Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Köprü Borcu Nereden Öğrenilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zafeRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, köprü geçişlerinden kaynaklanan cezaları nereden öğrenebiliriz?
    İnternette bunun için bir yer var mıdır?
    Biliyorsunuz, artık parayla da almıyorlar köprüye.Gişeleri kaldıracağız dediler meğer sadece nakit gişelerini kast ediyorlarmış

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    benim bildiğim gişelerin oradaki karayolları binasından öğrenebiliyorsun.
    elinde kgs felan varsa iyi olur malum nakit gişelerini kaldırdılar.

Eğer uzun süre para ödemezsen , hakkında kırmızı bülten çıkarıp da yakalarlarsa , demek ki çok borcun birikmiş demektir...

zafeRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de zaten kırmızı bültenlik olmadan nasıl öğreneceğimizi soruyorum. trafik cezası motorun değerini geçerse biraz geç olur herhalde...

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Kaçak geçiş yaptıktan sonra 3 gün içinde köprü girişindeki merkeze gidip cezasız geçiş ücretini ödeyebilirsin. Kaçak geçiş sırasında plakanızın fotoğrafı çekiliyor ama bu fotoğraflar yaklaşık bir hafta sonra kayıda geçiriliyor bu yüzden takibini herhangi bir yerden yapamazsın.
    Cezalı geçişler normal geçiş ücretinin 10 katı cezalı geçiş ücreti uygulanmaktadır. Ödemediğiniz takdirde, ödenmesi gereken tutara aylık % 10 tutarında gecikme faizi uygulanarak ödeme sonraki aya devredecektir.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü talep eden kullanıcılara 3 ayda bir ücretsiz ekstre göndermekte olup;Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünden alacağınız internet şifreniz ile www.ziraaatbank.com.tr adresinden geçişlerinizi takip edebilirsiniz. Yanlız kaçak geçişleri takip edebileceğini sanmıyorum.

Ben kgs kullanıyorum. İşbankasının internete şubesinden kgs kartımını hangi saatte nerede kullandığma dair bir dökğm alabiliyorum. Geçiş sırasında bir kaç kez kgs kartı okumadı ama bu dökümde gözükmüyor.
    Şöylede birşey var şayet kaçak geçişinizi beyan ettiğiniz araç ile yapmışsanız(kayıtlı plaka)herhangi bir cezanız olmayacaktır.Bu geçişiniz, otomatik olarak normal geçiş ücretine çevrilip hesabınızdan düşecektir.Bundan sonraki geçişlerinizde normal geçiş mesajı almaya devam ediyorsanız.

Nakit gişlerin kalkmasından sonra köprü trafiği en azından gişlerd azaldı. Herkes OGS almış ogs gişelerinde ara ara sıkışmalar oluyor. Ama 5 kgs gişi her zaman bomboş oluyor.

Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaçak geçiş yaptıktan sonra 3 gün içinde köprü girişindeki merkeze gidip cezasız geçiş ücretini ödeyebilirsin. Kaçak geçiş sırasında plakanızın fotoğrafı çekiliyor ama bu fotoğraflar yaklaşık bir hafta sonra kayıda geçiriliyor bu yüzden takibini herhangi bir yerden yapamazsın.
    Cezalı geçişler normal geçiş ücretinin 10 katı cezalı geçiş ücreti uygulanmaktadır. Ödemediğiniz takdirde, ödenmesi gereken tutara aylık % 10 tutarında gecikme faizi uygulanarak ödeme sonraki aya devredecektir.

Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü talep eden kullanıcılara 3 ayda bir ücretsiz ekstre göndermekte olup;Ziraat Bankası Genel Müdürlüğünden alacağınız internet şifreniz ile www.ziraaatbank.com.tr adresinden geçişlerinizi takip edebilirsiniz. Yanlız kaçak geçişleri takip edebileceğini sanmıyorum.

Ben kgs kullanıyorum. İşbankasının internete şubesinden kgs kartımını hangi saatte nerede kullandığma dair bir dökğm alabiliyorum. Geçiş sırasında bir kaç kez kgs kartı okumadı ama bu dökümde gözükmüyor.
    Şöylede birşey var şayet kaçak geçişinizi beyan ettiğiniz araç ile yapmışsanız(kayıtlı plaka)herhangi bir cezanız olmayacaktır.Bu geçişiniz, otomatik olarak normal geçiş ücretine çevrilip hesabınızdan düşecektir.Bundan sonraki geçişlerinizde normal geçiş mesajı almaya devam ediyorsanız.

Nakit gişlerin kalkmasından sonra köprü trafiği en azından gişlerd azaldı. Herkes OGS almış ogs gişelerinde ara ara sıkışmalar oluyor. Ama 5 kgs gişi her zaman bomboş oluyor.
    Selam, arkadasim ya bende bu ogsden gecerken yanımda nakit para yokdu yanımda karttaydı ruhsatı alıp biseyler fln yaptı giselerdeki adam.
    3 gün icinde gelip buraya ödüye bilirsin dedi. 3 gün icinde ödemezsen 110 ytl cezası varmıs. Ankara girisindeki ogslerde oldu bu olay, ama benim anlamadıgım ben simdi arabayla otobana cıkıp ogs yi yatırmaya gitsem geri nasıl dönücem? Yardımcı olursanız sevinirim..

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x

burdan öğrenebilirsin

ayrıca kaçak geçişte 3 gün içinde ödeme olayı kalktı dostum bunuda göz ardı etme;)

bu bilgiler metehan tarafından bana iletilmiştir Bİlginize
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Dostum saolda anlamadın sanırım ben kaçak geçmedim. Durdum üzerimde nakit yok dedim adam ruhsatı istedi verdim biseyler falan yazdı bilgisayara. 3 gün icinde gelirsen normal ücreti verirsin dedi, 3 gün sonra gelirsen 110 ytL cezası var dedi?

Motosikleti
    tvs apache
    ..doğru sölüyosun arkadaşım 3 GÜN SÜRE olayını kaldırdılar cezasız ödemek istiyorsan aynı gün ödemk durumundasın..
    ....paranoyak olman takip edilmediğin anlamına gelmez:cherry:...

rafel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    desenenıze benı kırmızı bultenle arayacaklar hergun kacak gecıyoz :(
    Ayrılık vakti geldıgınde sessizce cekilir giderım yüzümü önüme düşürüpte

poff ya, yokmu simdi bunu nereye ödüyecegimizi bilen :(

poyraz06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BULURSAK UYGUN BİŞEY ALACAZ
    1.köprünün anadolu çıkışında bulunan karayolları binasına giriyorsun kapıdan girdikten sonra sağda bir makine var plakanı yazıyorsun bütün köprü borçlarını gösteriyor sana
    ÖMÜR DEDİĞİN BİR GÜNDÜR ODA BUGÜNDÜR

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi köprü olduguna gore degisir
    Bogaz mı ? yoksa Sırat mı ?

Saka bir yana skull yazmıs yukarıda By_StaR da mukemmel bir bilgi vermiş
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler