Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardım sübap ayarı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar bende kuba çita 125 model motor var motor 500km oldu subaplardan ses gelıyor ılk bakım ucretsızdı ustaya dedım 2000de sıkılması lazım dedı alısması lazım falan dedı ama ses cok felaket sınır edıyor benı napayım yaptırayımmı? bıldıgımız sırıltı sesı!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    alışayım derken kapmasın o sen yinede çok yüklenme motora... yakalayıverir.. sakin sakin rodaja devam ankara havası çalar hafiften onlar

:D Valla çok Sinir oludum sankı arkamdan konserve kutusu gelıyor aısmak dıye bısey varmı yada usta ılk bakım ucretsız dıye yapmamısmıdır ?

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    alışmak diye birşey var ama o genelde ustanın keyfine göre değil kilometreye göre

valla daha 2000 kadar bunumu beklıcem ben 500de sıngırdıyor 2000bınde tahmın edemıom :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Yardımm :(

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Usta doğrusunu söylemiş . Motor alışma evresinde ve 3 bin km den önce subap ayarı yapılmaz diye bir yerlerdende okumuştum . Biraz sabır
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Ne subabmıs be :D pekı sımı ben 1lt benzın ıle 35 gıdıyorum bu subap yapınca farkedermı tasaruf falan dıyıolar

Peki, fabrika çıkışı olan motorun belli bir sübap aralığında olması lazım değilmidir?, yoksa şansına ne kadarsa artık mantığımıdır?

bilmiyorum valla ama bu ses bı 1500 km daha cekılmez gıbı gelıo bana pekı subap ları ayartlatsam ne olur?

Demek istediğim bu zaten, sübap'ları rodaj öncesi aralığında olup olmadıklarını hangi değerlerde olduklarını kontrol ettirmek, en iyisimi fabrikasından modelinizin rodaj öncesi sübap değerlerini öğrenmeniz olacak, sonrasında ustanıza rica ederek şüphelerinizn fabrika hatası kaynaklı olduğunu söyleyip kontrol ettirin değilse, siz gereğinden fazla vesvese yapıyor/yahut rodajda uyulması gerekenlere uymuyorsunuz anlamı çıkar.

peki ben bu subaplala 2000e kadar gıtsem bısey olurmu ses gelıyor duyuyorm yanı ne gbı sorun yapar

yardım! Arkadaslar

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Motorun kullanma kılavuzunda servisle ilgili bilgiler olması gerekir. Şu km de şunlar yapılır gibi.

Motosikleti
    Pulsar
    Çok aşırı sıkı yada çok aşırı gevşek subap ayarı motora zara verir, bence iyi bir ustaya götürüp kontrol ettirin en azından gevşekliğini biraz alabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)