Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaslar abilerim yardim edin yeni basliyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Forumda uzun suredir misafir olarak dolasiyorum 18 yasindayim 1,81 boyum var ehliyetimi aldim 1 ay icerisindede motor alicam kismet olursa ilk hayalim racing bir motordu cbr125 almak istiyordum ama sonradan KTM 125 duke serisini gordum cok dikkatimi cekti yeni baslicagim icin 125 lik bir motor istiyorum hiz tutkunu degilim . Ayrica ktm 125 duke in siyah rengini istiyorum ama internette bir turlu rastlayamadim butce olarak o civarlarda bir motor alabilirim maksimum.3 gunluk honda egitimine gittim cok garip adamlar trafige cikartmadi cbf150 ile bos yollarda egitim verdiler. Motorda benim icin onemli olan seyler dikkat cekmesi gosterisli olmasi ve sesi arkadaslar bi ara yzf dusundum ama sesini duyduktan sonra vazgectim.. simdi bana yardimci olun abilerim arkadaslarim siyah bir ktm 125 duke istiyorum sizce yanlismi yaparim ilk motorum olucak yorumlarinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cort724 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Cb600 F Hornet
    Aramıza hoş geldin,benim sana tavsiyem ilk motorun olucağı için ufak tefek düşme kalkma yaşıcaksın ve parça sıkıntısı çekmemek için piyasası ve 2.elde kolay satabileceğin bi motor almak senin için daha iyi olucaktır. cbf 150 ybr 125 gibi ufak bi motor al biraz tecrübe edinip trafiği ve dengeyi kurduktan sonra ktm 125 te alırsın hatta belki ktm 390 gelicek onu alırsın.
    Bize Her Yer Trabzon

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    2. al, uygun fiyatlı ve kaliteli bir motor alıp bir süre bununla piş
    daha sonra duke 200 al

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    2. el cbr 125 al
    öğrendikten sonra iyice aklın ktmde kalırsa ülkemize ktm duke 390 gelcek onu alırsın.ama öğrendikten sonra en az 6-7 bin km 125 cc motor sürdükten sonra

Motosikleti
    tvs apache
    güzel kardesim daha önce duke kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki
    sağlamdır
    kolay kolay üzmez
    üzdümüde tam üzer egzoz değiştirildiğinde motor kafayı yedi ve masrafı 300 lirayı aştı (elektronik problem)
    daha sonra servisi az oldugu için sana her bakım fiyatı +250 lira olarak çıkarılcak

bunları karşılarım dersen tamam al derim lakin 125 lik makinaya 7 bin kusur vermekte akıl işi değil bunuda öğrenmiş olduk
    son hızı 130 km civarı zorlasanda çıkmıyor

bana soracak olursan cbf al 2.el vitesliye iyice bir alış kullan zaten piyasası ne düşer ne çıkar sabittir
    alıştıktan sonra aldıgın paraya geri sat
    cbr 125 ini al şekli şemali yerinde piyasası sabit ve alıcısı bol bir motor

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    ehliyetini almışsın, hondadan eğitim almışsın, gayet bilinçli ilerliyorsun, tebrik ederim kardeşim. ilk motordan ses bekleme, bunu düşünerek ben senin yerinde olsam ktm125 ya da ktm200 alırdım, görüntüsü çok hoş, kaliteli ve kullanımı zevkli bir motor.

Herkese tesekkurler ama amacim hiz yapmak degil dedigim gibi ve bahsettiginiz ybr cbf tarzi motorlari kullanma sansim olmustu zaten . Ktm icin kullanimi kolay bir motor diyolar zorlanicagimi sanmiyorum boydan dolayi bi sikinti yasarmiyim acaba . Ve egzoz degistirmekte istiyorum . Bi kere alicam sonucta o parayi gidipte cbf veya ybr gibi bi motora yatirmak istemem . Bide siyah renginin olmadigini sticker ile degistirildigini soyluyor forumdaki arkadaslar bilginiz var mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Haklisin tabi . Ama biraz gorunus meraklisiyim şık bi tasarim bekliyorum hondadaki arkadaslar pek becerememis bu isi motor cok cılız gibi geliyor bana .

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Kardeşim sana bir bilgi ktm alıcaksan 125,200.gelince 390 istediğini al 3üde çeyrek gaz yani senin sürücem dediğin ölçüde hemen hemen aynı düzeyde kalkıyor ktm 4 binden sora 200,390 fark yaratıyor kaliteli makina anlayacağın çok sağlam motordur.Çoğu markada bulunmayan kalite mevcut,son derece detaylı ekranı var araba gibi herşeyi gösteriyor hakkında hayırlısı olsun sen bu bilinçle istersen 1200 1300 cc motor kullanırsın sana nacizane tek tavsiyem yolda kendine güven ama yanındakilere güvenme ve onları hiç boş bırakma sürekli kontrol et trafiği.Ktm de renk seçeneği mevcut değil ama inanılmaz derece de güzel renkli stickerlarla motorunu rengarenk yapabilirsin servislerinde satılıyor yalnız pek ucuz şeyler değil,parçası bakımı da öyle 1000 bakımı 120 lira olması lazımdı soraki 5000 bakımı 350 360 civarı bişeydi diye hatırlıyorum.

sozerten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki INAZUMA '14
    Bence ne kadar eğitim alırsan al , acemiliğini ilk motorda atacaksın. Onla bakımların nasıl yaptırıldığını , servisinin düzgün olup olmadığını. En önemlisi onla trafiğe çıkacaksın. Bu yüzden 125-150 cc civarında bi commuterla başlamanı tavsiye ediyorum. Hatta ikinci el al , plaka masraflarından kurtulursun. Onla acemiliğini iyice attıktan sonra daha kaliteli bir motor almanı tavsiye ederim. Bu arada keşke her yeni başlayanda bu bilinç olsa. Tebrik ettim seni

bide boydan yana sıkıntım olur mu sizce ? 1.81 boyum var 75 kiloyum 3 4 senedir fitness la ilgileniyorum kalıplı irikıyım bir tipim :D . Motor hariç ayırdığım bir miktar para var tabi öncelikle korumalarımı alıcam kask mont vs. en iyisinden almak istiyorum açıkcası cana gelicegine mala gelsin derler ya .. sonrada arta kalan parayla egzoz taktırmak istiyorum ama bazı arkadaslar egzozun motorun performansını kötü etkiledigini söyledi . ve bu fiyat çercevesinde önereceginiz bir motor varsa bekliyorum ...

poweranimal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Ktm duke 125 kullanıyorum, ilk motor için harika seçim arkadaşım. Evet son sürat sınırlı ama gittiğim her yerde insanlar dönüp bakıyor, şık alet. Seni üzmeyecek, gayet kaliteli bir motor. Ben de gelince satıp 390 almayı düşünüyorum, memnun kalacağına eminim.

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı KTMK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide boydan yana sıkıntım olur mu sizce ? 1.81 boyum var 75 kiloyum 3 4 senedir fitness la ilgileniyorum kalıplı irikıyım bir tipim :D . Motor hariç ayırdığım bir miktar para var tabi öncelikle korumalarımı alıcam kask mont vs. en iyisinden almak istiyorum açıkcası cana gelicegine mala gelsin derler ya .. sonrada arta kalan parayla egzoz taktırmak istiyorum ama bazı arkadaslar egzozun motorun performansını kötü etkiledigini söyledi . ve bu fiyat çercevesinde önereceginiz bir motor varsa bekliyorum ...
    sen gibi ah bilinçli olsa herkes
    mondial drift al çok ucuz motor 2.el 2000 e sıfır gibisini alırsın
    sonrada aldığın fiyata yakın satarsın epey sağlam motordur
    bu yaz o motorla iyice öğrenince
    ktm 390 alırsın
    bence 125liğe çok para verme sıkılırsın hemen
    ilk başta ucuz bişeyle öğren 2. motorda iyi bişey alırsın
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Arkadaşlarında dediği gibi markası ne olursa olsun genel olarak düşük cc motorla başlayanlarda "Keşke biraz daha hızlı gitse,daha güçlü olsa" olayı başlıyor.Madem ilk motorun olacak ki muhtemelen ileriki zamanlarda motoru büyütmek isteyeceksin ne kadar kaliteli olursa olsun 125 cc olan bir motora parasını hak etse bile ileride değiştirme ihtimalin yüksek olduğu için o kadar para verme.İkinci motorun hem güçlü hem daha tatminkar olsun.Tabi bu benim nacizane fikrim.Neticede son karar senin ve vereceğin karar sana hayırlı olsun derim.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Dostum öncelikle aramıza hoşgeldin. Arkadaşlar görüşlerini paylaşmışlar, ben de fikrimi belirteyim belki yardımı dokunur.

Seni böyle ne istediğini bilen, aklı başında, doğru adımlar atma çabasında görünce geçen seneki halim aklıma geldi. Motosiklet ile ilgili tavsiyeme geçmeden önce, madem kaliteli ekipman arıyorsun o zaman sana şiddetle Mototaş'a gitmeni tavsiye ederim. Orada Dainese kıyafet ve Arai kask bulacaksın ki bunlar bence bu işi en iyi yapan markalar. Evet fiyatlar yüksektir ama canımızın değerine fiyat biçilmez değil mi? Sen de bu bilinçtesin zaten.

Motosiklet konusuna gelince. İster KTM, ister CBR, ister YZF. Üçünün de görüntü olarak farklı odakları var, sen hangisi senin tarzını ifade ettiğini düşünüyorsan onu seçeceksin zaten. Ama benim sana şiddetle tavsiyem şudur ki; hız tutkunu değilim diyerek 125'lik bir motosiklete yönelme. Sana şimdi 125'lik bir motor yeter de artıyor gibi gelebilir ama inan ki kısa bir süre sonra keşke biraz daha güçlü olaydı diye sitelerde üst modeline bakınmaya başlayacaksın. Ben de hız tutkunu değilimdir ama insan motora hakim oldukça bir güç (tork) arayışına giriyor zamanla. Ayrıca motosikletin belli oranda güçlü olması arabaların sıkıştırmasından da kaçabilmen adına faydalı oluyor. KTM Duke hiç sürmesem de tork konusunda çok popüler bir makina, 200'lüğünü al kafan rahat olsun. Ya da CBR düşünürsen 250'liğini al. Benim görüşlerime dayanarak YZF eleniyor zaten, çünkü 125'likten sonra 600'lük var en düşük, ona yaklaşma bile zaten...

Ses konusunda ise bu motosikletlerin hiçbiri ses konusunda tatmin etmez, egsoz taktırırsın. Bildiğim kadarıyla yine de sonuçlar çok tatmin edici olmuyor ama ilk zamanlar seni idare edecektir.

Kolaylıklar dilerim.

Herkese tesekkur ederim ama dedigim gibi her ne kadar ucuz 125 lik motorla basla desenizde gencligin verdigi hevesle tatilimi kotu bi motorla gecirmek istemiyorum . Ve 1 hafta civarinda scooter kullandim ama acikcasi bana hic guven vermiyor tumseklerde yuksekliklerde resmen firlatip aticakmis gibi bir havasi var ktm yorumlarini okudugum kadariyla motor resmen tumsekleri bana birak ben hallederim diyor.. bu acidan guvenli oldugunu dusunuyorum ses olarakta en cok ktm tatmin etti beni internetten gordugum kadariyla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)