Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet seçimi +250 cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    gökhan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    Alper kaya, touring tarzı düşünen birine 600 F önerebilir misin ? Sizde ki kaç model ? Bende ki bütçeyle alınır mı acaba. suan 8.500 ama biraz zorlayabilirim.

Chronix, Türkiye ' nin 2. el piyasasının bu kadar yüksek olması beni delirtiyor. Yaşlı SS almaya sürüklüyor beni..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı macar_93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    34 EF 2007 =)
    Hala o motoru unutamadım. Sanırım artık sende değil. Avatarında cebefe yazıyor.
    bY_aLp bunu beğendi.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sizin dediğiniz şartları ancak bir scooter sağlar, xciting250, xmax250 gibi modeller hem çok konforludur hem de o fyatlara yakındır, bagajı vardır, rüzgardan etkilenmez vs.
    djan bunu beğendi.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı gökhan70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan kullandığım ramzey karaca 100 artık bana yetmemeye başladı 22.000 km yaptım ilk motorum. Acıkcası yokuşlarda bayılmaktan, titreşimden bıkmış durumdayım. Arkadaşımın Honda cbf 150 sini ara sıra kullandım motor güzel ama o bile bazı yerlerde bana yetmedi.

Bu tarz motosikletlerle ne zaman yola çıkmayı düşünsem hazırlıkları heyecanla yapıyorum, artçımıda almış tam yola çıktığımda daha 1 km bile yapmadan geri dönesim geliyor. Rüzgar öyle bir çarpıyor ki motordan soğuyorum. 1999 kawa zx9r aşağı yukarı 5-6 km kadar kullandım deneme amaçlı. Oturuş pozisyonundan olsa gerek rüzgar beni hiç üzmedi ki zaten forumlarda da rastlıyorum bunlara. SS tarzı motosikletlerde belli bir zaman sonra sırt ağrısı, bileklerin yorulması, artçının rahat olmaması vs. yüzünden uzak duruyorum.

Durum böyleyken en az 250 cc(yukarıda olabilir) beni rüzgardan koruyabilen, benim konforumla beraber artçıyıda düşünen bir motosiklet önerebilir misiniz ? Görünüm, yaş, yakıt falan sorun değil. Tek derdim rüzgar ve konfor. Bütçem max 8.500. Biraz daha zorlayabilirim.
    kesinlikle cbr 250 r tavsiyedir bi dene anlayacaksın cbf kadar rahat kullanımlı ve ağrı yapmayan bir oturuş pozisyonu var yakıtı parçası ekonomik ve servisi yaygın fiyat aralığı sana uyuyor ve tecrübene göre 250-300 cc üzerine çıkmamalısın şahsi kanaatim

ve artçı konforu olarakda hayet rahat bi motor
    djan bunu beğendi.

gökhan70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow 250
    Scooter düşünmüyorum, düşünmemde Linkte ki fazer de sitede ki en ucuz ilan. Ortalama fiyatları beni aşıyor. Yukarıda da dediğim gibi Türkiye piyasası beni tehtit ediyor. Ya 250 cbr alcaksın ya da 600 lük yaşlı.. Bu bütçeyle touring sadece hayal kalıyor.
    Tavsiyeler için uğraşıp yazan arkadaşlara teşekkür ederim en azından hangi motorlara yönelebileceğimi anladım. En az 3. sahibinden alacağım temiz olduğuna inandığım yaşlı ss denk gelirse kaçırmam. Denk gelmezse deneyeceğim ilk motor cbr 250.

Bir gün v-strom veya bandite sahip olma umuduyla...

YILDIRIMBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT
    Kawasaki kle 500 bence senin aradığın motor.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung GT 250 Comet Tam aradığın motor. Alır almaz gidonu değişeceksin ve ön cam taktıracaksın.

Performans rahatlık 10 numara 30.000 km kullandım şiddetle tavsiye ederim.
    bu arkadaşın her dediğine itibar edin bahsettiği 30.000 kullandım dediği motoru benim elimdende geçti 53.000 km de sattım daha motoruna anahtar değmemişti gerçekten güzel kullanmış motoru. Halen hyo aklımda askerliğim olmasaydı alacaktım birtane daha
    Sinan Er bunu beğendi.
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadaşın her dediğine itibar edin bahsettiği 30.000 kullandım dediği motoru benim elimdende geçti 53.000 km de sattım daha motoruna anahtar değmemişti gerçekten güzel kullanmış motoru. Halen hyo aklımda askerliğim olmasaydı alacaktım birtane daha
    Kafam karıştı şimdi. Macar da değilmiydi benim motor ?

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    kesinlikle cbr 250r uzun yol yapıyorum hiç bir sıkıntı yok. Hatta hep uzun yol yapıyorum şehiriçi gezemiyorum çünkü her taraf kar burada
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Kafam karıştı şimdi. Macar da değilmiydi benim motor ?
    halilden ben aldım sonra bende sattım senden sonra 2 el değiştirdi şuan ki durumundan haberimiz yok

Motosikleti
    BMW F650 GS
    halilden ben aldım sonra bende sattım senden sonra 2 el değiştirdi şuan ki durumundan haberimiz yok
    )) Bu ne hız yaw.

Fes250 ile aranız nasıl ? İkisini kıyaslarsan hangisi ?
    bY_aLp bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS

---------- Post added at 09:41 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

)) Bu ne hız yaw.

Fes250 ile aranız nasıl ? İkisini kıyaslarsan hangisi ?
    ben öyleyim hevesimi alır satarım fes250 de satıllıık ama bu sefer hevesi aldığımdan değil askere gideceğim mayıs ayında ondan dolayı tabiki hyooooo da aklım kaldı halen düşünüyor gibi bişe diyebilirz zevkler renkler tartışılmaz fes250 de çok güzel ama scooter benim tarzım değilmiş bunu öğrendim

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Hala o motoru unutamadım. Sanırım artık sende değil. Avatarında cebefe yazıyor.
    Aynen verdim motoru bir By_Alp ' e Aşık oldu motorada . Sıkıntı yoktu. İlerde alabilirim o motordan .Unutulacak motor değilki unutulsun

Motosikleti
    BMW F650 GS
    http://imageshack.us/a/img11/362/85159804.jpg
    http://imageshack.us/a/img845/4706/85384956.jpg

---------- Post added at 09:41 ---------- Previous post was at 09:39 ----------

ben öyleyim hevesimi alır satarım fes250 de satıllıık ama bu sefer hevesi aldığımdan değil askere gideceğim mayıs ayında ondan dolayı tabiki hyooooo da aklım kaldı halen düşünüyor gibi bişe diyebilirz zevkler renkler tartışılmaz fes250 de çok güzel ama scooter benim tarzım değilmiş bunu öğrendim
    Alıntı macar_93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen verdim motoru bir By_Alp ' e Aşık oldu motorada . Sıkıntı yoktu. İlerde alabilirim o motordan .Unutulacak motor değilki unutulsun
    Sizde motora iyi bakmışssınız resimlerden belli oluyor.

Bu yıl Deauville ile geçecek, Seneye R1200gs kısmetse. Ondan sonra daha deneyecek heves alınacak motor zaten kalmıyor. 2016 da Sıfır Gt 250 Alıp dağılana kadar binmeyi planlıyorum.
    bY_aLp bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Cevaplar için herkese teşekkür ederim. Bana uygun motorlar v-strom, bandit, transalp vs. modeller aslında ama fiyatları yüzünden şuan alamam. En azından bu motorlara yakın olabilecek bir motor arıyorum. ÇİN hakkında ise İlovetechn0 çok güzel söylemiş. 250 cc max 160-170 hızlara çıkabilen bir motora canımızı emanet ediyoruz. Şuan kullandığım ramzey 100 cc ile 60 ı geçince aşırı titriyor. 110 sabit hızla gittiğimde oldu ama kilit ne kadar gidilir bilemiyorum. Güven vermiyor yani.

Benim bildiğim naked motorlar, grenaj olmadığı için rüzgarı engelleyemez. Öneriler içinde suzuki inazuma 250, hyosung gt 250, gv 250 falan hepsi naked motorlar. Ya ben anlatamadım tam olarak ya da anlayamadınız.

Mesela CBR 600 RR sürüş pozisyonu tam olarak ss tarzıdır ama CBR 600 F in gidonu RR a nazaran daha yukardadır. Kullanımı daha kolaydır. Grenaj olduğu için rüzgarda sorun olmaz ama artçı rahat edemez.

Benim istediğim SS tarzı değil ama naked de değil. Grenaj olucak fakat SS gibi artçıyı rahatsız etmeyecek, konfor olacak. Aradığım motor bütçe dahilinde bu kriterlerde. Ha böyle bir motor o bütçeyle bulunmaz derseniz eyvallah napalım
    Kusura bakma , hayallerini suya düşürmek istemem ama transalp , vstrom gibi makinalar 50 kiloluk insanların kullanacağı motorlar değildir.Bi yakından görmeni tavsiye ederim.Cüssesini görünce zaten anlarsın.Sana cuk oturucak en güzel motor cbf500.O bütçeyle çok güzel bir cbf500 alabilirsin.Naked olduğuna bakma.Ön cam takarsın rüzgardan etkilenmezsin.

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Bence cbf 500 yakıt \performans bakarsan iş yapmaz. O parayı haketmiyor bence. Bizin abide vardı deli benzin yakıyordu. Tamam rahat ama o kadar yani. 4 piston başkadır =) İlaki 500 cc derseniz GS 500 derim =) En azından Gt nin babası =)

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Kawasaki ER-5'i de gözden geçirmeni öneririm.
    Yine çıplak bir öneri ama anlatılanlar hep olumlu yönde bu model için.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Cevaplar için herkese teşekkür ederim. Bana uygun motorlar v-strom, bandit, transalp vs. modeller aslında ama fiyatları yüzünden şuan alamam. En azından bu motorlara yakın olabilecek bir motor arıyorum. ÇİN hakkında ise İlovetechn0 çok güzel söylemiş. 250 cc max 160-170 hızlara çıkabilen bir motora canımızı emanet ediyoruz. Şuan kullandığım ramzey 100 cc ile 60 ı geçince aşırı titriyor. 110 sabit hızla gittiğimde oldu ama kilit ne kadar gidilir bilemiyorum. Güven vermiyor yani.

Benim bildiğim naked motorlar, grenaj olmadığı için rüzgarı engelleyemez. Öneriler içinde suzuki inazuma 250, hyosung gt 250, gv 250 falan hepsi naked motorlar. Ya ben anlatamadım tam olarak ya da anlayamadınız.

Mesela CBR 600 RR sürüş pozisyonu tam olarak ss tarzıdır ama CBR 600 F in gidonu RR a nazaran daha yukardadır. Kullanımı daha kolaydır. Grenaj olduğu için rüzgarda sorun olmaz ama artçı rahat edemez.

Benim istediğim SS tarzı değil ama naked de değil. Grenaj olucak fakat SS gibi artçıyı rahatsız etmeyecek, konfor olacak. Aradığım motor bütçe dahilinde bu kriterlerde. Ha böyle bir motor o bütçeyle bulunmaz derseniz eyvallah napalım
    Ayni celiskiyr dusmusuz anlasildi bende motor degistirecegim zaman istediklerimi bu kagita yazdim yok rahat olacak yok az yakacak yok pahali olmayacak yok abi olmuyo ha ben cikarim 16-17 bini alirim v-strom u dersek tamam amenna ama o parada yok bende 250 lere yoneldm
    1-az yaksin
    2-uzun yola gelsin
    3-biraz yakisikli olsun
    4-piyasasi hizli olsun
    5-model yuksek olsun
    vs vs ... arastirmaya basladim daha onceki motorum gv 250 idi o yuzden Hyosung dusunmedim yanlis anlasilmasin saglam makina ben sadece farkli ir deneyim olsun diye dusunmedim
    Bu neticede karsima cikan motorlar
    1-inazuma
    2-sym wolf
    3-cbr
    inazumaya param yetmedi e az degil 2,elide yok zaten
    sym de piyasa yok o yuzden eledim
    cbr a gelincr cok dusundum neden mi cunku racing makine sevmiyorum daha dogrusu o makinelerin sehir icinde hasat edilmesine karsiyim bunlar hiz makinesi abi ama ben gezi adamiyim fakat cbr in ustune oturunca bu ne dedim yaa oturus super e piyasasi guzel yakit hele cok guzel ee butceyede uyuyo hemen cbr aldim 1500 km oldu hatta gecti 400 km lik kucukte olsa bir gezi yaptim hic kontak kapatmadan 160 km yol gittim ama yormadi be kadar gonlum endurodan yana olsa gerek butce gerek benzin sarfiyati gerek kalite olsun CBR beni uzmedi ve bence senin anlatimlarinada uyuyor bence dusun derim simdiden hayirlisi olsun ...

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Bugün itibariyle yeni motorumu aldım Yuki 250 Spitzer motoru teslim aldım ama plaka işlemleri yapılıyor yaklaşık 20 km test sürüşü yaptık motor sandıktan çıkıp kurulduktan sonra seviste kontrolleri yapıldıktan sonra ama daha sigortası ve evrak işlemleri tamamlanmadığı için şimdilik brandasının altında plakası gelene kadar istirehatte :((

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)