Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr motor aldim Ama sorularim var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kazım Akat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 2004 gri
    Arkadaslar motor aldigima dair baslik acmistim fakat sorularim var. 125 cc motor icin 1 yil gecikmis ve birikmis sigorta borcu nedir sizce ? simdiden tesekkurler arkadaslar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Alıntı Kazım Akat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motor aldigima dair baslik acmistim fakat sorularim var. 125 cc motor icin 1 yil gecikmis ve birikmis sigorta borcu nedir sizce ? simdiden tesekkurler arkadaslar.
    %50 cezası oluyor yaptırınca onunla beraber alınıyor.Sigorta ise firmadan firmaya değişiyor.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Kazım Akat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 2004 gri
    en dusuk fiyat sizce kactir. ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

en yuksek kac olur sigortayla beraber. ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

yardim etcek yokmu arkadaslar.

tezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150
    Artık sigortalar birçok koşula göre ve şirkete göre değişiyor.Birde gecikmiş sigortanın cezası var.Örneğin yaşın otuzdan gençse daha önce kazan varsa sigorta fiyatı artabiliyor.En iyisi ruhsatı alıp birkaç sigortacıya fiyat sorman olacaktır.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sigortayı geciktirmenın cezası olduğunu öğrenmiş oldum.
    Sigorta ücretini belirleyen çok faktör var. Iyi araştırılırsa 70 lira civarı bir paraya yapılabilir. Yani forumda yapanlar varmış.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ben birşeyi anlamadım şimdi.

2.el satın alınan bir motosikletin geçmiş yıllarda sigortası ödenmemişse cezayı motosikleti yeni satın alan mı ödüyor ?

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    satışta sigorta yeniden çıkartılır yani motorun yeni sahibi cezasız olarrak yeni sigorta çıkartır
    fiyatları 67liradan 250liraya kadar var

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Evet ruhsatı üstüne aldığın zaman isterse motosikletin beş yıl hiç sigortası yatırılmamış olsa da bu yeni alan kişiyi ilgilendirmiyor sıfırdan kendi adına sigorta çıkartacağından cezasız normal sigorta parası ne ise onu ödüyorsun. Önceki ödenmiyen sigortalar ise ruhsat değiştiğinden iptal oluyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)