Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Moto Moto Kampanyası başlatsak nasıl olur?

Motovento
    REKLAM ALANI
    obk11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza inşallah
    Tüm herkese selamlar,
    Benim kafamda bir düşünce var. Ama ilk önce buna benzer bir kampanyayı sizlerle paylaşıp sonra kafamdaki düşünceyi sizlerle paylaşacağım.
    EVİM EVİM diye bir proje kampanya var. Bu evim evim kampanyasına üye olunuyor ve her ay belli bir miktar para yatırılıyor ve sırayla herkes ev sahibi oluyor. Arkadaşımın ailesi de bu kampanyaya üye buradan biliyorum. Bizde MT ailesi olarak her ay en fazla 10 TL yatırarak EVİM EVİM kampanyası gibi MOTO MOTO kampanyası yapsak sırasıyla MT ailesinden motosiklet aşkı ile yanan bende dahil motoru olmayan herkesi sırasıyla motosiklet sahibi yapsak nasıl olur? Ama bir şartı olması lazım bu işin: Katılacak kişilerin mutlaka A2 ehliyetli olması gerekmeli şartı koyulabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş kendimiZe para ayırıp motor alamıyoruz millet senelerdir para biriktiriyorum diyor forumda hergün , başkasına nasıl para verelim ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Çok iyi ya , sınıfta herkese 1 tl var mi kantinden yemek alıcam diyen kızlar gibi , karşıya geçicem 1 tl versene dermiş gibi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Dusunce niyet masumane guzel olsada bircok sebeoten oturu uygulanabilirligi kesinlikle imkansiz....
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yaza inşallah
    Okadarda zor bir sey degil bence koskoca ev icin bu uygulamayi yapiyorlar. Kalkipta 10 bin tl kadar para olmiyacak herhalde en fazla 5.000 tlde bir sira atma gibi bir sistem olabilir

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Tamam sen başla kardeş parayı yatırmayı biz geliriz akdklajfdkdnd ya amma tembelliğe alışığız. Ben öğrenciyim 4 yıldır para biriktiriyorum bu yaz alıcam , sen de çalış biriktir al Allah Allah ya , kickstart mı lan burası.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Forum para toplama işlerine girmez bu birinci problem.
    Benzer bir olayı kask için yaptık.
    Öyle geniş katılımlı filan da değil, bir kaç arkadaş aramızda para toplayıp ihtiyacı olan üyelere kask aldık.
    Kask aldığımız üyelerden bir daha foruma uğrayan olmadı.
    Bir iki kişi hariç.
    Hesapta imkanı olan ve ya daha sonra imkan bulan başkalarına yardım eder diye planlamıştık.

Kısacası bulaşılacak iş değil.

İnsanlar eleleee tuutuşşşsa,
    Birrlikkk olsaaaa....
    Ertugyigit, muRatpasa, efendy06 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Samimi insanlar.harici olmaz ayrıca imzasız.falan da olmaz çünkü adam aldıktan sonra kotu niyetliyse canınız sıkılır

Motosikleti
    Yaza inşallah
    Uzunca suren arastirmalarim sonucunda yaptigim planlamarim sonucunda guzel bir tez hazirlamaya basladim. Tezimi 3-4 ay icinde bitirip bu projeyi uygulamaya sunmak icin gerekli sirketlerle bankalarla gorusmelere baslayacagim. Yakinda arastirma asamasindaki projemin taslagini sizlere sunacagim.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu işe bu şekilde kimse yanaşmaz. Kendi fikrim eğer bi kumbara oluşturup o kumbaraya her ay düzenli para yatırsak ve ayda bir çekiliş yaparak o kumbaraya düzenli para yatıran birine motor alınsa tamam. Ama sırayla falan olmaz bu iş. Kendine birşey dönmeyeceğini bile bile para yatırmak herkese göre değil. Öyle bi hayırsever varsa zaten sana direk alır motoru
    Ha o şekilde bi çekiliş olacaksa da bu noter huzurunda veya güven veren bi ortamda şikesiz şaibesiz olması lazım bunu yapmak da her babayiğidin harcı değil. İlk çekilişten sonra hemen başlanır isyana hile var diye.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Bu arada o evim evim denilen proje de öyle beleş ücretsiz değil , lira ile ve aylarca yıllarca beklemek gerekiyor , ve kurum gerçekten ciddi bir miktar komisyon alıyor her daire için. Neyse böyle şeyler olmaz , motor çıkan arkadaş ülkeyi terkeder bu ülkede. Para falan da yatırmaz başkaları için.

beycank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    şöyle olabilir işte, 30 kişi katıldığını varsayalım. Motor fiyatı 6000 diyelim. Sıralama çekiliş ile belirlenecek ve herkes motor sahibi olana kadar herkes belli bir tutarı yatıracak. 200 TL diyelim. 200x30 = 6000 TL. 1 kişi motor sahibi oldu. Bu kişi ödeme yapmayı kesmiyor, ödeme yapmaya devam ediyor ta ki 30 kişi de motor sahibi olana kadar. Buda 30 ay demek. 30 ay sonunda toplamda zaten 6000 vermiş oluyor bu kişi. Ama süre uzun gerçekten. Fiyat artarak süre kısalabilir. Bunun avantajı bankadan kredi alıp üstüne faiz verme derdi olmayacak. Ama güvenirliği vs, yasal yollarla sağlanmalı. Öyle hadi 30 kişi biraraya gelelim kendi aramızda yapalım böyle birşey diyerek yapılabilecek bir şey değil maalesf. Tabi işin içinde bir çok şey giriyor. İlk alan adam şanslı tamam ama belki 2 yıl sonunda 6000 olan motor zamlancak vb durumlar ortaya çıkacak. Şartların kuralların önceden iyice belirlenmiş olması gerekmekte.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    bekotr2 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    evim evim projeleri zaten başlı başına bi dolap
    Ertugyigit bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Ev olayını bende araştırdım. Bankaların bal kaymak şekilde konut kredi faizi yediğini ve yüzlerce milyon tl her sene kar ettiğini üç beş uyanık görür.

Derler ki biz banka kursak kimse bize güvenmez. Peki biz bu halkı (kazları) nasıl yolarız? Tabii ki dinden imandan bahsederek yola çıkmak şart !!!

Derler ki faiz haram. gelin faizsiz ev sahibi olun, gel vatandaş haram yeme, bize gel biz yolalım seni derler. Ardından halk da meraklanır (kazlar vak vaklamaya başladı mı? güzelll)

Adam derki; herkes ayda 2 bin tl koysun, 100 kişi katılsın sisteme. yapar ayda 200bin tl. toplanan parayla o ay birine ev alacaz derler. Çekiliş yapacaz her ay kime çıkarsa o ev sahibi olacak. Buraya kadar sistem güzel. Buna lafım yok. Ama sonra sistemi kuran adam der ki, hop vatandaş ben bu işi babamın hayrına yapmıyorum, her ay herkes 2500 tl verecek. toplandı mı sistemde 250bin tl. Gider 220 bine ev alınır, üstü de sistemi kuran ve ortaya 5krş bile koymayan uyanık kuruculara...
    Banka senden vade alırsa haram, bunlar komisyon alırsa helal... Hmmm bu işte bi terslik yok mu sizce?

Ayrıca madem her ay para verebilecek gücün varsa,o parayı biriktirecek iraden olsun. Git kendine ne istiyosan onu al, kimse babasının hayrına kimseye 5krş vermez gençler, aman diyeyim akıllı olun, kapılmayın böyle şeylere...
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Yaza inşallah
    Şimdi Abilerim Kardeşlerim öncelikle Selamın Aleyküm,
    Aslında biraz daha araştırıp tezimi hazırlayıp sizlere sunacaktım ama size azıcık ucundan anlatayım,
    Her Ay 50 TL yatırırsak yılda toplam yatıracağınız miktar 600 TL.. 100 tane üye olsa ayda kişi başı 50 TL den 5000 TL eder, 1000 tane üye olsa kişi başı 50 TL den 50.000 TL eder. Böyle işler hesapsız imzasız kanunsuz resmiyetsiz bir şekilde asla ve asla yapılmaz ve yapılamaz.. Anlaşmalı Bankaya X Bankası diyelim. Türkiye çapında bu X bankasının şubesine gidilerek kayıt veya üyelik yapılabilir. Her hesap ve her şey resmi ve kanunlu..Bu kampanya için 3 şık mevcut.. 1= 5.000 TL için Başvuru 2= 7.500 TL için Başvuru 3= 10.000 TL için Başvuru.. Tabi bu kampanyanın kayıt veya üyelik için bazı şartları olucak. *18 Yaş ve Üstü *Geliri veya Geliri olan birinin Kefili * Sözleşme(3 ŞIK için ayrı ayrı) Bu Şıklarda da şöyle bir şey mevcut Mesela Ali 5.000 TL istiyor ve buna göre 1 yıllık sözleşme imzalanıyor. Mesela Veli 7.500 TL istiyor oda 2 yıllık sözleşme imzalanıyor. Mesela Melih de 10.000 TL için başvuruyor ve 3 yıllık sözleşme imzalanıyor. Yani yeni bir hat alırken sana şukadar süre çıkamassınız diyorlar ya koşullu adı ne? öyle sitem olucak.. 5.000 TL için başvuran adam 2. Ayda aldı motorunu ve öyle çekip gidemiyor 1 yıl boyunca ödemek zorunda ve imzalı olduğu için(sözleşmelerde bu şekilde hazırlanacak) ödemesse yasal işlem başlatılacak. Ödeme günleri Her ayın 15-25'i+5 daha şeklinde olucak eğer dediğim gibi başarabilirsem çok şahane bir uygulamaya imza atmış olucağım.. Sonuçta Her Ay 50 TL verilecek 12x50 Tl= 600 tl vee 600 TL verip 5.000 tl almış olucaksınız. teşekkürler.. SAYGILAR...

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş sen harcanıyorsun bu forumda mega holdings'e katılsana , bak onlar senin gibi yetenekli Zeki gençleri lider yapıyorlarmış hacizli araba veriyorlarmış altlarına hadi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı obk11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Abilerim Kardeşlerim öncelikle Selamın Aleyküm,
    Aslında biraz daha araştırıp tezimi hazırlayıp sizlere sunacaktım ama size azıcık ucundan anlatayım,
    Her Ay 50 TL yatırırsak yılda toplam yatıracağınız miktar 600 TL.. 100 tane üye olsa ayda kişi başı 50 TL den 5000 TL eder, 1000 tane üye olsa kişi başı 50 TL den 50.000 TL eder. Böyle işler hesapsız imzasız kanunsuz resmiyetsiz bir şekilde asla ve asla yapılmaz ve yapılamaz.. Anlaşmalı Bankaya X Bankası diyelim. Türkiye çapında bu X bankasının şubesine gidilerek kayıt veya üyelik yapılabilir. Her hesap ve her şey resmi ve kanunlu..Bu kampanya için 3 şık mevcut.. 1= 5.000 TL için Başvuru 2= 7.500 TL için Başvuru 3= 10.000 TL için Başvuru.. Tabi bu kampanyanın kayıt veya üyelik için bazı şartları olucak. *18 Yaş ve Üstü *Geliri veya Geliri olan birinin Kefili * Sözleşme(3 ŞIK için ayrı ayrı) Bu Şıklarda da şöyle bir şey mevcut Mesela Ali 5.000 TL istiyor ve buna göre 1 yıllık sözleşme imzalanıyor. Mesela Veli 7.500 TL istiyor oda 2 yıllık sözleşme imzalanıyor. Mesela Melih de 10.000 TL için başvuruyor ve 3 yıllık sözleşme imzalanıyor. Yani yeni bir hat alırken sana şukadar süre çıkamassınız diyorlar ya koşullu adı ne? öyle sitem olucak.. 5.000 TL için başvuran adam 2. Ayda aldı motorunu ve öyle çekip gidemiyor 1 yıl boyunca ödemek zorunda ve imzalı olduğu için(sözleşmelerde bu şekilde hazırlanacak) ödemesse yasal işlem başlatılacak. Ödeme günleri Her ayın 15-25'i+5 daha şeklinde olucak eğer dediğim gibi başarabilirsem çok şahane bir uygulamaya imza atmış olucağım.. Sonuçta Her Ay 50 TL verilecek 12x50 Tl= 600 tl vee 600 TL verip 5.000 tl almış olucaksınız. teşekkürler.. SAYGILAR...
    şakamı bu 100 kişiden para alıp 10 kişiye mi vercen anlamadım ?

Berkay* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight / 48
    Herkesin sonuna kadar para vermeyeceğini geçtim. Katılım olmayacağını da geçtim.
    Her katılan kişinin cebinden çıkan para alacağı motorun fiyatı kadar olacak yani bir kar söz konusu değil.
    Tek yararı olacak o da şudur:
    Örneğin 10 kişi motosiklet için aynı zamanda aynı hızla para biriktirmeye başlasa hepsi 2 yıl sonra alıyorsa, bu sistemle ilk alan 1 ay ikinci alan 2 ay... ve sonuncu alan yine 2 yıl sonra alacak.

Bunun güvenilirliği dahi kesin değil, kesin olsa da ben olsam katılmam kendim biriktiririm. Bazen 10 lira çıkar bazen 500 lira çıkar. Belki bir yerden para çıkar daha erken alırım motosikleti belki de paraya sıkışır motosikleti ertelerim.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Niye böyle abuk sabuk şeylerle uğraşır bu gençler anlamak mümkün değil. Sistemmiş, torbaymış, çekilişmiş gerek yok...

Madem sen yapamıyorsun bu hesabı ben sana yapıvereyim:

Motosiklet mi alacan? Cevabın evetse okumaya devam et, hayırsa başka sayfayı oku vakit kaybetme...

Motorun modeli ybr olsun. Sıfırı 4900 TL civarı.

Her ay çalışacaksın, gelen paradan da en az 400 tl ayıracaksın. geriye iki seçenek kaldı. Ya bir sene biriktirip, gidip tiko paraya alacaksın motosikleti. Yada bankaya gideceksin kredi çekeceksin, her ay 400 değil 500 ödeyeceksin.

Vade farkı nedir bilir misin? kabaca anlatayım; şu anda maddi olarak sahip olamayacağın bir mala hemen sahip olmak için ödeyeceğin bedeldir. Bu iş bukadar basit. Bu forumdaki ufak azınlığı saymazsak hepimiz dişimizle tırnağımızla kazıya kazıya biriktirdik paramızı, aylarca hatta yıllarca bişeyler biriktirerek aldık. Yada önce aldık sonra da çalışa çalışa ödedik.

Öyle sistemle, 3 ver 10 al laflarıyla olmuyor bu işler, sana da bol çalışma ve sabır öneririm. Yok ben sıkı çalışmaya gelemem dersen sistemin kralını iddaa bayilerinde yapıyorlar, şansını orada deneyebilirsin...
    Ertugyigit bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)