Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

suzuki inazuma mı yoksa yamaha x max mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı oktay 07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala Arda bey haklısınız mangala gidecem kırmızı etmi tavukmu gibi bi soru oldu bunun sebebi birazda çevremde motor kulanan arkadaşlara sorduğumda scooter kullanan kesinlike scooter, vitesli kullananda kesinlikle vitesli tercih et diyor hani hiçbiri dezavantajlarından falan bahs etmiyor yada ben vitesli aldım pişman oldum, scooter tarzı aldım keşke almasaydım diyen hiç yok kafam birazda ondan karışık sağolsun burdaki Nomotornocry isimli arkadaş o boy ve kiloda inazumayla rahat edemezsin x max senini çin daha avantajlı olur yazmış biraz daha düşünmeye devam.
    İlk motosikleti scooter, şu anda vitesli motosiklet kullanan, çoğunlukla şehir içi binen birisi olarak arkadaşlarınızdan farklı olarak diyorum ki scooter alın .
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    ben viteslide sctoorde uzun sure kullandım sctoorın sehir içindeki konforu bambaska
    ilk deneyimin aslında daha ucuz bi motor ve daha dusuk cc bi motot almalısın
    pcx dusunme baya kalıplısın altında ufak kalır
    sana önerim sym joyride 200 i beyaz renk
    ben manavgatta yasıyorum her ss motoru olanın 2. motoru joyride
    bak motordan anlayan adamlarda aldığına göre gayet sağlam makine
    bide kalıbına iyi olur
    ...

...
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Kim hangi motoru tavsiye ederse etsin her insanın tercihleri farklıdır istekleri farklıdır en önemlisi gönlüne hoş gelen motor farklıdır. O yüzden sizde bu dediklerimden dolayı zamanla size uygun motoru bulacaksınız bence ilk adımı daha ucuz, daha yavaş, parçası daha çok bulunan, az masraflı,servis sıkıntısı olmayan bir motor alıp 1 sezon geçirip sonra size uygun motoru almanız olacaktır. Daha önce araç kullanmadıysanız (trafiği okumak için) ilk motorunuzu 125cc scooter öneririm ama daha önce araç kullandıysanız cbf150,ybr125 gibi vitesli bir motorla başlayın derim hem masraf açmaz hem aldığınız fiyata yakın satar zarar etmezsiniz hemde bu süreç içerisinde size uygun motor türünü belirlemiş tecrübe edinmiş olursunuz. İnanın bu düşük cc motor kullanmak önemli bir tecrübe
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Dostum... Bende 6 ay kada önce aynı soruları soruyordum. Sorduğun soru yeni başlayan birisi için gayet doğal. Ben daha da abuk sorular sordum forumlarda. "Mesela CBR 250 'mi yoksa X-MAX'mi?" gibi

Her ikisi'de çok iyi motorlar. Ben X-MAX aldım. Ama ben işe gidip gelirken kullandığım ve sürekli LAPTOP taşımak zorunda olduğum için bagaj ve ABS nedenyle X-MAX'i seçtim. Eğer bagaj ihtiyacım olmasaydı büyük olasılık Inazuma alırdım.

Sadece bir uyarı yapmak istiyorum.
    Alıntı oktay 07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet tamda dediğiniz gibi amacım plaja giderken ayağımda terlik altımda şortla kullanmayı düşünüyorum.
    Ne alırsan al. Ama lütfen terlik ve şortla kullanma. Hiç ummadığın bir anda çok önemsiz bir yatma durumunda şort ve terlik ciddi yaralanmalara neden olabilir. Son derece yavaş giderken (30-40km hızla) demiryolu rayları üzerinden geçerken kayma sonucu bir kez sola yattım. Tam kalça korumasının olduğu yerden 1-2 mt kadar sürüklendim. Aradan iki ay geçmesine rağmen kalça korumasının bittiği yerin altında 4 parmak kadar bir yer hala dokunuca ciddi acıyor. Koruma olmasa ne olurdu düşün işte :(
    sdirer bunu beğendi.

Motosikleti
    MZ 251 ETZ 1991
    oktay kardeşim senin tercih etmen gereken motor kesinlikle x max tır.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    5 senedir vitesli motora binerim şimdi bi sukuterim olsa şikayet etmezdim heleki kışın Yalnız bakımı vitesliye göre biraz fazla olacağından

beni sıkabilirdi..

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu bayağı eski oktay arkadaş çoktan motoru almış ve satmıştır bile )
    ruuuuud ve 40yapar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xj6
    Arkadaşım 250 cc kıyaslamasında İnazuma'nın rahatlığından sürüş keyfinden morundan cok bahsediyorlar al en azından için rahat eder scootera hıc bulasma derim. tabi alacagın motor xmax ama genede onunla uzun yol yapamazsın rahar edemezsin al vitesli hem az yaksın hemde rahar et.
    blueway2 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)