora. Suzuki bu işte bence ciddi atılım yapacak Türkiye'de.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Zevk için binilecekse Ninja 250 + bir çift Michelin Pilot Road 3. "Yok, zevk olayı çok zengin işi kaçar, ben daha çok git gel için kullanacağım" diyorsanız 150cc zaten yeterli. Ama Z800 yorumundan zevk beklentisi sezinlemek çok da zor değil O halde Ninja 250 + bir çift Michelin Pilot Road 3. Göstergeyi kafaya takmayın, virajlara akarken zaten oraya bakmıyor olacaksınız.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    CBR 250 ilk motorumdu güzel motordur kendisi fakat bel ağrılarımdan dolayı hemen satmak durumunda kaldım 4500km'de idi ninja kulladım güzel fakat ninja 300 daha güzel hatta harika. İnazumayı test etme imkanım oldu amotisörler süper tan şehir içi aleti fakat aralarında en psikopatı ninja 300 hariç. KTM DUKE 200. Gerek malzeme kalitesi gerek gidiş gerek duruş tork desen o biçim diğerlerinde 1-2 pahalı olabilir ama hakediyormu ve diğerlerinden iyimi gerçekten süper. Madem Naked seviyorsun pek naked değil dahaçok supermoto ama bence mutlaka bi git kullan test et diğerlerinide test et mutlaka ondan sonra kararını ver. İkinci bir olayda Duke 200'da ABS var. ABS hayat kurtarır önemli bir ayrıntı bence.
    agilty bunu beğendi.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

bence titreşim çok önemli bir faktör.
    insanlar 5000 tl verip cbf 150 alıyorsa titreşimsiz ve sessiz bir motor olduğu için.yoksa 1800 e bir sürü çin işi var rahat motorlar.
    250 cc de bu biraz gözden kaçıyor gibi. tek silindir olunca 250 cc de titreşim kaçınılmaz oluyor. ve motorun her yeri gün geçtikçe granaj araları genişledikçe artan bir zırıltı sesi olur
    .buda zevk için binen bir sürücünün keyfini kaçırır.
    duke ye binmedim. ninja , cbr , ve st kanuni ye bindim. vibrasyonu en az olan ninjaydı. cbr de aşırı vibrasyon var. bana göre artçı meselesinde bu 3 motorda artçı işi çok zor. cbr 250 ye artçı oldum. arkası çok sert bir kavuçuk sünger sayesinde sanki taşa oturuyordum. 100 km artçı olmak çin işkencesinden beter olur düşüncesindeyim. yakıt konusunda cbr 250 az yakıyor derken 4lt az bir rakam değildir. 100 km hızlarda çoğu 600 sporturing motorlar 4lt rakamını bulur.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Ben en son ölçümü yapayım size
    ortalama 4.67'dan 100 liralık benzin aldım(21,41 litre)motoruma %95'i şehir dışı
    (bol virajlı yollar ve soğuk havalarda) olarak 725 km (daha fazla ama minimum yazıyorum) yol yaptım. 90 km hızın altına hiç düşmedim.
    100 km ortalamam 2,95 lt olmuş.

CBR 250r alacaklara tavsiye ederim. Yakıt tüketimi,sorunsuzluk ve yedek parça fiyatları olarak en makulu bu motosiklettir kesinlikle.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzos sıkıntı değil de, 10.500 TL sıfır km fiyatı çok iddalı bir fiyat. SYM gibi bilinirliği az bir marka için çok fazla bence. Markayı asla kötülemiyorum. Ama rekabet edebilmek için uygun bir fiyat değil. Uygun bir 2. el bulunabilirse çok ideal bir makine.
    bende bundan şikayetciyim
    rakiplerine göre fiyatı biraz kırsa 8 bin civarında olsa tutabilir.
    tip on numara
    ama bir de titriyor filan diyorlar
    # motosikletle.blogspot

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence titreşim çok önemli bir faktör.
    insanlar 5000 tl verip cbf 150 alıyorsa titreşimsiz ve sessiz bir motor olduğu için.yoksa 1800 e bir sürü çin işi var rahat motorlar.
    250 cc de bu biraz gözden kaçıyor gibi. tek silindir olunca 250 cc de titreşim kaçınılmaz oluyor. ve motorun her yeri gün geçtikçe granaj araları genişledikçe artan bir zırıltı sesi olur
    .buda zevk için binen bir sürücünün keyfini kaçırır.
    duke ye binmedim. ninja , cbr , ve st kanuni ye bindim. vibrasyonu en az olan ninjaydı. cbr de aşırı vibrasyon var. bana göre artçı meselesinde bu 3 motorda artçı işi çok zor. cbr 250 ye artçı oldum. arkası çok sert bir kavuçuk sünger sayesinde sanki taşa oturuyordum. 100 km artçı olmak çin işkencesinden beter olur düşüncesindeyim. yakıt konusunda cbr 250 az yakıyor derken 4lt az bir rakam değildir. 100 km hızlarda çoğu 600 sporturing motorlar 4lt rakamını bulur.
    Öffff, demiyeyim dedim ama tutamıyorum kendimi. Yine gereksiz yorumlarınızla ortalığı şenlendirmişsiniz. Gereksiz de demiyelim bildiğin yalan-yanlış... Bir de onu eleştir bunu eleştir, yok şunu dikkate al, bilmem öteki konuyu da düşün diye diye nereye, hangi motora-modele varacaksınz anlamış da değilim....
    #sürenadam

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Yerinde olsam dusunmeden suzuki inazuma alirdim. Hepsinden daha konforlu bir motor. Amortisorleri inanilmaz fren performansi mukemmel vites gecisleri cok hos

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Sağolun arkadaşlar yorumlar ve fikirler için.

Konuyu açmadan önce kafamda zaten bir iki motor vardı ancak birçok kişi Inazuma diyince, açtım birkaç videosunu daha izledim.
    Alet kalitesini 360P videoda bile belli ediyor Gidiş, duruş yazılan yorumlara, kullananlara göre sınıfında rakipsiz. Konfor açsından tabii. Biraz retro bir tasarıma sahip ve seven var sevmeyen var. Ben açıkçası sevmedim. Naked seven biriyim ancak bazı detayları hoşuma gitmedi.

SYM güzel alet. 0km almak bana mantıklı gelmiyor SYM'nin fiyatlandırma anlayışıyla. 2. el piyasası zaten ölü. Ucuza denkleyebilirsem, olabilir.

Yazın forum olarak organize olacağımız bir buluşmada kimbilir belki birkaç farklı motor deneme şansım olur, kararımı da buna göre veririm

Alıntı Flashock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci bir olayda Duke 200'da ABS var. ABS hayat kurtarır önemli bir ayrıntı bence.
    Aklıma gelmeyen bir ayrıntıydı. Teşekkür ederim. Evet, ABS ciddi bir avantaj.
    Ben bir Duke bulayim bi yerlerden denemek için

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Karar vermek zor iş ya.Seçenekleri kafanızda azalttıktan sonra en güzeli gidip beğendiğini almak bence.Yakıt, performans , konfor da biryere kadar....
    agilty bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Bunlari goz onunde bulundurarak tercih yapmani oneririm

Gidis
    Durus
    Viraj
    Konfor
    Kalite
    Guvenlik

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    ktm düşük devirlerdeki torkuyla ünlü 0-100 de ninjayı geçiyor diyorlar 50 cc diyorsun ama ktm ducati gibi markalar herzaman kalite kokar bunuda göz önüne alabilirsin.
    Flashock bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Eğer servisinin ücretini karşılayabileceksen ki aşırı sıkıntı olacağını düşünmüyorum gözün kapalı Duke 200 al.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    O değilde Megelli gelse de bi görsek artık
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Konuyu hortlatayım . Gerçi, 2013'den bu yana 250 cc motorlar başlıklı başka konu açıldı mı bilmiyorum; forumda arattırınca burası çıktı.

İmdi, konuya gelirsek:
    2016'da 250 cc'liklerde durum nedir arkadaşlar? (Dik oturuş pozisyonuna sahip modeller için; racing veya chopper tarzı değil).

Kubazaki'yi büyütmeye karar vermek istiyor gibiyim. 600 cc'likler 30 binlerde; onu bir geçiniz. 15 bin'lerdeki bütçeye göre 250 cc şu an ideal bir üst model olarak görünüyor.

250 cc düşünmemin sebebi şehirlerarası yollarda, ki, hakkını teslim edeyim, baya bir duble yol yapıldı, en azından bizim buralarda, giderken ara ara 140'lara rahat çıkabilmek gerektiğini düşünüyorum. Denizli çevre yolunda 125'i, o da kısa bir süreliğine bayır aşağıya, geçemedikten sonra bu kanıya vardım; bomboş yolda .

ABS bence olmalı diye düşünüyorum, 250 cc'ye geçtikten sonra. Marka kötülemiş olmayayım ama, piyanocunun ABS'siz modeli getirmesine tepki olarak, alınmamalı diye düşünüyorum... Sonuçta her alış veriş bir onaylamadır; iyi yapmışsın bir daha yap demektir.

Titreşimin olmamasına da büyük önem veriyorum. Burada bir yerde okudum; 250 cc'ye çıktıktan sonra 2 silindirli olması da önemli artık; titreşim olmaması için...

Sezon yeni açılıyor...

Kubazakiyi alış fiyatının %90'ına 1,5 yıl sonra okutabilecek gibiyim... Bakalım ...

Beğendiğim bir 250'lik denk getirebilirsek; ona da bir isim bulurum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)