Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar 2 sorum olacak Bakarsanız Sevinirim...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Öncelikle S.a 1. sorum şu arkadaşlar ve abilerim : Motorumun rengi kırmızı ne renklere boyayabilrim ne renklere boyarsam sıkıntı çıkmaz vizede ve polislerde ?
    2.Sorum ise şu kırılan plastik granajlara nasıl bir uygulama yapabiliriz ki o bölgeyi kırıktan kurtaralım ? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler. (:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tirik07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle S.a 1. sorum şu arkadaşlar ve abilerim : Motorumun rengi kırmızı ne renklere boyayabilrim ne renklere boyarsam sıkıntı çıkmaz vizede ve polislerde ?
    2.Sorum ise şu kırılan plastik granajlara nasıl bir uygulama yapabiliriz ki o bölgeyi kırıktan kurtaralım ? Cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler. (:
    Motorunu kırmızı rengin herhangi bir tonuna veya motorun çoğunluğu kırmızı renk ağırlıklı olacak şekilde boyayabilirsin, tamamını siyaha veya maviye boyarsan elbet sıkıntı olur yasal yönlerde.
    Kırık grenajın bütün parçaları tamsa kırık yerlerin arkasından plastik veya tahta parçalarıyla yapıştırıp az çok sağlam hale getirebilirsin. Veya koli bandıyla birleştirirsin parçaları çoğu kişinin yaptığı gibi.

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    motorun rengi kırmız tonlarında bir renk kaplamak amacım hani mavi yeşil gibi başka bir renk değil kırmızı tonları düşünüyorum sıkıntı olmaz yani kesin değil mi ? Bu arada 2. sorum içinde yeni grenaj alsam daha mantıklı gibi geliyor :D Teşekkürler Mengu16

Motosikleti
    motorun rengi kırmız tonlarında bir renk kaplamak amacım hani mavi yeşil gibi başka bir renk değil kırmızı tonları düşünüyorum sıkıntı olmaz yani kesin değil mi ? Bu arada 2. sorum içinde yeni grenaj alsam daha mantıklı gibi geliyor :D Teşekkürler Mengu16
    Kırmızı tonlarında sıkıntı olmaz.
    tirik07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Teşekkür ederim peki kırmızı tonların farklı olarak hangi rengi /tonu/ kullanmalıyım hangi tonu önerirsiniz ?

Motosikleti
    Teşekkür ederim peki kırmızı tonların farklı olarak hangi rengi /tonu/ kullanmalıyım hangi tonu önerirsiniz ?
    O senin kişisel zevkine kalmış

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Sizin zevkinizden yararlanarak fikir oluşturmayı daha çok isterim :D bi ton belirtseniz sevinirim (:

Motosikleti
    başka üyeler de yardımcı olur heralde.

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Umarım Bekliyorum ama sizden başka yazan yok maalesef. İyiki varsınız :D
    Arkadaşlar motorum kırmızı renk hangi renk tonlarına boyamalıyım hangi ton güzel olur yardım lütfen..

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Umarım Bekliyorum ama sizden başka yazan yok maalesef. İyiki varsınız :D
    Arkadaşlar motorum kırmızı renk hangi renk tonlarına boyamalıyım hangi ton güzel olur yardım lütfen..
    Bence metalik bordo güzel olur.Ayrıca arkadan fiberle de tamir edebilirsin çok sağlam olur.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Metalik bordo boya sorun yaratmaz mı peki vizede veya polis çevirmelerinde ?

Motosikleti
    Metalik bordo boya sorun yaratmaz mı peki vizede veya polis çevirmelerinde ?
    O da kırmızının tonu

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    :D oda doğru böyle bambaşka birşey bulmak istiyorum çok farklı bi bulsam :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

yokmu arkadaşlar renk önerisinde bulunacak ? :D

Motosikleti
    Kırmızı beyaz yap, öndeki rüzgarlıkları beyaza boya.

Motosikleti
    Çelik 100cc CUP
    Motorun Kafalık ve ön panjur da mat siyah boya uygulaması var rüzgarlıklara beyaz gitmez gibi ama :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Renk tonu önerisi yapacak yok mu Arkadaşlar lüten yaa...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

?? Yok mu fikri olan ??

Motosikleti
    Zx6R Geliyor...
    renk uyarısı değilde ruhsat dışındaki herhangi bir renkte başına sıkıntı alma olasılığın yüksek. Nedenine gelirse arabaların ruhsatlarında süt beyazı aytozu gri şeker pembe gibi açıklamalarda bulunur. Yapacağın renk fark edilmemesi gereken bir renk farkedilmeyecekse de ne gerek var. Ancak eğer motorunu boyatacaksan içine sedef koydurursan gece farklı gündüz farklı gözükür örneğin benim golf arabam vardı metalik kırmızı. Arabayı boyatmam gerekti ve içine sedefi biraz fazla koyduk güneş ışığına göre turuncumsu falan değişik renklere giriyordu... Grenajların mevzusuna gelince motorun ne bilmiyorum ama komple boyatacaksan polyester ile güzel bir işçilikle düzelttirebilirsin.... üstüne macun çekerler ve zımpara yaparlar nasıl olsa boyanacağı içinde farkedilmez bile.... Biraz maliyetli bir işlemdir yazdıklarım!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)